آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی


 

برای آدم‌های گرفتار و برای آن‌هایی که به هر دلیل موجه یا ناموجهی دلشان نمی‌خواهد اول صبح یا آخر شب. توی پارک‌ها بدوند یا پیاده‌روی کنند،‌ تردمیل یک نعمت است؛ البته مشروط بر این‌که به فکر سلامت خودشان و احیاناً به فکر کاهش وزن و تناسب اندام خودشان باشند. مشروط بر همین شرط مذکور، دوچرخه ورزشی هم می‌شود یک نعمت مدرن، که هم از کارآیی‌های تردمیل برخوردار است، هم جمع‌وجورتر است و جای کمتری را در منزل اشغال می‌کند. اگر می‌خواهید با اولین پولی که دستتان آمد، یک تردمیل یا یک دوچرخه ورزشی برای خودتان یا یکی از اعضای خانواده‌تان بخرید، توصیه می‌کنم این مطلب را بخوانید.

 

تردمیل یک وسیله ورزشی است که این روزها می‌توانید در بیشتر باشگاه‌های ورزشی، آن را در کنار سایر انواع دستگاه‌های ورزشی ببینید. تردمیل یک تسمه دارد که چرخش آن باعث به حرکت درآمدن صفحه این دستگاه می‌شود. به این ترتیب، شما می‌توانید روی آن راه بروید یا حتی بدوید. تردمیل‌ ممکن است موتور داشته یا نداشته باشند. اگر نوع بدون موتور را انتخاب کرده‌ باشید، در واقع، نیروی وزن و فشار پاهای شما است که باعث به حرکت درآوردن صفحه تردمیل می‌شود. این نوع تردمیل، دستگاهی سبک است و اگر هزینه مختصری برای خرید این دستگاه در نظر گرفته‌ باشید، می‌توانید همین نوع را برای ورزش‌ در منزل خودتان انتخاب کنید.

 

اما نوع موتوردار تردمیل، تکنولوژی پیشرفته‌‌تری دارد و موتوری که در آن کار گذاشته شده است به کمک عضلات شما می‌آید و به این ترتیب، شرایط گوناگونی برای دویدن یا راه‌ رفتن برای شما به وجود می‌آورد. در این دستگاه، موتور تردمیل است که باعث چرخش تسمه و حرکت صفحه تردمیل می‌شود. شما می‌توانید سرعت آن را به صورت شیب‌دار تنظیم کنید و حالتی را به وجود آورید مثل این‌که دارید در یک مسیر سربالایی راه می‌روید یا می‌دوید. این تردمیل‌ها معمولاً یک مانیتور کامپیوتری دارند که با سیم‌های مخصوصی به بدن وصل می‌شوند و می‌توانند ضربان قلب را نشان دهند تا ورزشکار متوجه شود که آیا شدت حرکت‌هایش روی تردمیل کافی است و موجب کاهش وزنش می‌شود یا نه. اگر به صفحه مانیتور این تردمیل‌ها نگاه کنید، برنامه‌های از پیش تعیین‌شده‌ای را خواهید یافت که به کمک آن‌ها می‌توانید الگوی راه رفتن یا دویدن خودتان را روی تردمیل تنظیم کنید.

 

 

 

5 توصیه برای خرید تردمیل

 

قبل از این‌که برای خرید تردمیل به بازار بروید، لازم است اطلاعاتی را درباره این دستگاه به دست بیاورید تا بتوانید دقیقاً همان نوعی را انتخاب کنید که مناسب نیازهای شما است:

 

1- هنگام خرید تردمیل، قبل از هر چیز دیگری به این موارد توجه کنید: جنس دستگاه، صفحه تردمیل، قدرت موتور، حداقل و حداکثر سرعت دستگاه، شیبی که می‌تواند ایجاد کند، وزنی که می‌تواند تحمل کند، حداکثر ساعاتی که می‌تواند بدون وقفه کار کند، میزان سروصدای موتور و امکانات جانبی.

 

2- اینترنت منبع مناسبی برای کسب اطلاعات جدید درباره تردمیل و سایر ابزار و وسایل ورزشی جدید است. شما می‌توانید چند مارک معتبر تردمیل را در نظر بگیرید و سری به سایت‌های کارخانجات تولید‌کننده این محصولات بزنید. هر یک از این شرکت‌ها معمولاً قابلیت‌های دستگاه تولیدی خود را به طور کامل در این سایت توضیح داده‌اند و شما می‌توانید این قابلیت‌ها را با هم مقایسه کنید و تصمیم خودتان را بگیرید.

 

3- حتماً حواستان به استحکام و امنیت دستگاهی که می‌خرید، باشد. تردمیل هر چقدر محکم‌تر و ثابت‌تر باشد، بهتر و مناسب‌تر است. برای امنیت دستگاه هم دستگیره‌هایی در جلوی آن تعبیه شده که می‌توانید هنگام پیاده‌روی یا دویدن روی تردمیل، دستتان را به آرامی به آن‌ها بگیرید. تردمیلی که هنگام دویدن روی آن احساس می‌کنید که صفحه‌اش دارد در زیر پایتان می‌لرزد، اصلاً مناسب نیست.

 

4- اگر به نمایندگی‌های مجاز فروش تردمیل سری بزنید، معمولاً به نفعتان تمام می‌شود؛ چون می‌توانید انواع مختلف این دستگاه را با هم و در کنار هم ببینید، آن‌ها را امتحان و با یکدیگر مقایسه کنید. در این نمایندگی‌های مجاز، هنگامی ‌که مدل‌های جدیدتر تردمیل به وسیله شرکت سازنده تولید می‌شود و به فروشگاه می‌رسد، گاهی روی مدل‌های قدیمی‌تر، تخفیف‌های خوبی می‌خورد و به این ترتیب، می‌توانید یک تردمیل مناسب را با قیمت دلخواهتان پیدا کنید. از سوی دیگر در این مراکز، کارشناسانی حضور دارند که در انتخاب تردمیل مناسب به شما کمک می‌‌کنند. خرید از یک نمایندگی مجاز یک فایده دیگر نیز دارد و آن، دریافت یک گارانتی معتبر است که به واسطه آن، اگر ایرادی در دستگاهتان به وجود بیاید، می‌توانید از تعمیرکاران شرکت مربوطه بخواهید آن را برطرف کنند.

 

5- اگر تردمیل را برای منزلتان خریداری می‌کنید، پیشاپیش حواستان به این مسأله باشد که آیا فضای کافی برای قرار دادن آن در منزلتان دارید یا نه. برای این منظور، می‌توانید ابعاد فضایی را که برای گذاشتن تردمیل در منزلتان در نظر گرفته‌اید، اندازه بزنید و از فروشنده بخواهید دستگاهی را به شما معرفی کند که با فضای منزلتان سازگار باشد. تردمیل را باید در جایی از منزلتان قرار بدهید که به اندازه کافی بزرگ باشد تا تمام قسمت‌های دستگاه روی زمین قرار بگیرد و روی زمین از ثبات کافی برخوردار باشد.

 


5 نکته برای حداکثر استفاده از تردمیل


ورزش کردن روی تردمیل، راه و رسمی دارد. برای‌ این‌که درحین راه رفتن یا دویدن روی دستگاه،‌ دچار آسیب‌های عضلانی اسکلتی نشوید، بهتر است همیشه به این 5 نکته توجه کنید:


1- اولین قدم، این است که بتوانید روی تردمیل، وضعیت بدنی مناسبی به خودتان بگیرید؛ یعنی سرتان را بالا بگیرید، عضلات گردنتان را کاملاً شل کنید و آرام باشید و ترجیحاً مستقیم به جلو نگاه کنید. اگر قرار است هنگام استفاده از تردمیل به تلویزیون نگاه کنید، این تلویزیون باید در ارتفاعی نصب شده باشد که شما مجبور نباشید گردنتان را برای مدت طولانی با زاویه نگه دارید.

 

2- دست‌هایتان را آرام‌آرام مشت کنید، البته نه تا حدی که دست‌هایتان کاملاً منقبض شود. سعی کنید هنگامی‌که روی تردمیل راه می‌روید یا می‌دوید، بازوهایتان از کنار بدنتان به سمت جلو و عقب حرکت کنند و در واقع، یک‌جور حرکت آونگی داشته باشند.

 

3- توصیه می‌شود هنگام ورزش کردن، عضلات شکمتان را منقبض کنید.

 

4- راه رفتن روی تردمیل، نیاز به گام‌های خیلی کوتاه یا خیلی بلند ندارد. توصیه می‌شود روی تردمیل، همان ‌طوری قدم بردارید که برایتان آسان و معمول است؛ نه خیلی کوتاه و نه خیلی بلند.

 

5- توصیه می‌شود روی نفس‌های خودتان تمرکز داشته باشید. سعی کنید به صورت طبیعی نفس بکشید و گهگاهی که می‌توانید، نفس عمیق بکشید.

 

 

و اما دوچرخه‌های ورزشی


دوچرخه‌های ثابت ورزشی، نوعی دیگر از دستگاه‌های ورزشی به حساب می‌آیند که بیشتر باشگاه‌های ورزشی به آن مجهزند. شما می‌توانید یکی از این دوچرخه‌ها را نیز برای ورزش در منزل خریداری کنید. این دستگاه، هم جای کمی را اشغال می‌کند، هم ارزان‌تر است و هم به راحتی به شما امکان می‌دهد که در فضای کوچک آپارتمانتان دوچرخه‌سواری کنید. توجه به برخی نکات می‌تواند کمکتان کند که در خرید دوچرخه مورد نیازتان خطا نکنید.

 


5 توصیه برای خرید دوچرخه ورزشی


1- اولین قدم برای خرید یک دوچرخه ورزشی مناسب، این است که دوچرخه‌تان راحت باشد. هیچ ورزشی بدتر از ورزش کردن روی یک دوچرخه سفت، محکم و ناراحت نیست. جایگاه نشستن شما باید کاملاً راحت باشد. برخی افراد ترجیح می‌دهند نشیمن‌گاه دوچرخه‌شان سفت و باریک باشد ولی برخی دیگر، انواع پهن و عریض را ترجیح می‌دهند. توصیه می‌شود دوچرخه‌ای را انتخاب کنید که ارتفاع نشیمن‌گاهش به آسانی قابل تنظیم باشد تا بتوانید آن را به گونه‌ای تنظیم کنید که قدرت داشته باشید به راحتی دسته‌های دوچرخه را در دست بگیرید. پشتی صندلی دوچرخه هم باید به گونه‌ای باشد که وقتی روی دوچرخه رکاب می‌زنید، به طور کامل پشت شما را در بر بگیرد.

 

2- همیشه بهتر است دوچرخه‌ای را انتخاب کنید که مقاومت رکاب‌هایش در برابر رکاب ‌زدن شما قابل تنظیم باشد. اگر دوچرخه ورزشی، این قابلیت را نداشته باشد، بهتر است آن را به کلی کنار بگذارید و از خیر خریدش بگذرید. برخی از انواع ارزان‌قیمت این دوچرخه‌ها به صورت دستی تنظیم می‌شوند؛ به نحوی ‌که نوعی باندهای نایلونی دور چرخ‌های آن قرار می‌گیرند تا مقاومت در برابر چرخش را افزایش دهند. بنابراین اگر قصد خرید چنین دوچرخه‌هایی را دارید، بهتر است انواعی را انتخاب کنید که به صورت خودکار (اتوماتیک)، مقاومت رکاب‌هایش در برابر پا زدن تنظیم می‌شود. اصلاً دلچسب نیست اگر هر از ‌گاهی مجبور شوید در بحبوحه ورزش کردن، از دوچرخه پیاده شوید و مقاومت رکاب‌هایش را تنظیم کنید. شما می‌توانید با استفاده از صفحه مانیتوری که مقابل روی شما در دوچرخه‌های اتوماتیک قرار دارد، شدت ورزش کردن و الگوی دوچرخه سواری خودتان را تنظیم کنید. روی مانیتور این نوع دوچرخه‌ها برنامه‌های گوناگونی برای ورزش و دوچرخه‌سواری وجود دارد.

 

 

3- خیلی آزاردهنده است اگر بخواهید با یک دوچرخه ورزشی که حسابی سروصدا می‌کند، ورزش کنید. شاید یک سروصدای کوچک چندان مهم نباشد ولی اگر این صداهای مزاحم، پیوسته تکرار شوند؛ در بازده ورزش شما و در ساعاتی که روی دستگاه ورزش می‌کنید، قطعاً تأثیر خواهند گذاشت. دوچرخه ورزشی باید آن‌قدر بی‌سروصدا باشد که بتوانید به ‌آسانی حین کارکردن با آن، به موسیقی گوش بدهید یا تلویزیون نگاه کنید.

