آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادیمهم‌ترین توصیه‌های بهداشتی از خرید تا طرز استفاده از لوازم آرایشی بازار خرید لوازم آرایشی، داغ داغ است. خانم‌ها مشتری‌های اصلی و پر و پا قرص این مواد هستند اما متاسفانه اكثرا اطلاعات كافی در مورد این وسایل ندارند. انواع مختلفی از لوازم آرایشی در بازار هستند و كیفیت‌های متفاوتی دارند اما این كه كدام یك بهتر یا بدتر هستند، تنها براساس مسائل ظاهری قابل قضاوت نیست. در ضمن نوع، میزان و نحوه مصرف نیز نیازمند داشتن اطلاعات ویژه‌ای است. شاید در این هفته بتوانیم شما را تا حدودی با دانستنی‌های لازم در این زمینه، آشنا كنیم.
● در جست‌وجوی هویت
پیش از این، استفاده از لوازم آرایشی به وسیله زنان و دختران در موقعیت‌های اجتماعی و یا روزهایی ویژه مرسوم بود ولی این روزها بسیاری از دختران كم سن و سال شهرمان را می‌بینیم كه از غلیظ‌ترین آرایش‌ها در اجتماع استفاده می‌كنند. زیاده‌روی در استفاده از لوازم آرایشی ویژه ایران نیست بلكه اغلب كشورهای خاورمیانه به نوعی با آن دست به گریبان‌ هستند. بدون شك نمی‌توان به هر دختر و زنی كه آرایش می‌كند، برچسب بیمار اجتماعی یا روانی زد زیرا گاهی افراد احساس می‌كنند با مقداری آرایش كردن، غم و اندوه خود را به دلیل نارضایتی عمیق از وضع ظاهری چهره‌شان، تسكین می‌بخشند.
بیشترین اختلال شخصیتی كه به استفاده از لوازم آرایشی به صورت مفرط منجر می‌شود است به طوری كه فرد تمایل دارد خود را در زمینه قدرت، هوش و زیبایی‌ برتر از دیگران جلوه دهد. چنین افرادی تمایل دارند نقطه پرگار دایره توجه دیگران باشند و ضمن ابراز هیجانات خود به صورتی مبالغه‌آمیز به تسكین موقتی دست یابند.
گاهی برخی افراد دلایل شكست شغلی یا پیدا نكردن كار مورد نظر خود را به نامناسبی سر و وضع خود نسبت می‌دهند و تلاش می‌كنند با این روش در پی اصلاح آن برآیند. گاهی جوانان به غلط تصور می‌كنند اگر از مد روز پیروی نكنند، از دیگران عقب می‌مانند و مطرود می‌شوند. در چنین شرایطی برای حفظ شخصیت خود سعی می‌كنند با این روش میانبر، زیباتر از سایر همسالان خود در جامعه ظاهر شوند. شاید بسیاری از جوانان زیبایی ظاهری را این روزها اولین ملاك برای انتخاب همسر مورد علاقه خود بدانند، در حالی كه پیش از این ملاك‌های اساسی مانند میزان تحصیلات، هماهنگی اجتماعی، اخلاق و تعهد ملاك‌های انتخاب جوانان بود. در این شرایط استفاده از اعمال جراحی پلاستیك و استفاده روزافزون از محصولات آرایشی، روش‌هایی برای زیباتر جلوه دادن خود در اجتماع شده است ولی آیا تنها زیبایی ظاهری آن هم از نوع ساختگی، می‌تواند آغازی محكم برای برقراری یك رابطه و ساختن یك زندگی باشد؟ شاید بهتر است جوانان كمی از ظواهر فاصله بگیرند.
● قطب‌های تولید لوازم آرایشی
جهان از نظر كشورهای تولید كننده محصولات آرایشی به سه بخش تقسیم می‌شود: آمریكا، اتحادیه اروپا و ژاپن. این سه منطقه بزرگ‌ترین تولیدكنندگان و صادركنندگان فرآورده‌های بهداشتی و آرایشی هستند. در هر منطقه تعاریف و قوانین ویژه‌ای برای تولید این محصولات وجود دارد. قوانین،‌ كنترل، ثبت و مواد اولیه مجاز در هر منطقه با منطقه دیگر متفاوت است.
"فرانسه" بزرگ‌ترین تولید كننده محصولات آرایشی و بهداشتی در اتحادیه اروپا است. اعتبار جهانی هر یك از كارخانه‌های تولید كننده این محصولات به موسسه تحقیقاتی، بررسی ایمنی، بررسی حساسیت، بررسی كاربرد، انتخاب نوع بسته‌بندی، ظاهر، رنگ، عطر مطابق با سلیقه مصرف كننده و در نهایت بازاریابی آنها وابسته است.
در ایران بسیاری از محصولات آرایشی و بهداشتی از كشورهای دیگر وارد می‌شود و این امر از یك سو محققان ایرانی را تشویق به فرمولاسیون و تولید این مواد در داخل كشور می‌كند و از سوی دیگر گاهی كنترل كیفیت مناسبی بر ورود این محصولات وارداتی وجود ندارد. محصولات زیادی در كشورهای هم‌جوار و یا در داخل كشور با نام‌های معتبر تقلب می‌شود. گاهی بهتر است به جای استفاده از محصولات خارجی كه به تقلبی بودن آن شك دارید، از محصولات داخلی استفاده كنید كه حداقل كنترل دقیق بر فرآیند تولیدشان وجود دارد.
● اشتراك لوازم آرایشی ممنوع
شما هم شاید دیده باشید كه در آرایشگاه‌های بانوان ازیك یا چند لوازم آرایش برای تمام مشتریان استفاده می‌شود. مثلا از یك خط چشم و ریمل برای آرایش چشمان یك نفر استفاده می‌شود و اندكی بعد از همان لوازم آرایشی روی چشمان فرد دیگری استفاده می‌شود. این كار خطر ابتلا به گل‌مژه را افزایش می‌دهد. گل‌مژه عبارت است از التهاب غدد چربی (سباسه) در لبه پلك‌ها و ریشه مژه‌ها كه به صورت آبسه كوچك ظاهر می‌شود. قرمزی، تورم و درد پلك، باز نشدن كامل پلك و یك برجستگی جوش مانند روی پلك از نشانه‌های ابتلا به گل‌مژه است.
برای اینكه بتوانید از ابتلا به گل‌مژه پیشگیری كنید هیچ‌گاه از لوازم آرایشی فرد دیگری استفاده نكنید، فرقی نمی‌كند حتما لازم نیست این وسایل، لوازم آرایشی مشترك در آرایشگاه‌ها باشند بلكه باید تلاش كنید حتی از استفاده از لوازم‌ آرایشی دوست‌تان نیز خودداری كنید.
مطلب دوم این است كه حتما پیش از رفتن به رختخواب آرایش چشمان‌تان را پاك كنید. لوازم آرایشی روی مژه‌ها و اطراف چشم‌ محل مناسبی برای رشد میكروب‌ها هستند و در صورتی كه این كانون‌های میكروبی‌ را از اطراف چشمان‌تان پاك نكنید، می‌توانند موجب ایجاد گل‌مژه و التهاب چشم شما شوند. اگر گل مژه زدید، شامپو بچه ملایم را با آب گرم رقیق كنید و به وسیله یك گوش‌پاك‌كن ریشه مژه‌ها و پلك را هفته‌ای چند بار تمیز كنید تا میكروب‌ها، چربی‌، سلول‌های مرده اضافی پاك و زدوده شوند. شما می‌توانید به راحتی در برابر خواسته دیگران برای استفاده از لوازم شخصی خود، جواب منفی دهید و سلامت پوست و موی خود و دیگران را به خطر نیندازید.
● ردپای جفت
بسیاری از شركت‌های تولیدكننده محصولات آرایشی و بهداشتی در محصولات خود از بقایای جنینی مانند جفت استفاده می‌كنند كه این كار نگرانی‌هایی را از بابت انتقال بیماری‌هایی مثل ایدز و هپاتیت فراهم آورده است. جفت لایه تغذیه كننده جنین در رحم مادر است كه پس از تولد دور ریخته می‌شود. در حال حاضر استفاده از آن در محصولات آرایشی ممنوع شده است ولی برخی كارخانه‌ها ادعا دارند كه مواد موجود در جفت موجب رشد بافتی و برطرف شدن چین و چروك‌ پوست می‌شوند. در حالی كه تحقیقات نشان می‌دهد این مواد هیچ‌گونه اثری برای برطرف كردن چین و چروك‌ ندارند و فقط اثر مرطوب كنندگی بالایی دارند.
سازندگان مواد آرایشی از جفت، تلاش می‌كنند با استفاده از الكل و سایر مواد پاك كننده، جفت را از آلودگی میكروبی پاك كنند ولی باید در نظر داشت این مواد همان‌قدر كه سلول‌ها را می‌كشند، اثر سمی روی سلول‌های بدن نیز دارند و همچنین امكان انتقال ویروس ایدز و هپاتیت همچنان وجود خواهد داشت. آلبومین و كلاژن‌ گاوی تولید شده از گاو‌هایی كه دچار جنون گاوی هستند نیز برای تولید محصولات آرایشی خطرناك است.
● چشمان عنكبوتی با ریمل
اگر به یكی از فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی سری بزنید، می‌بینید كه این روزها ریمل‌ها در رنگ‌ها و مارك‌های گوناگون صف كشیده‌اند. گاهی ممكن است شما به دلیل مارك معتبر ریمل، آن را خریداری كنید ولی واقعیت این است كه اگر شما بهترین مارك ریمل را نیز خریداری كنید، باز هم ممكن است به آن آلرژی و حساسیت داشته باشید.
با پیگیری‌ وزارت بهداشت تلاش می‌شود بر تولید ریمل‌‌های ساخت داخل كشور نظارت دقیقی وجود داشته باشد و مواد اولیه این ریمل‌ها در كارگاه‌ها و كارخانه‌های تولید این محصولات كنترل شود. شاید شما از گروه افرادی باشید كه هر جنس با مارك خارجی را مطلوب بدانید ولی حقیقت این است كه بسیاری از این ریمل‌های خارجی، در كشورهایی غیر از اسمی كه روی آن نوشته شده است تولید می‌شوند و در واقع انواع تقلبی آن ریمل‌های با مارك اصلی هستند.
وزارت بهداشت در این زمینه نیز تدابیر ویژه‌ای را در نظر گرفته است. نخست آنكه هر شركت وارد كننده لوازم آرایش باید مجوز واردات ریمل را از وزارت بهداشت كسب كند و هر شركت نیز در صورتی این مجوز را كسب خواهد كرد كه آن شركت، جزئیات دقیق اقلام آرایشی وارداتی خود را به وزارت بهداشت، ارائه كند. بنابراین این شركت‌ها موظف هستند جزئیات دقیق این كالاها و اعتبار كارخانه سازنده را با سند و مدرك به وزارت بهداشت ارائه كنند.
درنهایت نمونه‌هایی از این كالاها در آزمایشگاه‌های وزارت بهداشت، تجزیه و بررسی می‌شود و در صورت بی‌ضرر بودن، مجوز فروش آن كالادر بازارهای ایران صادر می‌شود. ریمل‌ها از نظر شكل ساختاری به دو نوع پودری و مایع در فروشگاه‌های عرضه لوازم آرایشی در ایران وجود دارند. پایه اصلی ریمل‌های مایع به صورت آب و روغن است، ریمل‌هایی كه پایه اصلی آنها روغن است در برابر عرق كردن و ریزش اشك مقاوم هستند ولی خشك شدن آنها روی مژه‌ها به مدت طولانی صورت می‌گیرد. ولی ریمل‌هایی كه پایه اصلی آنها آب است دقیقا برخلاف ریمل‌های روغنی هستند.
ریمل‌های مایه به ویژه انواعی كه پایه اصلی آنها آبكی است، محیط مناسبی برای رشد و نمو میكروب‌ها هستند و با تكثیر این میكروب‌ها و حضور مداوم آنها در نزدیك چشم می‌تواند عفونت‌های چشمی، التهاب، قرمزی، ترشحات غلیظ، خارش و حتی پوسته‌ریزی لبه پلك را ایجاد كنند، همچنین در موارد شدیدتر این ریمل‌‌ها به قرینه چشم آسیب می‌رسانند و در نهایت لك قرنیه و اشكال در بینایی را به وجود می‌آورند. این علایم با ادامه مصرف افزایش می‌یابد. متخصصان توصیه می‌كنند به دلیل حساس بودن ناحیه اطراف چشم، بهتر است از این ریمل‌ها كمتر استفاده شود.
