آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادیما آویزها به کجای کله‌ات بیاویزیم خودمان را؟ این روزها بدلی‌جات الی‌ماشاءالله در كوچه و بازار پیدا می‌شود. با این‌كه قرار است جنس بدلی بخری باز هم هزار دنگ و فنگ دارد و برای خودش فوت و فن‌هایی كه هر كسی از پس آن برنمی‌آید.
عاشق زیورآلات هستی؟ منتظری كه از جلوی ویترین مغازه‌اش عبور كنی و دست‌كم بچسبی به شیشه و سیر تماشا كنی؟ سرت درد می‌كند كه این وسط، بین تماشاگران، چشمت یك‌جا گیر كند و آن موقع است كه دیگر طاقت نمی‌آوری و حتما باید بروی داخل و دست خالی برنگردی. شروع كنی به سؤال‌پرسیدن. قیمت این گوشواره، جنس آن دستبند، طرح فلان مدل خارجی، این یكی اندازه است یا نه؟ سیاه كه نمی‌شود؟
و سؤال پشت سؤال كه جواب‌هایش بدجور تو را سردرگم می‌كنند. در این میان اگر این وضعیت را بارها تجربه كرده باشی و كمی با جنس‌ها و ریزه‌كاری‌هایشان آشنا باشی، حتما كار را یكسره می‌كنی و بهترین انتخاب را انجام می‌دهی و با افتخار از مغازه بیرون می‌آیی، اما اگر از این همه شكل و رنگ و طرح سردرنیاوری، آن‌وقت است كه یا دست خالی برمی‌گردی و یا اگر هم چیزی خریده‌ای هنوز چشم‌هایت پشت ویترین فروشگاه جا مانده تا كی دوباره این ویترین‌های جذاب جلوی راهت را بگیرند.
● جیب خالی، پز عالی
از طلا و پلاتین كه بگذریم، سخن بدلیجات خوش‌تر است. دلیلش هم واضح است. اولا قیمت پایین‌تری دارند و هر وقت از مدلی كه خریدید خسته شدید، می‌توانید با بهای كمی نوع دیگری تهیه كنید. دوم این‌‌كه مدل و رنگ و جنس تنوع بیشتری دارد. به‌هرحال فلزهایی كه در زیورآلات بدلی استفاده می‌شوند، از این قرارند:
هیچ‌وقت فكر نكنید كه تیتانیوم اصل خریده‌اید. هرچه در بازارها به عنوان تیتانیوم موجود است، آب تیتانیوم است. فلز تیتانیوم تقریبا گران‌ترین فلز است. تیتانیوم اصل در صنعت هواپیماسازی استفاده می‌شود و از طلای سفید هم گران‌تر است. اما آب تیتانیوم یك‌جور همه‌كاره در فلزات است. تقریبا هر فلزی كه در انواع گوشواره‌ها، گل‌سرها و همهٔ زیورآلات دیگر استفاده می‌شود و نمی‌دانیم چیست، تیتانیوم است.
این فلز باتوجه به قیمت كمترش نسبت به نقره و به خاطر درخشنگی‌اش گاهی در اولویت اول انتخاب قرار می‌گیرد. اما گاهی تیتانیوم تنها برای این‌كه نیاز به استفاده از فلزی بوده، به كار برده می‌شود.
تازگی‌ها هم تیتانیوم را در حرارت، اكسید می‌كنند تا به رنگ مسی دربیاید و قالب قدیمی پیدا كند و از آن در زیورآلات سنتی، به‌خصوص گوشواره‌ها استفاده می‌شود.
به‌هرحال تیتانیوم باوجود كیفیت نه‌چندان خوبش نسبت به استیل و نقره به دلیل قیمت مناسبش انتخاب خوبی برای فلز اصلی بدلیجات است.
اگر یاد كاسه، بشقاب و پارچ آب استیل افتادید، به‌كل،‌ این‌ها را از ذهنتان دور كنید. استیل، فلزی است كه باوجود قیمت كمتر، نسبت به تیتانیوم جنس مناسب‌تری دارد. دستبند و انگشترهای استیل، این روزها فروش خوبی دارند، ضمن این‌كه استیل اصل، خاصیت‌هایی هم دارد و تا حدودی مانند دستبندهای مسی كه آرامش بخش‌اند عمل می‌كند.
علاوه بر این استیلی كه در زیورآلات استفاده می‌شود، دوام بسیار خوبی دارد و تنها ایرادش این است كه روی آن به راحتی خط می‌افتد، ولی سیاه‌شدن در كارش نیست.
نقره انواع و اقسام مختلف دارد. بسیاری از نقره‌هایی كه در بازار موجودند اصل نیستند. معمولا هیچ فلزی كه تحت‌عنوان نقره فروخته می‌شود، نقره خالص نیست. این، هم می‌تواند خوب باشد، هم بد.
اگر ناخالصی نقره كه بین هفت و نیم تا سی درصد است از مواد متفرقه مثل تیتانیوم و مس و دیگر فلزات باشد، این فلز كیفیت چندان مناسبی ندارد، ولی اگر نود و دو و نیم درصد فلز، نقره و بقیه پوششی از طلاسفید باشد، فلز ایده‌آلی به دست آمده، زیرا پوشش طلای سفید آن مانع از جذب آلودگی‌ها می‌شود. درحقیقت، نقره برخلاف طلا خاصیت جذب آلودگی‌ها را دارد و همین دلیل سیاه‌شدن این فلز است.
در میان فلزات دیگر، مس كمترین كاربرد را در ساخت زیورآلات دارد. بیش‌ترین استفادهٔ مس در زیورآلات، دستبندهای النگویی تمام مسی است كه فرم زیبایی دارند، اما نكتهٔ جالب درمورد این دستبندها و به‌طور كلی فلز مس، این است كه بسیاری عقیده دارند مس خاصیت مناسبی برای كنترل و آرامش اعصاب دارد.
فلز مس به خاطر ویژگی مغناطیسی‌اش تأثیرش ابتدا بر پوست و سپس بر آنزیم‌های مغز وارد می‌شود و به آرامش اعصاب منجر می‌شود.
● جیرینگ جیرینگ آویزها
قبلا از خانواده بدلیجات انگشتر برایتان گفته‌ایم. خوب این هم از بقیه‌اش.
سعی‌مان هم این است كه دسته‌بندی كاملی داشته باشیم، تا شما قبل از هر خریدی اطلاع اولیه‌ای از انواع بدلیجات داشته باشید و مجبور نشوید چشم بازار را دربیاورید، از سرو كول ویترین مغازه‌ها بالا بروید و كله فروشنده را با سوالهای چپ و راستتان كچل كنید.
▪ گوشواره / سنتی
گوشواره‌های سنتی نوعی از گوشواره‌های آویزی‌اند. شاید بشود پرطرفدارترین گوشواره‌ها را همین نوع سنتی دانست كه ریشه در زیورآلات قدیمی ایرانی، لبنانی و عربی دارند و البته با طرح‌های جدید پیوند خورده‌اند. این گوشواره‌ها اغلب رشته رشته هستند و رنگ‌های قهوه‌ای و مسی دارند و برای تزئینشان، بیش از هر چیز از چوب، صدف و میناكاری استفاده می‌شود.
▪ چسبی
گاهی گوشواره‌ها به اندازه‌ای هستند كه تنها سطح نرمهٔ گوش را می‌پوشانند. نوعی از این گوشواره‌ها لولا دارند و برای استفاده از آن‌ها مانند گوشواره‌های مغناطیسی نیازی به سوراخ‌بودن گوش‌ها نیست. نوع رایج‌تر گوشواره‌های چسبی، سوزن و زائده‌ای دارند كه مثل پیچ و مهره به گوش می‌چسبند و به گوشواره‌های میخی هم معروف‌اند. پرطرفدارترین نوع گوشواره‌های چسبی، نوع تك‌نگین آن‌هاست.
▪ آویزی
اغلب گوشواره‌ها آویزی‌اند و با قلاب یا یك حلقهٔ كوچك، از گوش آویزان می‌شوند. گوشواره‌های آویزی با صدف، مروارید، آینه، چوب و هر چیز تزئینی كه هرچندوقت یك‌بار متداول می‌شود، تزئین می‌شوند.
بسیاری از گوشواره‌های فانتزی هم آویزی‌اند و طرح‌ها و رنگ‌های متفاوتی دارند. خیلی‌ها هم این گوشواره‌ها را به خاطر رنگ‌های متنوعی كه دارند، ‌برای مهمانی می‌خرند كه بتوانند آن‌ها را با لباس‌های شب جور كنند.
▪ حلقه‌ای
قدیمی‌ترین نوع گوشواره، همین شكل حلقه‌ای آن است. نوع قدیمی گوشواره‌های حلقه‌ای هنوز هم در بسیاری از فرهنگ‌ها با همان شكل (یك حلقهٔ كوچك به یك گوش و یا هر دو گوش) استفاده می‌شود. این نوع گوشواره‌ها كه از نوع آویزی‌اند ابتدا به‌صورت تك‌حلقه بوده‌اند، اما امروزه تغییرشكل زیادی داده‌اند و به‌صورت چند حلقهٔ هم‌اندازه یا حلقه‌هایی كه به ترتیب كوچك یا بزرگ می‌شوند، موجودند.
▪ گردنبند/ كلاسیك
برای مهمانی‌های رسمی، گردنبند كلاسیك بهترین انتخاب است؛ گردنبندی كه تا حدودی پهن است و وزن نسبتا زیادی دارد و به خاطر شكل سختش چندان شباهتی به زنجیرهای لخت ندارد.
گردنبندهای كلاسیك كه معمولا به همراه سرویس كاملش موجود است با نگین‌های سورمه‌ای، زرشكی و سبز تزئین می‌شوند گزینهٔ مناسبی به جای طلا سفید هستند.
نوع دیگری از گردنبندهای كلاسیك، نوع سافووفسكی است كه آویزان آن یك سنگ رنگی خوش‌تراش است كه از یك قالب همجنس با گردن‌آویز قرار می‌گیرد و درخشش زیبایی دارد.
▪ آویز دو لباسی
آویزهای دو لباسی به طور كلی دو دسته‌اند كه هر دو نوع ازگردنبندهای معمولی بلندترند تا روی لباس قرار گیرند. یك شكل آن‌ها گردن آویز چرم یا كتان دارد و آویز آن مانند سینه‌ریزهای قدیمی رشته رشته و بلند است و نوع دیگر مثل یك ردیف مروارید، سنگ یا شیشه است كه معمولا به قدری بلند است كه دو یا سه دور، دور گردن می‌اندازند.