 

4- دوچرخه‌هایی که دارای صفحه‌ای برای تنظیم برنامه‌های ورزشی شما هستند، هیچ‌گاه شما را از دوچرخه‌سواری خسته نمی‌کنند؛ چون روی این دوچرخه‌ها می‌توانید برنامه ورزشی خودتان را تنظیم کنید و ببینید که با این روش رکاب زدن چقدر انرژی مصرف می‌کنید یا ضربان قلبتان در هر دقیقه چقدر است. این‌که شما بازتاب ورزش خودتان را جلوی چشمتان ببینید، خیلی مهم است و در کارایی نهایی‌تان اثر مثبتی خواهد داشت. شما می‌توانید با استفاده از این صفحه نمایشگر، زمان ورزش کردن خودتان و فاصله‌ای را که در آن رکاب می‌زنید و همچنین سرعت رکاب زدن خودتان را تنظیم کنید.

 

5- توصیه می‌شود دوچرخه‌ای را انتخاب کنید که مناسب سایز بدنتان باشد. به خصوص اگر اضافه‌وزنتان زیاد است، بهتر است این توصیه را جدی بگیرید. بیشتر دوچرخه‌ها به گونه‌ای ساخته شده‌اند که شما می‌توانید آن‌ها را برای استفاده هر کسی با هر سایزی تنظیم کنید.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.