● مواد رنگی و عطر دهنده
همه خانم‌ها نباید از یك رنگ ریمل استفاده كنند. رنگ پوست افراد مختلف با یكدیگر متفاوت است، به همین دلیل هر كس باید از یك رنگ ریمل استفاده كند و این رنگ باید با رنگ پوست او هماهنگ باشد. اگر رنگ مژه‌های شما آن‌قدر روشن و بور است كه ریمل‌های رنگ تیره مثل مشكی یا قهوه‌ای با آن هماهنگی ندارند، می‌توانید از ریمل‌هایی با رنگ‌های روشن استفاده كنید.
ریمل‌هایی با رنگ مشكی برای آرایش در روز اندكی توی ذوق می‌زنند ولی برای استفاده در شب كه نور محیط كمتر است طبیعی‌تر جلوه می‌كنند. این نكته به ویژه برای خانم‌ها كه رنگ ریمل مشكلی را انتخاب می‌كنند، بسیار اهمیت دارد.
وجود مواد رنگی و عطری و یا حتی نگهدارنده موجود در داخل ریمل‌ها نیز می‌تواند حساسیت‌های پوستی ایجاد كند. تولیدكنندگان این محصولات این مواد، برای جلوگیری از خراب شدن تركیبات موجود در آن و گاهی برای مقابله با میكروب‌ها از آنتی‌بیوتیك پیشگیری كننده استفاده می‌كنند، به این ترتیب شانس عفونت كاهش می‌یابد. اگر شما در اثر استفاده از ریمل‌ها دچار حساسیت مداوم می‌شوید، باید منتظر باشید تا مژه‌هایتان ریزش بیشتری داشته باشند و كم پشت شوند.
● پاك كردن ریمل
ریمل‌هایی كه پایه اصلی آنها روغن است به دلیل آنكه به سختی پاك می‌شوند، موجب افزایش ریزش مژه‌ها و چسبندگی آنها می‌شوند. برای پاك كردن انواع ریمل‌های پودری و مایع می‌توانید از آب استفاده كنید اما برای پاك كردن ریمل‌های روغنی كه اصطلاحا نامیده می‌شوند باید از محلول آب و صابون استفاده كرد. ریمل‌های ضدآب بیشتر به سلامت مژه‌ها آسیب می‌رسانند و باعث ریزش آنها می‌شوند، به علاوه سختی پاك كردن از این گونه‌ ریمل‌ها از دیگر مشكلات آنها است كه به مژه‌ها آسیب می‌رساند.
گروهی از متخصصان پوست اعتقاد دارند برای پاك كردن این ریمل‌ها اصلا نباید از آب استفاده كرد زیرا ریزش مژه‌ها را افزایش می‌دهد و به دلیل آنكه مژه‌ها رشد كافی ندارند، در صورت ریزش دیرتر ترمیم می‌شوند. حتما خود را عادت دهید بعد از استفاده از ریمل‌ها آنها را پاك كنید و حتی‌الامكان سعی كنید با ریمل نخوابید، زیرا تمام فولیكول‌های مژه كه روی پلك قرار دارند، مسدود شده و احتمال ریزش آنها هنگام شست‌وشو بیشتر می‌شود.● آرایشگاه
ریمل‌ها وسایلی هستند كه به درشت‌تر جلوه دادن چشم‌ها كمك می‌كند. ریمل‌ها انواع متفاوتی دارند: ضخیم كننده، بلند كننده، حجم دهنده، پركننده، ضدآب و معمولی.باید توجه كنید ریمل‌ شما تمام سطح مژه‌ها، از ریشه تا نوك را بپوشاند. برای مژه‌های بالا، قبل از كشیدن برس ریمل روی مژه‌ها، میله ریمل را روی مژه‌هایتان بمالید تا به اندازه كافی رنگ روی مژه‌ها بنشیند. سپس این رنگ را با استفاده از برس ریمل، از پایین تا بالای مژه‌ به خوبی بكشید. اگر این كار را با دقت انجام دهید، مژه‌هایتان به هم نمی‌چسبند و جداجدا از هم باقی می‌مانند.
هنگام ریمل زدن به مژه‌های پایین، میله ریمل را به صورت عمودی نگه داشته و آن را به چپ و راست حركت دهید، مراقب باشید صورت‌تان را لك نكنید. وقتی می‌خواهید بیش از یك بار ریمل بزنید، شانه زدن مژه‌ها بین ریمل زدن سبب می‌شود كه مژه‌هایتان به هم نچسبند. اگر ریمل شما نو است و میزان ریمل روی میله آن زیاد است، اضافه آن را با دستمال پاك كنید.اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشیند، برس را در داخل ظرف بچرخانید. هیچ وقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نكنید، چون موجب می‌شود كه ریمل داخل ظرف ‌زودتر از معمول خشك شود.
● ریمل‌های دائم و فرمژه
شاید شما نام آرایش دائم را شنیده باشید، آرایش دائم ابرو، لب و چشم این روزها یكی از معضلات بهداشتی موجود در جامعه است كه در بیشتر موارد بدون انجام استریلازسیون در‌ آرایشگاه‌ها و زیر نظر افراد غیرمتخصص از نظر كنترل بیماری‌های عفونی انجام می‌شود. استفاده از ریمل‌های دائم، شانس عوارضی مانند ایدز و هپاتیت را افزایش می‌دهد. این ریمل‌ها باعث بسته شدن منافذ پوست شده و سبب تغییر رنگ‌ مژه‌ها می‌شوند و به مرور زمان بدشكلی‌هایی را به وجود می‌آورند و بعد از مدتی مژه‌ها استحكام اولیه خود را از دست می‌دهند. استفاده از فرمژه‌هایی كه موجب ایجاد كشش در مژه‌ها می‌شوند، مضر است.
چون مژه‌ها پایه سستی دارند، كشش زیاد آنها می‌تواند استحكام وحالت و زیبایی مژه‌ها را از بین ببرد. اگر شما مژه‌هایی كوتاه دارید می‌توانید به جای استفاده از ریمل‌ها، از محلول روغن بادام و زیتون در داخل لوله ریمل و یا از ماساژ این دو محلول استفاده كنید. زیرا این كار باعث می‌شود تا مژه‌ها بلند شده و استحكام یابند و حالتی ابریشمین پیدا كنند.
● ژل مژه
ژل مژه بیشتر برای افرادی استفاده می‌شود كه مژه‌هایی پرپشت دارند. اگر شما با وجود ضررهایی كه فرمژه دارد از آن استفاده می‌كنید، می‌توانید پس از آن برای ثابت ماندن حالت مژه‌هایتان از ژل‌مژه استفاده كنید. گاهی از ژل‌ مژه برای جدا كردن مژه‌ها از یكدیگر پیش از ریمل زدن استفاده می‌شود. در این صورت باید صبر كنید ژل خشك شود و سپس ریمل بزنید. به طور كلی هر قدر كمتر از ریمل استفاده كنید، جذابیت چشمانتان بیشتر می‌شود چرا كه طبیعی‌تر جلوه می‌كند.
● كرم پودر
كرم‌پودر معمولا اولین ماده‌ایی است كه خانم‌ها برای آرایش كردن استفاده می‌كنند و اصطلاحا به آن "زیرسازی و پایه آرایش" گفته می‌شود. كرم‌پودر معمولا باید هماهنگ با رنگ پوست انتخاب شود و اصلا نباید رنگ پوست شما را چند درجه روشن‌تر و یا تیره‌تر كند، چون در این صورت بسیار غیرطبیعی جلوه می‌كند و رنگ پوست صورت شما با رنگ بقیه بدنتان تفاوت پیدا می‌كند. برای اینكه بتوانید رنگ هماهنگ با پوست‌تان را برگزینید، مقداری از كرم‌پودر را در امتداد خط فك و آرواره خود بمالید و رنگ آن را در نور طبیعی روز بررسی كنید.
در صورتی كه نتوانید بین رنگ پوست این قسمت از صورت و قسمت‌های دیگر چهره تفاوتی قایل شوید، شما رنگ صحیح را انتخاب كرده‌اید ولی در صورت مشاهده تغییر رنگ پوست صورت، باید انتخاب خود را تغییر دهید. كرم‌پودرهایی با رنگ پایه زرد، بسیار طبیعی‌تر از رنگ‌های دیگر به نظر می‌رسند و برای هر پوستی از معمولی گرفته تا تیره، با توجه به درجه رنگ كرم زیبا هستند. در مقابل تلاش كنید كرم پودری كه پایه رنگ آن صورتی است را كمتر استفاده كنید، چون با مالیدن این كرم‌پودرها به پوست، به نظر می‌رسد كه ماسك به صورت زده‌اید و چهره‌ای مصنوعی پیدا خواهید كرد.
● كرم‌پودر؛ خداحافظی با طراوت و شادابی
استفاده از پن‌كیك و كرم‌پودر در طولانی مدت شادابی و طراوت را از پوست شما می‌ستاند. معمولا هنگامی كه ۲۵ تا ۳۰ سال سن دارید. مقدار كافی از كلاژن در پوست‌تان تولید می‌شود و می‌توان بدون استفاده از این محصولات و فقط استفاده از كرم ضدآفتاب، پوست را در مقابل آثار زیان‌بار نور خورشید، جوان و شاداب نگاه داشت.
ولی با بالا رفتن سن، كلاژن كمتری در پوست ساخته می‌شود و در این سال‌ها استفاده از كرم‌پودر‌هایی طبی كه حاوی كلاژن و كینون است پوست را در برابر رادیكال‌های آزاد محافظت می‌كند. هر كرم‌پودر و پن‌كیك اگر به صورت چند لایه استفاده شود، منافذ پوستی و منافذ غدد چربی را نیز مسدود می‌كند كه در این صورت واكنش‌های آلرژیك پوست صورت خیلی زود نمود پیدا می‌كنند. برخی مواد رنگی و عطر دهنده موجود در پودرها موجب ایجاد حساسیت و قرمزی پوست می‌شوند و بلافاصله پس از قطع مصرف این مواد، بهبود می‌یابند.
به طور كلی استفاده از پن‌كیك‌هایی كه به صورت پودر است بهتر از استفاده از چند لایه كرم پودر است. پن‌كیك حالت براق پوست را ثابت می‌كند و پوست را در برابر تغییرات آب و هوا محافظت می‌كند، عرق را جذب كرده و حالت چربی و روغنی پوست را از بین می‌برد. پن‌كیك‌ها بیشتر به افرادی توصیه می‌شود كه پوستی چرب دارند. اگر شما پوست خشك دارید باید قبل از استفاده از پودر، پوست‌تان را با كرم مرطوب كننده چرب كنید.
● كرم‌پودر به جای كرم ضدآفتاب
شاید سوال شما این باشد كه می‌توان به جای كرم‌های ضدآفتاب از همین كرم‌‌پودرهای معمولی استفاده كرد؟ كرم‌پودر و تركیبات سفیدكننده دارای تركیبات معدنی مانند اكسید روی و تیتانیوم هستند كه منعكس كننده نورخورشید هستند.
بنابراین به عنوان ضدآفتاب به SPF پایین یعنی در حدود (۱۰-۸:)SPF عمل می‌كنند ولی بهتر است ابتدا یك لایه ضدآفتاب با SPF كه برای شرایط آب و هوایی محل زندگی‌تان مناسب است، استفاده كنید و سپس از كرم‌پودرها و سفید كننده روی آن استفاده كنید. در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا و عرق كردن پوست تلاش كنید از پودرها و كر‌م‌های )Light(‌سبك‌تر استفاده كنید. در این صورت امكان تعریق و دفع گرمای بدنتان فراهم می‌شود. در مقابل در فصل سرما استفاده از فرآورد‌ه‌های (Heavy) كه با خشكی پوست مقابله می‌كنند، بیشتر توصیه می‌شود. در فصل تابستان از مرطوب كننده‌ها و در فصل زمستان از نرم‌كننده‌ها بیشتر استفاده كنید.
● خرید كرم‌پودر مناسب
در هنگام خرید پودر مناسب، اولین فاكتوری كه اكثر خانم‌ها به آن توجه می‌كنند رنگ پودر است و فاكتورهای دیگر بهداشتی به فراموشی سپرده می‌شود. اما باید در انتخاب لوازم آرایشی به موارد دیگری نیز توجه شود. نكته اول این است كه شما می‌خواهید آرایشی سبك یا سنگین داشته باشید. مطلب دیگر توجه به نوع پوست‌تان است.
باید قبل از خرید كرم پودر به این مطلب توجه كنید كه شما پوست خشك، چرب و یا معمولی دارید و سپس با توجه به آن محصول مناسب را انتخاب كنید. نكته دیگر توجه به شرایط آب وهوایی محل زندگی شماست.
توجه به دما و رطوبت محیط زندگی‌تان در انتخاب مناسب نقش دارند. باید به سن خود توجه كنید و اگر جوان‌تر هستید پودرها و كرم‌های سبك‌تر را انتخاب كنید تا به سلامت و شادابی پوست‌تان آسیب كمتری وارد كنند.