▪ زنجیرآویز
زنجیر لخت بدون آویز یا پلاك هم طرفدار خودش را دارد، اما معمولا زنجیر با یك آویز همراه است كه در قیمت‌اش تأثیر زیادی دارد؛ به طوری كه اگر خود زنجیر سبك و ظریف باشد بیش از نیمی از ارزش گردنبند مربوط به آویز آن است. زنجیرها با بافت‌ریز یا درشت پیدا می‌شود و گاهی حلقه حلقه‌اند؛ زنجیرهایی كه آویز ندارند هم تنوع زیادی دارند؛ شكل‌های معروف به اشك، برگی، شكوفه و دیسكو كه حالت مارپیچ دارد، تنها مواردی از انواع زنجیرها هستند.
▪ روبانی
گردن‌آویز گردنبندهای روبانی كه بیشتر رنگی‌اند از جنس فلز نیست و گاهی از نخ‌های كتان، پلاستیكی و یا چرم تهیه می‌شود. مقدار زیادی از ارزش این گردنبندها مربوط به آویز آن‌هاست كه معمولا بزرگ‌تر از حد معمول‌اند و سبكی گردن‌آویز را جبران می‌كنند.▪ طوق
النگو تا وقتی كه سایز مچ‌دست باشد می‌شود النگو، اما وقتی به اندازهٔ دور گردن شد اسمش را طوق می‌گذارند. طوق‌ها به گردنبندهای خفتی هم معروف‌اند چون دور تا دور گردن را می‌گیرند و اگر آویز داشته باشند آویز كوچكی دارند كه معمولا كروی است یا شكل پلاك دارد. در آفریقا و بعضی كشورهای آسیایی مثل هند هم از طوق، همان استفاده‌ای را می‌برند كه در مورد النگو گفتیم؛ یعنی ده بیست طوق دور گردن می‌اندازند.
▪ دستبند/ تنیس
دستبند باریك یا پهن كه یك ردیف نگین ریز یا درشت داشته باشد، به دستبند تنیس معروف است. این كه اسم تنیس از كجا آمده كاملا معلوم نیست، اما به نظر می‌آید اولین باری كه این شكل دستبند ساخته شد، اسم تنیس روی آن گذاشته‌اند. (كه احتمالا اسم شخصی بوده و هیچ ربطی به ورزش تنیس ندارد.)
دستبندهای مشابه را هم با همین نام می‌شناسند. دستبندهای فانتزی هم اغلب همین ظاهر را دارند و جدا از نگین، با سنگ و شیشه‌های رنگی یا صدف‌های یك شكل تزئین می‌شوند.
▪ النگو
النگو كه می‌گویند یاد ردیف حلقهٔ شبیه به هم، دور مچ دست (شاید هم تا آرنج) می‌افتید كه با یك تكان دست كلی سروصدا می‌كنند. یاد بعضی‌ها هم می‌افتید كه با هم رقابت می‌كنند تا تعداد النگوهایشان را بیشتر كنند.
درست است كه به‌خصوص در گذشته‌ای نه‌چندان دور، النگو تقریبا همین یك شكل را داشت و تعدادش بسیار مهم بود، اما این روزها النگوهای تك كه گاهی شیشه‌ای یا پلاستیكی هم هستند و رنگ‌های مختلفی دارند معمول‌تر است. النگو برخلاف دستبندهای لخت، حالت سخت و دایره‌ای شكل دارد، اما هیچ‌گاه قفل‌دار نیست و باز نمی‌شود و برای این كه دور مچ دست قرار گیرد باید وارد دست شود.
▪ لخت
دستبندهای معمولا باریكی كه در دست به آسانی حركت می‌كنند و شكل زنجیر دارند به دستبندهای لخت معروف‌اند. روی این دستبندها آینه، شیشه و انواع نگین‌ها كار می‌شوند و از دستبندهای رسمی به حساب می‌آیند، اما بسیاری از دستبندهای فانتزی هم از نوع دستبندهای لخت هستند و دستبندآویزها كه به جز زنجیر لخت با اشكال مختلف شیشه‌ای كه از آن آویزان است، تزئین می‌شوند نیز در همین دسته قرار می‌گیرند.
▪ دستبند النگویی
شاید جدیدترین نوع دستبند كه دیگر یك سبك خاصی از دستبند محسوب می‌شود، دستبند النگویی باشد. این نوع دستبند مانند النگو، شكل دایره‌ای دارد، اما برخلاف آن دایره كامل نیست و اگر هم به شكل یك دایره بسته باشد از نوع دستبندهای فنری یا قفل‌دار است كه به آسانی وارد دست می‌شوند. گاهی روی بدنهٔ این دستبندها، در صورتی كه نقره‌ای رنگ باشند، طرحی هم با رنگ مشكی می‌كشند كه به آن قلمكاری می‌گویند.
▪ پلاك
پلاك‌ها یك پای ثابت همهٔ زیورآلات‌اند. در دستبند هم مانند گردن‌آویز و گوشواره گاهی از پلاك استفاده می‌شود كه این نوع از دستبندها را به این اسم معروف می‌كند؛ شكل معمول این دستبندها یك زنجیر باریك است كه یك پلاك ساده و پهن‌تر از خود همراه دارد كه روی مچ قرار می‌گیرد و در بیشتر دستبندها، پلاك شكل مشابهی دارد.
▪ متفرقه/سنجاق‌ سر
اجزای اصلی سنجاق سر یك قسمت فلزی فنردار و یك قسمت پلاستیكی طرح‌دار است. فلز سنجاق‌سر هم معمولا تیتانیوم است كه گاهی هم به صورت اكسید شده و در رنگ‌های مسی و طلایی استفاده می‌شود. قسمت پلاستیكی سنجاق سر مانند گل سر با نگین و شیشه به شكل گل یا طرح پروانه تزئین می‌شود.
▪ تل
در سال‌های قبل تل‌ سر، رایج‌ترین شكل تزئینات سر و در واقع شیوه جمع كردن مو بود و هنوز هم بیشترین تنوع را دارد. تل‌های پلاستیكی، پارچه‌ای و كش‌‌دار، تل‌های تاشو و چوبی انواع مختلف تل هستند كه معمولا ساده و گاهی با تزئینات معمولی به كار می‌روند. نگین‌های تل مانند، نگین‌های كار شده در گل‌سر و سنجاق‌سر، شیشه و كریستال است و ارزش چندانی ندارد.
▪ گل‌سر
می‌گویند اسم دیگرش كلیب است كه ما به اشتباه به آن كلیپس هم می‌گوییم، اما به نظر می‌رسد همان گل‌سر از همه مهم‌تر باشد. دست كم این طوری فارسی هم پاس داشته شده است.
گل‌سرهای ریز، رنگ‌های شادی دارند و اغلب ساده و پلاستیكی‌اند، اما گل‌ سرهای درشت كه موها را كاملا جمع می‌كنند با رنگ‌های تیره هم موجودند و گاهی روی آن‌ها با نگین كار می‌شود.
گل‌سرهای خرچنگی هم نوع جدید گل‌سرهاست كه حالت چنگكی دارند و موها را به راحتی جمع می‌كنند.
▪ سوزن شینیون
این ژاپنی‌ها را دیده‌اید كه یك سوزن را در یك كوه مو فرو می‌كنند و موهاشان را با همین یك سوزن جمع می‌كنند؟! البته این جورها هم نیست، اما به هر علت بدون تأثیر هم نیست.
اسم این سوزن خارق‌العاده، شینیون است كه انتهای آن با یك نگین درشت یا مروارید تزئین می‌شود.
البته شكل جدید این سوزن مانند عكسی كه می‌بینید دوتایی است كه جمع كردن مو را هم ساده‌‌تر می‌كند.
شینیون هم حتما اسم كسی بوده كه برای اولین بار از این سوزن استفاده كرده و تا به حال به رحمت خدا رفته است و گرنه ما بدون شك یك مصاحبه‌ای هم با او ترتیب می‌دادیم.
▪ شانه سر
این یكی هم مثل تل از طرفدارانش كم شده است. گذشته از شانه‌های معمولی كوچك و بزرگ كه گاه پلاستیكی‌اند و گاه فلزی و چوبی، یك نوع شانه‌های تاج‌دار هم هستند كه روی آن‌ها با نگین‌های رنگی كوچك كار می‌شود.
در ضمن زمان خرید شانه‌های فلزی یا چوبی حتما دقت كنید كه زیر شانه از یك پوشش پلاستیكی استفاده شده باشد. این پوشش برخلاف فلز و چوب باعث كشیدگی و كنده شدن مو نمی‌شود و استفاده از شانه را راحت‌تر می‌كند.
▪ آویز موبایل
امان از این تكنولوژی یا همان فناوری خودمان كه همیشه دردسرساز و مشكل‌آفرین است. برداشته‌اند به تلفن، عروسك آویزان كرده‌اند. حتما از فردا هم می‌خواهند آویز نوت‌بوك وارد كنند و مردم هم هجوم ببرند سمت آویز نوت‌بوك فروشی‌های معتبر و تا می‌توانند پول بالای این جور چیزها بدهند.
خب، به هر حال ما از همه چیز استقبال می‌كنیم. آویزهای موبایل هر چیزی می‌تواند باشد، ولی بازار انواع عروسك‌های كوچك خمیری كه رنگ‌ها و شكل‌های بامزه‌ای هم دارند داغ‌تر است.
بعضی آویزها هم با دریافت امواج، قبل یا همراه با زنگ تلفن عكس‌العمل نشان می‌دهند. مثلا آدمكی را تصور كنید كه قبل از زنگ تلفنتان شروع می‌كند به حركت كردن.

منبع : Vista.ir

تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.