fitness
  بعضی‌ها وقتی برای مدتی روی مبل یا پشت میز کار می‌نشینند، احساس می‌کنند پاهای‌شان سنگین شده و ورم کرده است. اوایل شاید مشکل را جدی نگیرید اما بالاخره مجبور می‌شوند بروند دکتر و با تشخیص‌های پزشکی مربوطه آشنا شوند….در این خصوص، آنچه خانم‌ها را بیشتر آزار می‌دهد، در بیشتر...
fitness
  بسیاری از مردم در مورد غذا خوردن با مشکلاتی مواجه هستند و غالبا در اظهار نظرهایشان در مورد غذا خوردن اشکالات و اشتباهاتی وجود دارد. برای نمونه بسیاری از بیماران با مفهوم رژیم غذایی آشنا نیستند و دقیقا نمی دانند چه غذاهایی برای آنها مناسب و مفید است. بعضی از بیماران تمایل بیشتر...
fitness
  چاقی و افزایش وزن یکی از معضلاتی است که جوانان امروز با آن دست به گریبانند و در قبال آن کاهش وزن و تناسب اندام در حد ایده آل چیزیست که بگونه ای فکر همه را بخود مشغول کرده که شاید خیلی ها آنرا قدری مشکل یا غیرممکن تلقی کنند اما در صورتی که بعنوان یک هدف صادقانه با رژیم غذایی بیشتر...
fitness
  اختلال خوردن، نوعی اختلال در نحوه غذا خوردن است که از حالت طبیعی خارج شده است. مثلا اگر فرد از خوردن غذای کافی امتناع می‌کند، یا بیش از اندازه غذا می‌خورد، یا پس از مصرف غذا اقدام به مصرف مسهل می‌کند، یا عمدا استفراغ می‌کند و یا بیشتر...
fitness
  وزن اضافه بر معمول یا همان چاقی که غالباً ناشی از کم تحرکی و سوء تغذیه در جهان امروزی است در حال تبدیل به یک معضل اجتماعی است. فراهم شدن وسایل رفاه و پی آمد آن تنبل شدن افراد در انجام بعضی از کارها و کم شدن ترددها از یک طرف و شتاب در امور از جمله صرف غذا باعث مشکلات عدیده بیشتر...
fitness
  ۱/  آووکادو کاهش میزان کلسترون بد خون توسط این ماده به بدن کمک می‌کند تا سلامتی و شادابی خود را حفظ کند. تحقیقات دانشگاه بوفالو نشان داده خانمهای ورزشکار دونده‌ای که روزانه کمتر از ۲۰ درصد روغن مصرف می‌کنند بیشتر از بیشتر...
fitness
  دکتر کشاورز، متخصص تغذیه چگونگی تغذیه ورزشکاران را قبل و حین مسابقه تشریح کرد. دکتر کشاورز بیان کرد: برای رساندن ورزشکار به وزن خاص باید از ۱۵ روز قبل از مسابقه وی را تحت نظر متخصص تغذیه قرار داد و با اصول غذایی به نحوی که ذخیره سازی بدن او کم نشود برای کاهش وزنش بیشتر...
fitness
  رژیم غذایی سه روزه  خوراک‌ها‌یی را برای شما در نظر گرفته است که سیستم گوارشی را بر می‌انگیزد و آماده تغییر ذائقه میکند و به متابولیسم شما برای چربی سوزی کمک شایانی خواهد بود. برای گرفتن این رژیم باید دستورات کاملا رعایت شود تا به نتیجه برسید. همراه با این رژیم ورزش ذکر بیشتر...
fitness
  چگونه می‌توان شکمی قوی، مستحکم و صاف داشت؟ اگر شما به امید داشتن شکمی متناسب و محکم ورزش می‌کنید تنها نیستید. ورزشهای شکمی یکی از پرطرفدارترین و محبوبترین ورزشها هستند که افراد مختلفی از افراد مبتدی تا ورزشکاران حرفه‌ای آنها را انجام می‌دهند. برای رسیدن به این هدف، بیشتر...
fitness
  نتایج دوازده سال تحقیقات بالینی بر روی شماری از افراد که به طور روزانه قهوه مصرف می کنند نشان داده است قهوه خاصیت ضد چاقی دارد. کافئین از خانواده میتل گزانتین است و به طور طبیعی در دانه قهوه ، کاکائو، کولا و برگ چای یافت می شود. به موجب این تحقیقات، قهوه نه تنها برای افراد بیشتر...
fitness
  قرص‌ها و پودرهای چربی ‌سوز با دفع چربی و آب بدن، در کوتاه‌ مدت فرد را دچار توهم لاغری می ‌کنند، اما این لاغری، زیان بارترین و قابل ‌برگشت‌ ترین نوع لاغری است. اساس کم کردن وزن از نظر متخصصان تغذیه و پزشکان، عبارت است از رژیم درمانی و افزایش تحرک بدنی و ورزش. حتی قرص ‌ها بیشتر...
fitness
  عادات غذا خوردن برای همه آدم‌ها یک جور نیست. بعضی‌ها با همان لقمه اول تمام مزه غذا را احساس می‌کنند و لذت آن را می‌چشند اما بعضی‌ها تا آخرین ذره غذا را هم می‌خورند و با اینکه سیر شده‌اند، هنوز به دنبال لذت مزه غذا بشقاب دیگری را پر می‌کنند. محققان ثابت کرده‌اند که این بیشتر...
fitness
  در زندگی امروز شاید معدود مواردی را بتوان یافت که همچون تناسب اندام و تمایل به جذابیت فیزیکی – بویژه در نسل جوان – خواهان داشته باشد و علت (علل) آن هر چه باشد توانسته است در آمد سرشاری را نصیب مؤسسات تجاری ( Cosmetic ) نماید. به هر حال آنچه مهم تر از هر چیز جلوه نموده، حصول بیشتر...
fitness
  هفته گرم‌کردن ( پیاده‌روی آرام) تمرین (پیاده‌روی تند) سرد کردن ( پیاده‌روی آرام) زمان هفته اول 5 دقیقه ، 5 دقیقه 5 دقیقه 15 دقیقه هفته دوم 5 دقیقه 7 دقیقه 5 دقیقه 17 دقیقه هفته سوم 5 دقیقه 9 دقیقه 5 دقیقه 19 بیشتر...
fitness
  با همه‌گیری و افزایش روزافزون چاقی در کشورهای  دنیا، بیشتر تلاش متخصصان و حتی دولت ها بر ارایه راهکارهایی متمرکز شده که بتواند این مشکل را کنترل کند. اما لاغربودن برای عده‌ای از مردم از همین اهمیت برخوردار است؛ کسانی که می‌خواهند وزن خود را اضافه کنند اما به هیچ روشی بیشتر...
fitness
  افزایش روز افزون نرخ اضافه وزن و چاقی به عنوان مادر امراض، بیماریهای قلبی-عروقی، دیابت، سرطان، پوکی استخوان و... بسیاری از محققان را به چاره جویی در این مورد واداشته است. البته شاید بتوانیم بخش اعظم این ایرادات را به رژیم های غذایی ناسالمی که در طی دهه های اخیر در بسیاری بیشتر...
fitness
  اگر از كم‌تحركي رنج مي‌‌بريد اما زمان كافي براي حضور در كلاس‌هاي ورزش را نداريد يا طاقت سرما و گرماي بيرون از منزل را براي انجام پياده‌روي نداريد و يا نمي‌خواهيد در هواي آلوده ورزش كنيد و به ده‌ها دليل ديگر در‌صدد هستيد كه در خانه كالري بسوزانيد و صد البته پول كافي بیشتر...
fitness
  كل زمان در روز تكرار استراحت طناب زدن هفته   2 دقيقه 8 بار 45 ثانيه 15 ثانيه اول و دوم   3 دقيقه 12بار 15 ثانيه 15 ثانيه سوم و چهارم   4 دقيقه 8بار 15ثانيه 30 ثانيه پنجم و ششم   7 دقيقه 7بار 30 ثانيه 1 بیشتر...
fitness
  اورليستات دارويي است كه از طريق ايجاد اختلال در هضم و جذب چربي ها به كاهش وزن كمك مي كند. در روده آنزيمي به نام ليپاز وجود دارد. اين آنزيم كه توسط پانكراس (لوزالمعده) توليد مي شود چربي هاي موجود در غذا را شكسته و قابل جذب مي كند. اورليستات از طريق بلوكه كردن عملكرد اين آنزيم بیشتر...
fitness
  با ورود داروهای کاهش وزن به بازارهای جهانی بسیاری از افراد چاق ودارای اضافه وزن ازاین خبر خوشحال شدند و به مصرف آنها روی اوردند . ولی این داروها موفقیت و رضایت چندانی به همراه نداشتند. متخصصان تغذیه معتقدند که افراد نباید به این قرص ها به دید معجزه نگاه کنند. این داروها بیشتر...
fitness
  بسياري از ما مراقب هستيم كه چه مي خوريم و ورزش هم مي كنيم, اما هنوز نتوانستيم شكم مان را كوچك كنيم يا به وزن مطلوب برسيم. كارهايي هست كه ما انجام نمي دهيم, همچنين كارهايي هست كه بيش از حد انجام مي دهيم, توجه به اينها مي تواند تاثير به سزايي در سلامتي ما داشته باشد.   1- به بیشتر...
fitness
  فرا رسیدن سال جدید و تولد دوباره طبیعت می تواند بهترین بهانه برای زنده کردن عادات و روش های سلامتی بخش باشد. همان طور که می دانید با پیشرفت تکنولوژی و ماشینی شدن زندگی ها، تحرک جسمانی ما به شدت افت کرده است. کاری که قبلا نیازمند یک ساعت فعالیت بدنی بود امروزه با فشار دادن بیشتر...
fitness
  "چاق های لاغر" شاید اصطلاح عجیبی به نظر بیاید ولی تعجب نکنید حقیقتا ممکن است گروهی از مردم یا شاید بیش از نیمی از مردم در همین گروه جای داشته باشند. چاقی در اصطلاح به حالتی اطلاق می شود که فرد بیش از حد طبیعی توده چربی ذخیره کرده باشد و وزنی بیش از حد نرمال داشته باشد. ترکیب بیشتر...
fitness
  فراموش نکنیم که هرگاه انرژی دریافتی از انرژی مصرفی بیشتر شود، این ما به تفاوت به صورت چربی در بدن ذخیره خواهد شد. حال چندان فرق نمی‌کند که این انرژی اضافه از چه منبعی است. دو راه وجود دارد. یا باید انرژیِ دریافتی را کنترل کرد. و یا انرژی مصرفی را افزایش داد. و البته بیشتر...
fitness
  فکر می‌کنید تمام واقعیت‌ها را درباره تناسب اندام می‌دانید. ممکن است تعجب کنید که بفهمید بسیاری از آنها در صورتی که به نظر صحیح می‌رسند، درواقع اشتباه‌های متداول هستند. افتادن در دام بسیار ساده است: یکی از همراهان ورزشی شما نکته‌ای درباره تمرینات بدنی می‌گوید و شما بیشتر...
fitness
  اين توصيه ها را مردم عادي براي كاهش وزن كرده‌اند.اين نكات بر گرفته از تجربيات موفق هزاران نفري است كه تحت رژيم غذايي بوده اند .بعضي ازين نكات جديدند،بعضي را قبلا شنيده‌ايد ،ولي بدليل موثر بودنشان دوباره تكرار مي شوند.اين گنجينه مي تواند زندگي شما را تغيير بدهد پس از بیشتر...
fitness
  با ورود داروهای کاهش وزن به بازارهای جهانی بسیاری از افراد چاق ودارای اضافه وزن ازاین خبر خوشحال شدند و به مصرف آنها روی آوردند . ولی این داروها موفقیت و رضایت چندانی به همراه نداشتند. متخصصان تغذیه معتقدند که افراد نباید به این قرص ها به دید معجزه نگاه کنند. این داروها بیشتر...
fitness
      توجه و علاقه نسبت به ورزش زيبايي اندام «طبيعي » رو به ازدياد است - پرورش ماهيچه هاي بدن براي به دست آوردن اندامي زيبا و حسي خوب بدون استفاده از داروهاي مختلف يا مواد غيرمجاز خطرناك ، روز به روز تعداد بيشتري از مردان ، با الهام گرفتن از اندام هاي عضلاني و محكم بیشتر...
fitness
  افرادي كه از قد بلندي برخوردارند، نبايد از لباسهايي بهره گيرند كه قامت ايشان را كشيده تر نشان دهد ،بلكه بايد از لباس هائي راه راه وداراي خطوطي به صورت افقي استفاده كنند، و بالعكس افرادي كه از قد و قامت كوتاه تري بر خوردارهستند،بايد براي بلندتر نشان دادن قامت از لباس بیشتر...
fitness
  مواد غذایی با رنگ آبی طبیعی، كمتر وجود دارند و این موضوع باعث می‌شود اشتهای ما به طور خودكار نسبت به این رنگ پاسخ مثبتی نمی‌دهد.   درمیان طیف رنگ‌ها، رنگ آبی، ضد اشتها است و اگر می‌خواهید وزن خود را كم كنید برای صرف غذا، ‌از بشقاب آبی استفاده كنید.     حتی بهتر است بیشتر...
fitness
  به عقيده ي بيشتر افراد ، قد بلند مشخصه ي بسيار خوبي است و پسران ما عموماً آرزو دارند بلندتر و درشت اندام تر باشند. اما بلند قد شدن به عوامل متعددي بستگي دارد. سايز بدن افراد نتيجه اي از تداخل عوامل داخلي و محيطي در طول دوران رشد است. عوامل داخلي تعيين کننده قد ، فاکتورهاي بیشتر...
fitness
  ورزش بدنسازی امروزه یکی از پر طرفدارترین ورزشهای جهان است و مردان زیادی به این رشته ورزشی علاقه مند هستند . طبق آمار های رسمی فدراسیون جهانی بدنسازی در حال حاظر بدنسازی بیشترین ورزشکار جهان را به خود اختصاص داده است و پس از آن هنرهای رزمی به علت گستردگی فراوان در جنوب بیشتر...
fitness
  هر روز مطالب و اطلاعات جدیدی در رابطه با افزایش قدرت، سرعت و چالاکی و بهتر کردن فرم بدن از گوشه و کنار دریافت می کنیم. تئوری های جدید ورزشی همه با تحقیقات جدید روی کار می آیند؛ برخی از آنها موثر و کارآمد هستند، اما سایر آنها بی اثر هستند. در موارد بسیاری، متد کلی تغییری بیشتر...