معمولا فقط كافی نیست مارك كرم‌پودر شما، معتبر باشد چون بسیاری از مارك‌های معتبر این روزها دارای انواع تقلبی نیز هستند. بنابراین بهترین روش این است كه این محصولات را از داروخانه‌ها و فروشگاه‌های معتبر تهیه كنید و به برچسب كنترل كیفیت كه از سوی وزارت بهداشت روی این محصولات نصب شده، توجه كنید.
● به تاریخ مصرف توجه كنید
گاهی برای شما هم پیش آمده است كه یك پودر را خریداری می‌كنید ولی چون میزان استفاده شما كم است آن را ماه‌ها و حتی سال‌ها نگهداری كرده و فقط گاه‌گاهی از‌ آن استفاده می‌كنید.
در این مدت بسیاری از مواد شیمیایی تشكیل دهنده آن ماده آرایشی دچار تغییر شیمیایی می‌شوند و دیگر از حالت ایمن برای پوست شما خارج خواهند شد. از سوی دیگر این محیط محل مناسبی برای رشد انواع میكروب‌ها، قارچ‌ها و باكتری‌ها خواهد شد. بنابراین فقط تا مدت زمان مشخصی از مواد آرایشی باید استفاده كنید و پس از آن باید آن را دور بریزید.
متخصصان توصیه می‌كنند بیش از شش ماه از یك كرم پودر و یا پن‌كیك استفاده نكنید. مداد چشم و لب نیز نباید بیش از شش ماه مورد مصرف قرار گیرند. رژ لب نیز تا وقتی در یخچال نگهداری شود می‌تواند تا یك سال مورد استفاده قرار گیرد.
در میان مواد آرایشی، رژلب كمترین سهم را در بروز آلرژی دارد گرچه آن هم نباید در برابر نور و هوای گرم قرار گیرد چون فاسد می‌شود. رژلب مناسب از ترك خوردن و خشك شدن لب‌ها جلوگیری می‌كند.
طبق قوانین اداره غذا و داروی آمریكا (FDA)‌ در آمریكا نوشتن تاریخ انقضا روی بسته ضرورتی ندارد در حالی كه در اتحادیه اروپا برای محصولاتی كه دارای قفسه‌ای كمتر از ۳۰ ماه هستند، نوشتن تاریخ انقضا را ضروری دانسته و برای باقی فرآورده‌ها الزامی وجود ندارد.
● لنزهای زیبایی
استفاده از لنزهای رنگی، یكی از لوازم آرایشی است كه كمابیش به وسیله خانم‌ها و گاهی آقایان باب شده است. این لنزها معمولا فقط رنگی هستند و برای تغییر رنگ چشم استفاده می‌شوند. توصیه متخصصان چشم‌پزشكی آن است كه لنز یك جسم خارجی است و تا ضرورتی برای استفاده از آن وجود ندارد نباید از این محصول استفاده كرد. استفاده از لنزهای رنگی فقط با هدف زیبایی یكی از مواردی است كه دلیل قانع كننده‌ای برای استفاده از لنز نیست، ولی به هر حال گاهی برخی افراد از این لنزها استفاده می‌كنند. اهمیت ندادن و تمیز نكردن یا تمیز كردن ناكافی لنز موجب می‌شود كه رسوبات پروتئین‌دار؛ گرد و غبار و موجودات تك سلولی روی سطح لنز را بپوشانند و نه تنها موجبات خارش و قرمزی چشمان شما را فراهم آورند و حتی تا كاهش بینایی چشم، پیش روند.
قبل از گذاشتن و برداشتن این لنزهای رنگی درون چشمان‌تان دست‌هایتان را بشویید. لنزها را با نوك انگشت روی چشمان‌تان بگذارید. فراموش نكنید ناخن‌های بلند باعث خراش قرنیه می‌شوند. اگر قرار است از‌آرایش چشم استفاده كنید آن را به بعد از قرار دادن لنزهای رنگین درون چشمان‌تان موكول كنید. لنزهای رنگی معمولا تاریخ مصرف كوتاهی دارند بنابراین آنها را طولانی‌تر از زمان درج شده روی بسته لنز استفاده نكنید.
هیچ‌گاه از محلول‌های شست‌وشو دهنده و نگاهدارنده‌ای كه قبلا لنز را درون آن گذاشته‌اید، دوباره استفاده نكنید. تلاش كنید قطره‌های چشمی را كه برای استفاده روی لنز تهیه نشده‌اند را در حالی كه لنزهای رنگی درون چشمان‌تان است روی لنز نچكانید چون موجب رسوب این مواد روی لنز می‌شوند. از لوازم آرایشی داخل پلك چشم استفاده نكنید چرا كه ذرات‌ ریزی از آن روی لنزتان می‌نشینند.
● حتما از پاك كننده‌ها استفاده كنید: (پاك‌كن‌ها)
شما ممكن است با توجه به تمام خطراتی كه لوازم آرایشی برای پوست صورت و سلامت چشم و مژه‌هایتان دارند، در نهایت تصمیم بگیرید از این مواد استفاده كنید. در این صورت دست كم اصول بهداشتی را برای آسیب كمتر به سلامت خود رعایت كنید. تنبلی كردن در پاك كردن آرایش از روی صورت، اثرات فاجعه باری بر زیبایی شما باقی می‌گذارد.
بنابراین یكی از شش گروه مواد پاك كننده را برای پاك كردن بقایای مواد آرایشی از روی پوست‌تان انتخاب كنید. شیرپاك‌كن‌ها، كرم‌های پاك كننده، لوسیون تمیز كننده، فوم‌ها و فرآورد‌‌ه‌های كف‌زای صورت، صابون‌های آرایشی را‌هم می‌توان برای ماساژ پوست استفاده كرد و بقایای مواد آرایشی را از روی پوست صورت پاك كرد. این محصولات برای پوست‌های بسیار خشك، پاك‌سازی عمیق و پاك كردن مواد آرایشی و چربی پوست به كار می‌روند.لوسیون‌های تمیز كننده كه دارای مواد شوینده محلول در آب هستند، مواد مناسبی برای پاك‌سازی پوست طبیعی یا مخطط و یا برای درمان چربی بیش از حد پوست در پوست‌های چرب هستند.
فوم صورت (مواد كف‌زا ) در آب ایجاد كف می‌كنند و خیلی سریع صورت را پاك می‌كنند. معمولا برای پاك كردن هر نوع پوستی مناسب هستند. بعد از پاك كردن صورت با یك كرم پاك كننده برای از بین بردن چربی و مواد آرایشی روی پوست می‌توان از آنها استفاده كرد. استفاده از صابون ساده‌ترین روش پاك‌ كردن مواد آرایشی از روی پوست است. صابون‌های معمولی به دلیل PH قلیایی بالا و ناسازگاری با PH پوست برای پاك كردن این محصولات مناسب نیستند. با رسوب املاح نامحلول این صابون‌ها، پوست دچار خارش، كشیدگی و احساس سوزش می‌شود. بنابراین باید حتما از صابون‌های آرایشی استفاده كرد.
استفاده از كرم پاك‌كننده‌ آرایش چشم، خستگی و تورم اطراف چشم را كاهش می‌دهد. پاك‌كننده‌های روغنی دور چشم برای پاك كردن آرایش دور چشم به ویژه ریمل‌های مقاوم به آب مناسب هستند ولی پاك كنند‌ه‌های غیرروغنی برای كسانی كه پوست حساس دارند یا از لنز استفاده می‌كنند، به كار می‌روند.

منبع : Vista.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.


hygiene001.jpg.jpg
  1- به کرم شیر «milk cream» چند قطره آبلیمو و گلیسیرین اضافه کنید و شب‌ها به دستان خود بمالید. 2- دستان خود را با مخلوط آبلیمو و آب، یا مخلوط سرکه و آب شستشو دهید تا اثرات مضر آب گرم و شوینده‌های مختلف را از بین ببرید.3- مخلوط گلیسیرین به همراه گلاب یا آب خیار را توسط پنبه به دستان بیشتر...
hygiene
  معمولا برای مشکلاتی مثل بوی بدن و بوی پا و بوی زیر بغل توصیه هائی مثل استحمام روزانه و تعویض روزانه لباس ها توصیه می شود که من به مواردی از آنها اشاره میکنم ..اما اگر نتیجه نگرفتید بهتره جهت بررسی وجود بعضی علل طبی به پزشک متخصص داخلی مراجعه کنید... شاید که موفق شوند علتی پیدا بیشتر...
hygiene.jpg
  موي درون روييده چيست؟هـنگامي كه سر مو بدرون پوست فرو ميرود به آن موي درون روييده ميگويند. علت اصلي آن اين است كه هـنگام تراشيدن مو توسط تيغ و يا ماشين اصلاح، موها را بـرخلاف رويششان كوتاه ميكنند. همواره موها را در جهت رويششان بتراشيد. يك دليل ديگر آن اين مي باشد كه موها زياد بیشتر...
hygiene
  آیا تا کنون کار سنگین انجام داده اید که بعد از چند دقیقه متوجه رایحه ای ناخوشایند از ناحیه بدن خود شوید. جک یکی از این افراد است که چنین تجربه ناخوشایندی داشته است . او بعد از انجام ورزش ژیمناستیک به دوستان خود پیوست . در این بین دوستان وی متوجه بوی بدن او شدند. او به شدت از بیشتر...
hygiene
  آیا تراشیدن هر روز موی صورت برای پوست صورت مضر است؟ نه کاملا. تراشیدن ریش برای بسیاری از مردها یک عادت هرروزه است، خصوصا آنهایی که اصلا ریش نمی گذارند. این کار به عنوان یک عمل روزانه، تاثیر قابل مشاهده و آشکار چندانی بر روی پوست ندارد. با این وجود عمل ریش تراشیدن، بالاترین بیشتر...
hygiene
  ناخن ها از مواردی هستند که میتوانند خیلی مورد توجه قرار گرفته وجذاب باشند و نشاندهنده عادات شخصی فرد نیز باشند. ناخنها علاوه بر اینکه از نظر زیبایی مورد توجه هستند ولی اعمال مهمی را نیز انجام می دهند. آنها در برداشتن اجسام و لمس آنها و محافظت از انگشتان موثر می باشند. بیشتر...
hygiene
  این مطلب به شما می‌گوید که پشت آن موهای بلند، چه واقعیت‌های ساده‌ای پنهان شد‌ه‌اند «‌اون موی سفید را نکن، بیشتر می‌شه… موهات را کوتاه‌کن تا پرپشت بشه… برس‌کشیدن موها را تقویت می‌کنه.» ۷ اشتباه رایج درباره بهداشت مو همه ما از این مدل توصیه‌ها در زندگی روزمره زیاد بیشتر...
hygiene
  ترک خوردن لب ها مالیدن اندکی وازلین یا پماد آ+ د(d+a ) بر روی لب ها موجب نرمی انها می شود این نکته را به ویژه در زمستان که لب ها دچار خشکی و ترک خوردگی و سرمازدگی می شوند به یاد داشته باشید اندکی وازلین یا پماد ویتامین آ+ د موجب تسکین والتیام ترک خوردگی لب ها می شود زیبایی و بیشتر...
hygiene
  به طور کلی پوست افراد مختلف بر اساس چربی و ترشحات آن به چهار نوع تقسیم می شود: 1- پوست معمولی: پوستی است که ترشحات چربی آن در حد متعادل بوده و دچار خشکی یا چربی بیش از اندازه نیست. اکثر افراد دارای چنین پوستی هستند. این نوع پوست هنگام لمس بسیار با طراوت و تازه است. 2- پوست بیشتر...
hygiene
  می‌گویند ماشین از آن چیزهایی است که هم داشتنش مصیبت است، هم نداشتنش. مو هم مثل ماشین؛ کم بودنش دردسر است و زیاد بودنش ‌دردسر. باید همیشه به اندازه باشد و به اندازه رشد کند. اما این اندازه را چه کسی تعیین می‌کند: ما یا مو؟! آقایان معمولاً از کم‌پشت‌ شدن و ریزش موهایشان گله بیشتر...
hygiene
  چند مطلب جالب: 1-يك مرد معمولي 30 هزار موي ريش در صورت خود دارد. بيشترين تراكم موي صورت در نواحي چانه و بالاي لب بالا ميباشد. 2-مو روزانه در حدود 0.8 ميلي متر رشد ميكند كه اين سرعت در طي روز بيشتر از شب است. 3-بر خلاف تصور تعداد دفعات تراشيدن موهاي صورت در سرعت و ضخامت موهاي تازه بیشتر...
hygiene
  حمام آبی حمام سرد، حمام نیمه گرم، حمام گرم، پاشویه گرم: بهترین و مهم ترین وسیله پاکیزه کردن پوست و مو، حمام کردن و شست و شوی تمام بدن به وسیله آب گرم و صابون است با استحمام می توان ، چربی و کثافات پوست و مو و همچنین بوی عرق و سلول های مرده پوست را از بین برد. نظافت پوست ، گذشته بیشتر...
