آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی


alt

 

 

بسياري از مردم در مورد غذا خوردن با مشکلاتي مواجه هستند و غالبا در اظهار نظرهايشان در مورد غذا خوردن اشکالات و اشتباهاتي وجود دارد. براي نمونه بسياري از بيماران با مفهوم رژيم غذايي آشنا نيستند و دقيقا نمي دانند چه غذاهايي براي آنها مناسب و مفيد است. بعضي از بيماران تمايل به خوردن غذاها را ندارند و برعکس بعضي از غذاها را بيشتر دوست دارند. توجه به اين حالات از نظر تغذيه اي و درمان آنها اهميت زيادي دارد.


رژيم غذايي چه مفهومي دارد؟

همواره شنيده ايم که بعضي از غذاها براي برخي از بيماري ها خوب نيستند و بيماران بايد از مصرف بعضي اغذيه خودداري نمايند يا به اصطلاح پرهيز غذايي را رعايت نمايند. اما بايد يدانيم که رعايت رژيم غذايي با پرهيز غذايي کامل نمي شود رعايت رژيم غذايي کامل داراي اين مفهوم است که بيمار از غذاهاي مناسب براي خود آگاه باشد و از اين غذاها به مقدار مناسب مصرف نمايد به صورتيکه تاحد ممکن نيازهاي بدن او به مواد غذايي تامين گردد.


چه کسي بايد رژيم غذايي را مشخص کند؟

پزشک معالج نوع رژيم غذايي شما را تعيين مي کند، درک بعضي از رژيم هاي غذايي بسيار ساده است. ولي براي آشنايي و عمل به برخي از رژيم هاي غذايي لازمست از متخصص تغذيه يا پرستار کمک بگيريد.


آشنايي با انواع رژيم هاي غذايي

برخي از بيماري ها دوره کوتاهي دارند و عوارض و مشکلات زيادي براي بيمار ايجاد نمي کنند و احتياج به رژيم غذايي سخت و طولاني ندارند و احتمالا با وجود تب مختصر و بي اشتهايي و سايرعوارض خفيف گوارشي اين مشکلات در عوض يکي دو روز برطرف مي شوند استفاده از غذاهاي ساده و سبک، مايعات بيشتر، آب ميوه هاي شيرين، سوپ هاي کم چربي و پرهيز از غذاهاي سرخ شده در روغن به اين بيماران کمک مي کند که به سرعت بهبود يابند اما دربيماري هاي سخت و طولاني توجه به رژيم غذايي اهميت زيادي دارد. اينگونه بيماران به مدت طولاني لازمست از رژيم غذايي مناسبي استفاده نمايند. بايد توجه داشته باشيم همانطور که مصرف بعضي از مواد غذايي براي آنها مضر مي باشد، پرهيز زياد و بي مورد نيز موجب ضعف شديد بدني آنها مي شود. در بسياري از بيماري ها بيماران نياز به رعايت رژيم غذايي سخت ندارند ولي مشکلاتي مانند بي اشتهايي موجب مي شود اين بيماران به اندازه کافي غذا مصرف ننمايند و يا به علت بي اطلاعي از خواص موادغذايي و نقش آنها در رابطه با بيماري خود، به پرهيزهاي غذايي سخت بپردازند. اينگونه بيماران احتياج به مشاوره غذايي دارند و بايد از راهنمايي متخصصين تغذيه استفاده نمايند. مطالب اين کتاب در رفع مشکلات شما کمک مي نمايد تا بتوانيد غذاهاي مورد لزوم خود را بشناسيد و روش تغذيه مناسب براي خود بيابيد.


توصيه هايي در مورد غذا خوردن

در مورد رژيم غذايي خود از پزشک و متخصص تغذيه کمک بگيريد. بسياري از بيماران احتياج به رعايت رژيم غذايي مخصوص ندارند و شايد که شما از اينگونه افراد باشيد در عين حال ممکن است با مشکلاتي در مورد غذا خوردن مواجه شويد. لذا به توصيه هاي کلي در مورد غذا خوردن توجه نماييد.
براي غذا خوردن از فرصت استفاده نماييد: توجه داشته باشيد چيزي که امروز براي شما جالب نيست و تمايلي نسبت به آن نداريد، فردا براي شما ارزش پيدا خواهد کرد. سعي کنيد براي غذا خوردن از فرصت هاي مناسب استفاده نماييد و مواقعي که احساس سلامت و راحتي مي کنيد خوب غذا بخوريد. هر ساعت از روز که اشتها داريد غذا بخوريد هرچند که آن ساعت زمان خوردن غذا نباشد. توجه داشته باشيد که تغذيه با موادمغذي اهميت زيادي دارد، زيرا موادمغذي مانند پروتئين، ويتامين ها و موادمعدني ضروري مي تواند در بدن شما ذخيره شوند و در روزهاي بعد مورد استفاده قرار گيرند. براي حل مشکلات تغذيه اي خود از افراد مطلع کمک بگيريد در صورتي که در بيمارستان بستري شديد، موقعيت مناسبي است، براي رفع مشکلات تغذيه اي خود با افرادي که در امر درمان شما مشارکت دارند مشورت نماييد. در مطرح کردن مشکلات خود ترديد نکنيد و هر مشکلي که داريد با پزشک متخصص تغذيه و پرستار خود در ميان بگذاريد و اگر سوالي داريد بپرسيد، هر چند که اين سوال و مشکل از نظر شما بي اهميت باشد.
در وقت صرفه جويي نماييد: غذاهايي را انتخاب کنيد که تهيه آنها احتياج به وقت و زحمت زيادي نداشته باشد به خصوص اگر تنها زندگي مي کنيد يا مجبور هستيد شخصا غذاي خود را تهيه نماييد غذاهايي را انتخاب نماييد، که سريعا پخته مي شوند. از غذاهاي آماده يا نيمه آماده خريداري نماييد. سوپهاي آماده اگر با شير، کره و آب ميوه مصرف شوند از نظر تغذيه اي مفيد هستند. ما در بخش هاي آينده مطالبي در مورد نحوه افزايش پروتئين و انرژي غذاها براي شما عنوان خواهيم کرد. از خوردن غذاهايي که براي شما جالب نيست اجتناب کنيد برخي بيماران از احساس ناراحتي بعد از خوردن بعضي غذاها شکايت مي کنند و بعضي از غذاها براي آنها مزه خوبي ندارد يا خوردن بعضي ديگر در آنها ايجاد نفخ و گاز مي کند توصيه ما اين است که اگر غذايي براي شما ايجاد ناراحتي مي کند از خوردن آنها پرهيز کنيد، خوشبختانه غذاها بسياز متنوع هستند. مهم اين است که شما غذاهاي مفيد و ضروري براي بدن خود را بشناسيد و از بين آنها هر کدام که براي شما مطبوع هستند و ايجاد ناراحتي نمي کنند انتخاب و مصرف نماييد.


مشکلات عمومي غذايي

کاهش اشتها و کم شدن وزن بدن يک مشکل عمومي و مشترک در بين مبتلايان به بيماريهاي سخت و مزمن مي باشد عده اي نوع درمان مانند مصرف آنتي بيوتيک ها، اشعه درماني و شيمي درماني را علت اين مشکلات مي دانند، اما اين مشکلات در بعضي از افراد که تحت اينگونه درمان ها نيستند نيز مشاهده مي شود، علت دقيق اين عارضه روشن نيست. شايد بيماري، درد، خستگي، هيجان يا افسردگي و شايد ترکيبي از همه اين مسائل دليل آن باشد. برخي از بيماران به طور متناوب به بي اشتهايي دچار مي شوند. عده اي مي گويند که واقعا احساس گرسنگي نمي کنند. عده اي علت کم غذا خوردن را عدم احساس گرسنگي يا خوش طعم نبودن غذا ذکر مي کنند و يا در دهان و يا روي زبان خود طعم فلزات را احساس مي کنند و يا خيلي زود احساس سيري مي نمايند.


توصيه هايي براي رفع مشکلات غذايي

اگر بي اشتها هستيد سعي کنيد در هر وعده غذاي مختصري ميل نماييد، در عوض تعداد دفعات غذايي خود را زياد کنيد. ما معمولا در سه وعده صبحانه، ناهار و شام غذا مي خوريم، اگر در هر وعده نمي توانيد غذاي کافي ميل نماييد مي توانيد علاوه بر وعده هاي سه گانه فوق در ساعات 10صبح، 4 الي 5 بعد از ظهر و قبل از خواب غذاهاي مختصري ميل مي نماييد. به خصوص اگر شام را زود ميل مي کنيد، حتما قبل از خواب يک خوراکي مختصر ميل نماييد. اگر از منزل بيرون مي رويد سعي کنيد يک خوراکي مختصر همراه خود داشته باشيد. تجربه نشان داده است که وقتي غذايي در دسترس باشد اشتهاي بيشتري براي خوردن پيدا مي کنيد. وقتي شما بي اشتها و سير هستيد براي خوردن بعضي از غذاها تمايل داريد. از اين احساس خود استفاده نموده غذاي مورد علاقه خود را تهيه و ميل نماييد. بدن شما به پروتئين بيشتري احتياج دارد، شما مي توانيد مقدار پروتئين غذاي خود را زيادتر کنيد در حالي که غذاي شما کم حجم تر يا مختصرتر باشد. جهت ايجاد اشتها براي غذا خوردن مي توانيد به کمک ادويه هايي که طعم و عطر آنها را دوست داريد غذاهاي خود را خوش طعم و معطر و اشتها انگيز نماييد. زيبايي و شکل ظاهري غذا در ايجاد اشتها اثر زيادي دارد، شما براي زيبا نمودن غذاي خود از حلقه هاي گوجه فرنگي، پرتغال، ليموترش، تربچه، جعفري و ساير سبزي ها و ميوه ها استفاده نماييد. در ضمن اين مواد که براي زيبا نمودن غذاهاي خود به کار مي بريد مي توانند به تامين ويتامين ها و موادمعدني ضروري براي بدن شما کمک نمايد. سعي کنيد در محيطي که دوست داريد و با افرادي که از مصاحبت آنها لذت مي بريد غذا ميل نماييد. بعضي از مردم دوست دارند هنگام غذا خوردن به موزيکي آرام و شاد گوش دهند. شما هم مي توانيد اين عمل را آزمايش کنيد. مصرف اغذيه تکراري موجب بي اشتهايي در شما مي شود، پس سعي کنيد با تنوع در غذا اشتهاي خود را افزايش دهيد. مفهوم تنوع در مصرف، غذاهايي نيست که تهيه آنها زحمت و وقت زيادي مي برد يا احتياج به هزينه زيادي دارد. بلکه با کمي ذوق و سليقه مي توان به کمک مواد غذايي ساده در ندع غذاها تنوع ايجاد نمود.


آيا طعم بعضي از غذاها براي شما تغيير کرده است؟

بعضي از افراد در دهان خود احساس طعم تلخ يا فلزي مي کنند. عده اي نيز به گونه اي احساس بي حسي مي نمايند. برخي از طعم گوشت هاي قرمز خوششان نمي آيد و يا مي گويند که تحمل طعم شيرين برايشان مشکل است و يا طعم تلخ غذاها برايشان شديدتر است در صورتيکه شما نيز با اينگونه تغييرات در ذائقه خود مواجه هستيد، به توصيه هاي زير عمل نماييد:

 


 • اگر طعم گوشت هاي قرمز براي شما جالب نيست مي توانيد به جاي گوشت قرمز از گوشت مرغ و ماهي استفاده نماييد و اگر از طعم اين نوع گوشت ها نيز خوشتان نمي آيد، مي توانيد پروتئين مورد نياز بدن خود را به وسيله استفاده از تخم مرغ، شير، پنير تامين نماييد.
 • براي خوش طعم کردن غذاهاي خود از ادويه ها، پياز، سبزي هاي معطر، عرق نعنا و غيره استفاده نماييد.
 • اگر اشکالي در دهان و يا گلوي خود نداريد از غذاهاي تند و ترش استفاده نماييد. آب پرتغال و آب ليمو براي شما مي تواند موثر باشد.
 • طعم بعضي از غذاها اگر سرد باشد بهتر خواهد شد. شما هم طعم غذاهاي سرد را امتحان کنيد.
 • براي برطرف کردن طعم نامطبوع دهان خود مي توانيد از مايعات بيشتر مانند آب، چاي، ميوه و آب نبات استفاده نماييد.
 • گاهي طعم بد دهان مربوط به اشکال در دندان ها مي باشد، اگر از سلامت دندان هاي خود مطمئن نيستيد به دندانپزشک مراجعه نماييد ضمنا در مورد روش صحيح مسواک زدن و بهداشت دهان و دندان به شما کمک خواهد نمود.