fitness
  وقتی وزن‌تان با ورزش کردن کم نمی‌شود، احتمالا مشکلی وجود دارد. این، مشکل خیلی‌هاست. روزها و ساعت‌ها تمرین می‌کنند اما با وجود عرق ریختن فراوان، نمی‌توانند وزن کم کنند. فیزیولوژیست‌های ورزشی و متخصصان و مربیان تربیت بدنی در آمریکا معتقدند که ۶ اشتباه در شیوه ورزش بیشتر...
fitness
  برای آدم‌های گرفتار و برای آن‌هایی که به هر دلیل موجه یا ناموجهی دلشان نمی‌خواهد اول صبح یا آخر شب. توی پارک‌ها بدوند یا پیاده‌روی کنند،‌ تردمیل یک نعمت است؛ البته مشروط بر این‌که به فکر سلامت خودشان و احیاناً به فکر کاهش وزن و تناسب اندام خودشان باشند. مشروط بر همین بیشتر...
fitness
  توجه به چند راهکار ساده موجب کاهش وزن می شود. به این توصیه های جالب توجه کنید:     *بشقاب های بزرگ نخرید:   تحقیقات وسیع روی رژیم غذایی افراد نشان می‌دهد بیشتر افراد عادت دارند همه غذایی که در بشقاب‌شان ریخته می‌شود را بخورند. حتی اگر بیش از نیازشان برای رفع گرسنگی بیشتر...
fitness
  آيا ورزش باعث پرخوري مي شود؟   آیا واقعا آن مقدار وزنی را که انتظار داشتید کم می کنید؟ اگر مقداروزن مورد نظرتان را کم نکرده اید ممکن است به دلیل کم کاری شما در انجام فعالیت بدنی نباشد، بلکه به این دلیل باشد که فعالیت بدنی شدید، شما را وادار به مصرف غذای بیشتری کرده بیشتر...
fitness
  تقريبا همه ما اين را مي‌‌دانيم که کليد کاهش وزن و تناسب اندام، کمتر خوردن و بيشتر ورزش کردن است. اما چند نفر از ما براي جلوگيري از چاقي و اضافه وزن به آن عمل مي‌‌کنيم؟   به نظر مي‌‌رسد براي کاهش وزن و تناسب اندام رعايت همين دو نکته کافي باشد، اما بعضي وقت‌ها پيش بیشتر...
fitness
  حتماً برای شما هم پیش آمده است که تعطیلات سال نو را با پرخوری گذرانیده اید، در حالیکه در رویاهایتان با خود تصمیم می گرفتید که پس از اتمام تعطیلات، طی بهار، همه ی تلاشتان را می کنید تا این وزن اضافه ی به دست آمده را کم کنید تا تابستان بتوانید از هیکل جذاب و متناسب خودتان بیشتر...
fitness
  آیا شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که بعد از مدت کوتاهی از رژیمتان از آن خسته شده و آن را رها می‌کنید برای آنکه انگیزه خود را برای لاغر شدن تقویت کنید، با ما همراه باشید.     راهكارهایی برای شروع تغذیه صحیح   آموزش لازم و مشاوره با متخصص تغذیه و شناخت گروههای بیشتر...
fitness
  آمار نشان مي‌دهد از 80 درصد افراد چاقي که تصميم به کاهش وزن مي‌گيرند 58 درصد معتقدند نمي‌توانند موفق شوند.به ياد داشته باشيد چاقي مي‌تواند احتمال ابتلا به ناراحتي‌هاي قلبي، ديابت، پرفشاري خون و... را افزايش دهد. در ضمن تحقيقات سال 2008 ميلادي لانست نيز نشان داده بين چاقي و بیشتر...
fitness
  آیا می دانید چگونه می توان چربی دور کمر و ران را از بین ببریم؟آیا این امکان وجود دارد؟   رژیم غذایی خاصی برای اینکه فقط یک قسمت از بدنتان لاغر شود وجود ندارد.برای لاغر شدن ران در درجه اول پیاده روی تند به مدت نیم الی 1 ساعت در روز را توصیه می کنم، مثلاً کفش راحت بپوشید و بیشتر...
fitness
  تحقيقات نشان مي‌دهد افراد افسرده غالبا دچار وزن‌گيري بيشتري مي‌شوند. اگر چه اضافه وزن داشتن لزوما افراد را مستعد افسردگي نمي‌کند به گزارش هلث‌‌دي‌نيوز، تحقيقات تازه نشان مي‌دهد که بين افسردگي و افزايش وزن زياد در مچ ارتباط واضحي وجود دارد.   همچنين اين مطالعه بیشتر...
fitness
  قديم‌ها، چاق بودن و شکم بزرگ داشتن نشانه‌اي بود از اعيان و اشراف بودن. اما اين روزها ديگر کسي اضافه وزن را دوست ندارد و بيشتر آدم‌ها ترجيح مي‌دهند اين جمله را از ديگران بشنوند که: «خوش به حال‌ات، چه هيکل خوبي داري!» خوش‌هيکل بودن اين روزها مترادف شده است با بیشتر...
fitness
  گفته می شود کمربند های لاغری لرزش دار باعث کاهش چربی های دور کمر می شود، این موضوع تا چه حد صحت دارد؟   عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشكی ایران گفت: برخلاف تبلیغات صورت‌گرفته كمربندهای لاغری فقط چربی را جابه جا و در بین اعضای دیگر توزیع می‌كنند و موجب لاغری فرد بیشتر...
fitness
  همه ما يك دوست باريك اندام داريم-همان دوستي كه هرگز دچار وسوسه سبد نان نميشود و وقتي ميگويد "من يك تكه كوچك برميدارم"، واقعا همين كار را ميكند. واقعا او چطور ميتواند؟   تحقيقات نشان ميدهد كه افراد باريك اندام اصولا مانند باقي افراد به غذا فكر نميكنند. دكتر ديوي كاتز (David بیشتر...
fitness
  در هنگام شروع یک رژیم کاهش وزن، متخصصین تغذیه به شما توصیه اکید به داشتن فعالیت بدنی به همراه رژیم غذایی می نمایند.   اما خیلی از افرادی که از چاقی رنج می برند حاضرند رژیم غذایی سختی را حداقل برای یک مدت زمانی تجربه نمایند ولی ادعا می کنند که وقتی برای ورزش و فعالیت بدنی بیشتر...
fitness
  درباره اینکه هدف شما از ورزش کردن لاغر شدن باشد، یا به طور ایده‌آل تناسب اندام پیدا کنید و سلامت خود را بهبود ببخشید، عقاید درست و غلطی وجود دارد.     اشتباه اول: ورزش، مرا از شکم بزرگم خلاص می‌کند.   واقعیت: هر کسی به گونه‌ای اضافه وزن پیدا می‌کند، اما چاقی شکمی‌ مشکل بیشتر...
fitness
  اگر تاكنون برای خوش تركیب ماندن بدنتان روی تردمیل می دویدید و یا از وزنه استفاده می كردید، یك بار شنا را امتحان كنید. این ورزش با توجه به مصرف بالای كالری راهكار مناسبی برای كاهش وزن و تناسب اندام است. البته انجام این حركات ورزشی نیازمند آموزش است و می بایست طبق اصول بیشتر...
fitness
  بعد از ورزش شیر بنوشید پژوهشگران كانادایی اعلام كردند نوشیدن دو لیوان شیر پس از ورزش، به سوزاندن بیشتر چربی و افزایش حجم ماهیچه ای كمك می كند.   محققان دانشگاه مك مستر در همیلتون ایالت اونتاریو، 56 مرد 18 تا 30 سال را طی یك دوره 12 هفته ای بررسی كردند. برای این افراد برنامه بیشتر...
fitness
  گفتگو با دکتر شهرام صادقی متخصص طب ورزشی:ورزش های ایروبیک، لااقل برای آنهایی که اهل کلاس های بدنسازی و تناسب اندام اند، اسم آشنایی است؛ اما بهترین شرایط برای انجام این ورزش ها چیست؟ چه مشکلاتی در اثر انجام نادرست این ورزش ها پیش می آید؟ اینها سوالاتی است که از دکتر شهرام بیشتر...
fitness
  پياده روي با ريتم تند براي تقويت قلب و كاهش خطر احتمال ابتلا به انواع بيماري‌هاي قلبي مؤثر است.براي پياده روي روزانه خود جاي خاصي مانند يك پارك يا يك منطقه خاص را درنظر نگيريد، درصورتي كه خود را محدود كنيد آنگاه پس از مدتي، پياده روي برايتان تبديل به امري تكراري و بیشتر...
fitness
  «بچه‌ها! این خبر و شنیدین: زنان متاهل از زنان مجرد چاق‌ترند. خب، معلوم است؛ آنها انگیزه‌ای برای تناسب اندام ندارند. زن و مرد هم ندارد.مردان هم همین‌طوری‌اند‍...» اینها بخشی از صحبت‌های یکی از همکاران سرویس اجتماعی خود‌مان بود که باعث شد بین همکاران خانم و آقا و متاهل و بیشتر...
fitness
  در رابطه با فعالیت و تاثیر آن در تناسب اندام قبلا با هم صحبت کردیم . در مراحل بعدی نیز ورزش هایی را به شما آموزش خواهیم داد که بتوانید لاغری های موضعی ایجاد کنید . برای از بین بردن بافت چربی ذخیره شده در بخشی از بدن ، تنها رعایت رژیم غذایی کارساز نیست، بلکه با انجام فعالیت بیشتر...
fitness
  یکی از مطالب بحث انگیز تغذیه، رژیم های لاغری است . شما افراد بسیاری را می شناسید که چاق هستند، حتی شاید خود شما احساس می کنید اضافه وزن دارید. حدود 30 درصد از مردم دچار اضافه وزن هستند.     این وزن بیشتر از حد نرمال چگونه حاصل شده است؟   مطمئنا جواب می دهید با خوردن زیاد. بیشتر...
fitness
  قسمتي از مطالعات انجام شده در رابطه با خوردن شير پس از تمرينات سنگين با وزنه نشان مي دهد که شير باعث مي شود تمرين کنندگان چربي بيشتري از دست بدهند (بسوزانند).   محققان ، 55 جوان بين 18 تا 30 سال را در 3 گروه قرار دادند و آنها را به مدت 12 هفته و در هر هفته 5 روز تحت تمرينات سخت با بیشتر...
fitness
  مي‌خواهيد بدنسازي کنيد؟ از خانه شروع کنيد!شايد شما هم از آن دسته افرادي هستيد که فکر مي‌کنند فعاليت‌هاي روزانه و ورزش کردن دو کار جدا از هم هستند و اين‌که متخصصان مي‌گويند روزي 30 دقيقه ورزش کنيد، کاري دشوار است. اما اين‌طور نيست. شما مي‌توانيد با انجام دادن کارهايي بیشتر...
fitness
  خانم‌ها عقیده دارند که ممکن نیست با وجود داشتن چربی آویزان روی شکم، اندام زیبایی داشت. بسیاری از خانم‌ها از این مشکل رنج می‌برند. اگر شما هم از داشتن شکم بزرگ عذاب می‌کشید و نمی‌توانید آن را کوچک کنید، حداقل می‌توانید با رعایت نکاتی ساده آن را مخفی کنید تا کمتر دیده بیشتر...
fitness
  خیلی‌ها، مخصوصا خیلی از خانم‌ های خانه‌ دار، از فراوانی کار منزل و فقدان وقت کافی برای ورزش می ‌نالند. اما ورزش ‌کردن در حال طبخ غذا می ‌تواند این بهانه را از آن ها بگیرد. این هفت حرکت ورزشی را می‌ توانید در حین درست کردن غذا یا کمی قبل از آن انجام بدهید تا هم خستگی از بیشتر...
fitness
  وقتی وزن ‌تان با ورزش کردن کم نمی ‌شود، احتمالا مشکلی وجود دارد. این، مشکل خیلی ‌ها است. روز ها و ساعت‌ ها تمرین می ‌کنند اما با وجود عرق ریختن فراوان، نمی ‌توانند وزن کم کنند.   فیزیولوژیست‌ های ورزشی و متخصصان و مربیان تربیت بدنی در آمریکا معتقدند که 6 اشتباه در شیوه بیشتر...
fitness
  ورزش علاوه بر تأثير‌گذاري در افراد چاق مي‌ تواند در افراد لاغر هم به نحو مثبتي اثر‌گذار باشد.   اغلب افراد تصور مي‌ کنند ورزش تنها مي ‌تواند در افراد چاق مؤثر باشد و باعث لاغر شدن‌ آن ها شود. اما آن چه تا کنون کمتر به آن پرداخته شده تأثير ورزش در بهبود وضعيت فيزيکي بیشتر...
fitness
  کسانی که در کلاس های ورزشی شرکت میکنند،استپ را می شناسند ، با فوایدی چند از این ورزش آشنا شوید.   استپ که در سال 1986 در آمریکا ابداع شد، امروزه ورزش بسیار محبوبی است. این برنامه حرکتی تناسب اندام، نام خود را از وسیله مورد استفاده اش (کلمه استپ در زبان انگلیسی) گرفته است. بیشتر...
fitness
  داشتن زندگی پر تحرک همراه با رفتارهای غذایی سالم، از مهم ترین دلایل چاق نشدن افراد لاغر است. پس از اینکه تصمیم گرفتید وزن خود را کم کنید، یک برنامه ی مناسب که شامل تغییر روش زندگی است برای خودتان طراحی کنید. بعد از بلند شدن از خواب یک راست به سراغ صبحانه نروید. همین که چشم بیشتر...
fitness
  ورزش شنا:"اگر لباس‌هايتان دارد يکي‌يکي برايتان تنگ مي ‌شود، با اين برنامه همراه شويد؛ يک برنامه تمريني با اين نتايج احتمالي: شکمي ‌صاف‌تر و عضلاني‌تر پس از 6 هفته." بنجامين هندريکسن، مربي مرکز ورزشي چلسي پير نيويورک، پس از اين تبليغ درباره برنامه‌اش مي ‌گويد: "همه بیشتر...
fitness
  اغلب این طور تصور می شود که ورزش می تواند بر روی جریان رشد تأثیر مثبت یا منفی داشته باشد؛ موضوعی که اثبات آن قدری پیچیده به نظر می رسد.     آیا بچه های ورزشکار بلند قدتر می شوند؟   بعضی مطالعات نشان می دهد که بچه های ورزشکار اندکی بلند قدتر از سایر بچه ها هستند. بر اساس بیشتر...
fitness