hygiene
  هر چند اسم لیزر ممکن است قدری ترسناک به نظربرسد , اما در واقع لیزر چیزی نیست جزء نوری که شدیداً متمرکز شده است . این نور قابلیت این را دارد که  به ارگان هدف رسیده و با  ایجاد گرما در آن , باعث تخریب بافت هدف شود   در حال حاضر لیزر بهترین روش درمان برای موهای زائد به شمار می بیشتر...
hygiene
  توصیه‌هایی برای بهداشت پوست شوینده های محتوی الکل در مقایسه با صابون های ضدباکتری اثربخش ترند، اما استفاده از صابون ساده و آب را نباید کنار گذاشت. دست های ما پر از میکروب اند. سال هاست بزرگترها زیان های دست های کثیف و نشسته را به کودکان گوشزد می کنند. بیش از یک قرن پیش بیشتر...
hygiene
  اين موبرها مانند تيغ هستند اما در اين روش مو از زير پوست کنده مي شود. فايده اين روش در اين است که بدن مدت طولاني بدون مو خواهد بود و زمان بيشتري براي رشد نياز دارند و اگر اين روش در قسمتي از بدن بطور مرتب و مکرر انجام شود تعداد موهاي آن منطقه به مرور کاهش خواهد يافت. اين روش بیشتر...
hygiene
  در برخي خانم ها موهاي صورت بيش از حدِ طبيعي است و از نظر زيبايي مشکل آفرين مي باشند. افزايش غيرطبيعي موي صورت مي تواند به علل گوناگوني باشد، از جمله مي توان به بيماري هاي غدد داخلي، کيست تخمدان و مصرف بعضي داروها اشاره نمود. در زمان حاملگي موهاي ظريفي در پشت لب بالا، چانه بیشتر...
hygiene
  قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و حرارت زياد بخاري و شوفاژ خشكي پوست را تشديد ميكند.دكتر پورسينا متخصص بيماريهاي پوست و مو در گفتوگو با خبرنگار «بهداشت و درمان» خبرگزاري دانشجويان ايران، استفاده از سفيداب را براي نظافت پوست، غيرعلمي عنوان كرد و گفت: استفاده از سفيداب نه بیشتر...
hygiene
  زیبا ساختن ابرو می تواند تغییرات شگفت انگیزی در ظاهر و حالت چهره ایجاد کند. ابروانی که شکل زیبایی دارند مانند قابی برای چشم ها هستند، درست مانند موهای آرایش کرده که قاب چهره است و قاب عکس که می تواند زیباساز یک نقاشی قشنگ باشد. اقراق نیست اگر بگوییم که شکل ابرو می تواند به بیشتر...
hygiene
  تاریخچه از بین بردن مو به عصر حجر و به حدود یکصد هزار سال قبل بازمی‌گردد. نخستین بار این انسان‌های نئاندرتال بودند که شروع به تراشیدن موی بدن خود کردند. بررسی نقاشی‌های غارهای باستانی نشان دهنده شیوه‌هایی است که انسان‌های اولیه از آنها برای تراشیدن موها استفاده بیشتر...
hygiene
  بی خطرترین و راحت ترین راه خلاصی از موهای زاید است.این راه عوارض جانبی راه های دیگر را ندارد. بر خلاف تصور مردم تراشیدن هرگز باعث زیاد شدن موها نمی شودولی توجه داشته باشید که تراشیدن با دستگاههای برقی بهتر از تراشیدن با تیغ است. موبرها: استفاده مکرر از موبرها تا حدودی بیشتر...
hygiene
  مشکل بوی بد دهان می‌تواند به مشـکلی آزار‌دهنده و پردردسر تبـدیل شود که حداقل تأثیر ناگوارش در روابط اجتماعی و زناشویی نمایان می‌شود. تنفس بدبو قابل درمان بوده و می‌توان تا حد زیادی آن‌را تقلیل داد. نکته مهم اطلاع داشتن از منشأ و دلایل این پدیده است. بوی بدن و بیشتر...
hygiene
  خشکی دهان یک مشکل عادی است اما وقتی حالت همیشگی و مزمن پیدا می‌کند، می‌تواند نشان دهنده یک بیماری و مشکل جدی برای سلامتی باشد. در یک مقاله بهداشتی جدید، انستیتو ملی مطالعات دندانی و چهره‌ای، راهکارهایی را برای مقابله خشکی دهان که به صورت گه‌گاه بروز می‌کند، ارائه کرده بیشتر...
hygiene
  استرس، خستگی و کمبود آهن از مهم ترین دلایل بروز آفت دهان است و معمولاً نیاز به درمان نداشته و خود به خود برطرف می شوند. بروز آفت دهان با رعایت بهداشت دهان و دندان و شستشو با محلول دهان شویه و آب نمک می تواند پیشگیری شود ویا با مصرف داروهای موضعی، سوزش و درد آن را کاهش بیشتر...
hygiene
    یک متخصص پوست و مو تاکید کرد: «جهت از بین بردن موهای زاید با استفاده از تیغ تاکید بر عدم استفاده از تیغ در جهت خلاف رویش موها است چرا که موجب ایجاد موهای زیرپوستی و بروز جوش های التهابی می شود .« دکتر محمد رضوانی در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:«برای از بین بردن بیشتر...
hygiene
  دکتر شهریار نظری متخصص پوست و مو حوله یکی از لوازم بهداشت شخصی است که جهت رفع رطوبت پوست مورد استفاده قرار می گیرد و در صورت عدم رعایت نکاتی ممکن است سبب انتقال بیماری های عفونی شود. رطوبت از عوامل تسریع کننده رشد باکتریها و قارچها است و هنگامی که حوله با بدن تماس پیدا می بیشتر...
hygiene
  اكثر پزشكان معتقد هستند؛ تعريق در فصل تابستان، علاوه بر اين‌كه موجب مرطوب ‌نگه‌داشتن بدن مي‌شود، همچنين سموم بدن را به راحتي دفع مي‌كند اما مشكل از آن‌جايي آغاز مي‌شود كه ممكن است تعريق با بوي بد همراه باشد و در اين صورت بايد نظافت بيشتري را رعايت كرد. حمام كردن به بیشتر...
hygiene
  اگر از پوشيدن جوراب‌هاي بدبو خسته شده‌ايد و مي‌خواهيد از اين بدبويي خلاص شويد، فناوري نانو براي رفع اين مشكل به راه‌حلي دست يافته و درماني را براي از بين بردن بوي بد پا كشف كرده است. فناوري نانو جوراب ضدبو و ضدباكتري ساخته است كه پاهاي شما را از شر بوي بد خلاص مي‌كند. بیشتر...
hygiene
  همشهری آنلاین: چه پوست شما خشك، باشد چه حساس و چه چرب، با فراورده‌هاي و توصيه‌هاي گوناگوني براي تميز كردن صورت مواجه هستيد. در چنین وضعیتی اینکه چند وقت به چند وقت باید صورت را شست و اینکه از چه موادی باید استفاده کرد، ممکن است گیج کننده باشد. پاک کردن بیش از حد صورت با آب بیشتر...
hygiene
  دئودورانت بدون پارابن بر اساس نتایج پژوهش‌های متعدد، برخی از دئودورانت‌های قدیمی مضرند! در واقع پارابن موجود در آنها عملکرد هورمون استروژن را برهم زده و احتمال ابتلا به سرطان سینه را افزایش می‌دهد. اما نگران نباشید! سنگ زاج سفید مطمئن‌ترین راه حل برای مبارزه با بوی بیشتر...
hygiene
  دانشمندان دقیقا نمیدانند علت عرق كردن افراطی چیست، ولی این پدیده فراگیرتر از چیزی است كه به نظر میرسد.برایCrystal Barry، عرق ریزی مفرط، نه تنها مایه ی دردسر است، بلكه فعالیت های روزانه و حتی شخصیت او را نیز تحت تاثیر قرار میدهد. Barry دانشجویی 24 ساله از سنت لوییس است. او از ورزش بیشتر...
hygiene
  با فرا رسیدن فصل تابستان،معمولا تمام افراد از عرق سوز شدن گله مند هستند،راه حل بسیار مفیدی را به شما پیشنهادی می کنیم. استحمام صبح‌گاهی مهمترین راه پیشگیری از عرق‌سوزشدن در فصل تابستان است زیرا موجب پاك‌شدن منافذ پوست،دیرتر بسته‌ شدن آنها،تعریق كمتر و در نتیجه كاهش بیشتر...
hygiene
  تغییرات هورمونی که در بدن نوجوانان اتفاق می‌افتد سبب می‌گردد تا در عملکرد باکتریها نیز تغییراتی ایجاد گردد و متعاقب آن تغییری است که در بوی بدن آنها ایجاد میگردد. لذا بکار بردن موارد ذیل می‌تواند درکاهش بوی بدن بسیار موثرباشد. * هر روز با آب و صابون دوش بگیرید. * بیشتر...
hygiene
  شپش سر عفونتی انگلی است كه توسط انگلی به نام پدیكولوس هومانوس كاپیتیس (PEDICULUS HUMANUS CAPITIS) ایجاد می شود.   ○ علائم شپش سر اولین علائم بالینی در سر، موقعی اتفاق می افتد كه شپش شروع به حركت می كند كه معمولاً از حاشیه دو طرف سر شروع می شود و بعد به طرف مركز سر گسترش می یابد. در این بیشتر...
hygiene
  مو یكی از ضمائم پوست است كه از دو قسمت تشكیل شده است. قسمتی از آن كه دیده می شود، از سلولهای مرده به وجود آمده و قسمت دیگر، ریشه و پیاز مو نام دارد كه سلولهای زنده و فعالی دارد . یك انسان بالغ در حدود 000/100 تار مو بر روی سر دارد كه هر تار مو بین دو تا ده سال عمر می كند و رشد آن به بیشتر...
hygiene
  همه مردم در فصول سرد سال جوراب می پوشند. آیا می دانید چرا بایستی در سایر ایام سال هم جوراب بپوشید؟ برای اینکه مانع از ایجاد بوی بد در کفش و پای شما می شود. بوی بد پا به دلیل تاثیر باکتری یا قارچ بر روی سلول های قدیمی پوست است. سلول های پوستی شما هر 28 روز یک بار تجدید می شود بیشتر...
hygiene
  استفاده از مواد ضد عرق و ضد بو (دئودرانت ها و مام ها) باعث کوچک شدن سلول های عرق می شوند و ترشحات عرق را کم می کنند، لذا استفاده از مواد مذکور که دارای نشان استاندارد و تاییدیه باشند، در بر طرف کردن بوی بد عرق تاثیر به سزایی خواهند داشت. دکتر غلامحسین غفارپور، متخصص بیشتر...
hygiene
  در روزگار کولرهای گازی، هنوز پیچیده‌‌ترین سیستم خنک ‌کننده در دنیا بر مبنای عرق کار می‌کند. حدود یک دهه پیش، وقتی بحث لایه ازن و سوراخ‌های آن موضوع روز بود، CFC (یک نوع گاز گلخانه ای) به‌عنوان یکی از دشمنان اصلی این لایه معرفی می‌شد. تا آن زمان از این گاز به عنوان بیشتر...
hygiene
  دپیلاسیون به ‌وسیله موم موهای كوتاه، نازك، بلند یا ضخیم فرقی نمی ‌كنند. موم گرم‌، به راحتی مو را از ریشه بیرون می‌ كشد و از آن می ‌توانید برای برداشتن موهای زاید زیر بغل و پا استفاده كنید. دپیلاسیون به ‌وسیله موم كمی دردناك است و اگر در شرایط غیر بهداشتی انجام شود، بیشتر...
hygiene
  همه مردان و زنان، تنها به یك دلیل عمده - پاكیزه بودن - به دنبال راه‌هایی هستند تا از شر موهای زاید خود خلاص شوند. تیغ، موم، نخ، كرم‌های موبر، دستگاه‌های اپیلاتور و در نهایت، لیزر به شما كمك می ‌كند تا بر این موها كه رشد شان تمامی ندارد، فائق آیید. پیش از هر چیز لازم است به بیشتر...
hygiene
  با اینكه خیلی ساده و آسان است، اما بیشتر وقت‌ها زیر بار انجام دادنش نمی‌رویم. شستن دست‌هایمان را می‌گویم. برای انجام ندادنش هم بهانه‌های زیادی داریم؛ مثل بچه‌های كوچك به كف دستمان نگاهی می‌اندازیم و می‌گوییم چرك نیست، دستمان را به جایی نزده‌ایم! تازه اگر كثیف هم بیشتر...
hygiene
  مقايسه اسپري‌ها، مام‌ها و دئودورانت‌هاي ضد عرق روي ميز آرايش هر كسي درست مقابل آيينه، اسپري‌، مام‌ و دئودورانت‌ها صف كشيده‌اند و اميد خيلي‌ها براي فرار از بوي بد عرق در اين روزهاي گرم، همين شيشه‌ها هستند. اما آيا تنها بر اساس بو و مارك بايد بابت آنها پول داد؟ بیشتر...