fashion
  بهترین رنگ ها براى كسانى كه پوست گندمگون و برنزه دارند رنگ هاى شیرى، گل بهى، مسى، كرم نخودى، قهوه اى، زرد سوخته، قهوه اى مایل به قرمز، قهوه اى مایل به طلایى و رنگ هاى آبى، سبزآبى، فندقى، عسلى، سبز كاهویى و زرد است. در مورد پوست هاى روشن، هاى لایت آبى ، قرمز و براى پوست هاى بیشتر...
fashion
  من سعی می‌کنم در مطالب " با دوخت ست کنید" آخرین ست ها را از از کلکسیون طراحان و برندهای مشهور جهانی برای شما جمع‌آوری کنم. هدف ما شیک پوشی و رعایت هارمونی رنگ‌ها در سبک و استایل شما است.شما ما با این مجموعه‌ها علاوه بر آگاهی از آخرین مدها، هارمونی رنگ‌ها را هم بیشتر بیشتر...
fashion
  ویژه نامه بوردا ۸ مدل زیبا با عنوان پیراهن هایی برای فرش قرمز ارائه کرده است. ما در این شماره ۴ مدل زیبا از این پیراهن ها را همراه با الگوی تکنیک دوخت و برش برایتان انتخاب کرده ایم. پیراهن شب مدل wrap این مدل پیراهن ها برای خانم های دارای اضافه وزن نیز بسیار مناسب است. بیشتر...
fashion
  یک پیراهن دکلته لباسی بسیار عالی و زیبا است، خصوصا اگر شما شانه ها و بازوهای زیبا و مناسبی دارید. برای اینکه در چنین لباسی احساس راحتی کنید و زیبا به نظر برسید، نکاتی وجود دارد که باید به آن توجه کنید: ۱-به دنبال پیراهن دکلته ای باشید که به خوبی مناسب اندام شما است. اگر در بیشتر...
fashion
  تا امروز بایدها و نبایدهای ۳ فرم اندامی متداول را یعنی اندام گلابی شکل و اندام ساعت شنی پر و اندام چاق سیب شکل را برایتان شرح دادم. من دراین چند مقاله ترکیب اندام متداول را تشریح می کنم تا شما با توجه به این مطالب شکل اندام خود را به دست آورید و بیاموزید که چه لباس هایی بیشتر...
fashion
  یقه ها بهترین وسیله هستند که گردن شما را کشیده‌تر یا کوتاهتر نشان دهند یا اینکه بالاتنه شما را چاقتر کنند یا حتی سینه ها را کوچکتر یا بزرگتر از آنچه هست نشان دهند. یقه قطره اشکی:این مدل تاثیرش مانند یقه قایقی عمیق است اما یک طرح قطره اشکی هم در وسط دارد که امکان دارد خط بیشتر...
fashion
  لباس‌های اسکی طوری طراحی شده‌اند تا شما را در انواع شرایط مختلفی که در طول اسکی در هوای سرد با آن مواجه می‌شوید، گرم و خشک نگاه دارند، این لباس‌ها از طراحی مدرن و عالی برخوردار هستند. مهمترین فاکتورهای یک لباس اسکی خوب این است که شما را در سرمای یخبندان گرم نگاه دارد، بیشتر...
fashion
  شال گردن یکی از اکسسوری های ضروری قفسه لباس است. امسال شال گردن های مردانه راه راه بسیار مد است. این مدل شال گردن ها به راحتی با کت و کاپشن های شما ست می‌شود قط کافیست هارمونی رنگ ها را رعایت کنید تا با این مدل ها شیک و مد روز به نظر برسید. چند مدل می‌توانید این شال های بیشتر...
fashion
  امروزه پوشیدن لباس جین و بخصوص شلوار جین در بین آقایان رواج خاصی یافته است. تعدد و تنوع محصولات جین بی پایان است، راحتی شلوار جین برای انجام امور روزانه نیز باعث اقبال این محصول در نزد آقایان شده است. در این نوشته سعی بر این است که مسائلی برای نگهداری صحیح شلوار جین ارائه بیشتر...
fashion
    لباس های زیادی در سراسر جهان در بازار اینترنتی فروخته می شوند، این دستورالعمل شما را قادر می سازد که بتوانید سایزهای استاندارد جهانی و کشورهای مختلف را به هم تبدیل کنید.   دستورالعمل تبدیل سایزبندی آمریکایی به سایز بندی انگلیسی اگر شما می خواهید سایز آمریکایی را به بیشتر...
fashion
  پیراهن یکی از لباس هایی است که همیشه مد است و خانم‌ها علاقه زیادی به پوشیدن آن دارند. در اینجا نکاتی را بیان می‌کنیم که با کمک آنها و با توجه به شکل اندام خود بتوانید پیراهنی را انتخاب کنید که بیشتر از همه به شما می‌آید. پایین‌تنه بزرگ و درشت بهترین روش برای ایجاد تعادل بیشتر...
fashion
  کت یکی از لباس‌هایی که همیشه کاربرد دارد و هیچوقت از مد نمی‌رود. شما با انتخاب کتی که متناسب شکل اندام شما باشد می توانید شکیل‌تر و خوش فرم‌تر به نظر برسید. نکاتی که در اینجا ذکر می‌کنیم در مورد انتخاب پالتو و مانتوهای زمستانی هم صدق می‌کند. اگر می‌خواهید بیشتر...
fashion
  مراقبت و نگهداری از لباس‌های زمستانی خصوصا لباس‌های بافتنی بسیار مهم است. اگر از لباس‌های زمستانه مانند پلوور و ژاکت به‌خوبی نگهداری نشود، ممکن است به‌سرعت از هم باز بشود و گشاد و خراب ‌شود. خیلی راحت می‌توانید از بدشکل شدن و کهنگی بلوزهای بافتنی خود جلوگیری کنید. بیشتر...
fashion
  تعداد زیادی از خانم‌ها به خاطر اینکه پاهای زیبایی ندارند از پوشیدن دامن اجتناب می‌کنند، اما اگر شما پاهای کلفت و نامتناسبی دارید چکمه‌ها نجات دهنده شما هستند. اگر واقعا پاهایی دارید که باید پنهان باشند چکمه‌ها به شما کمک می‌کنند که دامن بپوشید و از پوشیدن بیشتر...
fashion
    شما می‌توانید با انتخاب روش مناسب لباس پوشیدن، بدون اینکه وزن کم کنید و رژیم خاصی بگیرید، لاغرتر و متناسب‌تر به نظر برسید. ما در اینجا به عنوان مثال ۵ نفر را با سن و موقعیت‌های اجتماعی متفاوت انتخاب کرده‌ایم در ابتدا انتخاب‌های خودشان را بررسی می‌کنیم و اشتباه انها بیشتر...
fashion
  گوشواره‌ یکی از اکسسوری‌های مهم است که بسیاری از خانم‌ها علاقه ویژه‌ای به آن دارند. ما اکثرا فکر می‌کنیم در انتخاب جواهر فقط مدل آن مهم است و چیزی را که در نگاه اول خوشمان بیاید می‌خریم و می پوشیم غافل از اینکه یک انتخاب غلط می‌تواند چهره و ظاهر ما را نامتناسب نشان بیشتر...
fashion
  داستان هر روزه من با این جملات شروع می شود: امروز چی بپوشم؟ چه رنگی بهم می آد؟ کدام لباس ها را باهم ست کنم؟ این ها پرسش هایی است که برای من خیلی پیش می آید و معمولا نمی دانم در آخر چه کار کنم. اما برای اینکه بتوانم راحت تر تصمیم بگیرم شروع به جستجو کردم و به این نتیجه ی کلی در بیشتر...
fashion
  بهترين شلوار جين را براي خود بخريد نويسنده: كامران براي اغلب جوانان، شـلوار جيـن بـا ارزشتـرين لباس داخل كمد محسوب ميگردد.معمولا اين توجه بدليل گران قيمتي و يا زيبايي آن نبوده، بلكه بـعـلت تـطبيق پذيري و همه جا پـوش بودن آن مي باشد. شما ميتوانيد شلوار جيـن را در خـانه، بیشتر...
fashion
  پزشكان ضمن هشدار به زناني كه كفش هاي پاشنه بلند مي پوشند، گفتند اين كفش ها ميانگين شكستگي استخوان را در زنان افزايش مي دهد. به گزارش پايگاه اينترنتي لها آنلاين، عوامل بسياري مثل سرگيجه يا افزايش درجه حرارت هوا باعث مي شود زنان در حال راه رفتن، به زمين بيفتند و مشكلاتي بیشتر...
fashion
  طي زمستان بايد با کفش مناسب از پاها در برابر سرما حفاظت کرد. پوشش پا نيز مانند پوشيدن يک کت گرم ، کلاه و دستکش اهميت دارد. داشتن کفش يا چکمه اي که کيفيت خوبي داشته باشد ضروري است ، و جوراب هاي داراي آکريليک با خارج کردن عرق از داخل کفش و چکمه ، پاها را خشک نگه مي دارند. برخي بیشتر...
fashion
دكتر سيد پيمان شاهدلو توضيح داد: استفاده از كفشهاي پاشنه بلند شايد در مدت كوتاه ضرري به پا نرساند ولي خانمهايي كه به مدت طولاني از كفشهاي پاشنه بلند استفاده مي كنند اين كفشها موجب كشيدگي زير پاشنه و ايجاد خار پاشنه آنان مي شود. وي در ادامه افزود: علاوه بر بلندي پاشنه، صافي بیشتر...
fashion
  دكتر روشنك مرادي، با اعلام اين مطلب اظهار كرد: بر خلاف تصوراتي كه در گذشته مرسوم بوده است، خانواده ها بايد دقت كنند كه كفش دانش آموزان را دقيقا به اندازه پاي آنها تهيه و از خريداري كفش با سايز بزرگتر يا كوچكتر از پا خودداري كنند زيرا در غير اين صورت دانش آموزان هم در راه بیشتر...
fashion
  دانشمندان هلندي موفق به ساخت عينك هايي شده اند كه بسيار بهتر از سمعك هاي معمولي به حل مشكل ناشنوايي كمك مي كند. به گزارش پايگاه اينترنتي لايوساينس، دانشمندان دانشگاه فناوري دلفت، ميكروفون -هايي را در دو طرف عينك ها جاي داده اند كه اين عينك ها به توليد تجاري رسيده و در حال بیشتر...
fashion
  جاسازي تراشه ظريف (سامانه جهاني مكان يابي) در كفش هاي كتاني امكان يافتن مكان استقرار افراد را فراهم كرده است.(ايساك دانيل) تراشه ظريف سامانه جهاني مكان يابي را كه درون يك سري كفش هاي كتاني جاسازي كرده است (آرامش خاطر) مي خواند.قرار است كفش هايي كه به تكنولوژي ماهواره بیشتر...
fashion
    كفش هاي پاشنه بلند و نوک تيز كه در بين زنان و اخيرا در بين مردان رايج شده باعث ايجاد و تشديد عارضه قوز شصت پا مي شود. رييس انجمن ارتوپد سازمان نظام پزشكي استان اصفهان گفت : هرچند كه عامل وراثت مهمترين عامل به وجودآمدن اين عارضه است، اما استفاده از كفش هاي نامناسب علاوه بر بیشتر...
fashion
  بارها شده براي خريد کفش راهي مغازه ها و پاساژ هاي شهر مي شويم. از طبقه همکف تا طبقه هفتم، از سر خيابان تا انتهاي آن تک تک مغازه را نگاه مي کنيم. بلاخره مدلي ، رنگي ، شکلي توي بازار پيدا مي شود که دل ما را بدست بياورد. ولي معمولا کفش ها راحت نيستند چون استاندارد نيستند. چون بیشتر...
fashion
  با توليد اولين كفش پاشنه دار زنانه با پاشنه قبل تنظيم و ورود آن به بازار مشكل بيشتر خانم ها براي انتخاب كفش مناسب برطرف شد. اين کفش با برخورداري از يك پاشنه از جنس فولاد ضد زنگ قابل پنهان شدن با يك ضربه در حال حاضر طرفداران بسياري در بين زنان در آمريكا پيدا كرده است. فردي كه بیشتر...