  درصد موفقيت براي لا غر شدن بستگي به ميزان آمادگي براي مواجه شدن با اين مبارزه دارد.كم كردن وزن نوعي مبارزه است و نياز به الزام و تعهد دارد؛ چنانكه برخي از مردم كه ناگزير از اين كار هستند به اين مطلب كاملاً واقفند. درصورتي كه عوامل ديگري چون استرس، كمبود زمان يا ناتواني بیشتر...
fitness
  سلول های بدن ما به ویژه سلول های عضلانی برای متابولیسم مناسب و رشد و نگهداری خودشان به واکنش های بیوشیمیایی معین تکیه می کنند.     ده ویتامین ضروری برای بدنسازی   سلول های بدن ما به ویژه سلول های عضلانی برای متابولیسم مناسب و رشد و نگهداری خودشان به واکنش های بیشتر...
fitness
  انجام بی‌خطر و موثر تمرینات برای تقویت عضلات شکم و تنه، نیاز به هماهنگی مناسب و پیشرفت از یک نوع ورزش به دیگری دارد به‌طوری که این تمرینات با بدن شما و میزان تناسب اندام‌تان تطبیق داشته باشد....   اگر برای مدتی طولانی از لحاظ جسمی فعال نبوده‌اید یا دچار مشکلات کمر و بیشتر...
fitness
  اگر می خواهید با ورزش وزن کم کنید و ترجیح میدهید این کار را با ورزش انجام دهید به شما توصیه می کنیم این کار را انجام دهید و ...     بدن شما نیاز شدید به ورزش دارد   اگر بگوییم که برای داشتن بدنی بهتر فقط 8 دقیقه ورزش کنید چه ؟ ارزشش را دارد ؟ ما فکر می کنیم خیلی . بنابراین با بیشتر...
fitness
  همه ما از فواید ورزش آگاهیم. در این میان برخی به طور حرفه‌ای، برخی به عنوان یک تفریح و برخی به منظوری خاص مثل کاهش وزن ورزش می‌کنند.   درست است که ورزش تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت زندگی انسان دارد، ولی باید آن را به درستی انجام دهیم تا نتیجه مطلوب حاصل شود. یکی از بیشتر...
fitness
  شیوه زندگی انتخاب كنید كه تركیبی از عادات غذایی صحیح و فعالیت بدنی منظم داشته باشد. وزن مطلوب كلید زندگی طولانی توأم با سلامتی می باشد.   چاقی امروزه به عنوان یكی از بزرگترین معضلات سلامتی گریبانگیر تعداد زیادی از ابنای بشر گشته است.   چاقی می‌تواند زمینه ساز ابتلا به بیشتر...
fitness
  هر وقت به باشگاه مي‌رويد،افرادي را مي‌بينيد كه بر روي يك بخش مجزايي از بدن كار مي‌كنند و بدين منظور از صدها روش بهره مي‌برند. آنها در واقع به نوعي ساكن باشگاه ورزشي هستند و گويي هرگز قصد ترك آن جا را ندارند.   اين در حالي است كه اگر اين افراد به صورت جدي به محاسبه وقتي بیشتر...
fitness
  استفادۀ مناسب و کافی از مایعات هنگام مسابقه های ورزشی ضروری است، حتی اگر مدت مسابقه کوتاه باشد. میزان مناسب نوشیدن مایعات چه قدر است؟     قبل و بعد از یک مسابقه ورزشی، مایعات بنوشید!   استفادۀ مناسب و کافی از مایعات هنگام مسابقه های ورزشی ضروری است، حتی اگر مدت مسابقه بیشتر...
fitness
  انعطاف پذیری کلید تناسب اندام است. برای داشتن بدنی انعطاف پذیر باید عضلات تان را پس از ۵ تا ۱۰ دقیقه گرم کردن ،دست کم هفته ای ۲ تا ۳ بار تحت کشش قرار دهید....   تمرین کششی را باید تا حدی انجام دهید که به بدنتان فشار بیش از حدی وارد نشود. اگر دچار مشکلات کمر، مفاصل یا سایر بیشتر...
fitness
  وقتی كه نوزادی به دنیا می‌آید، اكثر مادران به كاستن از وزن اضافی خود كه در اثر بارداری ایجاد شده فكر می‌كنند. كاستن از وزن اضافی، كمك می‌كند تا فرم بدنی بهتری به دست آید. اما این تنها فایده ورزش نیست. به جز كاهش وزن، ورزش پس از زایمان منافع دیگری نیز دارد، مانند:   * كاهش بیشتر...
fitness
  همه ما از محاسن و فواید پیاده روی و دویدن آگاه هستیم. پرداختن به این ورزش‌های مفید و ساده بهترین راه برای گرم کردن بدن قبل از انجام حرکات ورزشی دیگر مانند ایروبیک، بدن‌سازی، ورزش‌های گروهی و غیره می‌باشد.   تردمیل می‌تواند برای هر شیوه زندگی مناسب باشد براي آدم‌هاي بیشتر...
fitness
  همه ما از فواید ورزش آگاهیم، در این میان برخی به طور حرفه ای و برخی به عنوان یک تفریح و برخی به منظوری خاص برای کاهش وزن ورزش می کنند. درست است که ورزش تاثیر بسزایی در بالا بردن کیفیت زندگی انسان دارد، ولی باید آن را به درستی انجام داد تا نتیجه مطلوب حاصل شود. یکی از عواملی بیشتر...
fitness
  آیا دوست دارید بازوهایی خوش تراش داشته باشید؟ بازوهایی محکم و عضلانی و در عین حال زنانه، ظریف و خوش فرم؟ شما برای داشتن چنین بازوهایی به یک برنامه ویژه پرورش بازو نیاز دارید.   ● در ابتدا درسی کوتاه از کالبدشناسی   بازو از سه ماهیچه اصلی تشکیل شده است   ۱) ماهیچه دوسر: بیشتر...
fitness
  بهترین زمان از روز برای انجام تمرینات ایروبیک (هوازی) کی است؟ پاسخ این است که هر وقت که دوست داشتید. مهمترین مسئله این است که فقط باید فعالیت هوازی داشته باشید. تمرینات قلبی-عروقی مداوم مثل پیاده روی، دو، پله نوردی، یا دوچرخه سواری به مدت 30 دقیقه چربی سوزی می کند و مهم بیشتر...
fitness
  یکی از سوالات متداولی که در تمرین دادن شاگردان می پرسند این است که برای رشد عضلانی، افزایش قدرت و ارتقاء کلی ساختار بدن چه تعداد ست و تکرار برای تمرینات بدنسازی باید انجام شود.   تکرارها   دامنه تکرار مطلوب برای خانم ها و آقایون برای تقریباً همه تمرینات و حرکات بین 4 تا بیشتر...
fitness
  سه نکته درباره تمرین های قدرتی وجود دارد که لازم است شما بدانید.   اشتباه اول: ثابت نگهداشتن برنامه ورزشی   در حقیقت، اگر شما یک برنامه ورزشی را بارها و بارها انجام بدهید، ماهیچه های شما به سادگی با آن خو می گیرند(خود را با آن حرکت ها تطبیق می دهند)، در این صورت پیشرفت شما بیشتر...
fitness
  یک کمر محکم وقوی، ضامن سلامتی پایدار و اندامی زیباست. در اینجا برنامه ای در اختیارتان می‌گذاریم که همزمان ترمیمی و پیشگیرانه است.   در آغاز، 2 تا 3 بار در هفته و در ادامه هفته ای 1 الی 2 بار این تمرینات را انجام دهید.   هر زمانی هم که احساس نیاز کردید (کشیدگی پشت، خستگی بیشتر...
fitness
  بررسی عوامل خاص بیومكانیكی:عده ای پاهای چاقی دارند. از سوی دیگر پای عدهای استخوانی، كوتاه، بلند ، قوی یا صاف است. به هر حال تفاوت میان پاهای ورزشكاران بسیار چشمگیر است. این مسئله در مورد تغذیه نیز صدق میكند. با مراجعه به داروخانه به انواع مختلف ویتامینها برخورد میكنید. بیشتر...
fitness
  همه می‌دانند كه انجام فعالیت فیزیكی طولانی مدت یا شدید باعث خستگی، درد و كوفتگی بدن می‌شود. این مورد به‌خصوص برای ورزشكاران بسیار آشناست كه پس از تمرینات ورزشی دچار خستگی و كوفتگی می‌شوند و این چیزی است كه آنها را اذیت می‌كند.   البته اگر فكر می‌كنید كه نباید به حدی بیشتر...
fitness
  آمادگی جسمانی یعنی داشتن قلب، عروق خونی، ریه و عضلات سالمی که فرد بتواند به بهترین نحو، کارها و وظایف محوله اش را انجام داده و با شور و نشاط در فعالیتهای ورزشی و تفریحات سالم شرکت کند. باید توجه داشت این تعریف شامل عامه مردم می شود. اما زمانی که صحبت از بخش ورزشی و ورزشکار بیشتر...
fitness
  تست‌های لازم برای تعیین تناسب‌ اندام هوازی و تمریناتی که برای تقویت سطح تناسب ‌اندام انجام می‌گیرد  به شما کمک می کند تا عضلات شما ....   تناسب ‌اندام یا سلامتی که از راه فعالیت ‌ها و تمرینات هوازی به دست می‌آید را تناسب ‌اندام هوازی می‌نامند. واژه هوازی (ایروبیک) بیشتر...
fitness
  تمرینات ایروبیک یا هوازی از حرکات ریتمیک و متناوب ماهیچه ای بهره برده و ضربان قلب و تنفس را در در مدت زمانی خاص بالا می برد.   نمونه های ساده این ورزش شامل: پیاده روی، دو، شنا، دچرخه سواری، کوه نوردی پله ای، اسکی در مناطق کوهستانی، اسکیت، انواع کلاسهای رقص و قالبهای مختلف بیشتر...
fitness
  باورهای غلط رایج بسیاری در مورد ورزش و تناسب اندام وجود دارند که افراد بسیاری این باورهای.  غلط را صحیح می پندارند، لذا برای همگان بسیار مفید است که این باورهای غلط رایج را به خوبی بشناسند.   باور غلط اول:برای کاهش وزن، شدت ورزش و فعالیت بدنی باید خیلی زیاد باشد تا شما بیشتر...
fitness
  در این نوشتار حرکات ساده‌ای را به شما آموزش می‌دهیم که با انجام آنها روزتان را کاملاً سرحال و با  نشاط آغاز خواهید کرد! صبح‌ها فقط ده دقیقه وقت بگذارید تا هم بدن تان نرم و منعطف شود و هم خودتان پرانرژی شوید.   انجام این تمرینات را به این ترتیب شروع کنید: در ابتدا سه روز بیشتر...
fitness
  کلسیم نقشی اساسی در انقباضات عضلانی دارد. به طوری که کاهش سطح آن در خون، به ایجادحالات اسپاسم‌ های عضلانی(گرفتگی‌ ها) می‌ انجامد و فعالیت ورزشی را غیرممکن می ‌سازد.   کلسیم   مواد معدنی از مواد مغذی و ضروری برای فعالیت ‌های بدن بوده و حدود 4 تا 5 درصد از کل وزن بدن را به بیشتر...
fitness
  یکی از مواردی که خیلی از آدم ها به خصوص خانم های محترم با آن درگیری ذهنی دارند مسئله مهم و حیاتی چاقی است! بعضی دائم رو به روی آینه هستند و هی خودشان را از چپ و راست نگاه می کنند و هی می پرند روی وزنه بدبخت و با دقت بسیار زیاد تا صدم گرمی که جابه جایی وزن داشته اندازه می گیرند بیشتر...
fitness
  در فرانسه، شیوۀ پیلاتوس تحت عنوان ژیمناستیک ستاره ها شناخته می‌شود. شارون استون، جودی فاستر و البته ایزابل آجانی یا ویرجین لدوین، همه و همه، با شور و اشتیاق این رشتۀ ورزشی را دنبال می‌کنند.   اما، واقعاً این موفقیت از کجا ناشی می‌شود؟   ریشۀ پیلاتوس   پیلاتوس در سال بیشتر...
fitness
  چربی های دور کمر و ظاهر بدی که این چربی های اضافه به ترکیب بدن می دهند، ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشند. احتمالاً همه افراد دوست دارند کمری باریک، زیبا و منعطف داشته باشند. چنین خصوصیاتی علاوه بر اینکه نشان سلامتی فرد به حساب می آیند، مسلماً در ترکیب بندی بیشتر...
fitness
  در این مقاله 10 مورد از رایج ترین شایعات و داستان های واقعی مرتبط با رژیم غذایی را بیان می کنیم.   10 افسانه درباره ی ورزش و رژیم که سبب افزایش وزن می شوند.   خانم جولیا والنتور، برنامه ریز و سخنگوی رسانه ای شورای ورزش آمریکا می گوید: باور به تصورات غلط می تواند ما را از مسیر بیشتر...
fitness
  در مرحله اول تمرینات هر تمرین ابتدا با تکرار حداقل و در هفته های بعدی با حداکثرتکرارانجام می گیرد.در هفته های اول از بین تمرینات هر ممرهله می توان چند تمرین را انتخاب کرد و متناسب با پیشرفت خود تعداد تمرینات را افزایش داد و پس از اینکه تمام تمرینات مرحله اول با حداکثر بیشتر...
fitness
  برای سالم و متناسب ماندن چقدر باید ورزش کنیم؟ بستگی به هدفتان از ورزش کردن دارد. نحوه و میزان ورزش برای کم کردن ۱۰ کیلوگرم از وزن تان با نحوه و میزان ورزش هایی که برای سالم ماندن قلب انجام می دهید متفاوت است. بنابراین نوع ورزش مهم نیست بلکه هماهنگ بودن آن با اهداف نهایی بیشتر...
fitness
  ورزش‌هایی مانند بسکتبال، فوتبال، والیبال و همه ورزش‌هایی که فعالیت‌های زیادی دارند، ...   ورزش‌های سنگین موجب افزایش صفرای خون می‌شود   یک محقق طب اسلامی گفت: ورزش‌هایی مانند بسکتبال، فوتبال، والیبال و همه ورزش‌هایی که فعالیت‌های زیادی دارند، صفرا زا هستند و بیشتر...
fitness