hygiene
  آیا تا کنون کار سنگینی انجام داده اید که بعد از چند دقیقه متوجه بوی ناخوشایندی از طرف بدن خود شوید؟ بروم هیدروزیس(bromhidrosis) یا بوی بد بدن اصولا در زمان بلوغ اتفاق می افتد، زیرا ترشح هورمون هایی به نام آندروژن در بدن افزایش می یابند. این هورمون ها تا زمان بلوغ غیر فعال هستند بیشتر...
hygiene
  هیچ‌کس دوست ندارد روی پوست بدنش سر و کله قارچی پیدا شود، حتی اگر این قارچ‌ها لای انگشتان پا سرک بکشند. قارچ‌ها برای رشد و زندگی به دو چیز نیاز دارند: گرما و رطوبت. به همین دلیل اگر مراقب بهداشت پاهایتان به خصوص در فصل گرما نباشید، قارچ ها لای انگشتان یا گوشه‌های ناخن های بیشتر...
hygiene
می‌گویند تعداد بیماری‌های میکروبی در سراسر جهان رو به افزایش است. در حالی که با رعایت بهداشت فردی می‌توان به راحتی از بروز بیماری‌هایی مانند سرماخوردگی، تبخال و عفونت‌های پوستی پیشگیری کرد. همچنین مانع از شیوع این بیماری ها در بین گروه‏های در خطر مثل کودکان،‌ بیشتر...
hygiene
  آیا تا به حال با افراد ژولیده و بوی بد برخورد کرده‏اید؟ همه ما دوست داریم تمیز و مرتب و معطر باشیم، اما گاهی اوقات‏ بوی بد بدن ما ممکن است موجب آزار و اذیت دیگران شود و ارتباط ما را با دیگران دچار اختلال کند. خود عرق بویی ندارد خیلی‏ها فکر می‌کنند، عرق بدن، بوی بدی بیشتر...
hygiene
        از سال 2008، 15 اکتبر هر سال میلادی به عنوان "روز جهانی شستن دست ها" در نظر گرفته شده است که امسال مصادف بود با 23 مهر ماه. به همین مناسبت مطلب زیر را برای شما در نظر گرفته ایم. رعایت بهداشت دست‏ها یکی از موثرترین راه‏ها برای پیشگیری از انتقال بیماری‏های عفونی است. با بیشتر...
hygiene
      این روزها با شیوع آنفلوآنزای نوع A (آنفلوآنزای خوکی)، توجه مردم نسبت به تمیزی و ضدعفونی کردن محیطی که در آن زندگی یا کار می‌کنند، بیشتر شده است. آیا شما هم دنبال این موضوع هستید که بدانید چگونه و هر چند وقت یک بار باید محیط خانه، حمام، دست‌شویی، آشپزخانه یا لوازم منزل بیشتر...
hygiene
    این روزها با شیوع آنفلوآنزای نوع A (آنفلوآنزای خوکی)، توجه مردم نسبت به تمیزی و ضدعفونی کردن محیطی که در آن زندگی یا کار می‌کنند، بیشتر شده است. آیا شما هم دنبال این موضوع هستید که بدانید چگونه و هر چند وقت یک بار باید محیط خانه، حمام، دست‌شویی، آشپزخانه یا بیشتر...
b38.jpg
اشک چشم به طور دائم سطح چشم را شست و شو می دهد و در باز و بسته شدن پلک ها، که چشم را مقابل صدمات و خطرات احتمالی که به آن نزدیک می شوند، حفظ می کند، کمک می نماید.  به همین دلیل، خود چشم نیازی به پاکیزه کردن ندارد و شست و شوی صورت برای تمیز کردن چشم ها کافی... اشک چشم به طور بیشتر...
b34.jpg
سطح چشم مهمترین قسمت بدن در تماس با جهان خارج می باشد زیرا عملكرد و ساختار طبیعی چشم باعث تنظیم كل بدن در محافظت از محیط خارج می گردد. پلك و مژه ها جلوی ذرات خارجی كوچك را گرفته و مانع ورود آنها به چشم می شوند. مژه ها مانند یك صافی و یا یك توری عمل كرده تا حدی جلوی ذرات خارجی بیشتر...
b22.jpg
برخی افراد به خاطر سن، نوع پوست یا داروهایی که مصرف می‌کنند، به آفتاب‌سوختگی حساس‌ترند. آفتاب سوختگی از جمله عواملی که حساسیت فرد را به آفتاب‌سوختگی افزایش می‌دهد، شامل موارد زیر است: * نوزادان و کودکان نسبت به بزرگسالان پوست حساس‌تری دارند، بنابراین بیشتر...
a6.jpg
حال که متوجه شدیم ، نور آفتاب دشمن پوست و عامل اصلی چین و چروک صورت ، ایجاد لکه های و ایجاد سرطان های مختلف پوستی است ، قبل از پرداختن به بحث کرم های ضد آفتاب توجه شما را به چند توصیه در مورد چگونگی پرهیز از نور آفتاب جلب می کنیم : ۱ - از هر گونه مواجهه غیر ضروری با نور بیشتر...
a56.jpg
موكن یك دستگاه كوچك برقی است كه با حركت چرخشی سر دستگاه و باز و بسته شدن انبرك‌های سر آن، موهای زاید را از ریشه جدا می‌كند. آیا می دانید معایب و مزایای این دستگاه چیست؟   موكن یك دستگاه كوچك برقی است كه با حركت چرخشی سر دستگاه و باز و بسته شدن انبرك‌های سر آن، موهای بیشتر...
a49.jpg
افزایش دما و رطوبت هوا می‌تواند عارضه عرق سوز شدن را درپی داشته‌باشد، اما شما می‌توانید با انجام اقداماتی از ایجاد آن پیشگیری و یا علائم خود را تخفیف دهید. افزایش دما و رطوبت هوا می‌تواند عارضه عرق سوز شدن را درپی داشته‌باشد، اما شما می‌توانید با انجام بیشتر...
1221.jpg
      با دکتر حسین طباطبایی، متخصص پوست و مو، درباره روش‌های صحیح حمام کردن از منظر یک متخصص پوست به گفتگو نشسته‌ایم.   آقای دکتر! بعضی‌ها عادت دارند دوش بگیرند و بعضی‌ها عادت دارند در وان بخوابند. از بین این دو عادت، کدام یکی سالم‌تر است؟ راستش، بیشتر...
1215.jpg
      چه خدماتي را نبايد از آرايشگر خواست و چه معيارهايي را بايد در آرايشگاه سالم مد نظر قرار داد؟ امور مختلفي شامل کوتاه کردن، رنگ کردن، آرايش مو و همچنين برداشتن ابروها، اپيلاسيون و نيز آرايش‌ ناخن‌ ها در آرايشگاه‌ هاي زنانه قابل انجام است. فعاليت بیشتر...
1205.jpg
      آیا همه ما استحمامی اصولی و صحیح داریم؟ حمام و دوش آب سرد فقط برای نظافت نیست و برای تامین زیبایی و بهداشت امری ضروری است. بهتر است در بدو ورود به حمام، به تدریج زیر دوش آب رفت تا تغییراتی در جریان خون ایجاد نشود و آب ولرم باشد، نه داغ. آب ولرم مسکنی برای بیشتر...
1187.jpg
      برای شستن موهای نوزاد می توانید از شامپو بچه یا از همان صابون بچه ای که در شستن بدن کودک به کار می برید، استفاده نمایید. این صابون ها طوری ساخته می شوند که به میزان اسیدیته پوست کودک لطمه ای وارد نمی کنند و به همین دلیل برای شستشوی موها نیز مناسب هستند. در صورتی بیشتر...
1179.jpg
    دست‌ها معمول‌ترین راه انتقال عوامل بیماری‌زا هستند. فلور میکروبی پوست شامل میکرو ارگانیسم‌های موقت و دائمی می‌باشد. فلور موقتی که لایه‌های سطحی پوست را اشغال می‌کند، با یک شستشوی معمولی راحت‌تر برطرف می‌شود.   چه زمان‌هایی باید بیشتر...
1177.jpg
      قرار گرفتن در معرض عوامل استرس زا و هر عاملی که موجب عصبی شدن فرد شود، تعریق بدن را افزایش می‌دهد. همچنین فصل تابستان و افزایش گرما و رطوبت هوا، فعالیت غدد عرق را زیاد کرده و با مشکل بوی بد بدن و پا مواجه می‌شویم. ابتلا به برخی بیماری‌ها مانند پرکاری بیشتر...
1132.jpg
      در ایام ماه رمضان افراد برای شرکت در نماز جماعت، حضور در جلسات تفسیر و ختم قرآن یا انجام برخی مراسم ماه مبارک، ساعات بیشتری را در مساجد و زیارتگاه‌ها می‌گذرانند. اما در این میان، موضوع قابل توجه رعایت بهداشت فردی به هنگام حضور در اماکن مقدس است. متاسفانه بیشتر...
1120.jpg
    سابقه استفاده از نمک‌های مختلف و روش‌های استخراج آن اولین بار 2700  سال بعد از میلاد، در چین منتشر شد. سقراط دوستان خود را تشویق می‌کرد تا از نمک دریا در درمان بیماری‌های مختلف استفاده کنند و بیماران خود را داخل آب دریا ببرند.   نمک حمام بیشتر...
1039.jpg
    بسيار پيش آمده كه در ا توبوس و يا تاكسى نشسته ايد، ولى آرام و قرار نداريد. دلتان مى خواهد هر چه زودتر به مقصد برسيد. از خودرو بيرون بپريد و يك نفس راحت بكشيد، يك نفس راحت از بوى بد و عرق برخى همشهريانى كه در كنار شما نشسته اند. به راستى از كجا مى آيد اين بوى نه چندان بیشتر...
1036.jpg
      اگر در برنامه تابستانى تان فعاليت هاى فضاى باز گنجانده ايد مراقب اشعه ماوراى بنفش باشيد. والدين بايد فرزندان خود را از خطرات بالقوه آفتاب با خبر نمايند، زيرا كودكان در ۱۵ سال ابتداى زندگى خود با توجه به فعاليت هاى فراوان خارج از خانه به اندازه نيمى از كل بیشتر...
1032.jpg
    بوى بد دهان موردى نيست كه بتوان آن را پنهان كرد. بررسى ها نشان داده است كه ۷۰ درصد زنان امريكايى و ۶۰ درصد مردان اين كشور از مواد خوشبو كننده دهان مانند اسپرى و قرص استفاده مى كنند. مطالعات انجام شده در جوامع مختلف حاكى است نزديك به ۳۰ درصد افراد از بوى بد دهان رنج مى بیشتر...
1030.jpg
    شما زماني مي توانيد از بوي بد دهانتان جلوگيري کنيد که علت انرا بدانيد. در 90% موارد اين بوي بد به علت الوده بودن محيط دهان است. جرمهايي که به علت وجود باکتري در دهان شما نقش مي بندد عمده علت بوي بد دهان است. گاهي اوقات وجود عفونت و يا اشکالي در ريه ها باعث اين بو ها مي بیشتر...
1029.jpg
    از قرن ها پیش بشر با مشکل بدبوئی دهان دست به گریبان بوده است . به منظور غلبه بر این مشکل مردم یونان باستان از درمان های خانگی استفاده می کردند مثلاً شستشوی دهان با شراب سفید ، تخم بادیان و سُر استفاده می کردند . ایتالیائی ها هم با مخلوط کردن ساج – دارچین ، دانه ی بیشتر...
1024.jpg
    بهـداشـت خواب عبارت است از مجموعه عاداتي كه بشما كمك مي كنند تا خواب راحتي را تجربه كنيد. شما مي تـوانـيد با چند اصـلاح و تـعـديـل در شيـوه زنـدگي خـود بطور چشمگيري كيفيت خـواب خـود را بـهبـود بـخشـيد. اهـمـيت خـواب در انسان بسيار بيـشـتر از آنـست كه شما تصور مي بیشتر...
1020.jpg
    اين مقاله به اهميت بهداشت جسم و جان در سيره و سخن پيامبر اعظم (صلی الله علیه و آله و سلم) پرداخته و در ادامه مطالبي چون تاريخچه و جايگاه و ابعاد بهداشت و ذكر مصاديقي در اين خصوص و راههاي وصول به آن و در نهايت آثار و ثمرات دنيوي و اخروي آن را بيان نموده است. سلامت جسم بیشتر...
1019.jpg
    حدود ۴ ميليون نفر در كشور ما ديابت پنهان دارند و زمينه بروز بيمارى در آنها وجود دارد كه چنانچه عوامل خطر يعنى اضافه وزن، كم تحركى، تغذيه ناسالم و استرس هاى خود را كاهش ندهند يقينا از مبتلايان به ديابت در آينده نزديك خواهند بود. تشخيص ديابت براى تشخيص ديابت سه بیشتر...