  آيا بعد از صرف يک غذاي مختصر احساس سنگيني مي کنيد؟

  بسياري از مردم اظهار مي دارند که بعد از صرف يک غذاي مختصر احساس سنگيني و پري شديد مي کنند. در صورتي که شما نيز چنين مشکلي داريد به توصيه هاي زير عمل نماييد:
 • کمتر از حد معمول غذا بخوريد و از غذاهاي مختصر ولي مغذي استفاده کنيد.
 • به آرامي غذا بخوريد و آن را خوب بجويد، در اين حالت از پر شدن سريع معده شما جلوگيري مي شود.
 • از غذاهاي خيلي چرب، کره و سس هاي چرب کمتر مصرف نماييد.
 • از مايعات غني از مواد غذايي مانند شير، دوغ و آب ميوه استفاده نماييد.
 • حجم آب و نوشابه هايي که همراه غذا مي آشاميد بايد محدود باشد مايعات و آب را يک تا دو ساعت بعداز غذا بياشاميد.


  آيا شما حالت تهوع و استفراغ داريد؟

  گاهي در بيماران حالت تهوع و استفراغ پيدا مي شود. علل مختلفي مي توانند موجب بروز اين حالت بشوند. گاهي اين حالت بستگي به ضعف عمومي يا روش هاي درماني دارد. در صورتي که مبتلا به حالت تهوع و استفراغ هستيد به توصيه هاي زير عمل نماييد:
 • مشکل خود را با پزشک معالج خود در ميان بگذاريد. وي در صورتيکه لازم باشد داروي ضدتهوع و استفراغ براي شما تجويز خواهد نمود. اين داروها معمولا نيم تا يک ساعت قبل از خوردن غذا بايد مصرف شوند.
 • از غذاهاي پروتئيني که چربي آنها کمتر است استفاده کنيد. گوشت هايي را که دوست داريد به صورت آب پز يا کباب استفاده نماييد، زيرا غذاهاي کم چرب زودتر هضم مي شوند و سريع تر از معده عبور مي کنند. اگر از غذاهاي پروتئيني کم چرب استفاده مي نماييد، مطمئن باشيد که احتياجات بدن شما به کالري و پروتئين در حدي که به آنها نياز داريد تامين مي شود.
 • اگر پزشک شما را از مصرف نمک منع نکرده است، از غذاهاي نمکدار استفاده نماييد. پنيرغذاي پروتئيني مناسبي است که مقدار قابل توجهي نمک دارد.
 • اگر خوراکي هاي شيرين در شما حالت تهوع ايجاد مي نمايد از مصرف آنها پرهيز نماييد.
 • درهنگام صبح از غذاهاي خشک (غيرآبکي) مانند نان برشته، نان سوخاري، بيسکويت و يا نان روغني استفاده نماييد و در نوشيدن چاي، شير و مايعات رعايت اعتدال را بنماييد.
 • در صورتيکه طعم و مزه بعضي از غذاها موجب حالت تهوع در شما مي شود، از مصزف اين غذاها خودداري نماييد.
 • اگر در ساعت مشخصي در روز حالت تهوع و استفراغ داريد، برنامه غذايي خود را طوري تنظيم نماييد که در حوالي آن ساعت غذايي مصرف ننماييد.
 • بعضي اوقات لباس گشاد و هواي تازه در بهبود حال شما موثر است.
 • اگر قبل از تهوع و استفراغ دچار درد در ناحيه شکم مي شويد و ممکن است اين مشکلات در رابطه با تهوع و استفراغ شما باشند، با پزشک خود تماس بگيريد و مشکل خود را با او در ميان بگذاريد.


  آيا بوي غذاها در شما ايجاد حالت تهوع مي کند؟

  بعضي از افراد اظهار مي دارند که حتي بوي غذاها در هنگام طبخ در آنها ايجاد حالت تهوع مي کند. براي رفع اين مشکل رههاي متعددي وجود دارد:
 • بگذاريد شخص ديگري غذا را طبخ نمايد و موقع طبخ غذا سعي کنيد در اتاق ديگري باشيد و حتي الا مکان دور از محل طبخ قرار گيريد.
 • از غذاها و نوشيدني هايي که در شما حالت تهوع و استفراغ ايجاد مي کند، مانند قهوه سرخ شده و غذاهاي چرب و سرخ کرده که بيشتر از ساير غذاها در ايجاد تهوع موثر است، به خصوص در هنگام خواب اجتناب نماييد.
 • از غذاهايي که آماده هستند و يا با مختصر حرارتي گرم و آماده مي شوند و يا از غذاهايي که احتياج به پختن ندارند استفاده نماييد.
 •  
 •  
 • براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .

 • تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.
 • 
  medical
    خانم‌هايي كه هورمون استروژن در بدنشان بيشتر ترشح مي‌شود، از زيبايي ظاهري و سلامت پوست و موي بيشتري برخوردارند. نتايج مطالعات دانشمندان اسكاتلندي نشان مي‌دهد، ميزان جذابيت چهره بانوان با مقدار هورمون استروژن بدنشان رابطه مستقيم دارد. براي انجام اين مطالعه از چهره بیشتر...
  medical
    در سال 1926، جراح فرانسوی، چارلز دوژاریه، تصمیم می‌گیرد تا با انجام عمل جراحی روی یک مانکن فرانسوی چربی موضعی او را تخلیه کند. این عمل نه تنها موفقیت‌آمیز نیست، بلکه پای مانکن بخت‌برگشته نیز دچار قانقاریا (گانگرن) می‌شود. از این تاریخ به بعد و به دنبال سروصدایی که به پا شد، بیشتر...
  medical.jpg
    خال نتيجه رشد خوش‌خيم ملانوسيت‌هاي پوست است و در انواع مادرزادي و اكتسابي ديده مي‌شود. دكتر مجتبي اميري متخصص پوست در اين باره گفت: خالهاي اكتسابي بيشتر در نواحي كه در معرض نور هستند، به صورت مسطح يا برجسته و اغلب به رنگ سياه پديد مي‌آيند و عواملي چون حاملگي، آفتاب و بیشتر...
  medical
    همه چيز در مورد(ليفتينگ)در كودكي، پوست قابليت ارتجاعي زيادي دارد و زير پوست سطح وسيعي از چربي وجود دارد كه در مورد بچه‌هاي چاق اين مسئله بيشتر صدق مي‌كند، با افزايش سن قابليت ارتجاعي پوست كاهش مي‌يابد و چربي زير پوستي كم مي‌شود. به تدريج در پوست يك حالت جمع‌شدگي همراه با بیشتر...
  medical
    نزدیک به ۵۰ سال قبل “دکتر محمد اصانلو”، رشته جراحی ترمیمی را در دانشگاه علوم پزشکی تهران پایه‌گذاری کرد. هدف اصلی جراحان پلاستیک ترمیم ضایعات نشای از حوادث و تصادف‌ها و سوختگی‌های شدید بود. علاوه بر این، در میان خانواده‌های مرفه هم کم و بیش کسانی پیدا بیشتر...
  medical
    این روزها خیلی ها به دنبال رفع چین و چروک اطراف چشم شان هستند و از انواع پودر و کرم گرفته تا انواع جراحی ها را به جان می خرند تا بخشی از این چین و چروک ها را رفع کنند. آیا شما با جراحی های رفع چین و چروک آشنا هستید؟ مطالعه این مقاله اطلاعات شما را در این زمینه افزایش می دهد. بیشتر...
  medical
    بزرگ کردن سینه یکی از شایع ترین اعمال جراحی زیبایی مورد در خواست بانوان است. این فرایند شامل عمل جراحی است که مواد و پروتز های مصنوعی برای افزایش اندازه و بهبود شکل سینه ها مورد استفاده قرار می گیرد .تصمیمی که برای انجام عمل بزرگ نمودن سینه گرفته میشود باید کاملا شخصی و بیشتر...
  medical
    شل شدگی و از دست رفتن قوام پوست در ناحیه پلک باعث چین خوردن و آویزان شدن پوست اضافی پلک میشود شل شدگی بافتهای نگهدارنده چربی در پلکها نیز سبب بیرون زدن چربی بصورت ورم در پلک فوقانی و تحتانی می گردد . گاهی پوست اضافه در پلک فوقانی در واقع ناشی از افتادگی ابرو وپیشانی می باشد بیشتر...
  medical
    یک فوق تخصص جراحی پلاستیک گفت: نقش لیزر در جراحی های زیبایی بینی صفر است مگر آن که پزشک طی این عمل قصد کوچک کردن پولیپ بینی بیمار را داشته باشد که در این شرایط می تواند از لیزر استفاده کند. دکتر حمیدرضا مفرد در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، افزود: در عمل جراحی بیشتر...
  medical
    تكنيك بالا كشيدن پوست پيشاني اثرات نا خوشايند و نا مطلوب افزايش سن ، مي توانند در ناحيه پيشاني بسياري از افراد خود نمايي كنند. به واسطه عمل جراحي كشيدن پوست پيشاني ، مي توان هرگونه چين و چروك ،خطوط ريزودرشت، پوست شل و آويزان شدن پيشاني روي ابرو ها و خطوط اخم را به راحتي بیشتر...
  medical
    اگر هرم بینی را به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم کنیم، قسمت بالایی استخوانی و قسمت پایینی غضروفی است عوارض زيبايي در قسمت پاييني هرم بيني يكي از عوارض مهم جراحي‌هاي زيبايي بيني محسوب مي‌شود. اگرچه در صورت دانش، تجربه و مهارت جراح، پيدايش چنين عوارضي به حداقل ممكن بیشتر...
  medical
    گروهي از پزشکان و متخصصان آلماني بيماري هاي چشم درباره عوارض جانبي ناشي از عمل جراحي با اشعه ليزر که به منظور تقويت ديد چشم بدون استفاده از عينک طبي انجام مي گيرد ، هشدار دادند. به گزارش شبکه تلويزيوني CNN ، به گفته پرفسور مايکل فورستر مدير بيمارستان چشم بنجامين فرانکلين بیشتر...
  medical
    تب برداشتن عينک و انجام عمل ليزيک در ايران بالا گرفته است در حالي که چشم پزشکان معتقدند ، عمل ليزيک به هر حال عوارض خاص خود را دارد. «عمل ليزيک يک عمل احساسي و با توجه به نيازهاي روحي و ذهني بيمار است». دکتر احمد جواديان ، متخصص جراحي شبکيه و عضو هيات علمي دانشگاه تهران با بیشتر...
  medical
    نوعي سلول كه به طور طبيعي در بدن موجود است اميدهاي تازه‌اي را براي درمان بيماري‌هاي عضلاني مانند ديستروفي عضلاني فراهم مي‌سازد. از مدتها پيش تصور مي‌شد سلول‌هاي ماهواره‌اي كه عضلات را مي‌پوشانند مي‌توانند عضله جديد بسازند اما اين مطلب ثابت نشده بود. به گزارش BBC ، بیشتر...
  medical
    چرا ليزر؟ ليزر برخلاف تصور، اصلا تكنولوژي جديدي نيست و سابقه آن به سال‌هاي دهه 1960 بر‌مي‌گردد، اما در سال‌هاي اخير، با پيشرفت علم و تكنولوژي، ليزر نتوانسته در رشته پزشكي هم وارد شود و بيشتر در اختيار مردم قرار گيرد. براي آنهايي كه خيلي به اصطلاحات عجيب و غريب علاقه بیشتر...
  medical
    ماموران پليس در بيمارستان با مادر اين هنرپيشه رو به رو شدند كه به شدت گريه مي كرد. اين زن با گريه و بغض به تيم پليس گفت: پسر جوانم را كه بعد از يك عمل جراحي زيبايي دچار تشنج هاي شديدي شده بود به اين بيمارستان آوردم، اما او جان خود را از دست داد.پرونده مرگ يك هنرپيشه در جراحي بیشتر...
  medical
    دبير اجرايي همايش جراحي پلاستيك بيني و صورت گفت:تكنيك هاي جديد جراحي پلاستيك،ايجاد تناسب در شكل ظاهري را جايگزين كوچك كردن بيني كرده اند. انجمن علمي جراحان گوش،گلو،بيني و سرو گردن ايران روز شنبه با ارسال نمابري به گروه علمي ايرنا با بيان اين مطلب به نقل از دكتر "ابوالحسن بیشتر...
  medical
    اگر مي خواهيد عمل زيبا سازي پلک را انجام دهيد...... در جراحي زيبايي پلک معمولاً چربي هاي اضافه زير پلک و بخشي از پوست اضافه پلک بالا و پلک پايين برداشته مي شود. پس از انجام اين عمل، افتادگي پلک بالايي و پف پلک پاييني از بين خواهد رفت. افتادگي پلک و پف چشم سبب مي شود که سن شما بیشتر...
  medical
    با زياد شدن سن، اثرات جاذبه زمين، قرار گرفتن در معرض نور خورشيد، و استرس هاي زندگي روزمره اثرات خود را به پوست صورتتان نيز انتقال مي دهند، و کاملاً قابل مشاهده مي شوند. از مشخصه هاي آن مي توان به چروک هاي عميق بين بيني و دهان، غبغب کشيده و شل، ذخيره شدن چربي و چين و چروک بیشتر...
  medical
    هر روز افراد بسياري با استفاده از عملهاي مختلف زيبايي اعتماد به نفس بيشتري پيدا كرده و از زندگي خود لذت بيشتري مي‌برند اين اطلاعات فقط براي آگاهي شما ارائه شده است.  بديهي است ميزان سودمندي چنين عملي براي شما، جزء مواردي است كه يک جراح با کمک روانپزشک به آن پي خواهد بیشتر...
  medical
    شايد اگر شما هم اين آگهي را در يكي از روزنامه ها و مجلات بخوانيد وسوسيه شويد كه يكي از اين دستگاه هاي نه چندان ارزان قيمت را بخريد و خودتان را از شر جراحي پلاستيك و زيبايي بيني تان خلاص كنيد ولي موضوع به اين سادگي ها هم نيست. هر از چند گاهي يك محصول بازاري مانند اين سر از بیشتر...
  medical
    خوب يا بد، درست يا غلط، در اين سال‌هايي كه تب جراحي‌هاي زيبايي بدجوري بالا‌ گرفته و محصولا‌ت آرايشي هر روز بيشتر از ديروز توليد و مصرف مي‌شوند، موهاي اضافي هم به اين بازار وارد شدند و مشتري‌هاي خودشان را پيدا كردند.اضافه كردن مو (ا‌كستنشن) در لابه‌لاي موهاي طبيعي، بیشتر...
  medical
    از نظر زيباشناسي، چشمها مهمترين جزء صورت هستند. چشمها نشاندهنده سن فرد و منعكس كننده حالت هيجاني و خلقي وي هستند و متاسفانه چشمها و پلكها زودتر از ساير اجزاي بدن علائم پيري را نشان ميدهند. عمل جراحي پلاستيك پلكها كه اصطلاحا بلفاروپلاستي ناميده ميشود. براي برداشتن پف بیشتر...
  medical
    LASIK LASIK و PRK نقـاط منفی و مثبت بسیاری در خود دارد، ازاین رو حتماً قبل از اقدام به جراحی آزمایشات و تست های مقدماتی را نزد پزشک خود انجام دهید. قبل از اقدام به انجام هر عمل جراحی، بهتر است اطلاعات لازم در مورد جراحی مورد نظر را کسب کنید. معمولاً همه افراد قبل از انجام جراحی بیشتر...
  medical
      اعمال جراحي زيبايي را مي‌توان به دو دسته كلي تقسيم كرد. نوع اول كه امروزه هنگام صحبت از جراحي زيبايي، بيشتر به ذهن مي‌آيد، تغيير ظاهر قسمت‌هايي از بدن است كه عملكرد طبيعي دارند اما شكل آنها باعث شده تا فرد نسبت به آنها احساس رضايت كامل نداشته باشد، اين نوع عمل جراحي از بیشتر...
  medical
      متخصصان آمریکایی می‌گویند افرادی که حدود ۵۰ سال دارند و به دیابت مبتلا هستند ممکن است در مقایسه با سایر همسالان خود خیلی پیرتر به نظر برسند . دکتر کریستین سیگل استادیار طب خانواده و طب داخلی در دانشکده پزشکی دانشگاه میشیگان در این تحقیق خاطرنشان کرده است افراد بالغی بیشتر...
  medical
    بحث جراحي تغيير رنگ چشم به وسيله دستگاه فمتوليزيك مدتي است كه در ايران رواج يافته اما رئيس مركز تحقيقات اپتيك و لنز ايران اعلام داشت كه چنين جراحي موجب بروز آسيب‌هاي جدي از جمله كوري در فرد مي‌شود. در چنين عملي، جراح با استفاده از اين دستگاه و نوعي ليزر به نام فمتوسكند بیشتر...
  medical
    سلامت نیوز :وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی اعلام كرد: سومین عمل جراحی چشم با روش نوین را احمد عامری عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران با موفقیت انجام داد.عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشكی تهران در تشریح این روش جدید جراحی گفت: چشم دارای شش عضله است و بعضی افراد به بیشتر...
  medical
    مهشاد صادقی شاد مترجم زبان انگلیسی در كشورهاي غربي، ليپوساكشن و در ايران، عمل جراحي زيبايي بيني به ويژه در ميان زنان ركورد شكسته است. البته مردان نيز از اين مسئله مستثنا نيستند. به گزارش CBS؛ در كشورهاي جنوب شرقي آسيا از جمله ژاپن، كره و چين عمل جراحي بزرگ كردن چشم ركورد بیشتر...
  hair
    دکتر محمد جواد ناظمی متخصص پوست و مو سلامت نیوز: یک متخصص پوست استفاده معمولی از رنگ مو، روغن و ژل های دارای تاییدیه بهداشتی را برای ساختمان مو بی خطر دانست و گفت: مصرف بیش از حد از این مواد باعث بروز عوارض و آسیب های جدی به مو می شود كه برای تقویت مو و ناخن مصرف مواد حاوی بیشتر...
  medical