  غبغب واقعاً زشت و آزاردهنده است، این پدیدۀ ناخوشایند را می‌توانید با انجام چند تمرین مفید و کار بر روی ماهیچه های گردن و پایین صورت کم کنید.   ما سه تمرین به شما آموزش می‌دهیم، هر روز این سه تمرین را انجام دهید.   تمرین هایی برای مقابله با غبغب   این تمرینات مقابله با بیشتر...
fitness
  پیاده روی بهترین راه برای کنترل و کاهش سرعت روند پیری و در واقع پیاده روی از بهترین ورزش ها  برای حفظ تراکم و استقامت استخوان ها و کنترل وزن است.»   دکتر ضیاءالدین مظهری  گفت:«نتایج تحقیقات متعدد نشان می دهد گرچه برای دستیابی به یک اندام موزون، تغذیه متعادل و متنوع لازم بیشتر...
fitness
  در بعضی مطالعات بیان شده که شیوع چاقی، دو برابر شده است. افزایش شیوع چاقی، تنها مختص کشورهای پیشرفته و پر درآمد نیست، بلکه شیوع آن در کشورهای در حال توسعه نیز افزایش یافته است. واژه Globesity در بعضی از گزارش‌ها نشانگر شدت وخامت این مشکل، در سطح جهانی است. در ایران نیز به دلیل بیشتر...
fitness
  رژیم گرفتن را فراموش کنید. کاهش چند کیلوگرم ناقابل از وزن بدن نیاز به این همه دردسر ندارد. شما می‌توانید با خوابیدن، خاموش کردن چراغ‌ها و واکسن زدن هم وزن خود را کم کنید. تعطیلات زمان زیاده‌روی است. خوردن، نوشیدن و تفریح کردن؛ رژیم غذایی هم می‌تواند بعد از تعطیلات بیشتر...
fitness
  حتماً این موضوع برایتان عجیب است؛ اما وزن افراد با میزان موفقیت آنها ارتباط دارد. چندی پیش گروهی از متخصصان و دانشمندان تغذیه، تحقیقاتی در این زمینه انجام دادند که نشان داد که انسان‌ها ۲۱ نوع شخصیت دارند و هر شخصیت، عادات غذایی، ورزشی و استرس‌های مربوط به خود را دارند. بیشتر...
fitness
  حفظ وزن در محدوده طبیعی خود (BMI=18/5-25) نه تنها در سلامتی جسمی و روحی فرد، بلکه در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها نقش اساسی دارد؛ چه بسا با داشتن وزن مناسب می توانیم خود را از شر بسیاری از بیماری ها نظیر بیماری قلبی، فشار خون بالا، سکته های قلبی و مغزی، استئوآرتریت، برخی بیشتر...
fitness
  در زندگی امروز شاید معدود مواردی را بتوان یافت که همچون تناسب اندام و تمایل به جذابیت فیزیکی – بویژه در نسل جوان – خواهان داشته باشد و علت (علل) آن هر چه باشد توانسته است در آمد سرشاری را نصیب مؤسسات تجاری ( Cosmetic ) نماید. به هر حال آنچه مهم تر از هر چیز جلوه نموده، حصول نتیجه بیشتر...
fitness
  کلسیم به استخوانهای شما کمک میکند تا برای ایستادگی در مقابل استرس وزن توانایی کافی داشته باشند.در افراد سالم،در استخوانها در پاسخ به ورزش کلسیم بیشتری ذخیره میگردد و در نواحی استرس تراکم بیشتری می یابد.ورزشکاران ممکن است دچار شکستگیهای تلشی(ترک های کوچک در استخوان که بیشتر...
fitness
  10 واقعیت درباره ورزشدوست دارید سر کار تند و تیز تر شوید؟ وقتی به خانه می آیید کمتر احساس خستگی کنید؟ بتوانید ساعاتی را به آسودگی کنار همسرتان بگذرانید؟ یا حتی بتوانید بدون احساس گناه شیرینی بخورید؟اگر پاسخ شما به این سؤالات مثبت است، ورزش چاره ی کارتان است!فعال بودن از بیشتر...
fitness
  داروهاى كاهنده وزن يا داروهاى لاغرى موادى هستند كه به منظور افزايش سرعت كاهش وزن ساخته شده اند. اين داروها ممكن است قرص هاى كاهنده وزن باشند كه با نسخه پزشك تجويز مى شوند و قبل از فروش يا كاربرد آنها، بايد مجوز بهداشتى لازم را كسب كنند يا داروهايى باشند كه بدون نسخه به بیشتر...
fitness
  خانم ها کی ورزش کنند؟از آنجا که روی ورزشکاران زن پژوهش های دقیق و گسترده ای صورت نگرفته است، یک اتفاق نظر و تفاهم کلی درباره سطح عملکرد آنها وجود ندارد.وجود اختلافات فیزیولوژیک و نیز ساختاری بین جنس زن و مرد هم مزید بر علت شده است. اگرچه بر اساس نظرسنجی ها، اکثر ورزشکاران بیشتر...
fitness
  خيلي از افراد عادت دارند که ساعت 6 صبح از خواب بيدار شوند و ورزش کنند و عقيده دارند که اين زمان بهترين زمان براي ورزش کردن است، چون براي سپري کردن روز به آنها انرژي مي‌دهد، اما خيلي‌هاي ديگر ترجيح مي‌دهند که بعد از شام، کمي‌ پياده روي کنند.ورزش همگاني در پارکاما آيا ساعت بیشتر...
fitness
  این امـر غیر قابل انکار است: طرح اندام شما معین میکند که در چه روزی بـه دنیا آمده اید. هر چـند شـما می توانید ساخت و ترکیب کلـی بدن خود را تا حدودی تـغییر بـدهیـد (به عنوان مثال حجم چربی نسبت به حجم ماهیچه هایبدن) و میتوانـید با کمک گرفتن از ورزش و رژیمهای غذایی تـا حـدودی بیشتر...
fitness
  آیا برای وزن کم کردن تلاش می کنید؟ غذاهای چربی سوز به رژیم غذایی خود اضافه کنید شاید این کار را کمی برای شما آسان تر کند. گریپ فروت         یکی از غذا هایی که کمک به سوزاندن چربی های شما می کند گرپفروت است. گرپفروت نه تنها یکی از منابع غنی ویتامین C  است بلکه به جبران 15 گرم بیشتر...
fitness
  این سئوال نه تمرین است و نه ندانستن ماده غذائی که باید خورده شود و نه میزان آن و نه به خاطر سپردن خوردن مکمل‌های صحیح، بلکه سخت‌ترین قسمت در کمتر خوردن و با این وجود احساس سیری و خرسندی کردن است.     ● سخت‌ترین قسمت رژیم گرفتن و سعی در کاهش وزن چیست؟جواب این سئوال نه بیشتر...
fitness
  هنگامی که سخن از کاهش وزن به میان می‌آید، همه به دنبال یک رژیم غذایی معجزه‌آسا می‌گردند. امّا متأسفانه هیچ برنامه کوتاه مدتی برای کاهش وزن پایدار وجود ندارد. شش رژیم غذایی که در زیر آمده است، از جمله رژیم‌هایی هستند که به هیچوجه توصیه نمی‌‌شوند. ۱) رژیم‌هایی که کاهش بیشتر...
fitness
  اين كه مي‌گويند ما در برابر نسل آينده‌مان مسئوليم، يك شعار نيست، دامنه‌اش هم روز به روز وسيع‌تر مي‌شود.يعني ديگر فقط به اين برنمي‌گردد كه تغذيه و تحصيل فرزندتان چطور باشد. تحقيقات جديد نشان مي‌دهد وضعيت والدين هم مي‌تواند بر سلامت بچه‌ها مؤثر باشد.اين بار نتايج يكي بیشتر...
fitness
    رژيم غذايي کم چربي! رژيم غذايي کم چربي يکي از سالم ترين رژيم هاي غذايي است ، ايجاد اعتدال در تغذيه و تمرينات ورزشي کليدهاي اصلي براي هر رژيم غذايي صحيح است.   تنها لازم است که شما غذاهايي را که در برنامه غذايي تان قرار دارند را خوب شناخته و به بدن تان ويتامين ها و بیشتر...
fitness
  آيا مي‌توان بدون كم كردن وزن، اندام متناسبي داشت؟ با انجام دادن شش حركت ساده كه روزانه فقط 20 دقيقه از وقت شما را مي‌گيرد، قدرت عضلاني عضلات سه بخش بالاتنه، ستون فقرات و پايين‌تنة خود را افزايش دهيد. مي‌توانيد روزانه فقط ورزش‌هاي يك بخش از اين سه بخش را انجام دهيد، يا بیشتر...
fitness
  اين سوال بسياري از افراد، چه لاغر و چه چاق است كه؛آيا مي توان چربي قسمت خاصي از بدن را كاهش داد؟ پاسخ خيراست. شما نمي توانيد با رژيم لاغري، تصميم بگيريد كه قسمت خاصي از بدنتان را لاغر كنيد. هر رژيمي را كه رعايت كنيد يا هر نوع ورزشي را كه انجام دهيد، اين بدن شما است كه تصميم بیشتر...
fitness
  دنیای مدرن تکنولوژی بهزیستن را به ارمغان آورده و همه جوانب زندگی اجتماعی انسانها را دستخوش تغییر کرده است. در دنیای مدرن مشکلات نیز دستخوش تغییر شده اند، از کسالت به استرس ، از کوفتگی به خمودگی و از لاغری به چاقی. می توان گفت امروزه چاقی یکی از مشکلات عمده انسان مدرن است بیشتر...
fitness
  در نظر گرفتن اهداف کوچک و قابل اجرا ، روشي بسيار موثر تر از پيروي از برنامه هاي سخت براي دست يافتن به اهداف بسيار بزگ است. براي اينکه اندامتان تغيير قابل ملاحظه اي پيدا کند ، لازم نيست که حتما به اندازه يک دونده ماراتن بدويد و يا از يک کوه بلند بالا برويد.در واقع توصيه مي بیشتر...
fitness
  مرحله ي اول عبارت است از: حذف كامل مواد قندي ساده و مركب (كربوهيدرات ها) به هر شكل و صورتي از برنامه ي غذايي روزانه و مصرف بدون محدوديت تخم مرغ و انواع گوشت هاي قرمز و سفيد، بهره گيري از خامه، كره، روغن نباتي يا حيواني و مايونز تا حد ظرفيت و اشتهاي رژيم گيرندگان . در اين بیشتر...
fitness
  قطع مصرف هله هولهدکـتر ''لزلي بونسي'' از دانشگاه پترزبورگ، بخش پزشکي اظــهار مي دارد: ''بسياري از آبنبات ها و اسنک ها شامل گـليسـيرين و شــکر بالايي هسـتند. در معده به طور کامل هضم نمي شوند و اين امر سبب مي شود که شکم شما نفخ کند.'' بدويد (در حدود 2 کيلومتر) دکتر ''ديانا تيلور'' بیشتر...
fitness
    نوشيدن آب طبيعتا اشتهاي شما را كاهش مي‌دهد و به بدنتان كمك خواهد كرد چربي‌هاي ذخيره شده را وارد چرخه سوخت و سوز(متابوليسم) كند. مطالعات به عمل آمده نشان مي‌دهد كاهش مصرف آب موجب افزايش ذخيره چربي بدن مي‌شود، در حالي كه افزايش نوشيدن آب به سوخت و سوز چربي‌ها كمك موثري بیشتر...
fitness
  اگر هنوز از افزایش وزن ناشی از خوردن و خوابیدن‌های اجباری شکایت دارید و نتوانسته‌اید از این اضافه وزن رهایی پیدا کنید، می‌توانید برای لاغر شدن از گزینه‌های گیاهی کمک بگیرید، اما نکته مهم‌تر بی‌خطر بودن این گیاهان و انتخاب صحیح آنها است. در این مقاله که در سایت بیشتر...
fitness
  متخصصان تغذیه تاکید کردند: پیاز، چای سبز و برگ زیتون برای مقابله با چاقی مفید هستند. یک پروفسور زیست پزشکی در مطالعات خود دریافته است که انواع پیازهای خوراکی، چای سبز و عصاره برگ زیتون می‌توانند با چاقی و بیماریهای ناشی از آن مانند بیماری قلبی، دیابت و کبد چرب مقابله بیشتر...
fitness
    متخصصان علوم تغذیه در یک تحقیق جدید خاطرنشان کردند که تمشک آبی برای مقابله با چاقی موثر است . این متخصصان می‌گویند خوردن تمشک آبی به دلیل مقابله با رشد سلول‌های چربی می‌تواند راه‌کاری موثر برای مقابله با چاقی باشد. شوانی موگ متخصص و فارغ التحصیل دانشگاه «تگزاس بیشتر...
fitness
  درمان سلولیت به طور خلاصه با رژیم غذایی، ورزش کردن و نیز ماساژ دادن تعریف می شود.یک رژیم غذایی با کالری پایین می تواند به کاهش دادن کالری مصرفی کمک کرده و چربی ها را از تشکیل سلولیت بازدارد.     البته ذکر این نکته ضروری است که هیچ رژیم غذایی نمی تواند باعث شود چربی تنها بیشتر...
fitness
  لولیت در زنان بسیار رایج تر از مردان است؛ در حقیقت اکثر زنان(حد اقل هر ۸ زن از هر ۱۰ زن) درجه های مختلفی از سلولیت را دارند.شاید این بدان علت باشد که در زنان چربی به طور طبیعی در نواحی پایینی بدن( بین زانو و ران، کفل و ران) توزیع شده اند که نواحی رایج سلولیت هستند و قدرت ذخیره بیشتر...
fitness
  تحقیقات اخیر نشان داده‌اند، افرادی که کمتر از ۷ ساعت یا بیشتر از ۹ ساعت در طول شب می‌خوابند، بیشتر از افرادی که هر شب ۸ ساعت می‌خوابند به وزنشان افزوده می‌شود و به عبارت دیگر استعداد چاقی بیشتری دارند. همان‌طور که خیلی از ما می‌دانیم، افرادی که قصد دارند وزن خود را بیشتر...
fitness
  همه ی افراد دوست دارند که شکمی صاف داشته باشند،چه غذاها و رفتارهایی باعث می شوند که شکممان بزرگ شود؟ دکتر حمیدرضا فرشچی، متخصص تغذیه در این باره می گوید: مشکل بزرگ بودن شکم شاید در کشورهای شرقی که حجم غذاها بسیار بالا است و افراد در هر وعده غذایی غذای سنگین و پرحجم مصرف می بیشتر...
fitness