fashion
  بر اساس چه معياري شلوار جين خود را انتخاب کنيم ؟ شلوار جين نيز اهميتي به سزايي در پوشش شما دارد همانند لباسهايي که در مهماني شبانه مي‌پوشيد و به شما جلوه‌اي خاص مي‌دهد .اگر شلوار جين شما داراي فاق کوتاه و يا بلند باشد ديد‌ها ي مختلفي را‌ايجاد مي‌کند و هر يک جلوه‌اي بیشتر...
fashion
  عينک تاثير زيادي بر روي صورت افراد دارد به نحوي که انتخاب يک عينک مناسب در زيبايي شما تاثير بسزايي دارد.در اين مقاله ما شما را راهنمايي مي‌کنيم تا اتنخاب مناسبي داشته باشيد ما عينک‌هاي مختلفي داريم ، عينک‌هاي طبي ، که شامل نزديک بين و آستيگمات و يا دور بين مي‌شود و بیشتر...
fashion
  يکي از لباس‌هاي ضروري خانم‌هاي ايراني مانتو است. نکات بسيار مهمي در انتخاب مانتو وجود دارد که بستگي به اندازه قد و ترکيب اندامي شما دارد، که با رعايت اين اصول مي‌توانيد بهترين مانتو را انتخاب کنيد تا ظاهرتان متناسب ديده شد. من در اينجا مهمترين اين نکات را با توجه به بیشتر...
fashion
  آمارها نشان می‌دهد که بیش از سه میلیون زن در جهان از آسیب‌های شدید پا ناشی از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند رنج می‌برند. این زنان که شیفته پاشنه‌های قاتل هستند، سلامت و آسایش پاهای خود را قربانی کفش‌های پاشنه بلند و غیراستاندارد می‌کنند و بعد به ناچار در جست‌وجوی درمان بیشتر...
fashion
  انتخاب یک قاب مناسب و استاندارد شاید مسئله‌ای باشد که اغلب کسانی که اقدام به خرید عینک می‌‌کنند نسبت به آن بی‌‌توجه باشند. کافی است که فکر کنیم فریم انتخابی با فرم صورت‌مان سازگار است. انتخاب فریم یا قاب عینک مناسب با توجه به سن، جنس، رنگ پوست، شکل صورت و ریشه بینی، بیشتر...
fashion
  یک فیزیوتراپی گفت: کفش‌هایی که پاشنه آنها بیش از ۲ تا ۳ سانتیمتر است، افزایش قوس کمر و کمر دردهای شدید را به دنبال دارند. ذبیح‌الله برجسته به ایسنا گفت: کفش‌های پاشنه بلند که ارتفاع بیش از ۲ تا ۳ سانتیمتر داشته باشند باعث افزایش قوس کمر، خم شدن زانوها و افزایش قوس گردن و بیشتر...
fashion
  تعدادی از ما تصور می کنیم که " عینک آفتابی " وسیله ای برای روی مد بودن است اما عینک های آفتابی ابزاری اساسی و مهم در حفظ سلامت چشم و بافت اطراف آن است. سلامتستان به درخواست شهروند خود آقای " رحمان احمدی " این مقاله را تهیه کرده است تا رازهای انتخاب یک عینک آفتابی مناسب را ( بیشتر...
fashion
  دکتر آناهیتا شهمیرزادی براي انتخاب شيشه عينك آفتابي مناسب يك راهكار ساده وجود دارد. به اين طريق كه عينك را در فاصله‌اي از چشم بگيريد و از داخل آن با يك چشم بسته به جسمي مربع يا مستطيل شكل نگاه كنيد سپس عينك را آرام از يك ضلع به ضلع ديگر و سپس از بالا به پايين حركت دهيد. اگر بیشتر...
fashion
  دكتر سيما فردوسی پور روانپزشک انسان‌هايي كه هنر، حرفه و صنعت خاصي ندارند كه ارائه كنند با توسل جستن به لباس، زيورآلات و آرايش در اجتماع حضور پيدا مي‌كنند و سعي در نشان دادن يا به عبارتي نمايش دادن خود دارند. در صورتي كه اگر از كودكي و در خانواده‌ها به كودكان ارزش داده بیشتر...
fashion
  دكتر اكبر كوشانفر استاد دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتی هفته نامه سلامت: پوشيدن شلوار گرم و جوراب حتي در شرايطي كه كودك سرماخورده نيست ضرورت دارد. اين موضوع به ويژه زماني كه كودك از خانه به مكان ديگري مانند مهدكودك انتقال داده مي‌شود اهميت بيشتري پيدا مي‌كند. شلواري كه بیشتر...
fashion
  سيد‌ مجيد هراتی فيزيوتراپيست خبرگزاري فارس: يك فيزيوتراپيست گفت انتخاب و استفاده از كفش نامناسب به مرور زمان باعث تخريب مفاصل زانو و ستون فقرات مي‌شود. سيد‌ مجيد هراتي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: استفاده از كفش‌هاي نامناسب بیشتر...
fashion
  زن روز: برای پیشگیری از مشکلات تکاملی پای کودکان، کفش اهمیت ویژه ای دارد.کفش نقش محافظ پای کودکان در برابر صدمات را بر عهده دارد، لذا پیش از راه افتادن کودک احتیاجی به آنها نیست.کفش های روباز، مچ پاهای کودکان را نگه نمی دارد.کفش مچ دار و کفش ورزشی هر دو خوب هستند.والدین بیشتر...
fashion
  آزيتا مهدوی انتخاب نوع گوشواره‌ بر چهره خيلي تاثيرگذار است. اگر گوشواره‌اي مناسب با چهره‌مان انتخاب كنيم مي‌‌توانيم نقايص صورت‌مان به ميزان قابل‌توجهي كم كنيم. گوشواره‌اي كه انتخاب مي‌‌كنيم بايد با فرم چهره ما تضاد داشته باشد، گوشواره‌هاي آويخته حتي بر بیشتر...
fashion
  یکی از مدهای پرطرفدار که از قدیم‌الایام بین خانم‌ها رواج داشته و هنوز هم دارد، پوشیدن كفش‌های پاشنه‌های بلند است؛ كفش‌هایی که حتی دختر کوچولوها هم به پوشیدن آن بسیار تمایل دارند و این جزئی از آرزوی آنها شده است که کفش رنگی با پاشنه‌هایی بلند به پا کنند اما مي‌دانید بیشتر...
fashion
  ایسنا: یک فيزيوتراپي گفت: كفش‌هايي كه پاشنه آنها بيش از 2 تا 3 سانتيمتر است، افزايش قوس كمر و كمر دردهاي شديد را به دنبال دارند.ذبيح‌الله برجسته در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا منطقه يزد، گفت: كفش‌هاي پاشنه بلند كه ارتفاع بيش از 2 تا 3 سانتيمتر داشته باشند باعث بیشتر...
fashion
  ایسنا: یک فيزيوتراپي گفت: كفش‌هايي كه پاشنه آنها بيش از 2 تا 3 سانتيمتر است، افزايش قوس كمر و كمر دردهاي شديد را به دنبال دارند.ذبيح‌الله برجسته در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ايسنا منطقه يزد، گفت: كفش‌هاي پاشنه بلند كه ارتفاع بيش از 2 تا 3 سانتيمتر داشته باشند باعث بیشتر...
fashion
  دکتر محمدعلی نیلفروش زاده متخصص پوست و مو به دنبال سوالی که برنامه سلامت شبکه تهران از دکتر نیلفروش زاده در مورد لباسهای دست دوم پرسیده شد بر آن شدیم که این مطلب را برای خوانندگان بنویسیم .امروزه همه افراد با اسم تاناکورا به عنوان يک واژه و اصطلاح در زبان آسياي شرقي کم و بیشتر...
fashion
  دكتر رضا شهريار كامراني فوق تخصص جراحی دست امروزه کیف یک جزء تفکیک ناپذیر از زندگی براي بسياري از افراد عيد ديدني‌ رفتن و مهماني‌هاي نوروزي نياز به آمادگي‌هاي ويژه دارد از انتخاب لباس‌هاي مناسب مهماني گرفته تا كيف هماهنگ كردن آن با لباس خوب است كه در انتخاب كيف بیشتر...
fashion
  دکتر محمدعلی نیلفروش زاده متخصص پوست و مو تبیان، دکتر شکیلا نیکنام: متخصصان پوست، روش‌های درمانی خاصی برای کاشت مژه و ابرو پیشنهاد می‌کنند. البته این روش‌ها بیشتر به کسانی توصیه می‌شود که به دلیل سوختگی یا بیماری‌های گوناگون، موهای مژه و ابرویشان را از دست بیشتر...
fashion
  سلامت نیوز: یک متخصص پوست گفت: استفاده نادرست و بدون تجویز پزشک متخصص از کرم‌های لایه‌بردار و هم چنین ماسک‌های میوه، باعث ایجاد عوارضی از جمله لک و حساسیت‌های پوستی می‌شود که گاهی این عوارض برگشت ناپذیر هستند. دکتر محمد جواد ناظمی با تقسیم بندی انواع لایه بردارها، بیشتر...
fashion
  شفاف: جستجوی پراسترس در کیف دستی و ترس از گم شدن اشیاء باارزش از این‌گونه موقعیت‌ها است.اما در مقابل استرس خوب، تأثیر مثبتی بر جسم و روح برجای می‌گذارد، مانند شرایطی که در آن فرد در زندگی شخصی یا حرفه‌ای خود به موفقیتی دست می‌یابد و تحت تأثیر موفقیت کسب شده، انگیزه و بیشتر...
fashion
  سارابانو امام مترجم زبان انگليسي زیبایی: تحقيقات جديد نشان مي‌دهد؛ خانم‌ها بايد در انتخاب كفش توجه بيشتري داشته باشند تا به پا درد دچار نشوند و سالم بمانند. يكي از اين راه‌حل‌ها استفاده از كفش اسپرت به جاي كفش پاشنه‌دار است. زنان بيشتر از مردان در سنين بالا دچار پا بیشتر...
fashion
  دكتر محمد حسن عامري جراح پلاستيک بيني و زيبايي صورت مبتلايان به حساسيت بيني مكررا مي‌پرسند كه آيا مي‌توانند عمل جراحي بيني را انجام دهند يا خير؟ بايد گفت، عمل جراحي بيني باعث بهبود يا تشديد علائم حساسيت بيني نمي‌شود. همچنين عمل جراحي باعث بدتر يا بهتر شدن حساسيت فرد بیشتر...
fashion
  مهشاد صادقي‌شاد مترجم زبان انگلیسی افزايش گرايش جوانان اروپايي به سوراخ كردن زبان و قرار دادن نگين‌هاي فلزي در زبان باعث شد دندان‌پزشكان نگراني خود را ابراز كنند. آنان معتقدند؛ وجود يك فلز روي زبان سبب مي‌شود كه شكاف ميان دو دندان جلويي به تدريج افزايش يابد و سبب بیشتر...