    متخصصان تغذيه معتقدند كه مصرف غذاهاي آماده از جذب ويتامين‌ها و برخي املاح ضروري بدن همچون كلسيم جلوگيري مي‌كند و رشد نوجوانان را به تاخير مي‌اندازد. از آن‌جايي كه كالري اين غذاها حدود 5/1 برابر غذاهاي ديگر است، مصرف آنها موجب كاهش كلسترول خون و افزايش كلسترول بدن بیشتر...
  medical
    دکتر بهروز باریک بین متخصص پوست و مو ایرنا: یک متخصص پوست و مو، گفت ليزر مانند تيغ جراحي است كه اگر به دست پزشك متخصص سپرده شود نتايج حيرت آوري در درمان بيماري هاي پوستي دارد و در غيراين صورت، داراي عوارض جدي است. دکتر بهروز باریک بین در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: بیشتر...
  medical
    طيف وسيعي از داروها به عنوان داروي ضدلاغري معرفي شده‌اند كه در داروخانه‌ها وجود دارند و با مكانيزم‌هاي مختلفي تاثيرگذار هستند. اكثر اين داروها به علت عوارض زيادي كه دارند يا به علت موثر نبودن توسط پزشكان تاييد نمي‌شوند ولي انواعي كه مورد قبول هستند باعث نازايي بیشتر...
  medical
    با توجه به این که عمل زیبايي بینی در کشورمان به وفور انجام مي‌شود، جراحان بینی به تجربه‌هاي با ارزشی در این زمینه دست یافته‌اند؛ به گونه‌ای که امروزه عملی بدون درد، خونریزی و کبودی به سهولت دست یافتنی شده است.   از طرف دیگر، مطابق با این افزایش تجربه ، خواسته‌ها و بیشتر...
  medical
    یک متخصص پوست گفت: ویروس ایدز از راه ترک های مخفی در پوست وارد بدن می شود و بیش از 90 درصد تظاهرات ایدز در پوست خود را نشان می دهد. دکتر پروین منصوری در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز گفت: تب خال های طولانی، ذوناهای شدید، انواع عفونت های قارچی و تومورهای پوستی از جمله بیشتر...
  medical
    نقش پوست در گسترش ایدز آیا می‌دانید كه فرد مبتلا به ایدز از زمان ابتلا به ویروس«اچ‌.آی.وی» تا مرگ ناشی از ایدز (حدود 15 سال) 4‌مرحله مهم را شامل دوره چند هفته‌ای مشابه سرماخوردگی شدید، دوره چند ساله خاموش اما شدیدا مسری بیماری، دوره بروز مجدد بیماری و در نهایت ابتلا به بیشتر...
  medical
    برای کاشت چال گونه دو روش وجود دارد؛ اول اینکه می‌توان به‌صورت ناحیه‌ای، چربی‌های آن قسمت از صورت را ساکشن کرد تا حفره‌ای زیر گونه‌ها و در ناحیه خنده افراد به وجود بیاید. یکی دیگر از کارهایی که برخی از همکاران برای کاشت چال گونه انجام می‌دهند، این است که از داخل بیشتر...
  medical
    تاتو یک طراحی تقریبا ثابت روی پوست است که با هدف زیبایی انجام می‌شود. در عمل تاتو، پوست با سوزن ظریفی که به یک دستگاه تیوب‌دار حاوی رنگدانه متصل است سوراخ می‌شود و مقداری از رنگدانه در لایه خارجی پوست تزریق می‌شود. این کار چند ساعت طول می‌کشد و منجر به خونریزی و درد بیشتر...
  medical
    کیست پیلونیدال یا کیست مویی از وجود یک‌ کیسه‌ کوچک‌ پوستی‌ حاوی‌ مو در قسمت‌ پایین‌ کمر، در فاصله بین دو باسن و کمی بالاتر از مقعد ایجاد می شود. این حفره که ممکن است اندازه ای به قطر یک الی چند سانتیمتر داشته باشد، گاهی‌ چیزی‌ بیش‌ از یک‌ فرورفتگی‌ حاوی‌ چند موی‌ بیشتر...
  medical
    به نظر می رسد مردم این دوره زمانه دچار یک تناقض واضح بین منطق و عملکرد خود در زمینه سلامتی هستند : ورزش  می کنند ولی حمام آفتاب هم می گیرند، به جای شام سالاد می خورند  ولی در فواصل بین غذاهای اصلی مدام مواد غذایی پرکالری با کلسترول  بالا مصرف می کنند. همین مسئله در مورد بیشتر...
  medical
    پای ورزشکار (ATHLETE'S FOOT)یک عفونت قارچی است و چون در بین ورزشکاران رواج داشته است، به آن پای ورزشکار می‌گویند. بیشتر افراد به اشتباه فکر می‌کنند که فقط ورزشکاران دچار پای ورزشکار می‌شوند. در حقیقت هرکس امکان دارد به این ناراحتی مبتلا شود. ورزشکاران احتمالاً این ناراحتی را بیشتر...
  medical
    دکتر سید محمد ابوترابی : در حالی که بزرگترین جراحان پلاستیک جهان برای انجام اولین پیوند کامل صورت با هم رقابت می‌کنند، زن فرانسوی دریافت کننده ی اولین پیوند صورت جهان و جراحانش، سالگرد انجام این پیوند را جشن گرفته‌اند. زندگی دوباره 27 نوامبر 2005 (6 آذر 1384) بود که پزشکان بیشتر...
  medical
    روز جهانی جذام در حالی سپری شد كه این بیماری تقریبا در سراسر جهان به فراموشی سپرده شده است. با وجود قابل درمان بودن جذام در صورت تشخیص زود هنگام، این بیماری آثار ویرانگر خود را هر ساله بر چهره نیم میلیون نفر در سراسر جهان می‌گذارد. خبرگزاری فرانسه طی گزارشی در مورد این بیشتر...
  medical
      جذام یکی از بیماری های مسری است که گاهی از پدر و مادر به کودکان آنها و از بیماران به همسایگان آنان انتقال می یابد و با وضعیت نامطلوب مسکن و تغذیه نیز مرتبط است.« ابن سینا»   مقدمه جذام (LEPROSY) در طول تاریخ بیش از هر بیماری دیگری باعث وحشت و انزوای انسان ها گردیده است.این بیشتر...
  medical
    در ادامه ی مطلب قبلی با عنوان "علل ایجاد کهیر در بدن" ، در این قسمت راه های درمان کهیر را برای شما بیان می کنیم. پاسخگوی سئوالات زیر آقای دکتر رضا محمود رباطی، متخصص بیماری‌های پوست و مو می باشد.   1- راه‌های تشخیص این بیماری کدام است؟ تشخیص بیماری بر اساس اظهارات و شکایت بیشتر...
  medical
    بیمار) آقای 25ساله‌ای هستم که از حدود دو هفته پیش دچار ضایعات پوستی و لکه‌های قرمز رنگ به ‌همراه خارش شدید در ناحیه ی تنه‌، ران‌ها و صورت به ویژه در اطراف چشم‌ها شده‌ام. البته در مدت این دو هفته چندین بار این علایم فروکش کرده و دوباره در نواحی جدید ظاهر شده‌اند. لازم به بیشتر...
  medical
    اگر هرم بینی را به دو قسمت بالایی و پایینی تقسیم كنیم، قسمت بالایی استخوانی و قسمت پایینی غضروفی است. عوارض زیبایی در قسمت پایینی بینی یكی از عوارض مهم جراحی‌های زیبایی بینی محسوب می‌شود. اگرچه در صورت دانش، تجربه و مهارت جراح، پیدایش چنین عوارضی به حداقل ممكن خواهد بیشتر...
  medical
    خانمی هستم 32 ساله که در اثر رژیم غذایی دچار لاغری ناحیه گونه و چروک های پیشانی و کنار چشم و خط خنده شده ام. به پزشک پوست مراجعه کرده ام ایشان تشخیص دادند که برای درمان می توان از تزریق ژل های گونه و بوتاکس استفاده کنم، ولی من هیچگونه اطلاعی از این علم ندارم و این باعث نگرانی بیشتر...
  medical
    طی قرن های متمادی زنان و مردان برای زیبایی و پیروی از آنچه باب روز بوده است، رنج و عذاب زیادی را تحمل کرده اند. مریم می گوید: "شخصیت افراد با هم فرق دارد. بعضی ها تحمل درد را ندارند، حتی وقتی موضوع بهتر شدن باشد. من چون هدف دارم و به نتیجه کار و اینکه شکمم صاف می شود، فکر می بیشتر...
  medical
    تا گذشته ای نه چندان دور بسیاری از خانم های ایرانی برای جوان تر یا زیباتر شدن، به طور عمده به روش هایی ساده مانند خال کوبی ابرو و لب بسنده می کردند و تمایل چندانی هم نداشتند که درباره اصلاحات زیبایی خود توضیح بدهند. اما امروزه با ظهور آگهی های متعدد در مجلات و روزنامه های بیشتر...
  medical
    با توجه به سفرهای متعدد در فصل تابستان و استراحت افراد در فضای باز، خطر گزیده شدن توسط مار و عقرب در كمین افراد است. بنابراین انجام اقدامات درمانی به موقع، پس از وقوع گزش الزامی است. دكتر داوود یادگاری فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: بهترین اقدام به هنگام گزیده شدن توسط بیشتر...
  medical
    اگر چه اغلب پزشكان متخصص معتقدند برنزه كردن عمر پوست را كوتاه و احتمال ابتلا به سرطان را زیاد می‌كند، اما با شروع شدن فصل گرما بازار این كار هم داغ می ‌شود. كسی یادش نرفته كه چطور تا چند سال پیش، یك عده از مردم دنیا، یك عده دیگر را به خاطر اینكه پوست تنشان مثل لواشك سیاه و بیشتر...
  medical
    محققان انگلیسی به تازگی با انتشار گزارشی اعلام كرده‌اند، دو سوم افرادی كه از رنگ ‌موهای شیمیایی استفاده می ‌كنند، دچار نوعی از واكنش‌های آلرژیك می‌ شوند. این محققان هشدار داده‌اند كه واكنش‌های آلرژیك می ‌توانند به درماتیت (التهاب پوست صورت) یا در موارد شدیدتر به بیشتر...
  medical
    تب‌خال، برجستگی‌هایی قرمزرنگ یا تاول‌هایی ارغوانی‌رنگ است كه معمولاً روی لب‌ها یا اطراف دهان بروز می‌كند. تب خال که ناشی از ویروس هرپس سیمپلكس(Herpes Simplex Virus) است، می‌تواند به سایر نقاط بدن یا سایر افراد سرایت كند. همچنین می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد، اما تب‌خال را بیشتر...
  medical
    زگیل تكثیر غیر سرطانى سلول هاى پوست است كه توسط عفونت‌های ناشی از ویروس‌های خانواده پاپیلوما ویروس(HPV) ایجاد می شود. زگیل در كودكان بیشتر از بزرگسالان شایع است، اما مى تواند در هر سنى بروز كند. زگیل‌ها (برآمدگی‌های كوچك پوستی ناشی از آلودگی به ویروس‌های پاپیلوما) ممكن بیشتر...
  medical
    جراحی‌های زیبایی، اگرچه روز به روز رواج بیشتری می‌یابند، اما همچنان پرسش‌ برانگیزند. با وجود داشتن تعرفه‌های دولتی، هنوز تعرفه خصوصی برای آنها در نظر گرفته نشده است و حتی شركت‌های بیمه هم كمك هزینه‌ای برای این نوع جراحی‌ها در نظر نگرفته و در صورت همراهی جراحی بیشتر...
  medical
    بوی عرق بدن افراد به نوعی خود یك بیماری محسوب نمی‌شود. بعضی اوقات افرادی كه مشكل تعرق دارند ممكن است متوجه نباشند كه بوی بدن آنها دیگران را اذیت می‌كند. به غیراز باكتری‌ها، دلایل مختلف دیگری نیزدر این امر دخیل هستند، مانند: - در بعضی موارد غدد عرقی بیش فعال شده‌اند. - بیشتر...
  medical
    میزان تعریق آدم‌های مختلف می‌تواند بسیار متفاوت باشد. عواملی مانند سن، نژاد، جنسیت، وزن و شکل بدن در الگوی عرق‌کردن مؤثر هستند. به ‌طور معمول یک انسان بیش از 2 میلیون غده عرق‌ساز دارد، اما در بعضی افراد، این عدد به 4 برابر هم می‌رسد. مردها معمولا بیشتر از زن‌ها در بیشتر...
  medical
    شاید شما هم دیده باشید افرادی را که به نظر می رسد برای کارهایشان دلیل خاصی ندارند. هر قدر هم که به آنها بگویی این کار مناسب تو نیست یا برایت خطر دارد، به گوششان نمی رود. انگار نیرویی از درون آنها را مجبور می کند حتما و هر طور شده و به هر قیمتی که هست، آن کار به خصوص را انجام بیشتر...
  medical
    شرح بیماری هیرسوتیسم‌ عبارت‌ است‌ از رشد بیش‌ از حد موها در صورت‌ و بدن‌ زنان‌. این‌ حالت‌ معمولاً به‌ تدریج‌ و در طی‌ زمانی‌ طولانی‌ رخ‌ می ‌دهد. علایم‌ شایع‌ - موها ضخیم‌ و تیره‌ می‌ شوند و طبق‌ الگویی‌ كه‌ در مردان‌ دیده‌ می‌ شود، رشد می ‌كنند بیشتر...
  medical
    شهرنشینان زیبایی پسند هندی، فقط به زیبا بودن بسنده نمی‌کنند، آنها در هر سن و سالی که باشند، دوست دارند به‌طور افسانه‌ای، بی‌نقص به‌نظر برسند. زیبایی به یكی از عقده‌های روانی در كشورهای آسیایی تبدیل شده و در این میان هند صاحب ركورد شده است. روزنامه‌های هندی پیش‌بینی بیشتر...