1012.jpg
    بوى بد دهان از آن مشكلاتى است كه گاه ممكن است علت خطرناكى نداشته باشد اما مى تواند آنچنان باعث آزار انسان بشود كه روابط اجتماعى او را مختل كند و حتى باعث گوشه نشينى و انزواى او شود. اما خبر تازه اينكه تازه ترين مطالعات نشان داده است كه مى توان اين مشكل را با راه حل بیشتر...
1004.jpg
    يکي از مستحبات وضو، شست و شوي دست و صورت با آب خنک و خشک نکردن آن با حوله است. در بيان فايده هاي اين سفارش ديني گفته شده است: صرف نظر از اين که ممکن است، حوله عاري از باکتري نباشد، آب خنک که حاوي اکسيژن محلول درآن است، مي تواند، نقش بسزايي در زدودن باکتري ها داشته بیشتر...
988.jpg
      گر چه جایگاه اصلی بوی بد دهان دقیقاً‌ در زیر بینی است اما خیلی افراد مبتلا از وجود آن اظهار بی اطلاعی می كنند. داشتن نفس بدبو ( Halitosis ) یك عارض‍ه نا خوشایند است كه تاثیر مستقیمی بر روابط اجتماعی و شغلی افراد داشته و در اغلب موارد اطلاع از آن با شرمندگی همراه بیشتر...
985.jpg
    بوی عرق بدن افراد به نوعی خود یك بیماری محسوب نمی‌شود. بعضی اوقات افرادی كه مشكل تعرق دارند ممكن است متوجه نباشند كه بوی بدن آنها دیگران را اذیت می‌كند. به غیراز باكتری‌ها دلایل مختلف دیگری نیزدر این امر دخیل هستند مانند: - در بعضی موارد غدد عرقی بیش فعال بیشتر...
964.jpg
    عامه مردم به اشتباه بر این باورند که اگر بدن در طول انجام حرکات ورزشی تعریق نداشته باشد انجام آن تمرینات بی فایده است و عرق کردن رابطه مستقیم با مقدار کالری مصرفی بدن و مفید بودن و سازندگی حرکات ورزشی دارد. برای اثبات نادرست بودن این باور، علت تعریق و رابطه آن را بیشتر...
963.jpg
    اولين خطري كه در هنگام استفاده از استخرهاي آلوده متوجه شناگران مي‌شود آسيب‌هايي است كه در پوست و موي افراد ظاهر مي‌شود. افرادي كه به طور مرتب به استخرها مي‌روند به دليل اين كه موي سر و پوست آنها به طور مداوم با كلر در تماس است، لاية خارجي مو و پوست آنها بیشتر...
962.jpg
    فرمول کلی اکثر شامپوها دارای فرمول یکسان سدیم لوریل اتر سولفات و تری اتانول آمین لورین سولفات هستند. بنابراین اکثر شامپوها کار مشترکی انجام می‌دهند.بجز برخی از شامپوها که مصارف خاصی دارند. نظر پزشکان در مورد نوع شامپوها پزشکان متخصص پوست و مو ، اتفاق بیشتر...
947.jpg
    هشدار به زنان خانه دار بسياري از خانم هاي خانه دار، جراحان و کارگران صنايع عادت کرده اند که پوست دست شان را هميشه خشک و ملتهب ببينند. آنها به اقتضاي شغل شان مجبورند هميشه با آب و مواد شيمياي سرو کار داشته باشند و مجبورند با چنين مشکلات پوستي دست و پنجه نرم کنند. بیشتر...
941.jpg
    بوي بد دهان يك علامت شناخته شده با سابقه تاريخي قديمي است. بوي بد دهان مي‌تواند دليل عمومي يا موضعي داشته باشد. مشخص شده كه تقريبا 85 درصد بوي دهان ناشي از عوامل موضعي است، از اين جهت اهميت روشهاي بهداشتي مثل مسواك زدن دندانها و زبان محرز شده است. بايد يادآوري كرد بیشتر...
939.jpg
    شايد براي شما هم اتفاق افتاده باشد که در آسانسور ، اتوبوس و خيلي از جاهاي مسقف ، فردي در کنارتان قرار گرفته باشد که بوي بد بدنش آزارتان داده باشد . اين دسته افراد هر چقدر هم ازخوشبو کننده استفاده کنند يا هر روز هم دوش بگيرند ، باز هم بوي بدن آزاردهنده اي دارند . بوي بیشتر...
927.jpg
    يک متخصص ترميم و زيبايي دندان گفت:برخي پودرها و خميردندان هاي سفيد کننده به مرور موجب خدشه دار شدن سطح صيقلي دندان ها شده و آنها را مستعد به رنگ رفتن مي کنند. مريم عباس زاده اظهار کرد :برخي بيماري هاي دوران بارداري مادر و همچنين مصرف گروهي از داروها در اين دوران در بیشتر...
926.jpg
    عرق يک پديده ي طبيعي و لازم بدن است که ضمن مرطوب نگه داشتن پوست ، موجب دفع مقداري از مواد زايد بدن مي شود ، اما وقتي که بدن مخصوصاً در فصل گرم بد بو مي شود آن وقت براي فرد و اطرافيان او غير قابل تحمل مي شود . عرق بدن به تنهايي بدون بو است ، اما باکتري ها و قارچ هاي روي بیشتر...
922.jpg
    اين روزها در حمام بسياري از خانه ها ، علاوه بر ليف و صابون و شامپو ، محصولات ديگري هم قفسه هاي حمام را پر مي کنند : ژل حمام ، روغن حمام ، قرص هاي کف وان و ... تمام اين محصولات بهداشتي به شما کمک مي کنند که احساس رضايت و شادابي بيشتري از حمام خودتان داشته باشيد و بتوانيد بیشتر...
919.jpg
    از زماني که اولين توليدکننده صنعتي شامپو در دهه 1930، اين فرآورده را در مقياس کوچک توليد نمود تا زمان حال که اين محصول پرفروش‌ترين محصول بهداشتي شده است، زمان زيادي مي‌گذرد. با اين وجود در مورد شامپو باورهاي غلطي وجود دارد که بسياري از آنها ناشي از تبليغات بیشتر...
916.jpg
    1-دام را حتماً از مراکزي که توسط شهرداري تعيين شده و زير نظر دامپزشکي کشور است،خريداري کنيد. 2-دام قبل از کشتار،حين کشتار و بعد از کشتار توسط دام پزشک معاينه و بررسي شود. 3-24 ساعت قبل از کشتار،دام را در شرايط مناسب در حالت استراحت نگه داريد زيرا در غير اين صورت گوشت بیشتر...
903.jpg
    به هنگام طرح یک واحد صنعتی پر سر و صدا، ابتدا باید مسئله صدای محیط کار در نظر گرفته شود و محاسبات لازم برای مشخص کردن میزان صدا درآینده انجام گیرد.همانطور که در انتخاب یک ماشین و سایر وسایل، خصوصیات انواع آنها مقایسه می‌شود، صدای آنها نیز بایستی مورد توجه و بیشتر...
902.jpg
    گرمابه ؛ اما بدون ليف و كيسه يكي از راه‌هاي نظافت ، پيشگيري از بيماري‌هاي پوستي و رعايت بهداشت فردي را مي‌توان استحمام ذكر كرد كه افراد با حمام ، دوش آب گرم گرفتن و استفاده از مواد شوينده آن را رعايت مي‌كنند. استحمام داراي دو بخش شرايط فيزيكال استحمام و بیشتر...
897.jpg
    مشکلات و عوارض ناشي از کار با رايانه برخي از مشکلات و عوارض ناشي از کار با رايانه عبارتند از : ۱ - مشکلات بينايي : مشکلات بينايي يکي از شايعترين مشکلاتي است که در اثر کار زياد با رايانه ايجاد مي شود ؛ مانند درد ،‌سرخي و سوزش چشم و آبريزش آن ، دوبيني ، احساس بیشتر...
888.jpg
    چند بار تا به حال به شما گفته‌اند، بطري آبتان را در ورزشگاه به ديگران ندهيد؟ چند بار گفته‌اند با کفش ورزشي کوچه و خيابان وارد ورزشگاه نشويد؟ چند بار گفته‌اند لباس‌هاي تمرين‌تان را پس از هر تمرين بشوييد و... خيلي‌ها مي‌گويند نمي‌شود در اوج تمرين و بیشتر...
887.jpg
    يكي از مواردي كه بر طراوت و شادابي مو تأثير گذار است نوع شامپويي است كه فرد استفاده مي كند. شما مي توانيد با شناخت از جنس موي خود يكي از شامپو هاي زير را انتخاب كنيد. در حال حاضر شامپوهايي محتوي عصاره گياهان و يا مواد شيميايي خاص وارد بازار شده است كه حتما شما نيز بیشتر...
884.jpg
    قرمزي ها را از بين ببريد پوست پلک عده اي از افراد، اندکي قرمز بوده و ظاهر خسته و درمانده اي در چشم ايجاد مي کند که مي توان با سايه هايي که پايه رنگ آبي دارند، اين حالت را برطرف کرد. لکه هاي تيره را محو کنيد کرم چشمي حاول رتينول تهيه کنيد؛ اين ماده پوست اطراف بیشتر...
878.jpg
    اين مرواريدها مراقبت مي خواهد فرزند چهار ساله‌اي دارم که هر شب موقع مسواک زدن با او جر و بحث دارم. من و پدرش هر دو روش‌هاي تنبيهي و تشويقي را امتحان کرده‌ايم که باز هم جواب نداده است. چه کار مي‌توانم بکنم که او به اين مساله عادت کند و بدون جنگ و دعوا بیشتر...
877.jpg
    اين روزها بحث آلودگي هوا و وجود ريزذرات معلق در آن از جمله مهم‌ترين موضوعاتي است که بر سلامت ما سايه ‌افکنده است. شايد تاثير جوي آلودگي‌ هوا بر ريه و قلب مشخص‌تر از ديگر ارگان‌هاي بدن باشد و کمتر کسي از تاثير اين آلودگي‌هاي زيست‌محيطي بر روي چشم بیشتر...
873.jpg
    رعايت نکات بهداشتي در آرايشگاه های زنانه   وقتي قصد داريد آرايشگاهي را براي آرايش و زيبايي خود انتخاب کنيد، چه معيارهايي را در نظر مي‌گيريد؟ نزديک بودن آرايشگاه به محل کار يا منزل؟ پايين بودن قيمت خدمات؟ به روز بودن مدل‌ها و امکانات آرايشي؟ با تجربه و با بیشتر...
871.jpg
    مطالعات نشان مي دهد:وقتي که ويروس ها بواسطه ذرات ريز براق وارد هوا مي شوند، مي توانند ساعت ها زنده بمانند.   حتي اگر اين ذرات روي سطحي بنشينند، ويروس ها مي توانند زنده بمانند و با ورود مجدد به هوا ، هنوز بيماري را منتشر کنند. پژوهشگران خاطر نشان کردند که اگر در بیشتر...
850.jpg
    شما در يک روز کاري چند بار نفس مي‌کشيد و چه حجم هوا وارد ريه‌هايتان مي‌شود؟ هر بار دم و بازدم چند ثانيه بيشتر طول نمي‌کشد و در هر بار تنفس حدود 500 ميلي ليتر هوا جريان پيدا مي‌کند. حالا خودتان حساب کنيد با روزي 8 ساعت کار در هر روز چه حجم هوا وارد بیشتر...
847.jpg
    با فرا رسيدن فصل گرما، تعريق بدن بيشتر و بيشتر مي شود. طبيعي هم است که عرق بوي خوبي ندارد و در بسياري از مواقع باعث آزار و اذيت نه تنها فرد، بلکه اطرافيان مي شود. چرا عرق مي کنيم؟   عوامل متعددي باعث عرق کردن بيش از حد مي شود که از جمله مي توان به عوامل ژنتيک، بیشتر...
843.jpg
    توصيه بيشتر متخصصان پوست، اين است که ترجيحا لباس زير هر روز تعويض شود و اين مساله به خصوص در خانم‌ها اهميت بيشتري دارد؛ زيرا به دليل ترشحات طبيعي واژن، لباس زير معمولا آغشته به ترشحات مي‌شود. در آقايان نيز به ويژه در كساني كه تعريق زياد ناحيه كشاله ران دارند، بیشتر...
828.jpg
    1 رعايت بهداشت فردي در طول زندگي مهم است و در دورران بلوغ، مهم‌تر. نوجوانان در اين دوره از زندگي به علت رشد سريع جسماني و فعاليت بدني زياد، نيازمند تغذيه مناسب، ورزش منظم و تفريح سالم هستند و لازم است كه بهداشت فردي را بيش از پيش رعايت كنند. 2 گسترده‌ترين عضو بیشتر...