fashion
  مهسا کمالوند یک متخصص ارتوپد به مردم توصیه کرد؛ در خرید و استفاده از کفی‌های طبی کفش خودسرانه عمل نکرده و برای این کار با یک ارتوپد مشورت کنند. وی اظهار داشت: بسیاری از کفی‌های طبی که در سوپر مارکت‌ها، فروشگاه‌های لوازم بهداشتی و حتی برخی از داروخانه‌ها عرضه مي‌شود، بیشتر...
fashion
  حتما اين روزها تبليغات بسياري كه در مورد دستگاه‌هاي كوچك‌كننده بيني می شود را ديده‌ايد. متاسفانه برخي از افراد تصور مي‌كنند آنچه كه در شبكه‌هاي ماهواره‌اي تبليغ مي‌شود صحت داشته و كاملا قابل اعتماد است، در صورتي كه در بسياري از موارد چنين نيست. دستگاه كوچك‌كننده بیشتر...
fashion
  امروزه در سراسر جهان، تزريق داروي بوتاكس براي داشتن پوستي صاف و بدون چروك رو به افزايش است. در حالي كه محققان اروپايي در مورد عوارض جانبي تزريق اين دارو هشدار داده‌اند. بوتاكس نام اختصاري بوتولينيوم است. اين سم قوي از يك باكتري با نام بوتولينيوم ترشح مي‌شود. تزريق مقدار بیشتر...
fashion
  از کفشی که دارای پاشنه به ارتفاع یک اینچ (5/2 سانتی‌متر ) و پاشنه‌های بالاتر از دو اینچ (5 سانتی‌متر) باشد روی راه رفتن طبیعی فرد تاثیر مي‌گذارد و ریسک صدمه‌ها را در کف پا، مچ پا، زانو و کمر افزایش مي‌دهد. ثابت شده است که كفش‌های دارای بیش از 3 اینچ پاشنه (5/7 سانتی‌متر) بیشتر...
fashion
  استفاده مكرر از سولاريوم علاوه بر عوارض بيماري‌زاي آن، باعث معتاد شدن فرد مي‌شود پزشكان بر اين باورند كه گرايش شديد برخي از افراد به آفتاب گرفتن مداوم و همچنين استفاده از سولاريوم اعتيادآور بوده و همچنين فرد را مبتلا به بيماري‌هاي پوستي از جمله سرطان پوست مي‌كند. چرا بیشتر...
fashion
  با افزايش ميزان استفاده از مواد پركننده در بخش زيبايي و جوان‌سازي، بايد از استاندارد اين مواد اطمينان حاصل كرد. چرا كه برخي از ژل‌ها خارج از ضوابط وزارت بهداشت ايران بوده و مي‌توانند مشكلات شديدي را براي فرد ايجاد كنند. ژل‌هاي تزريقي كه يكي از انواع پركننده‌هاي بیشتر...
fashion
  لباس‌هاي مناسب در فصل تابستان بايد تا حد امكان گشاد و از جنس كتان يا پنبه باشد و در صورتي كه از منزل خارج مي‌شويد عينك آفتابي استاندارد و كلاه را نيز فراموش نكنيد. و در مورد پوشش سالمندان و كودكان بايد دقت بيشتري داشته باشيد و براي آنها از لباس‌هاي رنگ روشن و خنك استفاده بیشتر...
fashion
  دكتر محسن موحدي يگانه فوق‌تخصص جراحي پا و مچ پا حتما هنگام انتخاب صندل‌هاي تابستاني، دقت كنيد تا صندل قوس كف پاي شما را حمايت كند. صندل‌هاي تخت و نرم هيچ‌گونه حمايتي از قوس كف پا ندارد و باعث خستگي و ضعف عضله‌هاي كف و ساق پا مي‌شود. همچنين به تدريج باعث فشار زيادي روي بیشتر...
fashion
  رشد قد در انسان‌ها از بدو تولد تا پايان دوران بلوغ ادامه دارد كه طي اين مدت عوامل مختلفي همچون ژنتيك، رژيم هاي مختلف غذايي و فعاليت‌هاي بدني مي‌تواند در ميزان رشد افراد تاثيرگذار باشد. البته اين رشد قد در زنان و مردان متفاوت است. به غير از عامل ژنتيك، عوامل ديگری را نیز بیشتر...
fashion
  ترك پوست پاشنه يكي از مشكلات شايع پاشنه پا در سنين مختلف است كه ايجاد آن به عوامل مختلفي بستگي دارد. بهترين راه جلوگيري از ايجاد ترك پوست پاشنه پا، خشك كردن كف و پاشنه پا پس از شست‌وشو با مواد شوينده است به طوري كه هيچ آثاري از مواد كاتيوني موجود در مواد شوينده در كف و بیشتر...
fashion
  دانشمندان سوئدي با استفاده از تكنولوژي نانو چسبي تهيه كردند كه بر پيشاني و دور لب‌ها چسبيده مي‌شود تا از اخم كردن و چر‌وك‌هايي كه در اثر حركت‌هاي مداوم صورت انجام مي‌شود، جلوگيري به عمل آيد. اين چسب‌ها كاملا رنگ پوست است، گويي با پوست ممزوج مي‌شود و قابل مشاهده بیشتر...
fashion
  استفاده از مواد ابرو علاوه بر اين كه به تنه‌ي ابرو صدمه مي‌رساند، ريشه‌ي آن را نيز از بين مي‌برد. در صورتي كه شما در طي روز از مداد ابرو استفاده مي‌كنيد در آينده‌اي نه چندان دور با آسيب‌هاي بيشتري مواجه خواهيد شد. استفاده از رنگ براي ابرو منجر به ريزش آن نمي‌شود اما بیشتر...
fashion
  استفاده از مواد آرايشي و زيبايي در خاورميانه در كشورهاي ژاپن و تايلند مقام نخست را دارد؛ به طوري كه 84 درصد لوازم آرايشي و زيبايي در اين كشورها به مصرف مي‌رسد. ايران و عربستان مقام‌هاي بعدي را به خود اختصاص داده‌اند. در كشورهاي آمريكاي لاتين، پرتوريكو و در ميان بیشتر...
fashion
  درباره تفاوت عينك‌هاي پاييزي و تابستاني مي‌توان گفت ميزان كدورت عينك‌هاي پاييزي كمتر از عينك‌هاي تابستاني است. به دليل اين كه در پاييز تابش خورشيد كمتر است اما در بقيه‌ي خصلت‌ها همچون ممانعت از تابش اشعه‌ي ماوراي‌بنفش خورشيد و مهار مواد آلرژي‌زا به چشم، عينك‌ها بیشتر...
fashion
  ماساژ پوست بدن با روغن بادام يا روغن زيتون به دليل داشتن خاصيت آ‌نتي‌اكسيدان و اسيدهاي چرب غيراشباع، به فرد آرامش خاصي مي‌دهد. اين روغن‌ها علاوه بر اين كه براي پوست و مو خاصيت دارد، سبب جوان شدن پوست مي‌شود، از ريزش مو و موخوره جلوگيري مي‌كند و به فرد احساس آرامش بیشتر...
fashion
  با آغاز سال تحصيلي دغدغه‌هاي والدين در خريد كيف و كفش مناسب براي فرزندان افزایش مي‌يابد اما مهم است كه براي اين عزيزان كفش‌هايي خريداري شود كه در درازمدت موجب آزار مفاصل پا و يا حتي ايجاد مشكلات پوستي در آنها نشود. متخصصان معتقدند كه قسمت پشت كفش و بالاي پاشنه‌ها بايد بیشتر...
fashion
  اكثر خانم‌ها علاقه زيادي به پوشيدن كفش‌هاي پاشنه بلند دارند. در حالي است كه متخصصان ارتوپد معتقدند، اين نوع كفش‌ها مي‌تواند مشكلاتي را براي مفاصل و استخوان‌هاي پا ايجاد كنند. به خصوص اگر كفش‌هاي پاشنه‌دار، باريك و نوك تيز باشند عوارض آنها نيز به مراتب بيشتر است. بیشتر...
fashion
  فرض کنید امشب برای میهمانی دعوت شده‌اید. چه لباسی می‌پوشید؟ البته منظور ما مدل آن نیست، بلکه جنس آن است. تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که چه جنسی از لباسی که می‌پوشید، برای سلامت پوست شما مناسب‌تر است؟ اگر به حساسیت‌های پوستی دچار شده‌اید، حتما توجه کرده‌اید که بیشتر...
1.jpg
چند نکته در هنگام خرید پارچه پارچه را متناسب با لباس مورد نظر انتخاب کنید. تکه‌ای از پارچه‌ را در دستانتان مشت کنید تا مطمئن شوید پارچه خیلی زود چروک نمی‌شود، اگر پارچه در دستان شما خیلی زود چروک شد از خرید این پارچه منصرف شوید. اگر پارچه سفید و مرطوبی را روی پارچه بیشتر...
a26.jpg
عینك های آفتابی كه فاقد هر گونه مشخصات باشد، برای چشم ها ضرر داشته و باعث پدیده ای به نام عدم آسایش از نور می شوند. دكتر ابراهیم جعفرزاده پور، مدیر گروه اپتومتری دانشگاه علوم پزشكی ایران، گفت: در صورت به وجود آمدن پدیده مزبور، افراد دچار عوارض دیگری همچون خستگی، سرخی بیشتر...
c18.jpg
با آمدن تابستان و گرم شدن هوا معمولا مد از رنگ مو های تیره به سمت روشن و بر عکسرنگ پوست ها به سمت رنگ های برنز و تیره گرایش پیدا میکنه، نکته ای که وجود داره اینکه اگر مایل هستیم که ازاین مد پیروی کنیم و با کمی تغییر جلوه ی زیباتر و متفاوتی به ظاهرمون بدیم باید چکار کنیم که با بیشتر...
a26.jpg
می‌خواهید عینک‌تان واقعا به صورت‌تان بیاید؟ عینک مناسب می‌تواند دید و زیبایی صورت شما را دوچندان کند. در اینجا به شما می‌گوییم که عینک‌های ساده و رنگی چقدر می‌توانند خوب و موثر باشد. وقتی می‌خواهید یک فريم خوب و مناسب را انتخاب کنید باید 3 نکته را مدنظر بیشتر...
1115.jpg
      نکته هایی در مورد لنز چشم - لنز مقدار اکسیژنی را که به قرنیه چشم می رسد، کاهش می دهد و می تواند منجر به عفونت شود. - استفاده از لنز خطر ابتلا به زخم های قرنیه ای را افزایش می دهد. - باعث تورم و یا مشکلات قرنیه مانند تاری دید، خراشیدگی و یا تغییر در شکل قرنیه می بیشتر...