  medical
    حتماً درباره ماه‌گرفتگی شنیده‌اید. ولی آیا می ‌دانید ممکن است بسیاری از لکه‌های صورت به ویژه در کودکان، به علت ناهنجاری‌های عروقی مثل سرخرگ(شریان)، سیاهرگ(ورید) و مویرگ باشد؟ در این باره آقای دکتر محمد علی نیلفروش‌زاده، متخصص پوست و مو توضیح می دهند: تعریف خال عروقی بیشتر...
  medical
    تابستان، فصل دريا رفتن و آفتاب گرفتن در سواحل زيبا ي شمالي كشور است. همين مسأله بسياري را وسوسه مي كند كه دل را به دريا بزنند اما، بيشتر آنها از خطرات و مضرات آفتاب براي پوست بدن خود آگاه نيستند، در اين مقاله برخي نكات ايمني در اين زمينه مرور شده است. انرژي تابشي خورشيد در بیشتر...
  medical
    التهاب يا حساسيت پوستي به رنگ هاي مورد استفاده يكي از اولين علائم واكنش بدن به جسم خارجي يعني رنگ مورد استفاده در تاتوست. حساسيت يا آلرژي، اگر چه واكنش طبيعي سيستم ايمني بدن به ماده اي خارجي بوده و تا چند روز پس از تاتو عادي است، اما اگر خود به خود رفع نشود، مشكلات جدي به بیشتر...
  medical
    وقتي براي خريد رُژ لبي تازه به فروشگاه مي ‌رويد، شايد فقط به اين فکر کنيد که رنگ اين رژ لب به لباسي که در منزل مي ‌پوشيد، مي ‌آيد يا نه، و يا با رنگ پوست صورت‌تان هماهنگي دارد يا نه. ولي وقت آن رسيده است که در خريد رژ لب و برق لب هوشيارانه‌ عمل کنيد و انتخاب‌هاي سالم‌تري بیشتر...
  medical
    اين روز‌ها براي جوان تر شدن خيلي كار‌ها مي‌شود كرد! يكي از روش‌هايي كه براي درمان چين و چروك صورت به كار مي‌رود، تزريق "بوتاكس" است. با اينكه در چند سال اخير استفاده از بوتاكس رايج شده، اما از آغاز سال جديد ميلادي، سازمان غذا و داروي آمريكا در مورد اين روش، هشدار‌هايي بیشتر...
  medical
    وقتی صحبت از جراحی‌های زیبایی به میان می‌آید، بسیاری از آقایان جبهه می ‌گیرند و می‌گویند این کارها ویژه خانم هاست و این شخصیت و قدرت مرد است که حرف اول را می ‌زند. ولی نسل جوان ‌تر آقایان عقاید دیگری دارند و معتقدند زیبایی و زیباتر شدن، زن و مرد نمی ‌شناسد و کم نیستند بیشتر...
  medical
    تا مدت‌ها قبل بسیاری از خانم‌های ایرانی برای جوان‌تر یا زیباتر شدن به سراغ تاتوی ابرو ، چشم و لب می ‌رفتند، اما امروزه با تبلیغات گسترده درباره انواع جراحی زیبایی، این نگرش تا حد زیادی تغییر کرده است. تغییر شکل بینی، کوچک و بزرگ کردن سینه، لیپوساکشن، بزرگ کردن لب، بیشتر...
  medical
    شما هم حتما از اين قبيل آگهي‌ هاي تبليغاتي را بسيار ديده‌ايد که : "اگر موي کافي و مناسبي در قسمت پشت‌ سر نداريد و پزشک نمي‌ تواند براي کاشت مو از آن ناحيه مو بردارد و اگر شما را داوطلب مناسبي براي کاشت مو به شمار نمي آورند، به هيچ وجه نگران نباشيد، با کاشت موي مصنوعي مي بیشتر...
  medical
    مدت‌هاست که انواع جراحي هاي زيبايي، از شايع ‌ترين عمل هاي جراحي در دنيا هستند. در بسياري از کشورها، افراد به اميد داشتن چهره‌اي زيباتر و متفاوت با چهره قبلي ‌شان، خود را به تيغ جراحان مي‌ سپارند. جراحي زيبايي اصولا به‌ منظور متناسب ساختن اجزاي صورت و طبيعي و زيبا کردن بیشتر...
  medical
      گرچه همه جراحی پلاستیک را به اسم جراحی زیبایی می‌شناسند، ولی گاهی به وسیله آن می‌توان مشکلات و عوارض ظاهری بدن مثل ضایعات ناشی از سوختگی را تصحیح کرد. سوختگی در ناحیه صورت از بدترین انواع سوختگی هاست كه علاوه بر آثار دایمی‌ كه بر پوست به جا می‌‌گذارد و جدا از بیشتر...
  medical
    پزشکان به وسیله دو نوع لیزر خال‌ ها را برمی ‌دارند: * لیزر CO2 لیزر CO2، خال را از ریشه برمی دارد و مانند جراحی عمل می کند که حتی جای بخیه هم از خود باقی نمی‌ گذارد. خال‌های عمیق و برجسته که گاهی مو هم روی آن وجود دارد، بعضی اوقات به وسیله پزشک به دلیل ملاحظاتی از عمق برداشته بیشتر...
  medical
      صحبت هايي مانند: "بيني ‌ام مثل بيني خوک شده!"، "چاله ‌هاي اطراف نوک بيني ‌ام توي ذوق مي زند!" و ... ، از جمله دلايلي است که خيلي ‌ها را براي جراحي ‌هاي دوم و سوم بيني به مطب جراحان پلاستيک و جراحان گوش، حلق و بيني مي‌ کشاند. خيلي از اين جراحي ‌هاي دوم و سوم، بسيار دشوارتر بیشتر...
  medical
    بعضي از ما وقتي جلوي آينه مي‌ايستيم و خودمان را نگاه مي‌كنيم، با وسواس خاصي حساب تمام خط و خطوط ريز صورتمان را داريم، حتي خط‌هايي كه آنقدر كوچك هستند كه غير از خودمان هيچ كس نمي‌تواند آنها را ببيند. كم‌كم كه چين و چروك‌ها بيشتر مي‌شوند، به فكر چاره مي‌افتيم. يكي از بیشتر...
  medical
    ممکن است وقتی دوست صمیمی شما بینی‌اش را جراحی پلاستیک کند و به نظرتان چهره‌اش بسیار ایده‌آل شده باشد، شما هم نزد همان پزشک بروید و از او بخواهد که بینی شما را درست به همان شکل جراحی کند. ولی وقتی بعد از عمل، باندها را از روی بینی‌تان بردارید، از نتیجه عمل راضی نباشید، بیشتر...
  skin
          یکی از مهم ‌‌ترین وظایف پزشک قبل از لیزردرمانی صحبت با بیمار و توجیه او است. باید به بیمار واقعیت ‌‌ها را گفت و از دادن امید های واهی به او خودداری کرد. بیمار باید بداند چند درصد احتمال بهبود دارد و دوره درمان او چه مدت طول خواهد کشید. همچنین بیشتر...
  medical
        دکتر نسیم یونسی، فوق تخصص جراحی پلاستیک در مصاحبه ای که با سایت تبیان داشتند، مطالب زیر را بیان کردند.   سئوالات عمومی: - لطفا خودتان را معرفی کنید. اینجانب نسیم یونسی، 38 سال سن دارم و دارای یک فرزند دختر 8 ساله هستم. همسرم هم جراح عمومی است. خواهرم بیشتر...
  medical
      روز به روز بر تعداد متقاضيان جراحي بيني در كشور افزوده مي‌ شود، اما كارشناسان هشدار مي ‌دهند كه فقط كساني كه به دليل انحراف بيني دچار گرفتگي بيني، سينوزيت‌ هاي مكرر و تنگي نفس مي باشند، بايد جراحي کنند. دكتر پرويز انصاري، جراح پلاستيك بيني با تاييد اين بیشتر...
  medical
      در قسمت قبل این مقاله با عنوان " عوارض تنفسی جراحی بینی"، مشکلات تنفسی را که در اثر عمل جراحی بینی به وجود می آیند برای شما بیان کردیم. حال علل بروز این عوارض را ذکر خواهیم کرد. عوارض تنفسی جراحی بینی ممکن است از مشکلات مختلفی ناشی شوند که عبارتند از: 1- بیشتر...
  medical
      جراحی پلاستیك بینی مانند هر جراحی دیگری ممكن است عوارضی داشته باشد، اما در صورت دقت و مهارت جراح و رعایت نکات و دستورات توسط بیمار، احتمال این عوارض به حداقل می‌رسد.   عوارض جراحی بینی را به دو دسته می‌توان تقسیم كرد: الف) عوارض در عملكرد بینی، مانند بیشتر...
  medical
        یکی از دغدغه‌ های داوطلبان جراحی زیبایی بینی، مراقبت‌ های پزشکی بعد از عمل است. با خواندن 14 نکته زیر می ‌توانید اطلاعات مفیدی درباره مراقبت ‌های بعد از رینوپلاستی به ‌دست آورید تا با شرایط جدید راحت ‌تر کنار بیایید.   * در انتهای عمل جراحی بیشتر...
  13.jpg
  الف - موهای چرب. حنا را با دو قاشق غذاخوری ماست و مقداری شكر مخلوط كنید تا به شكل خمیری نرم درآید. در صورت سفیدبودن خمیر كمی آب بعد از آن را به سرتان بمالید و بیست دقیقه صبر كنید. سپس سرتان را با آب زلال كاملا بشوئید. ب - موهای خشك. حنا را در یك قاشق غذاخوری روغن و مقدار بیشتر...
  b39.jpg
  حتماً اتفاق افتاده است که بر اثر خستگی یا مشکلات مشابه دچار پف چشم شده باشید . برای حل این مشکل سعی کنید قبل از خواب از بالش مناسب استفاده کنید . به گفته دکتر برسون اغلب افراد زیادی هستند که بر روی شکم خود می خوابند و سر خود را داخل بالش فرو می برند . هنگامی که ما به خواب می بیشتر...
  1258.jpg
      شاید با دیدن برخی هنرپیشه ها و یا به دلایل دیگری هوس کنید که تغییراتی را در صورت تان به وجود آورید و این تغییر مثلا گذاشتن گونه باشد. باید بدانید که روش های مختلفی برای برجسته کردن گونه ها وجود دارد، پروتز، تزریق ژل، تزریق چربی و ... به هر حال هر کدام عوارض خاص خود را بیشتر...
  1246.jpg
        افراد حق طبیعی خود می‌دانند که ظاهری زیباتر داشته باشند، بنابراین روزبه‌روز بیشتر به جراحی‌هایی که حتی جنبه درمانی ندارند، روی می‌آورند. این مسئله باعث شده است که نه تنها انواع و اقسام جراحی‌های زیبایی طرفداران فراوانی در کشور ما پیدا کنند، بلکه بیشتر...
  a.jpg
  ●بیماری‌ شپش‌ سر: شپش‌ سر، انگل‌ پوست‌ بدن‌ انسان‌ است‌ یعنی‌ دور از بدن‌ نمی‌تواند زندگی‌ کند و غذای‌ خود را از بدن‌ انسان‌ تهیه‌ می‌کند. شپش‌ یک‌ حشره‌ خونخوار است‌ و روزی‌ ۳ـ۲ بار از خون‌ بدن‌ انسان‌ می‌مکد، حرارت‌ بدن‌ انسان‌ برای‌ زندگی‌ شپش‌ مناسب‌ بیشتر...
  1233.jpg
      بینی یکی از مهم ‌ترین اعضای بدن در حفظ سلامت است که دارای فیزیولوژی بسیار پیچیده‌ ای است و وظایفی از قبیل حس بویایی ، تنظیم دما، تنظیم رطوبت، تصفیه ذرات هوا و ایفای نقش در تکلم را به عهده دارد. امروزه بسیاری بدون هیچ گونه آگاهی نسبت به این عضو بدن، صرفا به بیشتر...
  1199.jpg
        دکتر ثریا عالمی، جراح و متخصص بیماری‌های زنان و زایمان درباره مشکل پرمویی و موهای زائد در خانم‌ها می گوید: هیرسوتیسم به معنی وجود موهای زائد، خشن، ضخیم و تیره تر از حد معمول در نقاط خاصی از بدن است. این بیماری یکی از مشکلات شایع در زنان است که به طور متوسط بیشتر...
  1126.jpg
        فشار موقتی، جریان خون پوست را متوقف می‌نماید، در نتیجه سلول‌های پوستی صدمه دیده و می‌میرند. با برداشتن فشار، جریان خونرسانی به پوست بهبود یافته و پوست علائم و نشانه‌های صدمه را نشان می‌دهد. در آغاز، زخم بستر فقط یک لکه قرمز پوستی است. بعد، قرمزی سریعاً به تاول و بیشتر...
  1124.jpg
        دکتر علی‌رضا محبی‌پور، متخصص پوست بروز جوش، چروک، لکه‌های پوستی، پیری زودرس، کک و مک و بیماری‌های پوستی را از عوارض مصرف مداوم کرم‌ها و لوازم آرایشی بیان کرد. التهاب و تحریک مداوم پوست در پی استفاده مکرر از لوازم آرایشی در طول زمان می‌تواند به بیشتر...
  1101.jpg
        بسياري از دخترها و خانم‌ها در دوران عادت ماهانه خود دچار آكنه مي‌شوند. پيدا شدن آكنه يا جوش، علامتي است كه نزديك شدن شروع قاعدگي را خبر مي‌دهد. گر چه هنوز دليل اصلي اين موضوع به طور قطعي شناخته شده نيست، ولي آن را ناشي از تغييرات هورموني روي پوست بیشتر...
  1031.jpg
      سليوليت يا چاقي قسمت رانها در دخترها از سن 14 سالگي شروع مي شود و با بالا رفتن سن افزايش يافته و لايه هاي پوست نازك تر مي شوند. چاقي ران يا سليوليت بيشتر در خانم ها بعد از زايمان و همچنين در افرادي كه از قرصهاي ضد حاملگي استفاده مي كنند ايجاد مي شود. همچنين اين عارضه بیشتر...
  1011.jpg