  یک پژوهش جدید در انگلیس نشان داده است؛ کارمندان چاق بیش از همکاران لاغرتر خود به دلیل ابتلا به بیماری، نیاز به گرفتن مرخصی و ترک محل کار پیدا می‌کنند.  به گفته محققان؛ این امر می‌تواند انگیزه قوی دیگری برای کارمندان باشد تا با افزایش اندازه دور کمر و بزرگ شدن شکم خود در بیشتر...
fitness
  الگوهای منطقه‌ای چربی از نظر ژنتیکی کنترل می‌شوند و میان زنان و مردان متفاوت است. ۲ نوع از ذخیره‌سازی چربی به نام‌های آندروئید (چاقی سیبی شکل یا شکمی) و گاینوئید (چاقی گلابی شکل یا سرینی رانی) شناخته شده است. چاقی سیبی شکل بیشتر در مردان دیده می‌شود و بالا رفتن سن نیز بیشتر...
fitness
  دانشمندان به تازگی مکانیسمی را کشف کرده‌اند که عامل ارتباط بین چاقی و ناباروری است. دکتر آندرو وولف از مرکز کودکان هاپکینز در این پژوهش خاطرنشان کرد: پیش از این تصور می‌شد که نارسایی و ناتوانی در تولیدمثل به دلیل مقاومت انسولینی است. وولف افزود: آنچه ما پیشنهاد می‌کنیم بیشتر...
fitness
  آیا اگر نسبت وزن به قد شما در محدوده طبیعی قرار گیرد، شما چاق نیستید و از عوارض چاقی و بیماری‌های متابولیک در امانید؟ در طی سالیان متمادی دانشمندان به دنبال شاخصی برای طبقه‌بندی سوءتغذیه، وزن طبیعی و افزایش وزن بوده‌اند و شاخص‌های متفاوتی را در این زمینه مطرح بیشتر...
fitness
دبیر انجمن پیشگیری و درمان چاقی گفت: انجام فعالیت‌ ورزشی را به افراد برای درمان چاقی توصیه می‌کنیم ولی ورزش به تنهایی باعث رفع این بیماری نمی‌شود بلکه مساله مهم، رعایت رژیم غذایی است. دکتر محمد هاشمی درباره میزان کارایی وسایلی که در ماهواره‌ برای رفع چاقی توصیه بیشتر...
fitness
  دانشمندان این نظریه را که تعدادی از افراد به دلایل ژنتیکی چاق هستند و نمی‌توانند هیچ کاری برای کاهش وزن خود کنند رد کردند.دانشمندان متوجه شدند افراد چاق می‌توانند نزدیک به ۴۰ درصد از وزن اضافه را که به واسطه دلایل ژنتیکی در فرد ایجاد شده‌اند با ورزش کردن از بین بیشتر...
fitness
  لپتین یک هورمون بازدارنده طبیعی اشتهاست که از سلول‌های چربی بدن ترشح می‌شود. کشف این هورمون  هیجانی را در دهه ۹۰ میلادی ایجاد کرد. آن زمان محققان در مطالعاتی که روی موش انجام دادند دریافتند لپتین باعث کنترل اشتهای موش گردیده،‌ لذا موش وزن کم می‌کند. اما این پدیده بیشتر...
fitness
    محققان ۱۴ کشور مختلف را بررسی کردند تا معین کنند آیا محل زندگی شما می‌تواند روی تناسب اندام، چاقی یا لاغری شما موثر باشد. برای مثال در کشورهایی که محل‌های خاص برای دوچرخه سواری یا پیاده‌روی وجود دارد مردم تناسب اندام بهتری دارند و در کشورهایی که این تمهیدات اندیشیده بیشتر...
fitness
    طبق نتایج یک مطالعه گسترده، افرادی که از افسردگی یا اضطراب رنج می‌برند احتمال بیشتری وجود دارد که مبتلا به چاقی بوده و نیز سیگار بکشند، که این هر دو جزو عوامل خطر اصلی بیماری‌های مزمن هستند. دکتر تارا استرین و همکارانش از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا بیشتر...
fitness
  دختری ۷ ساله دارم که ۳۶ کیلوگرم وزن دارد و مدام وزن او در حال افزایش است. برای رسیدن او به وزن مطلوب چه کنم؟ مهمترین عامل در حفظ تعادل وزن و سلامت در همه افراد از جمله کودکان، برخورداری از برنامه غذایی کافی، متعادل و متنوع است. دختر۷ ساله شما ممکن است از برنامه غذایی صحیحی بیشتر...
fitness
  کارشناسان علوم پزشکی در آمریکا هشدار دادند که بهای بزرگ شدن اندازه شکم و دور کمر، کوچکتر شدن و تحلیل رفتن مغز است . دکتر آنتونیو کانویت متخصص دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک در این باره خاطرنشان کرد: چاقی با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع دوم در ارتباط است که پیامد دیابت بیشتر...
fitness
    رییس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: مکمل‌های غذایی، نقش درمانی تعیین کننده و درازمدتی از نظر علمی ندارند و در کوتاه مدت در کاهش التهاب و ورم مبتلایان به آرتروز خفیف و متوسط، موثر هستند . دکتر غلامعلی عکاشه افزود: داروهای ضد التهابی بر درمان آرتروز تاثیر غیرمستقیم بیشتر...
fitness
  بر اساس یک تحقیق علمی، افراد چاق از حس بویایی بهتری در مورد مواد غذایی برخوردار هستند.محققان دانشگاه پورتسموث انگلستان می گویند نتایج اولیه تحقیقات آنها نشان می دهد که چرا بعضی از افراد برای لاغر ماندن دچار مشکل هستند . کارشناسان در حال حاضر از این نکته آگاهند که بخشی از بیشتر...
fitness
    متخصصان تغذیه می‌گویند: کسالت و بی‌حوصلگی در زنان به پرخوری و در نهایت به چاقی منجر می‌شود . کارشناسان موسسه لاغری «APPEsat» با بررسی بر روی پنج هزار فرد بالغ دریافته‌اند که یک چهارم از غذایی که مردم مصرف می‌کنند در شرایطی است که حتی اصلا گرسنه نیستند. به طور معمول زنان بیشتر...
fitness
    هنگامی که سخن از افزایش فعالیت بدنی می‌شود، افراد خیلی چاق به فکر فرو می‌روند که چه فایده‌ای دارد و چرا باید خود را به زحمت بیندازند؟ آنها که وزنشان تا وزن ایده‌آل خیلی فاصله دارد و معلوم نیست که با ورزش به وزن مطلوب خود برسند، اما این زحمت بی‌ارزش نیست و واقعیت چیز بیشتر...
fitness
  چاقی یک بیماری مزمن است که اضافه وزن غیر طبیعی بدن تعریف می‌شود که اثرات بسیار مخربی بر روی انسان دارد. به کسی چاق گفته می‌شود که شاخص توده بدن او از عدد ۳۰ بالاتر باشد و به فردی دارای اضافه وزن می‌گویند که شاخص توده بدن او از ۲۵ تا ۳۰ باشد . چاقی بیماری کشنده‌ای نیست اما بیشتر...
fitness
    در طی سال‌های اخیر شیوع فراموشی و اختلالات مغزی در سنین بالای عمر افزایش یافته است. افزایش طول عمر و امید به زندگی نیز یک نگرانی را در جامعه نسبت به ابتلای به این بیماری، در سال‌های سالمندی بوجود آورده است تا جایی که خیلی از افراد در هنگام فراموشی‌های ناشی از استرس‌های بیشتر...
fitness
  پژوهشگران کالج سلطنتی لندن می‌گویند: چربی اطراف شکم و دور کمر خطر ابتلا به سرطان روده را افزایش می‌دهد. دانشمندان می‌گویند : افرادی که چربی اضافه در اطراف شکم خود حمل می‌کنند حتی اگر سایر اعضای بدنشان هم لاغر باشد با خطر ابتلا به سرطان مواجه هستند. محققان می‌گویند: در بیشتر...
fitness
  در یک ارزیابی جدید معلوم شد هورمونی که در بافت چربی بدن یافت می‌شود با افزایش خطر زوال عقل و ابتلا به آلزایمر در زنان مرتبط است . آلزایمر شایعترین نوع زوال عقل است. به گفته متخصصان دانشگاه توفتر در بوستون آمریکا، مطالعات نشان دهنده ارتباط بین مقاومت انسولینی و افزایش خطر بیشتر...
fitness
    متخصصان تغذیه می‌گویند شما می‌توانید با انتخاب بشقاب و ظروف کوچکتر برای غذا خوردن تا حد زیادی مانع از افزایش وزن ناخواسته خود شوید . بریان واسنیک، روانشناس دانشگاه کورنل که سرپرستی این تیم از متخصصان تغذیه را برعهده داشته خاطرنشان کرد: مردم تصور نمی‌کنند که اقدامی بیشتر...
fitness
    یک مطالعه جدید نشان می دهد که که در آن خطر ابتلا به بیماری های قلبی با میزان چربی اندوخته بدن متناسب است و هرچقدر این افراد چاق تر باشند خطر ابتلای آنها بیشتر است . پزشکان از مدت ها به این فکر بودند که چرا برخی از افراد چاق سالم به نظر می رسد در حالی که گویا عده ای دیگر در بیشتر...
fitness
    ورزش بهترین شیوه برای سوزاندن کالری‌ها است اما گاهی اوقات اشتباهاتی در تمرینات رخ می‌دهد که ممکن است موجب کند شدن سوخت وساز بدن شده و در نتیجه مانع از کاهش وزن شوند . به گزارش سلامتستان به نقل از ایسنا، کارشناسان بهداشت و سلامت آمریکا در مقاله جدیدی در سایت بهداشتی بیشتر...
fitness
    کارشناسان تغذیه می‌گویند اگر قصد دارید وزن خود را کم کنید هرگز چای را همراه با شیر استفاده نکنید چون ترکیب چای با شیر موجب افزایش وزن می‌شود . به گزارش سلامتستان به نقل از روزنامه تلگراف، این کارشناسان می‌گویند چای حاوی مقادیر زیادی از ترکیباتی است که به کاهش چربی بیشتر...
fitness
    اگر می‌خواهید وزنتان را کاهش دهید بهتر است بدانید که فقط با کم خوردن این کار میسر نمی‌شود بلکه می‌توانید با افزودن برخی از مواد خوراکی موثر، وزن خود را بیشتر و سریعتر کم کنید . به گزارش سلامتستان به نقل از مجله تغذیه، کارشناسان تغذیه در این مقاله جدید ۱۰ ماده بیشتر...
fitness
  اگر شما هم از جمله کسانی هستید که دائما رژیم‌های غذایی مختلف را آزمایش می‌کنید اما موفق نمی‌شوید وزن خود را کاهش دهید توصیه می‌شود که یک بار دیگر عادات تغذیه‌ای خود را ارزیابی کنید . کارشناس تغذیه و سلامت در مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا در این مقاله چند توصیه را بیشتر...
fitness
  براساس یک تحقیق که توسط پزشکان آمریکایی صورت گرفت این موضوع مشخص شد که خودروی افراد عامل اصلی بروز چاقی در آنان است . براساس این پژوهش آماری که بین سال‌های ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۷ میلادی در اکثر ایالات آمریکا صورت گرفت، این موضوع مشخص شد که به صورت تقریبی ۹۹ درصد چاقی‌ افراد به بیشتر...
fitness
  لاغری‌های لیپوساکشن که در واقع عمل جراحی به منظور خارج کردن چربی‌های زیر پوستی است ، دائمی نمی باشد و چربی‌ها پس از مدتی در جایی دیگر از بدن ظهور می کند. پزشکان دانشکده پزشکی کلرادو معتقدند که چربی‌های خارج شده از زیرپوست بر اثر جراحی لیپوساکشن پس از یک سال در بیشتر...
fitness
  رییس اداره بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت با هشدار نسبت به روند فزاینده چاقی در کشور، بیماری‌های واریس، نازایی، کاهش متوسط سن و همچنین احساس محرومیت اجتماعی و حقارت را در افراد چاق بیشتر از دیگران دانست. دکتر ابوالقاسم جزایری به ایسنا گفت: حدود ۴۰ درصد مردان و ۵۲ بیشتر...
fitness
  دكتر مريم حبيبي متخصص تغذيه و رژیم درمانی زیبایی: داروهايي كه براي كاهش وزن استفاده مي‌شود ممكن است آثار متفاوتي روي سيستم بدن داشته باشد. در واقع تاثيري كه دارو بر هر ناحيه مي‌گذارد، در بخش‌هاي مختلف بدن متفاوت است. دسته‌اي از داروها روي سيستم عصبي فرد اثر مي‌كند و بیشتر...
fitness
  دختری 7 ساله دارم که 36 کیلوگرم وزن دارد و مدام وزن او در حال افزایش است. برای رسیدن او به وزن مطلوب چه کنم؟ سید علی مصطفوی کارشناس ارشد تغذیه و رژیم درمانی مهمترين عامل در حفظ تعادل وزن و سلامت در همه افراد از جمله کودکان، برخورداري از برنامه غذايي کافي، متعادل و متنوع بیشتر...
fitness
  دكتر محمدصادق كرماني در زير برخي رفتارها ذكر شده است كه با رعايت آنها مي‌توان به اندام متناسبي دست پيدا كرد: 1- فقط در حالت نشسته و در يك مكان خاص غذا بخوريد. 2- پس از اتمام غذا فورا ميز غذا را ترك كنيد. 3- غذاخوردن را هم‌زمان با كار ديگر انجام ندهيد. (كتاب خواندن و خوردن، بیشتر...
fitness
  تبیان، ترجمه ریحانه حمیدی فر: ویتیلیگو نوعی بیماری التهابی پوست است. این بیماری معمولا به صورت لکه‌ های سفید رنگ و به طور قرینه در دو سمت بدن خود را نشان می ‌دهد. آن را به نام های " برص " و " پیسی " نیز می شناسند.مواد غذایی یکی از بخش های مهم زندگی هر فردی است و تنها راه تامین بیشتر...