1051.jpg
    در سال 1988، گروهي از چشم پزشكان مطالعهاي را بر روي 838 ماهيگير خليج Chesapeake انجام دادند كه سالها عمر خود را بر روي آب گذرانده بودند. ماهيگيراني كه هيچگونه حفاظ چشمي نداشتند در مقابل كساني كه از عينك آفتابي يا كلاه لبهدار استفاده ميكردند 3 برابر بيشتر به كاتاراكت (آب بیشتر...
1015.jpg
    کمر درد، خستگي زودرس، درد ساق پا و زانو از عوارض کفش نامناسب است. دکتر حبيبي، ارتوپد، با بيان اين مطلب گفت: کفش مناسب بايد داراي پنجه پهن و در بخش مياني نيز داراي قوس باشد و به راحتي روي کف پا بنشيند و قسمت پاشنه حالت ارتجاعي داشته باشد تا مانع فشارهاي وارده بیشتر...
982.jpg
    گفتگوی هفته نامه سلامت با دکتر بهروز باریک‌بین در هر پا حدود 250 هزار غده عرق وجود دارد، بنابراین پا محل عرق کردن است که این عرق کردن در برخی کاملا معمولی و در برخی دیگر مشکل‌ساز است. گاهی افراد از بوی بد پا شاکی هستند، عده دیگری هم به ویژه آنها که سابقه بیشتر...
930.jpg
    كفش راحت و كفش استاندارد از نظر بسياري از افراد کفيهاي کفش تنها به معني بوگير پا هستند؛اما اگر در نظر بگيريد که چند نفر در سراسر دنيا 12 تا 16 ساعت در روز روي پا قرار دارند و اين که 95 درصد آنها همواره درد و کوفتگي در پاهاي خود احساس مي کنند.ديگر به اين کفيها از جنبه بیشتر...
929.jpg
    با رعایت چند نکته کلیدی هنگام انتخاب کفش سلامتی پاهای خود را تضمین کنید: 1-کفشی بخرید که با فرم طبیعی پاهای شما مطابقت داشته باشد. 2-پاها بطور طبیعی در ساعات انتهایی روز اندکی ورم میکنند به همین خاطر بهترین زمان برای اندازه کردن کفش عصر و پس از غروب آفتاب است. 3- بیشتر...
923.jpg
    تابستان که مي شود، بازار فروش صندل و کفش هاي روباز داغ مي شود و جلوي ويترين فروشگاه هاي کفش، هر از گاه خانم هايي را مي بينيم که مرددند کدام صندل را انتخاب کنند؛ صندل هايي که هر کدام زيبايي خاصي دارند و مي توانند جلوه ديگري به لباس هاي تابستاني ما ببخشند. اما پزشکان بیشتر...
808.jpg
    گفتگو با دکتر محمدعلي نيلفروش‌زاده، متخصص پوست و مو   کافي است چند ماه تمام صندل بدون جوراب بپوشيد. آن وقت اگر نيم نگاهي به پاشنه پايتان بيندازيد، مي‌بينيد که حسابي پينه بسته است. دست وزنه‌بردارها و کشاورزان هم، زياد پينه مي‌بندد. اگر پوستتان تحت فشار بیشتر...
802.jpg
    گفتگو با خانم دکتر مريم يوسفي، متخصص پوست و مو   فصل پاييز که مي‌آيد سر زدن به فروشگاه‌هاي جوراب‌فروشي حس خوبي را در آدم زنده مي‌کند. جدا از بحث سليقه، متخصصان پوست هم در اين زمينه، حرف‌هاي جالبي براي گفتن دارند. با دکتر مريم يوسفي، متخصص پوست و مو در بیشتر...
801.jpg
    کفش شما مي‌تواند منشا آلرژي‌تان باشد!   ورود بي‌مهار کفش‌هاي خارجي با کيفيت پايين، از جمله کفش‌هاي چيني، مشکلاتي را به دنبال داشته که از شايع‌ترين آنها بروز آلرژي است. شايع‌ترين آلرژي‌هاي کفش به لاستيک، مواد شيميايي و کرومات (درچرم) و نيکل بیشتر...
794.jpg
    «جوراب از منظر سلامت» در گفتگو با دکتر بهروز باريک بين در هر پا حدود 250 هزار غده عرق وجود دارد، بنابراين پا محل عرق کردن است که اين عرق کردن در برخي کاملا معمولي و در برخي ديگر مشکل‌ساز است. گاهي افراد از بوي بد عرق پا شاکي هستند، عده ديگري هم به ويژه آنها که سابقه بیشتر...
779.jpg
    عوارض چشمي نور خورشيد در گفتگو با دکتر منصور ميرصمدي*   حدود 20 سال پيش، پزشکان به اثر امواج ماوراي بنفش نور خورشيد روي چشم و پوست انسان‌ها پي بردند. امواج ماوراي بنفش فقط 5 درصد انرژي نور خورشيد را تشکيل مي‌دهند اما مضرترين جزء اشعه خورشيدي هستند. مطالعات بیشتر...
756.jpg
    نرمه گوش (قسمت گوشتي پايين گوش) از جمله امن‌ترين نواحي بدن براي اتصال آويز و گوشواره‌هاست. اما در مورد بعضي از بيماران مثل کساني که استعداد عفونت دارند (بيماران ديابتي يا افرادي که کورتون مصرف مي‌کنند) و يا افرادي که احتمال خو‌ن‌ريزي در آنها بالاست (مثل بیشتر...
736.jpg
    فلزات زينتي و دردسرهاي طبي   بعضي‌ها اصلا نمي‌توانند سري به فروشگاه‌هاي زيورآلات بدلي بزنند. اين افراد به بدليجات حساسيت دارند. اين حساسيت «درماتيت تماسي» ناميده مي‌شود که در واقع يک واکنش التهابي پوست است. اين واکنش التهابي در اثر مواجهه با مواد بیشتر...
733.jpg
    1. اولين و مهم‌ترين نکته بهداشتي اين است که کفش‌هايتان را جلوي در خانه‌تان از پا در بياوريد و به هيچ وجه با کفش وارد خانه نشويد. راه رفتن در خانه با کفشي که با آن بيرون خانه راه رفته‏ايد مهم‌ترين راه انتقال ميکروب‏ها، مواد آلرژن و آلاينده‎ها به داخل بیشتر...
718.jpg
    راهنماي خريد لباس زير سالم   آدم براي اين که تميز و مرتب به‌نظر برسد معمولا سعي مي‌کند ظاهري آراسته داشته باشد و لباس‌هايي مرتب و تميز بپوشد ولي متخصصان پوست معتقدند که لباس زير هم به همان اندازه در سلامت و بهداشت افراد موثر است. اين لباس‌ها در تماس بیشتر...
709.jpg
    يک هفته قبل از پوشيدن صندل بخوانيد! فصل تابستان و بهار، فصلي است که بسياري از بانوان و آقايان به فکر پوشيدن صندل مي‌افتند ولي پاهايي با ناخن‌هاي بلند و نامرتب و پاشنه‌هاي کبره بسته در صندل چندان زيبا نخواهد بود. اگر قصد داريد سري به جا کفشي‌تان بزنيد و بیشتر...
686.jpg
    راهنماي خريد لباس زير در گفتگو با دکتر مريم يوسفي متخصص پوست و مو   حتما براي شما هم پيش آمده که گاهي اوقات، مخصوصا در روزهاي گرم، کشاله رانتان عرق‌سوز شود يا در اثر پوشيدن شلوار و لباس زير تنگ، تمام اين ناحيه دچار خارش و قرمزي شود. در بعضي مواقع، درد و بیشتر...
670.jpg
    گفتگو با آقای دکتر حسين طباطبايي، متخصص پوست و مو اگر شما تازگي‌ها سري به فروشگاه‌هاي عرضه پوشاک زده باشيد، احتمالا انواع جوراب‌هاي نانو را ديده‌ايد که ادعا مي‌شود از ايجاد بوي بد پا در کفش پيشگيري مي‌کنند. در کنار آن، بعضي‌ها از خصوصيات ضدحساسيت بیشتر...
662.jpg
    گفتگو با دکتر علي ترکمان، فوق‌تخصص بيماري‌هاي زانو   هزاران سال پيش، انسان‌هاي نخستين با پيچيدن برگ درختان يا پوست حيوانات به دور پاهايشان، براي خود کفش درست مي‌کردند. هرچند امروزه با ساخت انواع کفش‌ با جنس‌هاي مختلف از چرم گاو گرفته تا پوست بیشتر...
660.jpg
    آيا مي‌دانستيد وقتي با کفش‌ وارد خانه مي‌شويد، کلي گردوغبار و آلرژن و ميکروب وارد خانه‌تان مي‌کنيد؟ خيلي از آلاينده‌ها و آلودگي‌هايي که وارد خانه مي‌شوند، ناشي از همين مساله است: وارد شدن به خانه با کفش.... شيارهاي ته کفش‌، فضاي مناسبي براي جمع بیشتر...
659.jpg
    چه چکمه‌اي بخريم؟   چكمه جزو كفش‌هايي است كه در 2 فصل سرد سال، يعني پاييز و زمستان کاربرد دارد و هر سال پوشيدن شكلي خاصي از آن مد مي‌شود. البته مد مدام در حال تغيير است و اگر مد امسال چكمه را خريداري كنيد ممکن است سال بعد، چکمه‌تان از مد بيفتد و چکمه ديگري بیشتر...
550.jpg
    اغلب افراد در انتخاب لباسی متناسب با جثه و اندام خود، و همچنین چگونگی «جور» کردن آنها دچار سردرگمی می شوند. در اینجا به اصول کلی انتخاب و هماهنگ کردن لباس ها با یکدیگر می پردازیم. ۱) همواره لباسی را بپوشید که کاملاً اندازه شما باشد. ۲) اگر اضافه وزن دارید ، پوشیدن بیشتر...
543.png
    یک سری رنگ ها هستند که اگر هر شخصی آنها را بشناسد و باعث می شود که او با پوشیدن آن رنگ خاص جذاب تر شود . پس برای اینکه جذابیت و گیرایی خود را افزایش دهید ، با ما در این مقاله همراه شوید : آیا می دانید بنا به رنگ پوست صورتتان و رنگ موهایتان باید چه رنگی بپوشید ؟ زیرا هر بیشتر...
539.jpg
    افراد زیادی هستند که از طرز پوشش خودشان گله و شکایت دارند، پس دانستن این نکته ها برای هر کسی می تواند مفید باشد.   افراد قد کوتاه: اگر شما، قد کوتاهی دارید،نباید از لباسهایی که طرح هایی افقی دارند استفاده کنید.همین طور متفاوت بودن لباسهای شما با یکدیگر و یا بیشتر...
337.jpg
      اغــلـب افــراد در انــتــخـاب لـبـاسـي كـه مـنـاسـب جـثــه آنـها بوده و همچـنـيـن چـگـونـگي سـت كـردن آنـهـا دچـار سردرگمي مي باشنـد. در زيـر بـه اصـول كـلـي انتـخاب و هماهنگ كردن لباسها با يكديگر ميپردازيم: اصول بیشتر...