      ورزشهای زیر برای کاستن از دردهای آرتروز در کف و انگشتان دست طراحی شده اند. اگر این ورزشها، هر روز و ترجیحا چند مرتبه در روز انجام شوند، میتوانند تاثیر فراوانی در کم کردن درد ناشی از آرتروز داشته باشند. انجام دادن این حرکات در حالتی که دست خود را در آب گرم غوطه ور بیشتر...
  1007.jpg
      تغذيه نامناسب در دوران كودكي احتمال ابتلا به بيماري هاي مزمن در بزرگسالي را افزايش مي دهد. دكتر موحدي، متخصص تغذيه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: افزايش بيماري هاي ناشي از سبك ناصحيح زندگي در كشور ايران روندي رو به گسترش را طي مي كند كه افزايش اين روند باعث بیشتر...
  1006.jpg
      طبق تحقيقات سازمان جهاني بهداشت در هر ‌٨ ثانيه يك نفر در دنيا به علت استعمال دخانيات جان خود را از دست مي‌دهد. نتايج تحقيقات حاكي از آن است چنانچه افراد در سنين نوجواني شروع به كشيدن سيگار كنند (بيش از ‌٧٠ درصد موارد سيگاري شدن در اين مرحله اتفاق مي‌افتد) بیشتر...
  1002.jpg
      جام جم آنلاين: بررسي‌هاي انجام شده به وسيله محققان امريكايي نشان مي‌دهد كه افزايش تعاملات و روابط اجتماعي نقش مهمي در افزايش طول عمر مهره‌داران و بويژه انسان‌ها دارد. مطالعات انجام شده بر مگس ميوه نشان مي‌دهد نوعي جهش ژنتيكي كه در كاهش طول عمر موثر است بیشتر...
  1001.jpg
      همزماني بارداري و شيردهي اثرات منفي بر وزن گيري کودک تا 6 ماهگي دارد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، ميترا کوليوند از دانشکده پرستاري، مامايي و پيراپزشکي در مقاله اي با عنوان "شيردهي در بارداري، چالشي بزرگ" که در دومين همايش سراسري ارتقاي سلامت زنان با محور بیشتر...
  1000.jpg
      سالانه بيش از ۵ ميليون کودک در اثر عوامل و بيماريهاي ناشي از محيطي که در آن زندگي مي کنند جان خود را از دست مي دهند . هر ساله حدود ۲ ميليون کودک زير ۵ سال در اثر عفونت هاي حاد تنفسي که بزرگترين عامل مرگ خردسالان مي باشد ، جان خود را از دست مي دهند . همچنين خطرات محيطي بیشتر...
  997.jpg
      بسياري از مردم در مورد غذا خوردن با مشکلاتي مواجه هستند و غالبا در اظهار نظرهايشان در مورد غذا خوردن اشکالات و اشتباهاتي وجود دارد. براي نمونه بسياري از بيماران با مفهوم رژيم غذايي آشنا نيستند و دقيقا نمي دانند چه غذاهايي براي آنها مناسب و مفيد است. بعضي از بیشتر...
  995.jpg
      به تازگی، بررسی 2500 زن نشان داده است که زنان مصرف‌کننده نوشابه‌های گازدار، بدون توجه به سن و میزان دریافت کلسیمشان، به طور مشخصی در معرض خطر پوکی و شکستگی استخوان هستند. محققان غربی، ضمن بررسی وضعیت تغذیه این زنان، میزان تراکم استخوانی آن‌ها را در ناحیه بیشتر...
  993.jpg
      بدن ما براي نشستن در تمام روز ساخته نشده است. شيوه صحيح قرار گرفتن بدن يا به عبارتي صاف ايستادن، مسئله مهمي است كه روز به روز بيشتر به دست فراموشي سپرده مي‌شود. روزهايي كه سركار و در مدرسه مي‌گذرانيم، پر از عادات و تكاليفي است كه به شكلي كاملا دور از فاكتورهاي بیشتر...
  991.jpg
      نياز كودكان به مهر و محبت به اندازه كافي شناخته شده است، اما اين شناخت كه عشق و علاقه نه تنها در پختگي عاطفي نقش دارد بلكه ساختار مغز را نيز متاثر مي‌كند، يافته جديدي است به گزارش پايگاه اينترنتي مجله علمي "روانكاوي" آلمان، به هنگاميكه دانشمندان كودكان يتيم يك بیشتر...
  970.jpg
      ستون فقرات يکي از شگفت انگيز ترين ساختمانهاي بدن انسان است.مهره ها نه تنها داربست اصلي بدن را تشکيل مي دهند.بلکه يکي از مجموعه هاي مهم عصبي يعني نخاع و اعصاب را در خود جاي داده اند، ساختمان اين ستون به گونه اي است که قابليت تحمل صدها کيلوبار را دارد و از طرف ديگر، به بیشتر...
  969.jpg
      اصلاح وضعيتهاي نادرست بدن براي جلوگيري از کمر درد وضعيت بدن يا پوسچر، عبارتست از ترتيب قرار گرفتن سر، گردن، شانه ها، تنه، لگن و اندامها.اگر يک شاقول فرضي ازطرف پهلو به پايين رها شود، چنانچه وضعيت بدن صحيح باشد، اين خط از قسمت مياني گوش، شانه، مفصل ران، زانو و بیشتر...
  967.jpg
      پاشنه‌هاي ترك‌خورده پانشان‌دهنده مشكلاتي در سلامت‌اند. اگر فكر كرده‌ايد اين ترك‌ها عادي هستند و نيازي به رفع و درمان ندارند، به‌خاطر اين است كه ما در اطلاع‌رساني كوتاهي كرده‌ايم! يكي از مهم‌ترين اعضاي بدن پا است. چه‌قدر به سلامت بیشتر...
  948.jpg
        خال ها انواع مختلفي دارند و بعضي از آنها شانس بيشتري براي سرطاني شدن دارند. ملانوم که خطرناکترين سرطان پوستي است، مي تواند روي بعضي از انواع خال ايجاد شود. خال هاي مادرزادي با قطر بيشتر از 20 سانتي متر، بالاترين خطر را از نظر تبديل شدن بدخيمي دارند. خال هاي بیشتر...
  945.jpg
      سموم دفع آفات دسته مواد شيميايي هستند كه كاربري آنها در دفع آفات كشاورزي، دام، حشرات خانگي، جونده هاي محيط خانگي و كشاورزي است. اين مواد به ترتيب اهميت مسموميت زايي به گروههاي متنوع زير تقسيم مي شوند. 1- ارگانو فسفره ها يا هسته اسيد فسفريك دوباروي آلي و يك باروي بیشتر...
  944.jpg
      مقدمه: نيمه هاي شب حسن آقا با سر و صداي پسرش حميد از خواب بيدار شد. او همسرش را ديد که سراسيمه به سمت اتاق حميد مي رود. حسن آقا نيز با نگراني خود را بر بالين پسرش رساند. حميد از درد عضلات هر دو ساق پاهايش ناله مي کرد. همسر حسن آقا مضطرب شروع به ماساژ پاهاي پسرش کرد. بیشتر...
  943.jpg
      بيماري هاي قلبي عروقي در زنان يکي از مهم ترين عوامل مرگ و مير است. زيرا تنها در ايالات متحده 460/000 زن در سال 2004 جان خود را بر اثر اين بيماري ها از دست دادند . موسسه قلب آمريکا اظهار داشت . هر دقيقه اي که مي گذرد، زني جان خود را بر اثر بيماري قلبي عروقي از دست مي دهد اين بیشتر...
  942.jpg
      چرا بعضي ها به عينک احتياج دارند ولي عده اي ديگر از آن بي نيازند ؟ چشم هاي افراد متفاوت هستند . نه فقط از نظر رنگ بلکه از نظر عملکرد و ميزان ديد . بعضي وقت ها تمام قسمت هاي چشم هماهنگ با يکديگر وظايف خود را انجام نمي دهند ولي عينک هاي طبي و لنزهاي تماسي که آنها را بیشتر...
  925.jpg
      ارگونوميک ( Ergonomic ) شاخه اي از علم مهندسي اي که به طراحي ابزار و لوازمي براي حفظ سلامت فيزيکي بدن هنگام کار مي پردازد . درد غالباً در اثر حفظ مداوم يک حالت نادرست قرارگيري بدن ايجاد مي شود . مثال هاي رايج آن شامل تايپ همزمان با صحبت تلفني ( نگه داشتن گوشي تلفن در گودي بیشتر...
  920.jpg
      الف: CVS چیست؟ CVS مجموعه ای از علائم چشمی و بینایی است که بر اثر کار با کامپیوتر ایجاد می شوند. تقریبا 4/3 درصد کسانی که زیاد با کامپیوتر کار می کنند گرفتار این علائم هستند. به نظر می رسد با فراگیرتر شدن بکارگیری کامپیوتر در محل های کار و حتی در خانه ها تعداد کسانی که بیشتر...
  872.jpg
      ريزش، سفيد شدن يا نازک شدن تارهاي مو يکي از مهمترين دلايلي است که فرد به متخصص پوست و مو مراجعه مي کند. ريزش مو بين 5 تا 100 تار در روز طبيعي است، ولي بيش از اين مقدار نياز به بررسي دارد. از علل مهم ريزش مو مي توان به استرس، اضطراب، مصرف برخي داروها مانند رقيق کننده هاي بیشتر...
  858.jpg
      شايد شما هم مثل ما تجربه کرده باشيد که بعضي روزها از قدرت و انرژي زيادي برخورداريم و قادر به انجام هر کاري هستيم و بعضي وقت ها آن قدرخسته و بي رمق هستيم که از انجام کارهاي ساده خود نيز رنجور مي شويم،گاهي اوقات سرحال و شاداب هستيم و برعکس بعضي روزها بي دليل کسل و بي بیشتر...
  813.jpg
      زماني که براي اولين‌ بار در روم باستان ممنوعيت‌هايي را براي مقابله با آلودگي صوتي ناشي از حرکت گاري‌ها و کوبيدن چرخ‌هاي آنها روي سنگفرش خيابان‌ در زمان‌هاي خاصي از روز وضع مي‌کردند، هرگز تصور نمي‌شد بشر به روزگاري برسد که هياهو و دغدغه‌هاي بیشتر...
  806.jpg
    پيشگيري از سرطان پروستات، يکي از بخش‌هاي مهم تحقيقات پزشکي است. اين تحقيقات درازمدت که در مقياس وسيعي انجام مي‌گيرند، چند روش پيشگيري از سرطان پروستات را ارايه کرده‌اند که در اين مطلب به آنها اشاره شده است. با اين حال توجه کنيد که هنوز تعدادي از قوي‌ترين بیشتر...
  792.jpg
      امروزه کمردرد به قدري شايع شده که اکثريت قريب به اتفاق مراجعان به مطب‌هاي متخصصان مغز و اعصاب را شامل مي‌شود. در اين ميان، خانم‌ها بيشتر از آقايان به علت کمردرد و پادردهاي ديسکي به پزشک مراجعه مي‌کنند. وقتي به آنها مي‌گوييم که مبتلا به دررفتگي و يا بیشتر...
  785.jpg
      سوختگي‌هاي شيميايي چشم، مي‌توانند ديد را به مخاطره اندازند. اگر شغلتان مستلزم استفاده از مواد شيميايي خطرناک است، نسبت به خطرات آن هوشيار باشيد. از چشم‌هاي خود به وسيله عينک ايمني يا حفاظ‌دار، محافظت کنيد. از محل نزديک‌ترين منبع آب پاکيزه مطلع باشيد بیشتر...
  783.jpg
      گفتگو با دکتر حميد سهراب‌پور   آقاي دکتر! در مورد مسموميت‌هاي ناشي از مواد شوينده توضيح مي‌‌دهيد؟   اكثر مسموميت‌ها با مواد شوينده در اسفندماه و به شکل تصادفي است. اگر انواع و اقسام شوينده‌ها و سفيد‌كننده‌ها (كه گاز كلر آزاد مي‌كنند) در بیشتر...
  774.jpg
      12 توصيه براي کاهش تماس با امواج موبايل   در حال حاضر در جهان حدود 9/1 ميليارد نفر از تلفن همراه استفاده مي‌کنند و اين آمار در آمريکا فقط به 220 ميليون نفر مي‌رسد. تصورش را بکنيد ما در چه دنيايي از امواج تلفن‌هاي همراه زندگي مي‌کنيم. پژوهشگران دانشگاه صنعتي بیشتر...
  767.jpg
      صداهاي گوشخراش؛ خطرها و راهکارها آلودگي صوتي، يکي از مشکلات رايج در شهرهاي بزرگ است که عواقب زيان‌باري براي شهروندان به بار مي‌آورد. همچنين کارگران در واحدهاي صنعتي و استفاده‌کنندگان از وسايل پخش موسيقي دستي ممکن است در معرض عوارض شنوايي ناشي از سروصداي بیشتر...
  762.jpg
      اگر مجبور باشيد از پله‌ استفاده نماييد بايد به چند نکته توجه کنيد. دقت کنيد آيا پله‌ها استاندارد هستند يعني ارتفاع پله‌ها 20 تا 30 سانتي‌متر است؟ اگر ارتفاع پله‌ها از حالت استاندارد بيشتر باشد ضرر بيشتري به شما در هنگام بالا و پايين رفتن، خصوصا پايين بیشتر...
  760.jpg
      بسياري از افراد تحت تاثير استرس شديد، توانايي خود را در تصميم‌گيري‌ها از دست مي‌دهند و نمي‌توانند اولويت‌هاي خود را در زندگي ارزشيابي کنند و در نتيجه، گرايش شديدي به سمت حواس‌پرتي پيدا مي‌کنند. اين موضوع يکي از موارد به زانو درآمدن به شمار بیشتر...
  751.jpg
      فصل تابستان که از راه مي‌رسد، بسياري از کارگران ساختماني، مکانيک‌ها، کشاورزان و همه کساني‌که بايد در هواي‌ گرم و مرطوب کار کنند، دچار مشکلي مي‌شوند که به نو به خود دردسرساز است؛ مشکلي که راه رفتن را تحت تأثير خودش قرار مي‌دهد. بله، درست حدس زديد؛ بیشتر...
  750.jpg