822.jpg
    يکي از موضوع‌هايي که در رابطه با بهداشت پوست مطرح است طرز شست‌وشوي آن است. براي تشريح اين موضوع اشاره‌اي کوتاه به فيزيولوژي پوست کمک‌کننده است. پوست ما داراي رشد و تکثير دايمي است؛ به نحوي که هريک ماه يکبار تمام بدن ما دچار پوسته‌ريزي مداوم و نامحسوس بیشتر...
812.jpg
    آيا شما نيز جزو آن کساني هستيد که از بوي بد پاهاي خود رنج مي بريد؟ آيا مردم به محض آنکه پاهاي تان را از کفش درمي آوريد، از اطراف شما پراکنده مي شوند. ما به شما چند روش پيشنهاد مي کنيم تا بتوانيد از شر بوي بد پا خلاصي يابيد. پاهاي خود را بشوييد   شايد فکر کنيد که بیشتر...
809.jpg
    اگر شامپوها فقط حاوي مواد پاک‌کننده باشند شما پس از شستشوي موهايتان با موهايي کدر و خشن و غير قابل شانه کردن و حالت دادن مواجه خواهيد شد. اجزاي ديگري که موجب مي‌شود شامپوها براي شما مصرف‌کنندگان مورد قبول و جذاب باشند عبارتند از: ترکيبات سورفاکتانت‌هاي بیشتر...
798.jpg
    بوي بد دهان براي همه ما ناخوشايند‌ است؛نه تنها براي خودمان، بلکه براي اطرافيان‌مان نيز. اين مشکل اگر درمان نشود، سبب بروز مشکلاتي در روابط بين‌فردي نيز خواهد شد... اگرچه بزاق دهان نوعي خميردندان طبيعي محسوب مي‌شود، ولي گاهي اين خميردندان طبيعي کفايت بیشتر...
796.jpg
    زندگي پلاستيکي، سلامت را تهديد مي‌کند   در اواخر قرن 19، وقتي واسيا هيکات، کاشف نيترات سلولز (اولين پلاستيک با منشا طبيعي) در آزمايشگاه عرق مي‌ريخت و تلاش مي‌کرد تا ماده‌اي جايگزين عاج فيل که بسيار کمياب بود و کاربردهاي فراوان داشت توليد کند، فکر بیشتر...
795.jpg
    نگاهي به آن روي سکه بهداشت و درمان   وقتي مريض مي‌شويم و احساس کسالت داريم، وقتي احتياج به يک مشاور داريم تا براي درمان ما را راهنمايي کند و يا وقتي نياز به عمل جراحي پيدا مي‌کنيم، اين پزشک است که همه دردهاي جسمي و رواني ما را برطرف مي‌کند اما تا به حال به بیشتر...
791.jpg
    هيچ‌کس دوست ندارد روي پوست بدنش سروکله قارچ پيدا شود، حتي اگر اين قارچ‌ها لاي انگشتان پا سرک بکشند. تابستان، فصل پوشيدن صندل است و همچنان که هواي بيشتر شهرهاي نيمکره شمالي در اوج گرما و رطوبت خود است، قارچ‌ها بهترين روزهاي زندگي خود را سپري مي‌کنند چون بیشتر...
781.jpg
    قواعد شست و شوي علمي دست و صورت در گفتگو با دکتر بهروز باريک‌بين، متخصص پوست   وقتي به خانه مي‌رسم هيچ چيز جز شستن دست و صورت با آب خنک نمي‌چسبد ولي اين روزها انواع ژل‌هاي ضدعفوني‌کننده، صابون‌هاي آنتي‌باکتريال و دستمال‌هاي مرطوب به کمک شستن بیشتر...
770.jpg
    محققان مي‌گويند آلودگي ميکروبي تلفن‌ها و صفحه کليدها در دفاتر کار اداري بيشتر از ميکروب‌ها و آلودگي‌هاي موجود در توالت و سرويس‌هاي بهداشتي است. بر اساس بررسي‌ها، ميکروب‌هاي دفاتر کاري حدود 400 برابر بيشتر از توالت و سرويس‌هاي بهداشتي است. بیشتر...
769.jpg
    گفتگو با دکتر اميرهوشنگ احساني متخصص پوست و مو   حوله يکي از لوازم بهداشت فردي است که بعد از استحمام، بدن را با آن خشک مي‎کنند. اين کار رطوبت روي پوست را برطرف کرده و به نظافت پوست کمک مي‏کند، اما اگر به بهداشت حوله توجه نشود و مثلا به شکلي نامناسب شسته يا خشک بیشتر...
768.jpg
    استحمام مانند هر کار بهداشتي ديگر اصول و قوانيني دارد که با توجه به آنها ميتوان از پوست و موي خود محافظت کرد. يکي از مهمترين کارها در هنگام استحمام، شستن سر و موهاست که بهطور معمول با شامپو و در بعضي موارد که اشتباه است، با مايع ظرفشويي يا پودر رختشويي! صورت بیشتر...
758.jpg
    گاهي موهايتان را بدون آب بشوييد!   فکرش را بکنيد، براي يک سفر کوتاه چند روزه به شهري ديگر رفته باشيد ولي خبري از حمام درست و حسابي نباشد و يا با صاحب‌خانه رودربايستي داشته باشيد و خلاصه به هر دليلي نتوانيد حمام برويد. در اين شرايط با موهاي چرب و کثيف‌تان چه بیشتر...
755.jpg
    کدام بهداشتي‌تر است: الکتروليز، اصلاح با تيغ، کرم‌هاي موبر، ليزر يا موم؟   موم‌‌ها، تيغ، الکتروليز و حتي داروي نظافت، همه راه‌هايي براي خلاص شدن از مزاحمت موهاي زايد است. ولي تا به حال فکر کرده‌ايد که مناسب‌ترين روش براي حذف موهاي زائد هر بخش از بیشتر...
754.jpg
    دوران قاعدگي يکي از مهم‌ترين دوره‌هاي زندگي هر زني است و از آنجا که به‌طورمعمول زنان را يک هفته در ماه درگير مي‌کند، اهميت ويژه‌اي دارد. بروز اولين قاعدگي در دختران جوان نبايد موجب ترس و نگراني آنها شود. اين امر نشان مي‌دهد كه آنها سالم هستند و آمادگي بیشتر...
744.jpg
    حتما تا به حال براي خريد شامپو يا نرم‌کننده سري به بازار گيج‌کننده شامپوها زده‌ايد. هزاران نوع شامپو با قيمت‌هاي مختلف در بازار موجود است و هر روز هم انواع جديدتري به آنها افزوده مي‌شود. فروشنده‌هاي مختلف نيز شامپوهايي را به شما پيشنهاد مي‌کنند که بیشتر...
743.jpg
    وسايل حفاظت فردي شامل لوازمي است كه كارگران به منظور حفاظت از خود در مقابل خطرات کاري مي‏توانند استفاده كنند. هر چند اين وسايل به عنوان كنترل‌هاي مطلق و كافي محسوب نمي‌شوند، اما مي‌توانند به كاهش بسياري از حوادث کاري بينجامند. در اين خصوص توجه به پنج بیشتر...
740.jpg
    گفتگو با دكترحسين طباطبايي،*   آقاي دكتر، بهتر است دوش بگيريم يا در وان بخوابيم؟   تفاوت چنداني با هم ندارند. فقط از نظر بهداشتي متفاوت‌اند. به طور معمول وقتي دوش مي‌گيريد، آب روي سر و بدن‌تان جاري مي‌شود و پوست و موي‌تان را مي‌شويد و مي‌رود. بیشتر...
732.jpg
    شايد شما جزو آن دسته از افرادي باشيد که لباس‌هاي نو و تازه‌اي را که خريداري کرده‌ايد بدون شستن اوليه بپوشيد.. توصيه مي‌کنم قبل از استفاده اوليه لباس خود را شسته و بعد آن را بپوشيد. واقعيت اين است که از لحاظ علمي اين کار به ويژه در رابطه با لباس‌هاي زير بیشتر...
730.jpg
    سالانه تهداد زیادی به دليل تجمع يا ازدياد جرم داخل گوش يا واکس گوش به پزشک مراجعه مي‌کنند. واکس گوش يا به اصطلاح سرومن از کراتين پوست مرده گوش و ترشحات چربي که از غدد سرومن گوش خارج مي‌شوند، تشکيل شده است و به عقيده پزشکان يک خاصيت دفاعي براي گوش دارد. سرومن يا بیشتر...
723.jpg
    نمي شود به طور دائم از وسيله اي استفاده کرد و هيچ اهميتي به آن نداد. استفاده از نوارهاي بهداشتي و دستمال کاغذي براي خانم ها نياز هميشگي است پس بايد درباره شان دانست. گرچه اين روزها قرص هايي به بازار آمده اند که قاعدگي را در بانوان متوقف مي کند، ولي استفاده از آن ها بیشتر...
722.jpg
    SLES يا سديم لوريل اترسولفات يکي از مهم‌ترين مواد اوليه در صنعت محصولات مراقبت فردي، مانند شامپوي ‌سر و بدن و مايعات دست‌شويي است که عامل اصلي کف‌کنندگي و پاک‌کنندگي آن محسوب مي‌شود. به دليل وجود برخي ناخالصي‌ها، يکي از دلايل مهم حساسيت‌هاي پوستي بیشتر...
717.jpg
    يک آفتاب سوختگي شديد در دوران کودکي ممکن است خطر ابتلا به سرطان پوست را بعدها در طول زندگي شخص افزايش دهد. مراقبت از کودکان در برابر تابش خورشيد و تشعشعات مضر آن براي والدين بسيار مهم است. اين‌کار هميشه آسان نيست چرا که ورزش‌ها و فعاليت‌هاي خارج از منزل بیشتر...
716.jpg
    وقتي براي خريد لباس به مراکز خريد مي‌رويد، به چه نکاتي توجه مي‌کنيد؟ رنگ؟ مدل؟ سايز؟ خوش‌پوش‌ بودن؟ مارک؟ بيشتر ما وقتي شلوار، مانتو، پيراهن موردعلاقه‌مان را بر طبق همين معيارها پيدا کرديم و خريديم، آن را به خانه مي‌‌آورديم و در چوب‌لباسي توي بیشتر...
713.jpg
    مربياني که به کار مراقبت‌هاي بهداشتي مدارس مشغول‌اند علاوه بر شناخت زمينه‌هاي مختلف بهداشت مدرسه و دانش‌آموزان و احاطه بر مسايل متنوع و کيفيت مناسب عرضه و بيان آموزش بهداشت، وظيفه اساسي ديگري نيز بر عهده دارند که عبارت از توجه به مراقبت‌هاي فردي بیشتر...
704.jpg
    مقايسه دستمال کاغذي، حوله و خشک‌کن برقي در گفتگو با دکتر هوشنگ ساغري، متخصص بيماري‌هاي عفوني چندي پيش، تحقيقي در دانشگاه برادفورد انجام شد که پس از آن، محققان توصيه کردند پس از شست‌وشوي دست‌ها تا حد ممکن از حوله استفاده نشود و به جاي آن، دستمال کاغذي يا بیشتر...
701.jpg
    اولين مشخصه يک مرطوب کننده خوب اين است که موقع مصرف با کمي ماساژ جذب پوست شود. مرطوب کننده‌هايي که اين مشخصه را نداشته باشند باعث مي‌شوند که از يک طرف محل استفاده آنها يعني دست و صورت ظاهر چرب و براق پيدا کند و از طرف ديگر فرد بعد از مصرف مرطوب‌کننده احساس بیشتر...
695.jpg
    حساسيت‌ دست در تمام جوامع ديده مي‌شود و ميزان آن را بين دو تا سه درصد و حتي در برخي جوامع صنعتي بين 5 تا 20 درصد هم گزارش کرده‌اند. در اکثر مطالعات کارگران ساختمان بيشترين ميزان حساسيت دست را داشته‌اند اما اين موضوع در جوامع مختلف يکسان نيست. بسته به سن، بیشتر...
693.jpg
    وقت حمام است و شما و کودکتان مي‌توانيد لحظات شيريني را با هم سپري کنيد. تميز نگه داشتن پوست، لازمه سلامت کودک و اوقات حمام تجربه جالبي براي ايجاد ارتباط با اوست. بيشتر متخصصان اطفال توصيه مي‌کنند که نوزاد تازه به دنيا آمده را دو تا سه بار در هفته استحمام کنيد بیشتر...
685.jpg
    التهاب‌هاي پوستي   التهاب‌هاي پوستي ناشي از توالت فرنگي سبب التهاب پوست اطراف باسن و ران‌‌ها مي‌شوند و اگر براي درمان‌شان اقدامي صورت نگيرد، خارش، سوزش و درد آنها تا مدت‌ها ميهمان فرد مبتلا خواهد ماند. اين بيماري‌ها ابتدا در سال 1927 تعريف بیشتر...