219.jpg
    برج حمل (فروردین) متولدین این ماه دوست دارند در همه چیز اول باشند. آنها از همه اطلاعات روز مربوط به مُد و مارک های مختلف لباس آگاهند. آنها از امتحان کردن هر چیزی که مطابق با علایقشان باشد هیچ واهمه ای ندارند و از جسورانه ترین استایل ها و سبک ها استفاده می کنند. به بیشتر...
171.jpg
  مانكنی آرزوی خیلی از آدم‌هاست. البته برای این كار باید الفبای آن را هم دانست. با این همه نكته‌ی مهم این است كه زیبارویان در لحظه‌ی مناسب، در مكان مناسب حضور داشته باشند. اگر بخت یارشان باشد، یك شبه ره صد ساله را می‌روند! این روزها بازار مسابقه‌های بیشتر...
171.jpg
  مانكنی آرزوی خیلی از آدم‌هاست. البته برای این كار باید الفبای آن را هم دانست. با این همه نكته‌ی مهم این است كه زیبارویان در لحظه‌ی مناسب، در مكان مناسب حضور داشته باشند. اگر بخت یارشان باشد، یك شبه ره صد ساله را می‌روند! این روزها بازار مسابقه‌های بیشتر...
45.jpg
  شـاید بـرای شـما اتفاق افتاده باشد که دوستتان را دیده باشید که پیراهنی صورتی به تن کرده و توسط اطرافیان مورد تحسـین، تـمجـید و تـوجه فـراوان قـرار گرفته باشد. شما نیز به تبـع او تصـمیـم گرفتـیـد کـه پیراهنی به همان رنگ تهیـه کـرده و بـر تن کنید. اما بعد از اینکار بیشتر...
910.jpg
  یکی از لباس های ضروری خانم های ایرانی مانتو است. نکات بسیار مهمی در انتخاب مانتو وجود دارد که بستگی به اندازه قد و ترکیب اندامی شما دارد، که با رعایت این اصول می‌توانید بهترین مانتو را انتخاب کنید تا ظاهرتان متناسب دیده شد. من در اینجا مهمترین این نکات را با توجه به اندام بیشتر...
880.jpg
بدلباس و ژولیده, چاق و بدقواره, قدیمی؛ ممکن است پوشیدن یک لباس نامناسب همه این خصایص را به دیگران نشان بیشتر...
879.jpg
بکار بردن آرایش غلیظ، جواهرات فراوان و یا رنگ های زیاد ایده چندان جالبی نیست. پس سعی کنید این قانون را در نحوه انتخاب و پوشیدن لباس هایتان رعایت بیشتر...
817.jpg
جنیفر انیستون همیشه در پوشیدن لباسهای فوق العاده زیبا موفق بوده است، او همیشه از لباسهای شیک و ساده و در عین حال راحت استفاده می‌کند و این در حالیست که او مانند یک فرد عادی و معمولی لباس بیشتر...
771.jpg
صابون مد، به تن طلا و جواهر هم خورده است. این روزها اگر چه به اقتضای مد، مارك‌هایی مانند ورساچی و بولگاری، ویترین‌های طلا و جواهرفروشی‌‌ها را پر بیشتر...
817.jpg
1- انتخاب پیراهن قرمز یا مشکی کوتاه همیشه عالی است و هیچوقت با پوشیدن چنین لباسی بد و نامناسب به نظر نمیرسید. 2 - لباسهای خیلی مجلسی و تجملی خود را با لباسهای معمولی ترکیب کنید. یک بلوز خیلی شیک را با شلوار جین بپوشید یا یک شلوار فلانل ( نوعی پارچه پشمی ) خاکستری را با تاپ بیشتر...
827.jpg
در این مبحث قصد داریم نحوه به دست آوردن عنصر افراد متولد سالهای مختلف را شرح دهیم که به کمک آن بتوانند رنگ مخصوص به خود را پیدا کنند. این عدد خاص که با سال تولد هر فرد ارتباط دارد را اصطلاحا عدد کوا می نامند. نحوه محاسبه این عدد برای خانم ها و آقایان قدری متفاوت است.برای بیشتر...
0002.jpg
امروزه مد و مدگرایی بخش وسیعی از زندگی روزمره انسانها را به خود اختصاص داده است. نه تنها خانمها به زیبایی ظاهرو آراستگی خود اهمیت می دهند بلکه آقایان نیز به این نتیجه رسیده اند. امروزه مد و مدگرایی بخش وسیعی از زندگی روزمره انسانها را به خود اختصاص داده است. نه تنها خانمها بیشتر...
11111111.jpg
آیـا تـا به حال فکر کرده اید که چرا همیشه بعضی از مردها در ارتـبـاطات خود با خانم‌ها از سایرین موفق تر هستـند؟ گــروه خاصی از مردها وجود دارند که خانم‌ها به هیچ وجه نمی‌تـوانند از آنها اجتناب بیشتر...
268.jpg
۱) انگلیسی‌ها ضرب المثلی دارند كه می‌گوید: چارلی چاپلین نیز در مورد نقش جاودانه بیشتر...
267.jpg
● همه چیز درباره كفش؛ موجودی كه تصور زندگی كردن بدون آن ممكن نیست صبح كه از خواب بیدار می‌شوید بعد از شستشوی مختصر سر و صورت و پوشیدن لباس‌ها ظرف چند ثانیه سوار ماشین می‌شوید و سركار بیشتر...
265.jpg
حتی اگر سراغ مارك‌های معروف نروید، با دانستن چند اصل می‌توانید خوش‌پوش باشیكم یا زیاد، همه آدم‌ها در پی داشتن ظاهری آراسته‌تر و به روایت ساده، خوش‌تیپ‌تر شدن بیشتر...
263.jpg
در دنیای امروز اگر کسی خواست رستم با یک دست اسلحه باشد، بی‌تردید سراغ شلوار جین می‌رود چون در موقعیت‌های مختلف، در محل کار، دانشگاه، پیک‌نیک، سفر، خرید و حتی میهمانی می‌توان با شلوار جین حضور پیدا بیشتر...
262.jpg
هماهنگی آرایش با شال ،روسری و مقنعه برای تطبیق و هماهنگ سازی یک آرایش معقول و مناسب با رنگ لباس یا مانتو و بخصوص شال و روسری که مانند مو بیشترین تاثیر زیبایی را در کنار آرایش خواهند بیشتر...
258.jpg
یك كفش خوب كفشی است كه از شكل و الگوی طبیعی پا تبعیت كند و ضمن اینكه یك پوشش كلی در اطراف پا فراهم می‌كند باید درجات قابل قبولی از انعطاف‌پذیری را داشته باشد كه با روند طبیعی راه رفتن اختلال ایجاد نكند. بیشتر...
256.jpg
قدم زدن در آغازین هفته های فصل جدید در فروشگاه ها و بوتیک های لباس که در شمار چشم نوازترین مراکز خرید پایتخت به حساب می آیند حسی پرشور، هیجانی با چاشنی جیغ در روح القا می بیشتر...
251.jpg
● شما كه دارای اضافه وزن هستید، چه نوع لباسی را باید بپوشید طراحان فشن، کم کم دریافته اند که همه افراد تنها در دو سایزخاص (یا حتی ده سایز) محدود نمی بیشتر...
246.jpg
ویترین مغازه‌ها را نگاه می‌کنید تا لباس‌هایی پیدا کنید که با پوشیدن آنها خوش‌لباس‌تر شوید ولی هیچ می‌دانستید که بعضی از لباس‌ها برای نپوشیدن بیشتر...
235.jpg
● ۱۰ راه برای محافطت از لباسهای گرم در تغییر فصل ۱) جیب همه لباسهایی را که می خواهید برای سال بعد بگذارید خالی کنید،سپس آنها را بشویید و یا به خشکشویی بدهید.حتی اگریکبار آنرا پوشیده بیشتر...
229.jpg
این روزها بدلی‌جات الی‌ماشاءالله در كوچه و بازار پیدا می‌شود. با این‌كه قرار است جنس بدلی بخری باز هم هزار دنگ و فنگ دارد و برای خودش فوت و فن‌هایی كه هر كسی از پس آن بیشتر...
222.jpg
به یک مهمانی دعوت شده‌اید و یا جشن ازدواج یکی از اقوام نزدیک است و شما حسابی از اینکه چندان لاغر به نظر نمی‌رسید عصبانی هستید. در این فرصت کوتاه هم که نمی‌توانید به باشگاه بروید و چند کیلوگرم وزن کم کنید تا لاغرتر به نظر بیشتر...
221.jpg
آماده شدن برای روز مراسم ازدواج، برای بسیاری از عروس‌خانم‌ها استرس‌آور است و دایم نگران هستند که مبادا کاری را از قلم بیشتر...
216.jpg
هدف اولیه از پوشیدن کفش حفاظت هز پا و جلوگیری از صدمات آن است . برای این منظور بایستی که کفش کاملا" اندازه و قالب پا باشد و از پوشیدن کفشهای تنگ یا کوچک و بزرگ پرهیز بیشتر...
212.jpg
چشم نوازترین بوتیک های کیف و کفش در اروپا را میلان دارد. ساختمان های چند طبقه واقع در مرکز شهر پر شده اند از دختران جوانی که زمان زیادی را برای انتخاب و خرید کفش مورد علاقه شان سپری می بیشتر...
199.jpg
عینك آفتابی كه با هدف مصون نگاه داشتن چشم‌های مردم از خسارت‌های ناشی از تابش تند آفتاب مورد اقبال جهانیان قرا گرفته بیشتر...
196.jpg
صابون مد، به تن طلا و جواهر هم خورده است. این روزها اگر چه به اقتضای مد، مارك‌هایی مانند ورساچی و بولگاری، ویترین‌های طلا و جواهرفروشی‌‌ها را پر كرده‌اند، اما برای یك انتخاب خوب در دنیای طلا و جواهر باید به چند نكته توجه بیشتر...
195.jpg
● راه و روش نگهداری ▪ لباس ها را استراحت دهید لباس هایتان هم مثل خودتان نیاز به استراحت دارد. بنابراین سعی کنید که هر روز پس از استفاده آنها را در کمد لباس ها به دقت آویزان بیشتر...
190.jpg
با شروع هر فصل، مدهای جدیدی به بازار می‌آید. گاه کار به جایی می‌رسد که نمی‌دانیم با این مدها چه کنیم و گاه در انتخاب لباس مناسب سردرگم بیشتر...
188.jpg
لباستان را انتخاب کرده‌اید ولی هنوز کفش مناسبی نیافته‌اید! خریدن کفش عروسی نیاز به زمان دارد و شما باید در عین در نظر گرفتن سلیقه‌تان به معیارهای زیادی توجه کنید. نوع لباس عروسی، محل برگزاری جشن و میزان تحمل فیزیکی شما... همگی باید در نظر گرفته بیشتر...