    با توجه به اينکه کوله‌پشتي، مناسب‌ترين وسيله براي حمل لوازم مدرسه حساب مي‌آيد اما عدم رعايت برخي نکات که توسط متخصصان ارايه شده، تهديدي براي سلامت ستون فقرات، عضلات است و موجب ايجاد ناهنجاري‌هاي اسکلتي در دانش‌آموزان مي‌گردد که توجه به اين نکات ضروري بیشتر...
  747.jpg
      گفتگو با دکتر حسين طباطبايي   بسياري از ما عادت داريم پابرهنه در خانه، کف سونا، ساحل و حتي زيارتگاه‌ها راه برويم ولي پزشکان مي‌گويند اين پابرهنه راه رفتن گاهي باعث قارچ‌هاي پوستي و آسيب پوستي پا مي‌شود. در همين رابطه با دکتر حسين طباطبايي، عضو هيات بیشتر...
  715.jpg
      گودي ستون فقرات يکي از مشکلات شايع است که راه پيشگيري از آن چندان سخت نيست اما خيلي‌ها از آن غفلت مي‌کنند و‌ به اين مشکل دچار مي‌شوند. درباره علل و راه‌حل اين مشکل با دکتر فرزاد کارگرزاده، جراح ستون فقرات به گفتگو نشسته‌ايم. دردهاي ستون‌مهره‌ها بیشتر...
  711.jpg
      کمردرد، بيرون‌زدگي ديسک بين مهره‌اي و نشانگان تونل کارپال، بيماري‌هايي هستند که مي‌توانند در اثر انجام کارهاي خانه مانند بلند کردن اجسام سنگين به شکل نامناسب، خرد کردن سبزي‌، گردگيري و خياطي ايجاد شوند. شما چقدر به حالت و وضعيت‌ بدن‌تان هنگام بیشتر...
  697.jpg
      موهاي زائد مشکلي است که هر خانم يا آقايي در برهه‌هاي زماني متفاوت و در طول عمر خود با آن مواجه مي‌شود چرا که اين موها در صورت، پاها، دست‌ها و نقاط ديگر بدن وجود دارند. براي از بين بردن اين موها، روش‌هاي متعددي وجود دارد که به دو دسته تقسيم مي‌شوند: بیشتر...
  690.jpg
      خشکي دهان يکي از مشکل‌هاي شايع دوره سالمندي است که با مصرف کافي مايعات به‌خصوص آب ساده و کنار گذاشتن سيگار و ساير مواد دخاني مي‌توان آن را کمتر کرد. در مورد خشکي دهان کمي بيشتر با هم صحبت مي‌کنيم. ترشح بزاق براي سلامت دهان و فعاليت آن بسيار مهم است. خشکي بیشتر...
  689.jpg
      ميزان مرگ و مير ملانوما در دهه‌هاي اخيرتا 50 درصد در ميان زنان زير 39 سال بالا رفته است   در آمريكا سرطان پوست جزو شايع‌ترين سرطان‌ها به شمار مي‌رود و ميزان مرگ و مير نوعي از آن به نام ملانوما در دهه‌هاي اخير تا 50 درصد در ميان زنان زير 39 سال بالا رفته بیشتر...
  679.jpg
      خشکي لب‌ها هم دلايل دروني مي‌تواند داشته باشد، هم دلايل بيروني. دلايل دروني:   دلايل دروني خشکي لب‌ها بيماري‌هاي داخلي و تغذيه‌اي متعدد هستند که شايع‌ترين آنها فقر تغذيه است. فقر تغذيه يا سوءتغذيه در رژيم‌هاي سخت و طولاني به دليل وجود بیشتر...
  672.jpg
      بعضي‌ها عادت دارند وقتي با لپ‌تاپ کار مي‌کنند آن را روي پاي خود بگذارند. اگر شما هم جزو همين افراد باشيد حتما مي‌دانيد که پس از مدتي حرارت پايين کامپيوتر به پوست شما مي‌رسد و گرماي آن را احساس مي‌کنيد. اخيرا دانشمندان آمريکايي بيماري‌اي را معرفي بیشتر...
  664.jpg
      تعریف، علائم و عوامل خطر همان طور که می دانیم افزایش چربی های خون در طی سال های اخیر شیوع چشمگیری داشته است. کنترل و پایش چربی های خون از آن جهت که خطر بیماری های قلبی و عروقی را افزایش می دهد دارای اهمیت ویژه می باشد. شاید شما هم شنیده باشید که یکی از اقوام یا دوستان بیشتر...
  640.jpg
      اگر ازآن دسته افراد هستيد كه لب هاي تان ترك مي خورند و نمي دانيد چه كاري بايد انجام دهيد، اين مطلب را بخوانيد. دلايل ترك خوردن لب   اگر لب هاي ترك خورده ي شما زبان مي داشتند، دو چيز درخواست مي كردند؛ رطوبت و چيزي كه رطوبت را نگاه دارد. اما لب ها چگونه رطوبت خود بیشتر...
  629.jpg
      توصیه شده است که، 'بهترین درمان برای بیخوابی، خوابیدن زیاد است.' خنده دار به نظر می رسد اما موثر نیست. واقعیت این است که وقتی نمی توانید بخوابید، چه به خاطر یک بیماری جسمی باشد، چه استرس یا اختلال خواب، خندیدن آخرین راه حلی است که به مغزتان خطور می کند. برای دست بیشتر...
  628.jpg
      در صورتی که پروتئین به میزان کافی دریافت نشود استخوان استحکام خود را از دست می دهد. سبزیجات و میوه برای استخوان بسیار مفیدند و شرایطی را به وجود می آورند که اتلاف استخوانی کاهش می یابد. کلیه حرکات بدن ما با حمایت استخوان ها انجام می شود. استخوان های ما یک بافت مرده بیشتر...
  618.jpg
      1.نخوردن صبحانه   كساني كه صبحانه نمي خورند قند خونشان به سطح پائينتري افت مي كند. اين امر باعث تامين نامناسب مواد غذائي براي مغز و در نتيجه افت فعاليت مغزي مي شود. 2. پرخوري   اين امر باعث تصلب شرائين (سختي ديواره رگهاي) مغز شده و منجر به كاهش قدرت ذهني مي بیشتر...
  615.jpg
      دو تصور غلط در مورد معاینه ی چشم وجود دارد؛ یکی این که اگر خوب می بینید نیازی به معاینه ی چشم ندارید و دیگری این که 'تست بینایی' که حدت بینایی را با استفاده از تابلوهای مخصوص اندازه گیری می کند (مشابه تست های بینایی که در هنگام اخذ گواهینامه رانندگی انجام می شود) همان بیشتر...
  563.jpg
        در چند پست قبلی که در مورد گریم و آرایش بینی صحبت کردیم بنا به درخواست دوستان تصمیم گرفتم که چند پرسش و پاسخ در مورد جراحی زیبایی بینی داشته باشیم. * دکتر می خواستم بدونم که بینی عمل شده مثل بینی قبل از عمل مستحکم هست یا خیر؟مثلا در یک در گیری با یک ضربه ممکن است بیشتر...
  561.png
      پوست، عضو زنده بدن است که دارای چند لایه است. بالاترین لایه پوست اپیدرم است که از سلول‌های مرده پوست تشکیل شده و سطح پوست را می‌سازد. هر فرد سالم در هر دقیقه حدود ۳۰ هزار سلول پوست مرده‌اش می‌ریزد. با این حال سلول‌های پوست زنده به‌طور مداوم در قسمت بیشتر...
  538.png
      همه می ‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه ـ در هر ناحیه از بدن که باشد ـ باید فعالیت چربی ‌سوز بیشتری انجام شود. آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی بیشتر...
  504.jpg
      یه عنوان مقدمه ذکر این مساله لازم است که چروکهای صورت به دودسته تقسیم میشوند: ۱- چروکهای فعال(Dynamic Wrinkles) که بدلیل وجود عضله در زیر آنها به وجود می‌آید.این خطوط نتیجه سالها خندیدن،اخم کردن و تغییر فرم عضلات صورت هستند. ۲- چروکهای غیر فعال (Static Wrinkles) که بدلیل بیشتر...
  474.jpg
      گفتگو بادکتر محسن نراقی رئیس انجمن تحقیقات راینولوژی، عضو و مدرس آکادمی جراحان پلاستیک چیز غریبی نیست انگار  ما ایرانیان این رسم را به عادت برده‌ایم که تا سلامتی را از کف نداده‌ایم قدردان آن  نیستیم. اگر تنها چند دهه به عقب برگردیم خواهیم دید که در گذشته بیشتر...
  439.jpg
      همیشه به دنبال خوراکی‌هایی باشید که پوست را زیبا، انرژی را زیاد و سلامت را افزایش می‌دهند. داشتن پوستی درخشان، مویی نرم و براق و همچنین عضلاتی سفت و بدون افتادگی در سنین بالای ۴۰ سالگی هم امکان‌پذیر می‌باشد. شریل فوربرگ، متخصص تغذیه، در کتاب جدید خود، بیشتر...
  425.jpg
      این روزها عمل لیزیک چشم در جامعه و در بین افرادی که از عینک استفاده می‌کنند به شدت افزایش پیدا کرده است. در حال حاضر بسیاری از جوانان به ویژه دختران جوان برای استفاده نکردن از عینک برای انجام این عمل اقدام می‌کنند. عده‌ای از متخصصان انجام این عمل را به دلیل بیشتر...
  417.jpg
      _بعد از رسیدن به منزل در جایی که راحت تر هستید استراحت کنید .در ۲_۳  روز اول جهت کاهش تورم بهتر است هنگام دراز کشیدن سر شما کمی بالاتر باشد . کمپرس سرد پیشانی و گونه ها نیز در این فاصله مفید است . فعالیتهای روزانه خود را می توانید با احتیاط شروع کنید ولی سعی کنید بیشتر بیشتر...
  372.jpg
      ميکرودرم ابريشن يک روش غير تهاجمي جهت لايه برداري پوست است. با اين روش لايه هاي فوقاني پوست توسط کريستالهاي اکسيد آلمينيوم برداشته ميشوند اين روش ساده و سريع ميتواند براي درمان علايم اوليه ناشي از پيري پوست بکار برده شود.  براي انجام اين روش آمادگي قبلي خاصي بیشتر...
  237.jpg
      گزانتلاسما گزانتلاسما(xanthelasma) پلاک های زرد رنگی هستند که به طور شایع در نزدیکی گوشه داخلی چشم بر روی پلک قرار می گیرند و اغلب پلک فوقانی را درگیر می کنند. این ضایعه نرم یا نیمه جامد است. معمولا قرینه هستند و هر 4 پلک می تواند درگیر شود. این ضایعه تمایل به پیشرفت بیشتر...
  194.jpg
        بیماریهای قارچی شایع پوست به دودسته تقسیم می شوند که عبارتند از بیماری تینئا وبیماری کاندیدیازیس . تینئا را کچلی ترجمه کرده اند که خیلی کلمه رسایی نیست زیرا کچلی بیشتر طاسی سر را به ذهن متبادرمی سازد در صورتی که بیماری کچلی ، پوست دیگر نقاط مانند کشاله ران ، بیشتر...
  192.jpg
      نتایج تحقیقات پژوهشگران نشان می دهد،افرادی که تحت عمل جراحی لاغری قرار می گیرند در مقایسه با دیگران بیشتر دست به خودکشی می زنند یا در اثر بیماری های قلبی می میرند. به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از خبرگزاری رویترز، پژوهشگران دانشگاه پیتبرگ آمریکا پس از مطالعه بیشتر...
  180.jpg
      به افتادگی پلك فوقانی پتوز گفته می شود. این افتادگی ممكن است خفیف بوده و یا تمامی مردمك را بپوشاند. در برخی موارد پتوز می تواند دید طبیعی را محدود و یا حتی بطور كامل مسدود نماید.    پتوز می تواند : یك یا هر دو چشم را درگیر كند. وراثتی باشد. در بدو تولد بروز بیشتر...
  176.jpg
      دکتر هومن صدری اردکانی در مورد این بیماری توضیح می دهند: هیدروسل مایعی است كه اطراف بیضه را احاطه می‌كند و موجب تورم كیسه بیضه می‌شود.تقریباً از هر 10 نوزاد پسر یک نوزاد به طور مادرزادی در بدو تولد دجار هیدروسل می‌باشد،اما اغلب آنها در طی یك ماه اول،بدون بیشتر...
  174.jpg
      یك متخصص فیزیوتراپی با بیان این‌كه 97 درصد موارد ابتلا به صافی كف ‌پا از نوع انعطاف‌پذیر بوده و در صورتی كه از كودكی اقدام شود، قابل درمان است، گفت: والدین باید از 18 ماهگی به بعد به نحوه راه رفتن كودك توجه كنند و در صورتی كه احساس كردند پاشنه پای كودك بیشتر...
  169.jpg
    مدت‌هاست كه انواع جراحی های زیبایی، از شایع ‌ترین عمل های جراحی در دنیا هستند. در بسیاری از كشورها، افراد به امید داشتن چهره‌ای زیباتر و متفاوت با چهره قبلی ‌شان، خود را به تیغ جراحان می‌ سپارند.   جراحی زیبایی اصولا به‌ منظور متناسب ساختن اجزای صورت بیشتر...
  168.jpg
    ساختار استخوانی برای بخش مهمی از یک صورت جذاب و متوازن ضروریست. ایمپلنت های چانه می تواند این زیر ساخت را بهبود بخشد و تغییرات شگرفی را در راستای داشتن ظاهری جذاب تر ایجاد نماید.   این جراحی معمولا همزمان با جراحی بینی ( رینوپلاستی ) صورت میگیرد تا اجزای صورت توازن بیشتر...
  166.jpg