684.jpg
    در اين دوره و زمانه‌اي که بيشترمان براي گذران زندگي ناچاريم تمام‌وقت کار کرده و براي رسيدن به نيازهاي روزمره‌مان به جاي راه رفتن بدويم، به تدريج ديده مي‌شود که آدم‌ها در مورد تميزي و نظافت خودشان و خانه‌شان کمتر توجه‌ نشان مي‌دهند؛ يعني گاهي بیشتر...
678.jpg
    شايد باورتان نشود ولي واقعيت اين است که 65درصد از سرماخوردگي‌ها و بيماري‌هاي مرتبط با غذاها با هم مرتبطند. وسايل اطراف ما و لوازم موجود در خانه‌‌مان تاثير زيادي بر سلامت ما مي‌گذارند. ممکن است اين تاثير خيلي زود آشکار شود يا در درازمدت خودش را نشان بدهد. بیشتر...
663.jpg
    استحمام کودکان در گفتگو با دكتر فريبا قلمكار متخصص پوست و مو   كودكان، به‌ويژه در بدو تولد، خيلي حساس و ظريف‌اند و مادر، فرشته مراقب آنهاست. براي مادران، به ويژه آنهايي كه براي اولين بار است مادر شده‌اند، پرسش‌هايي بسياري درباره نگهداري از کودک وجود بیشتر...
661.jpg
      1 هرگز با کفش‌ به خانه وارد نشويد. 2 هفته‌اي دوبار کفش‌هاي خود را تميز کنيد. 3 هنگام ورود به خانه مي‌توانيد کفش‌هاي خود را با کفش‌هاي راحت و صندل‌هاي خانگي عوض کنيد. 4 به نوجوانان خودتان آموزش بدهيد چگونه کفش‌هاي‌شان را پاک و تميز کنند و بعد بیشتر...
639.jpg
    با توجه به اعمال دستگاه گوارش، هيچ كس نمي تواند اهميت لزوم برخورداري از يك دستگاه هاضمه ي خوب و سالم را انكار كند. لذت زندگي بستگي به وجود دستگاه گوارشي سالم دارد. يك هاضمه ي بد و بروز عوارضي نظيراسهال، يبوست، زخم معده و اثني عشر، كوليت(آماس يا التهاب كولون)، بیشتر...
633.jpg
    چه پوست شما خشک، باشد چه حساس و چه چرب، با فرآورده‌ ها و توصیه ‌های گوناگونی برای تمیز کردن صورت مواجه هستید. در چنین وضعیتی این که چند وقت به چند وقت باید صورت را شست و این که از چه موادی باید استفاده کرد،‌ ممکن است گیج‌ کننده باشد. پاک کردن بیش از حد صورت بیشتر...
630.jpg
    دانستن تفاوت‌های اصولی بین دئودورانت‌ ها و ضد تعریق ‌ها برای انتخاب بهتر لازم است. برای حفاظت از سلامت پوست و جلوگیری از بروز حساسیت‌ها، مهم است که تفاوت بین محصولات بوزدا (دئودورانت ها) و ضد تعریق ها را از هم تشخیص دهید. انواع مختلفی از بوزداها و ضد بیشتر...
622.jpg
    با گرم شدن هوا و نزدیک‌شدن فصل تابستان تعریق به یکی از مشکلات اصلی سلامت تبدیل می‌شود، عرق کردن پدیده‌ای است که امروزه نظر بسیاری از پزشکان را به خود جلب کرده است. شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که به قصد میهمانی از منزل خارج شده‌اید،‌ اما به حدی عرق بیشتر...
614.jpg
    در گذشته‌ های نه‌ چندان دور که هنوز ماشین ‌ها وارد زندگی انسان نشده بودند، آقایان اصلاح صورت خود را به دست سلمانی ‌ها و پیرایشگاه‌ ها می‌ سپردند و آن ها این کار را با خودتراش ‌های دستی انجام می ‌دادند. هر چند امروزه نیز این امر در برخی موارد انجام بیشتر...
562.jpg
    موهای زائد معمولاً به موهایی اطلاق می شود که موجب آزار فرد می شود . درنژاد ها وفرهنگهای مختلف ممکن است درمورد اینکه کدام موها زائد است اختلاف وجود داشته باشد اما درهمه فرهنگها واقوام موی صورت خانمها موی زائد محسوب می شود . موی صورت خانمها درصورتی که زبرومشکی وقطور بیشتر...
379.jpg
    توصیه های بابی براون در خصوص تمیز کردن قلم موهای آرایشی!قبلا گفته بودیم که تا جایی که می‌توانیم قلم موهای آرایشی مان را تمیز نکنیم. اما از متخصص آرایشمان، بابی برون، پرسیدیم و نظرمان تغییر کرد. قبلا گفته بودیم که تا جایی که می‌توانیم قلم موهای آرایشی مان بیشتر...
369.jpg
    * گاهی می‌توان از ژل های آنتی بیوتیكی نیز در افرادی كه به دنبال استفاده از موكن دچار جوش های قرمز می‌شوند استفاده كرد. * اگر شما به دنبال موزدایی دچار جوش های فراوان و غیر قابل كنترل با روش های ذكر شده می‌شوید، حتما به متخصص پوست مراجعه كنید تا تحت درمان بیشتر...
351.jpg
    بهداشت و زیبایی چشمها "چشمان زیبا و نگاه نافذ"...این راز زیبایی و جذابیت است .زیبایی رخساره ی بانوان در دوران های گوناگون توانسته تاریخ بشریت را دگرگون نماید. دلربایانی که قوی ترین فرمانروایان را به زانو در اورده و دل خشن ترین امپراتوران را چون موم ، نرم کرده اند از بیشتر...
186.jpg
    خیلی از ما علاقه داریم حمام و دست شویی پاک و تمیز و البته مرتب داشته باشیم اما آیا روش صحیح تمیز کردن وسایلی که در حمام قرار می‌دهیم مانند لیف، حوله، تیغ، صابون و ... و جایگاه مناسب قرار دادن هر یک را می‌دانیم؟ حوله در صورتی که در حمام کمد دارید بهتر است پس بیشتر...
173.jpg
    (هالیتوزیس) Halitosis كه در فارسی به آن بیاستو می‌گویند یك مشكل اجتماعی به شمار می‌آید. عقیده همگانی بر این است كه بوی بد دهان از رعایت نكردن كامل بهداشت دهان ناشی می‌شود، در حالی كه ممكن است در واقع به دنبال بیماری‌های گوناگون حفره‌ی دهان یا بیماری‌های بیشتر...
134.jpg
  آریائی های قدیم بهداشت و پیش گیری از بیماری ها را بوسیله روشهای خاص خود در صدر وظائف خویش می شناختند و می کوشیدند که با آیین مخصوص کفن و دفن مردگان خویش از گسترش بیماریها که به وسیله اجساد و انسانها و جانوران به موجودات زندة دیگر انتقال می یابند و تندرستی آنان را بیشتر...
64.jpg
  این كه یك استحمام خوب باید چه شرایطی داشته باشد موضوعی است كه دكتر كامران بلیغی، متخصص پوست و مو به آن پرداخته است.   جام جم آنلاین: یكی از راه‌های نظافت، پیشگیری از بیماری‌های پوستی و رعایت بهداشت فردی را می‌توان استحمام ذكر كرد كه افراد با حمام، دوش آب گرم بیشتر...
42.jpg
  فشار دادن جوش‌ها علاوه بر اینکه کمکی به از بین رفتن آنها نمی‌کند، حتی موجب پخش عفونت در سطح پوست هم می‌شود. «جوش صورت از مشکلاتی است که در بیشتر نوجوانان و در بسیاری از افرادی که پوست چرب دارند، دیده می‌شود و تاثیری منفی در زیبایی پوست دارد. جوش‌های متورم و بیشتر...
31.jpg
  طبق نتایج آخرین و جدیدترین دسته‌بندی درباره این كه چه كسانی مرتب دستهای خود را می‌شویند، معلوم شد كه دانش‌آموزان و پدرها كثیف‌ترین دستها را دارند. طبق نتایج آخرین و جدیدترین دسته‌بندی درباره این كه چه كسانی مرتب دستهای خود را می‌شویند، معلوم شد كه بیشتر...
29.jpg
  یکی از مشکلات آزاردهنده لب‌ها، خشکی و ترک خوردگی آنهاست. زیرا لب‌ها فاقد غدد چربی بوده و به خشکی محیط خارج بسیار حساس هستند و به آسانی ترک می‌خورند. لب‌های ترک خورده علل متعددی دارد و می‌تواند در هر فصلی اتفاق بیفتد.. هوای زمستانی خشک یا گرمای خورشید در بیشتر...
8.jpg
  مشاور شهردار تهران در امور محیط زیست گفت: چهره كودكانی كه در مناطق با هوای آلوده به دنیا می‌آیند یا در این مناطق زندگی می‌كنند، از شادابی و طراوت لازم برخوردار نیست و زشت‌تر از سایر كودكان به نظر می‌رسد.   به گزارش روابط عمومی معاونت حمل‌ونقل و ترافیك بیشتر...
648.jpg
این روزها ژل هایی با نام ضد عفونی کننده دست ها و از بین بردن آلودگی و ویروس دست ها فراوان شده اند ، آیا واقعا تاثیر دارند؟ بیشتر...
stories
2 قاشق چایخوری گیاه ارسطو خودوس خشك شده را با یك قاشق چایخوری روغن این گیاه مخلوط كنید، و در وان حمام بیشتر...
stories
یک سوم دوره زندگی‌مان را در خواب می‌گذرانیم، اما گاهی خواب از چشم‌های‌مان می‌گریزد تقریبا هر کسی دوره ای گذرا از بی‌خوابی را داشته است، یا ناتوانی در به خواب‌رفتن یا با بیدار شدن با احساس خستگی  برای مدتی بیشتر...
stories
قدرت برنزه کردن آفتاب به دليل وجود اشعه ماوراء بنفش آن مي باشد. اين اشعه که يک درصد کل انرژي خورشيد را تشکيل مي دهد، قابل جذب ترين اشعه بوسيله پروتئين هاي سلول هاي لايه اپيدرم يا روپوست است. بیشتر...
stories
يک متخصص علوم رفتاري و آسيب شناس اجتماعي معتقد است: بر اساس تحقيقات انجام شده 80 درصد داروهاي انرژي زا در بازار آزاد تقلبي است. بیشتر...
stories
براي حفظ زيبايي، سلامتي و شادابي پوست، مي توانيد به توصيه هاي زير عمل كنيد:1ـ پوست خود را مرتب و به طور صحيح تميز نگاه داريد. (استفاده از بخور، ماسك، تقويت كننده ها بیشتر...
0005.jpg
  تغييراتی که درزمان حاملگی درپوست ومورخ می دهد می تواند شرایط جدیدی را برای خانمها ایجاد نماید که این شرایط ویژه ، مراقبتهای خاصی را نيزطلب می کند بیشتر...
0004.jpg
  پوست افراد درطول عمرآنها حالتهای مختلفی به خود می گيرد برای مثال پوست یک نوزاد با پوست یک فرد جوان متفاوت است وباید درمورد شستشوی این دونوع پوست تفاوت قائل شد . بیشتر...
242.jpg
بازار خرید لوازم آرایشی، داغ داغ است. خانم‌ها مشتری‌های اصلی و پر و پا قرص این مواد هستند اما متاسفانه اكثرا اطلاعات كافی در مورد این وسایل ندارند. انواع مختلفی از لوازم آرایشی در بازار هستند و كیفیت‌های متفاوتی دارند اما این كه كدام یك بهتر یا بدتر هستند، بیشتر...
4.jpg
برای بیشتر زنان و مردان آرایشگاه رفتن به معنای زیبایی و به دست آوردن چهره‌ای تازه‌تر و زیباتر است ولی پشت این همه رنگ و مش و قیچی و بند گاهی خطراتی وجود دارد که سلامت شما را تهدید بیشتر...
0008.jpg
  شامپوها کرم ها اسپری ها بیشتر...
stories
  در برخي خانمها موهاي صورت بيش از حد طبيعي هستند و از نظر زيبايي مشکل آفرين ميباشند. افزايش غيرطبيعي موي صورت ميتواند به علل گوناگوني باشد، ولي شايعترين علت آن مسئل ناشناخته و احتمالا وراثي بیشتر...
stories
    بهترين روش تميز کردن صورت، شستشو با آب و صابون است. بايد روزي دو بار صورت را با آب و صابون شست. شستشو نبايد بيش از دو دقيقه طول بکشد. نوع صابون را بسته به نوع پوست خود و با مشورت پزشک انتخاب کنيد.   هرگز يک صابون را تصادفي و ندانسته به صورت خود نزنيد. پس از شستشو، صورتتان بیشتر...
بازدیدکنندگان : 2161697
ما 279 مهمان آنلاین داریم