180.jpg
یكی از دشوارترین بخش های یك سفر تهیه سوغات برای خانواده و دوستان است. خرید سوغاتی اگرچه به خودی خود با اشتیاق و شادی خریدار همراه است ولی گاهی انتخاب آن برای فرد مورد نظر به معضلی تبدیل می شود كه تا حل نشود در تمام طول سفر ذهن و وقت مسافر را به خود مشغول كرده و از لذت سفر او می بیشتر...
164.jpg
با اینکه ممکن است جزء کوچکی از ستِ لباس به نظر آید، اما تناسب و زیبایی کمربند، نقش بسیار مهمی در لباس پوشیدن مردها ایفا می کند. پیچیدگی طریقه ی استفاده از کمربند باعث می شود که اکثر آقایون به طرز نادرستی آن را به شلوار بیشتر...
159.jpg
خیر؛ مثل این‌که شما آقای محترم به خرجتان نمی‌رود که لباس پوشیدنتان ممکن است ایراداتی داشته باشد. باور کنید کت و شلوار مصیبتی نیست که قرار باشد از شنبه تا پنجشنبه مجبور به تحملش بیشتر...
150.jpg
چه کسی پیدا می‌شود که دلش نخواهد همیشه و در تمام فصول به خصوص فصل پاییز زیبا و خوش لباس باشد؟ در این صورت اگر شما هم جزو آن خیلی‌ها هستید زود دست به کار شوید و در کمد لباس‌تان را باز بیشتر...
149.jpg
● توصیه‌های زنانه ▪ مانتوهای تابستانه: این روزها اگر سری به بورس مانتوفروشی‌ بزنید، خواهید دید که رنگ‌های روشن زرد، سبز، بنفش و ... تابستان امسال را از آن خود بیشتر...
148.jpg
● كفش‌ در دوره نوزادی پزشكان معتقدند قبل از یك سالگی كودك، نباید از كفش استفاده كرد. در كودكان كوچك‌تر از یك سال، جهش رشدی شیرخوار بسیار زیاد است و با توجه به رشد استخوان پای كودك در سال اول زندگی، استفاده از كفش مانع رشد عادی پای نوزاد بیشتر...
141.jpg
بطور کلی کمربندها به دو نوع معمولی و رسمی تقسیم می شوند. با یک حساب سرانگشتی می توانید این دو نوع کمربند را از هم تشخیص دهید. اگر کمربند به پهنای انگشت شصت شما بود، معلوم می شود که کمربند مخصوص لباس های رسمی بیشتر...
137.jpg
نبـود وقـت کـافی بـه منظور آماده شدن برای رفتن به محل کـار و یا اولـیـن مـلاقات، بـهـانـه خــوبی برای درست لباس نپوشیدن و تمیز نکردن فرد، به شمار نمی بیشتر...
136.jpg
چـون خیلی مشغول هستیم و سرمان شلوغ است، ظاهر مسائل اهمیت بیشتری پیدا میکــند. این روزها بر خلاف گذشته فقط ظاهر افراد است که اولین و آخرین تاثیر را روی ما می گذارد و نشان دهنده رفتار و شحصیت افراد بیشتر...
135.jpg
تماشای بوتیک ها و فروشگاه های لباس در این وقت از سال که همه چشمشان را به ویترین مغازه ها دوخته اند تا ببینند از میان لباس های تن مانکن های رژه لباس یا کیف و کفش های طراحی شده کدام به بازار  می آید تا همان را بخرند و بپوشند و به پا بیشتر...
129.jpg
آیا لباسهایتان بـشما اعـتماد به نفس میدهد؟ منظورمان این نیست که به طرزی خودنمایانه و پر زرق و بـرق لباس بپوشید. منظور ما این است که به طریقی لباس بپوشید کـه بـاوقـار و اعتـمـاد بـه نفس جلوه بیشتر...
122.jpg
زمستان که فرا می‌رسد، خیلی‌ها به فکر خرید لباس زمستانی می‌افتند. اگر خیلی خوش اقبال باشید، در پایان فصل زمستان سال پیش لباس‌های مورد نیازتان را در حراج‌های آخر فصل فروشگاه‌ها خریداری بیشتر...
114.jpg
از اهمیت توجه به جنس و ساختمان کفش و تناسب آن با پای مصرف‌کننده که بگذریم، در نظر اول خرید کیف آسان است. اما اگر شما هم معتقدید که فقط سلیقه خوب داشتن برای خرید کیف مناسب کافی است، سخت در اشتباه بیشتر...
112.jpg
فرض كنید شما بیمار نیستید، اما از یك پزشك وقت می گیرید. سروقت به مطب می روید و زمانی هم كه با او روبرو می شوید شروع می كنید به گله كردن از درد در ناحیه سر یا شكم یا گردن و یا... به نظر شما پزشك چه می كند؟ بدون شك شروع می كند به معاینه همان عضوی كه شما آدرس داده بیشتر...
110.jpg
● مقدمه : لباس پوشیدن ناشی از شئون انسان است و پدیده ای است که تقریبا به اندازه ی طول تاریخ بشر سابقه و به قدر پهنه ی جغرافیای امروزین زمین ، گسترش دارد . این پدیده با خصوصیات مختلف ، فردی و اجتماعی انسان در ارتباط است بیشتر...
105.jpg
اغــلـب افــراد در انــتــخـاب لـبـاسـی کـه مـنـاسـب جـثــه آنـها بوده و همچـنـیـن چـگـونـگی سـت کـردن آنـهـا دچـار سردرگمی می باشنـد. در این تالک بـه اصـول کـلـی انتـخاب و هماهنگ کردن لباسها با یکدیگر بیشتر...
104.jpg
اگر مثل بسیاری از نوجوانان و جوانان، از انـدازه قـد خـود نـاراضــی هـستـید دلـخـور نـشوید؛ خیلی از ما دوست داشتیم قدمان چند سانتی بلندتر بود. اما متاسفانه قادر نیستیم اندازه قد دلـخـواه خود را تعیین کنیم... لااقل در حال بیشتر...
98.jpg
● چه رنگی به شما می‌آید؟ آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که چرا برخی رنگ‌ها بیش از باقی رنگ‌ها به شما می‌آیند؟ طبق گفته کارشناسان، برای آنکه بدانید چه رنگی هارمونی بیشتری با بدن شما دارد باید سه مورد را مدنظر بگیرید: رنگ مو، رنگ چشم و رنگ بیشتر...
94.jpg
آیـا ظاهـر آنقدرها که می‌گویند در حیطه شغلی، رمانتیک و تاثیر گذاشتن بر روی دیگران، مؤثر است؟ مطمئناً!!! از نظر علمی‌ثابت شده افرادیکه شناختی از شما ندارند،از روی ظاهـر شــما در عـرض ۳۰ ثانیه در مورد شخصیتتان نتـیجه گیری بیشتر...
86.jpg
● خانم های قد كوتاه:‌ اگر شما، قد كوتاهی دارید، نباید از لباس هایی كه طرح‌های افقی دارند استفاده كنید. همین‌طور، متفاوت بودن رنگ لباس‌های شما با یكدیگر، و یا استفاده از شلوارهای بگی و جلیقه‌های دولایه، متناسب با اندام شما نیست، سعی نكنید شلواری به پا كنید كه بیش از حد، بیشتر...
78.jpg
●راهنمای خرید لباس عروس ▪ راحتی را فراموش نکنید. وقتی که مدل مورد نظر را که به اندام شما می‌آید، انتخاب کردید، مطمئن شوید که می‌توانید به‌راحتی حرکت کنید و بنشینید و بیشتر...
71.jpg
تابستان با گرمایی غیرقابل پیش بینی از راه می‌رسد و انواع وسایل خنك كننده فقط بخشی از مشكل طاقت فرسای گرما را كم می كنند. نوع و جنس پوشش می‌تواند بهترین كمك را در این روزهای گرم تابستانی به شما بكند تا كمتر از گرمای هوا برنجید و گله و شكایت بیشتر...
910.jpg
هوا فوق‌العاده است این روزها خنکی بادهای پاییزی را روی صورتتان حس می‌کنید. کافی است کمی نوک بینی‌تان یخ کند و انگشت‌هایتان، سرما را به خود بکشد تا به خودتان بیایید: «آخ کاش ژاکت همراهم بود» بهتر است تا هوا سردتر نشده، از معجزه روسری‌های بزرگ پشمی غافل نشوید.حتی اگر بیشتر...
55.jpg
فصل بهار که می‌شود، وقتش است که لباس‌های پشمی را توی چمدان بگذارید، چند قرص نفتالین لابه‌لای لباس‌ها بگذارید و آنها را روانه‌ انباری کنید. در این وقت‌ها است که ویترین رنگارنگ لباس‌فروشی‌ها شما را وسوسه می‌کند که به خرید لباس‌ بهاری بیشتر...
51.jpg
● لباس مناسب ▪ دور کمر: با ترکیب مناسب پیراهن، شلوار و کمربند، راه‌ەای زیادی برای استتار میان تنه کوتاه یا بلند وجود دارد. ▪ میان تنه کوتاه: اگر پاهای‌تان کشیده و بلندتر از میان‌تنه است، از لباس‌های کمردار استفاده نکنید. گرچه این یک امر ژنتیکی است اما می‌توانید با در نظر بیشتر...
47.jpg
برای اغلب جوانان، شـلوار جیـن بـا ارزشتـرین لباس داخل کمد محسوب میگردد.معمولا این توجه بدلیل گران قیمتی و یا زیبایی آن نبوده، بلکه بـعـلت تـطبیق پذیری و همه جا پـوش بودن آن می بیشتر...
d971b33141794d694b3821790f1f2cef.jpg
آیـا ظاهـر آنقدرها که میگویند در حیطه شغلی، رمانتیک و تاثیر گذاشتن بر روی دیگران، مؤثر است؟ مطمئناً!!! از نظر علمی ثابت شده افرادیکه شناختی از شما ندارند، از روی ظاهـر شــما در عـرض ۳۰ ثانیه در مورد شخصیتتان نتـیجه گیری می بیشتر...
cb295849548a3d1a7ee1d065517f398b.jpg
برای داشتن یک تیپ مقبول مردانه،یاد بگیریم که از انجام چه کارهایی و چگونه خودداری کنید. ۱) رنگ بیش از حد استفاده از رنگ های زیاد باعث می شود که توجه دیگران نسبت به شما جلب شود. سعی کنید در لباس هایتان بیش از ۳ رنگ استفاده نکنید و تا آنجا که می توانید پوشش خود را ساده نگه بیشتر...
بازدیدکنندگان : 2312857
ما 241 مهمان آنلاین داریم