      با افزایش سن و در اثر استرسهای مداوم زندگی، علایم پیری به تدریج در صورت ظاهر می شوند. این علایم در یک سوم فوقانی صورت که شامل پلکها، ابرو و پیشانی است زودتر از سایر قسمتهای صورت بروز پیدا می کنند. ظهور این علایم در یک سوم فوقانی صورت به شکل پیدایش چین و چروک بیشتر...
  165.jpg
      در از بین بردن تاتو، هدف نور لیزر، قطعات جوهر تاتو هستند كه توسط ماكروفاژ احاطه شده اند یا بصورت قطعه قطعه در فضای خارج سلولی در درم قرار می گیرند.  در درمان ضایعات پیگمانته خوش خیم، هدف اولیه لیزر ملانین در كروموفر است.   اگرچه بر خلاف لیزر hair removal كه واحد بیشتر...
  162.jpg
    استرابیسم نوعی مشكل چشمی است كه در آن چشم ها وضعیت ناهمگونی نسبت به یكدیگر داشته و نگاه آنها به جهات مختلف است. این ناهمگونی ممكن است واضح بوده و یا آنكه صرفاً بعضی اوقات وجود داشته باشد. در حالیكه یك چشم مستقیماً به سمت جلو نگاه می­كند چشم دیگر به سمت داخل، خارج، بالا بیشتر...
  158.jpg
    رینوپلاستی(جراحی زیبایی بینی) یکی از شایع ترین اعمال جراحی پلاستیک می باشد.رینو پلاستی می تواند باعث کوچک یا بزرگ شدن بینی شده‚شکل نوک بینی و پهنای بینی را تغییر داده ‚ سوراخهای بینی را جمع تر و زاویه بین لب فوقانی و بینی شما را تغییر دهد. بهترین شخص برای بیشتر...
  147.jpg
      * آیا نزدیک تلویزیون نشستن دید را کاهش می دهد؟ حتما شما هم وقتی كم‌سن ‌و سال بوده‌اید،این توصیه را شنیده‌اید ولی انجمن چشم‌ پزشكان آمریكا می‌گوید این توصیه،پایه علمی ندارد. چشم اغلب بچه‌ها قادر است نگاه از فاصله نزدیك را بدون هیچ مشكلی تحمل بیشتر...
  129.jpg
    برخلاف عقیده، عموم و شایعات موجود در بین مردم استفاده از لوسیون های حمام آفتاب (برنزه کننده ها) کمتراز خود آفتاب گرفتن ضرر دارد. سوختگی ها و برنزه شدگی های پوست احتمال بوجود آمدن چین و چروک را در پوست زیاد می کند. حال دیگر مهم نیست چگونه این سوختیها روی پوست بوجود آمده بیشتر...
  51.jpg
    یک متخصص پوست و مو گفت: ریزش مو در افراد روزانه رخ می‌دهد که میزان آن با توجه به عواملی چون کم پشت یا پر پشت بودن موی افراد متفاوت است؛ به طور میانگین ریزش روزانه ۱۰۰ تار مو در روز طبیعی است. دکتر محمد حسین‌ ماپار در گفت وگو با ایسنا، با بیان این که شستشوی روزانه بیشتر...
  39.jpg
    اگر استفاده از کرمهای ضد چروک از سن مناسب شروع شود اکسیداسیون‌ها کمتر سبب چروک پوست می‌شوند...     یک متخصص پوست گفت: سن مناسب استفاده از کرم های ضد چروک برای به تاخیر انداختن ایجاد چروک، بالای 25 سال است. دکتر حسین طباطبائی، متخصص بیماری های پوست و مو و عضو بیشتر...
  37.jpg
    ظاهر هر فرد نقشی اساسی در ایجاد حس اعتماد به نفس او دارد و در این میان داشتن موهای زیبا و انبوه نشانه‌ای بارز از زیبایی به شمار می‌رود. هرچند همه مردم جامعه از این نعمت بهره‌مند نیستند و ۳۰ تا ۴۰ درصد مردان جهان گرفتار کم مویی‌های پیشرفته طاسی‌اند. البته این بیشتر...
  22.jpg
    غییرات‌ طبیعی‌ و غیرطبیعی‌ پا   هر فرد به‌ طور متوسط‌ روزانه‌ ده‌هزار قدم‌ برمی‌دارد، یعنی‌ سه‌ میلیون‌ قدم‌ در سال؛ و در هر قدم، دو یا سه‌ برابر وزن‌ بدن‌ خود را روی‌ پاها می‌ اندازد. با مرور زمان، این‌ مسئله‌ موجب‌ بیشتر...
  21.jpg
      به طور معمول مواد آرایشی صورت باید غیر حساسیت زا، ضد آكنه و ضد كومدون باشد كه محصول را كمتر حساسیت زا كند. استفاده از مواد آرایشی و محصولات مراقبتی پوست بخشی از عادات روزانه بیشتر مردم هستند. در كشورهای غربی بالغین بطور متوسط حداقل هفت محصول مراقبتی پوست را هر روز بیشتر...
  906.jpg
  پژوهشگران شواهد تازه‌ای دال برارتباط میان استفاده از رنگ مو و ابتلا به سرطان دریافته‌اند. نتایج یك مطالعه در اروپا با حضور تقریبا 5000 داوطلب زن نشان داده بیشتر...
  811.jpg
  محققان دریافته اند که این ویتامین ضد پیری است و با مصرف این ویتامین میتوانید جوان بمانید. مطالعات جدید نشان داده استک مصرف ویتامین C روند فرایند پیری را کند بیشتر...
  786.jpg
  همیشه انسانها در طول تاریخ خواهان یک چهره زیبا بوده‌اند ودر انجام این امر خطیر از هر روشی که به نظر مفید میرسد کوتاهی نکرده‌اند. از انجام ورزش‌ها و ماساژها گرفته تا استفاده از کرم‌ها، ماسک‌های گوناگون و بخورهای گیاهی بیشتر...
  677.jpg
  در تحقیقی که از 2000 آمریکایی بالای 18 سال انجام شده است، 90 درصد از ظاهرشان نسبت به سن راضی هستند و 60 درصد زیبایی درونی را مهمتر از زیبایی ظاهری می‌دانند. بیشتر این زنان و مردان اوج زیبایی شان را حدود 38 سالگی بیشتر...
  661.jpg
  دوران بارداری از زمان‌هایی است که کمتر مادری آن را فراموش می‌کند. بسیاری از زنانی که این دوران را تجربه کرده‌اند، همه مسائل آن را با همه جزئیاتش به یاد بیشتر...
  644.jpg
  جراحی پلاستیک بینی، مشکل‌ترین جراحی زیبایی در بدن است. عوامل متعددی در پیچیدگی بیش از حد این جراحی نقش دارند. بیشتر...
  642.jpg
  آیا تاكنون از خود پرسیده‌اید كه برخی افراد چه می‌كنند كه همیشه سالم و سرحال هستند؟ چشمان‌شان برق می‌زند و پوستی شاداب دارند؟ بیشتر...
  634.jpg
  زنانی که مدت زمان طولانی را در پشت کامپیوتر سپری می‌کنند دچار چین و چروک‌های صورت و افتادگی پوست بیشتر...
  622.jpg
  آیا دارای افتادگی پلک هستید و می خواهید پلک خود را بکشید؟ قبل از انجام این عمل توصیه می کنیم این مطلب را بیشتر...
  stories
  حتما شما هم تاکنون مشاهده کرده اید که برخی لب‌هایشان به صورت غیرطبیعی حجیم است. متخصصان پوست و مو می‌گویند کافی است تا چند عدد آمپول ژل حجم‌دهنده لب در بافت لب‌هایتان تزریق بیشتر...
  stories
  در علم پزشکی به سلول‌هایی که به‌طور نابه‌جا و تعداد زیاد در محلی غیر از محل اصلی خود تجمع یافته‌اند، خال می‌گویند. بنابراین خال‌ها با توجه به اینکه جنس سلول سازنده آنها چه باشد باهم تفاوت بیشتر...
  stories
  این‌ روزها انگار مُد شده است که هر دردی را با لیزر درمان کنند؛ از حذف موهای زاید گرفته تا از بین بردن جای زخم ‌ها در روی بیشتر...
  stories
  بر طرف کردن نقایص چهره می تواند بر لبخند شما تاثیر به سزایی بگذارد . همچنان که لبخندی زیبا نیز می تواند موجب شکفته شدن چهره شما گردد بیشتر...
  stories
  مطالعات باستان شناسي ، تاريخي و انسان شناسي، تاييد کرده اند که لوازم زيبايي براي بدن، توسط زنان و مردان همه فرهنگ ها و جوامع مورد استفاده قرار گرفته است. بیشتر...
  0003.jpg
    تــاتوی ابــرو ویــا خــط دورلــب یــا کنــاره چشــمها از روشــهای زیبــایی اســت کــه بطــور متــداول در آرایشگاهها و مراکز زیبایی انجام می شود . اما باید دقت نمود که این کار عليرغم انجام ساده آن می تواند عوارض جـبران ناپـذیر ویـا مشـکل سـازی بـرای فـرد ایجـاد بیشتر...
  261.jpg
  برآمدگی زیر چشم، بینی نام دارد که البته با بادمجانی که در اثر مختصر اختلاف نظری که با یکی از دوستان داشتیم زیر چشممان کاشته شده متفاوت بیشتر...
  255.jpg
  جراحی پلاستیک بینی یا رینوپلاستی از سابقه ای بسیار طولانی در دنیا برخوردار است. طی سال های اخیر رینوپلاستی در ایران با استقبال فراوانی روبرو شده به طوری که در حال حاضر به گفته بسیاری از کارشناسان انجام این عمل جراحی از حد متعارف خارج شده بیشتر...
  239.jpg
  ● ترکیبات رنگی آرایشی ترکیبات رنگی آرایشی برای زیباسازی پوست صورت و لب‌ها به کار می ‌روند. مواد آرایشی صورت (make up) برای رنگ کردن صورت به کار می بیشتر...
  238.jpg
  استفاده از مواد آرایشی و محصولات مراقبتی پوست بخشی از عادات روزانه ی بیشتر مردم است. در کشورهای غربی افراد بزرگسال به طور متوسط حداقل هفت محصول مراقبتی پوست را هر روز استفاده می‌ بیشتر...
  237.jpg
  ● عوارض ژل‌های تزریقی این زیبایی‌های تقلبی امروزه به دنبال تغییر روش‌های زندگی و لوکس‌گرایی، تغییر در شکل ظاهری و زیبایی مورد توجه قرار گرفته بیشتر...
  209.jpg
  وقتی به بعضی از خانم‌ها به خصوص آنهایی که پوست‌های حساس دارند توصیه می‌کنیم قبل از مصرف هر فرآورده آرایشی آزمایش حساسیت پوستی انجام دهند آنها امتناع بیشتر...
  183.jpg
  عنوان مواد آرایشی به محصولاتی اطلاق می شود که به منظور پاک کردن، زیبا کردن، جذاب کردن و تغییر ظاهر پوست بکار می بیشتر...
  175.jpg
  آیا در حین استراحت با یك ماسك روی صورت‌تان، از چشمان‌تان اشك می‌آید؟ وقتی كرم به صورت‌تان می‌مالید، پوست‌تان می‌سوزد؟ پوست تنها یك كارت ویزیت بیشتر...
  173.jpg
  تلاش زنان در همه سال‌های عمر خود برای زیباتر و دلفریب ‌تر شدن، پیشینه‌ای به درازای تاریخ دارد. این وسواس حتی به قیمت آسیب‌های جسمی مختلف، ابتلا به بیماری‌های مرگبار و حتی مرگ نیز تمام می‌شده بیشتر...
  166.jpg
  مزوتراپی روشی نسبتا جدید است که علاوه بر مصارف درمانی و کاهش درد در بخش زیبایی هم کاربردهای فراوانی دارد. در این شیوه که خاستگاه آن کشور فرانسه بیشتر...
  143.jpg
  از مهمترین عوامل زمینه ساز زخم های آفتی دهان وراثت، كمبود برخی تركیبات خونی مانند آهن، فولیك اسید، ویتامین B۱۲ و اختلال دستگاه ایمنی بدن بیشتر...
  138.jpg
  خانمی هستم ۳۲ ساله که در اثر رژیم غذایی دچار لاغری ناحیه گونه و چروک های پیشانی و کنار چشم و خط خنده شده ام. به پزشک پوست مراجعه کرده ام ایشان تشخیص دادند که برای درمان می توان از تزریق ژل های گونه و بوتاکس استفاده کنم، ولی من هیچگونه اطلاعی از این علم ندارم و این باعث نگرانی بیشتر...
  93.jpg
  تعریق اغلب برای افراد، صرفاً یك ناراحتی جزیی است. بویی كه در بعضی موارد ایجاد می‌شود به‌علت عرقی است كه احتمالاً بوی آزاردهنده‌ای بیشتر...
  43.jpg
  حتماً شنیده اید که ایران از حیث مصرف مواد آرایشی دارنده رده های نخست جهانی است و این را هم که میزان مراجعه شهروندان به کلینیکهای زیبایی برای انجام انواع جراحی طی سالهای اخیر به دلایلی رشد چشمگیرتری پیدا کرده و نام کشورمان بر تارک این نوع جراحی در دنیا می بیشتر...
  39.jpg
  هرگاه سخن از عمل جراحی زیبایی بینی(راینوپلاستی) به میان می‌آید، مباحث مربوط به نقش زیبایی بینی در صورت مطرح می‌شود. در صورتی که نباید از نقش عملکردی بینی غافل بیشتر...
  face
  در کودکی، پوست قابلیت ارتجاعی زیادی دارد و زیر پوست سطح وسیعی از چربی وجود دارد که در مورد بچه‌های چاق این مسئله بیشتر صدق می‌کند، با افزایش سن قابلیت ارتجاعی پوست کاهش می‌یابد و چربی زیر پوستی کم بیشتر...
  lips.jpg
    روشهای مختلفی برای برجسته کردن لب ها وجود دارد بعضی از این روش ها دائمی و بعضی موقت هستند گاهی مواد  مصنوعی مثل  یعضی از انواع زل ها  تزریق میشود ویامواد طبیعی مثل هیالورونیک اسید بیشتر...
  بازدیدکنندگان : 1405354
  ما 299 مهمان آنلاین داریم