fitness
  خيلي‌ها بر اين باورند كه استفاده از بشقاب كوچك باعث مصرف كمتر غذا و در نهايت كاهش وزن مي‌شود. اين يك باور صحيح است چرا كه تاثير رواني آن منجر به لاغر شدن فرد مي‌شود. تحقيقات جديد ثابت كرده‌اند كه سايز قاشق و چنگال نيز در كاهش مصرف غذا و كاهش وزن تاثير دارد. در واقع تغيير بیشتر...
fitness
  ريحانه دانشور مترجم زبان انگليسي متخصصان علوم تغذيه در يك تحقيق جديد خاطرنشان كردند كه تمشك آبي براي مقابله با چاقي موثر است. متخصصان مي‌گويند؛ خوردن تمشك آبي به دليل مقابله با رشد سلول‌هاي چربي راهكاري موثر براي مقابله با چاقي است. شواني موگ متخصص و فارغ التحصيل بیشتر...
fitness
  تحقيقات اخير دانشمندان نشان مي‌دهد ظروف پلاستيكي كه براي مصارف غذايي از آن استفاده مي‌شود، داراي تركيبات شيميايي به نام فتالات هستند كه به منظور انعطاف‌پذيري، شفافيت و استحكام ظروف به كار مي‌روند. اما گرما و اسيدي يا قليايي بودن محيط درون ظرف‌ها باعث نفوذ فتالات بیشتر...
fitness
  ايام ماه رمضان مي‌توان فرصت مناسبي برای كاهش وزن باشد اما ولع غذا خوردن هنگام افطار، مانع از لاغر شدن فرد مي‌شود. محققان بر اين باورند كه مصرف زياد غذا در هنگام افطار و همچنين مصرف مواد قندي غيرطبيعي مانند زولبيا و باميه و آبميوه‌هاي غيرطبيعي، موجب مي‌شود اغلب بیشتر...
fitness
  اگر مي‌خواهيد لاغر شويد به توصيه متخصصان تغذيه دقت كنيد و ادويه كاري را به رژيم غذايي خود اضافه كنيد. طي تحقيقاتی كه بر روي دو گروه از افراد انجام شد. گروهي كه در غذاهاي خود از ادويه كاري استفاده مي‌كردند، سوخت و ساز دروني بدنشان افزايش يافت و افزايش دماي داخلي بدن گواه بیشتر...
fitness
  انبه سرشار از فيبر و موادمغذي كه براي سلامت بدن بسيار مفيد است. اما آيا مي‌دانستيد كه با خوردن اين ميوه لاغر مي‌شويد؟ انبه كه در فصل تابستان به وفور يافت مي‌شود مي‌تواند نقش مهمي را در برنامه لاغري شما داشته باشد. از اين رو محققان توصيه مي‌كنيد كه به طور روزانه از اين بیشتر...
fitness
  يك ضرب‌المثل قديمي مي‌گويد كه صبحانه را تنها، ناهار را با دوست و شام را با دشمن بخوريد. اما بررسي‌هاي جديد نشان مي‌دهد اگر در وعده صبحانه انرژي كمتري دريافت شود، در تمام طول روز نيز انرژي به ميزان كم دريافت مي‌شود و اين بدان معناست كه افراد چاق براي كاهش وزن خود بايد بیشتر...
fitness
  اين روزها بازار نوشابه‌هاي رژيمي بسيار داغ است و افرادي كه دچار اضافه وزن هستند شايد ترجيح مي‌دهند كه از اين نوع نوشابه‌ها استفاده كنند. اين در حالي است كه پزشكان معتقدند كه نوشابه‌هاي رژيمي مانع از چاق شدن افراد نمي‌شود. اين نوشديني‌ها سرشار از اسپارتام هستند كه بیشتر...
fitness
  بررسي‌هاي جديد بر روي زنان بيكار و بي‌حوصله نشان مي‌دهد كه اين افراد براي رفع مشكل خود به خوردن روي مي‌آورند. زنان افسرده و غمگين معمولا به خوردن تنقلات و در كل ريزه‌خواري روي آورده و از آنجايي كه نسبت به آنچه كه مي‌خورند بي‌توجه هستند، به مرور دچار افزايش وزن و چاقي بیشتر...
fitness
  يكي از بهترين ميوه‌هايي كه در رژيم لاغري مي‌توان به كار برد، انگور است. انگور ميوه‌اي است كه بدن را در برابر موادي همچون اسيد اوريك، سنگ‌هاي صفراوي و مسموميت‌هاي مزن موسون مي‌دارد. اين ميوه براي كساني كه قصد لاغر شدن دارد بسيار مناسب است.   از سوي ديگر مصرف آبغوره بیشتر...
fitness
  تا به حال از خواص ميوه نارنگي حرف‌هاي زيادي به ميان آمده است، اما تحقيقات جديد نشان مي‌دهد؛ ماده نوبيلتين موجود در اين ميوه در محافظت بدن در برابر ديابت نوع دوم و همچنين پيشگيري از چاقي موثر است. طبق گفته محققان اين ماده مانع از تشكيل چربي در كبد مي‌شود. البته چنين بیشتر...
fitness
  اين ميوه بسيار خوش‌طعم كه در اين فصل از سال به وفور يافت مي‌شود. داراي ميزان 80 كيلو كالري انرژي است و جزو ميوه‌هاي پركالري محسوب مي‌شود. مصرف آن براي افراد چاق موجب افزايش وزن بيشتر مي‌شود. از سوي ديگر خرمالو حاوي قند فراواني است كه مصرف آن براي افراد ديابتي توصيه بیشتر...
fitness
  تصور خيلي از افراد اين است كه شيرموز موجب چاقي مي‌شود اما اين طور نيست. اين درست است كه موز ميوه پركالري است اما چربي بسيار پاييني دارد و موجب چاقي در فرد نمي‌شود. همچنين استفاده از آبميوه‌هاي طبيعي همراه با شير تاثيري در كاهش جذب كلسيم شير ندارد. توجه داشته باشيد كه بیشتر...
fitness
  زنانی كه در سنین میانسالی اضافه وزن دارند بیش از دیگر زنان در معرض خطر ابتلا به آلزایمر قرار دارند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز؛ محققان علوم پزشكی می گویند؛ این دسته از زنان به خصوص وقتی كه محیط مچ دست بالایی داشته باشند بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیشتر...
fitness
  تحقیقات جدید نشان می دهد که اندازه گیری سلامت فرد توسط توده های چربی بدن، نتیجه بخش تر از اندازه گیری توسط وزن است. به گزارش گروه ترجمه «سلامت نیوز»، پژوهشگران در کلینیک مایو به تازگی دریافته اند که  که افراد با وزن طبیعی و درصد چربی بالا (بیش از 20 درصد برای زنان ، 30 درصد بیشتر...
fitness
  عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت:تغذیه مناسب باید دارای سه ویژگی تنوع ، کفایت و تعادل باشد و افراط در هر یک از آنها می تواند منجر به چاقی شود دکتر ناصر کلانتری در گفت و گو با خبرنگار سلامت نیوز اظهار داشت:چاقی هم دلایل وراثتی و ژنتیکی دارد و هم به عوامل بیشتر...
fitness
  مدیر موسسه تغذیه سلامت و توسعه اظهار داشت:90 درصد دیابت های نوع دوم با چاقی مرتبط است که البته می توان با کاهش وزن به بهبود آن کمک کرد. دکتر ربابه شیخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار سلامت نیوز گفت:چاقی منشاء بسیاری از بیماری ها در انسان است و افراد چاق نسبت به دیگران بیشتر در بیشتر...
fitness
  كارشناسان در انگلیس پیشنهاد كردند: كودكان چاق از خانواده های خود جدا شوند. چند نهاد علمی - پزشكی در انگلیس پیشنهاد كردند كودكان بسیار چاق، با جدا شدن از خانواده هایشان، در موسسه های تغذیه، رژیم غذایی مناسب بگیرند. بر اساس این گزارش، بی توجهی پدر و مادرهای شمار زیادی از بیشتر...
fitness
  تحقيقات نشان مي‌دهد، مصرف مقدار زيادي لبنيات در رژيم غذايي روزانه نه تنها موجب لاغري مي‌شود، بلكه پايدار ماندن آن را تضمين مي‌كند به گفته متخصصان، لبنيات به افرادي كه رژيم غذايي دارند كمك مي‌كند چربي بيشتري سوزانده و با وجود مصرف كالري بيشتر دچار اضافه وزن بیشتر...
fitness
  افزايش وزن به ويژه در نواحي بطني، اختلالات تنفسي کودکان را در هنگام خواب شديدتر مي‌کند. منظور از اختلالات تنفسي در خواب (OSA) توقف چندين باره تنفس در طي خواب شبانه است. اين اختلال غالباَ با خروپف کردن شديد همراه است، حدود 2 درصد از کودکان به اين اختلال دچارند که با برداشتن بیشتر...
fitness
  تحقيقات تازه پژوهشگران نشان مي‌دهد: هر چه شروع تغذيه کودکان را با غذاهاي جامد به تعويق بياندازيد، در بزرگسالي اضافه‌وزن كمتري خواهند داشت. محققان دانشگاه Copenhagen اعلام کردند؛ كودكان خود را هر چه ديرتر يعني در حدود ‌٢ تا ‌٦ ماهگي را با غذاهاي مکمل آشنا کنيد تا خطر اضافه بیشتر...
fitness
  دانشمندان یونانی در بررسیهای خود کشف کردند علت اینکه غذا خوردن سریع موجب چاقی می شود این است که هورمونها زمان کافی را برای متوقف کردن اشتها ندارند. محققان بیمارستان عمومی لایکو در آتن نشان دادند زمانی که فرد غذا را با سرعت می خورد هورمونهایی که باید اشتها را پس از خوردن بیشتر...
fitness
  يک فوق تخصص غدد گفت: تمام افراد چاق تنها به علت پرخوري، کم تحرکي يا مصرف نامناسب غذا، چاق نمي‌شوند، بلکه اين عوامل تنها چاقي را تشديد مي‌کنند. دکتر عليرضا استقامتي، عضو هيات مديره انجمن متخصصان غدد در گفت‌وگو باایسنا، گفت: پرخوري يا كم خوري و ورزش يا کم تحرکي بخشي از بیشتر...
fitness
  وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی ، چاقی را یكی از معضلات مهم بهداشتی كشورمان برشمرد . دكتر لنكرانی گفت : مصرف غذاهای پرانرژی كه حاوی مقادیر زیاد چربی و مواد قندی است و كم تحركی ، باعث افزایش وزن شمار زیادی از مردم شده است .دكتر لنكرانی خاطرنشان كرد: پیشتر بیش از 15 درصد مردم بیشتر...
fitness
  زنان باردار نباید اضافه وزن قابل توجهی پیدا کنند، که در این صورت،مادر و فرزند با مشکلاتی رو به رو می شوند. به گزارش سلامت نیوز به نقل از شبکه تلویزیونی سی بی اس آمریکا، پژوهشگران می گویند: زنان باردار باید به دقت مراقب اضافه وزن خود باشند. تحقیقات موسسه پزشکی آمریکا نشان بیشتر...
fitness
  دانشمندان فرانسوي موفق به كشف دارويي شده‌اند كه اين دارو بدن را به سوزاندن چربي و در نتيجه از دست دادن وزن، ترغيب مي‌كند. به گزارش سلامت نیوز، داروي فوق حتي در مواقع مصرف رژيم‌هاي غذايي پرچرب، تاثيرگذار است.تيم پژوهشي دانشگاه لوئي پاستور دريافتند كه اين دارو از موشها در بیشتر...
fitness
  بسیاری از افراد مبتلا به سرطان علاقه مند به آزمایش روش هایی پیشنهادی و موثر برای درد و ناراحتی خود هستند. اگر ابتلا به سرطان وضعیتی را ایجاد کرده که فرد قادر به کنترل سلامتی خود نیست، این روش ها تا اندازه ای امید بخش و کمک کننده است. در این مطلب که توسط گروه ترجمه بیشتر...
fitness
    آیا با وجود رژیم های سخت باز هم وزن تان تغییر نکرده است ، این مطلب را بخوانید تا متوجه اشتباهاتتان بشوید . 5- یوگا به بهبود تمام انواع دردهای پشت کمک می‌کند. واقعیت این است که یوگا به کاهش دردهای ناحیه پشت کمک می‌کند اما این مورد شامل انواع این دردها نمی‌شود. اگر بیشتر...
fitness
  يك متخصص تغذيه گفت: كمربند‌هاي لاغري حرارتي و لرزشي هيچ كدام موجب سوزانده شدن چربي‌هاي بدن نمي‌شوند و تأثيري در كاهش وزن ندارند. سيد ضياء الدين مظهري در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: اضافه وزن در افراد يكي از عوامل كمردرد شديد،‌ درد و‌ سائيدگي بیشتر...
fitness
  حذف شیر و جایگزین شدن آب میوه در رژیم غذایی برای افرادی كه به منظور لاغری رژیم می گیرند، مناسب نیست. به گفته متخصصان : رژیم آب میوه ، نه تنها موجب لاغری سریع نمی شود؛ بلكه شخص را به پرخوری مبتلا می كند.براساس تحقیقات نوشیدنی ها، دارای مقدار زیادی شكر هستند كه موجب به كار بیشتر...
fitness
  شاید همین الان درصدد کاهش وزن قابل توجهی می باشید و از طرفی زمان کافی برای مطالعه انواع رژیم های غذایی ندارید. در ادامه به بعضی از مهم ترین و بهترین توصیه های رژیم های غذایی متنوع اشاره می کنیم که با عمل به آن به نتیجه دلخوا خود خواهید رسید. 1-    از قرار گرفتن در معرض بیشتر...
fitness
  طریقه صحیح رژیم‌گرفتن و کاهش وزن این است که این کار را به تدریج و در طول زمان انجام دهید و رژیم غذایی متعادلی با مقادیر کافی از غذاهای سالم داشته باشید. سلامت نیوز به نقل از همشهری آنلاین:انجمن قلب آمریکا می‌گوید رژیم‌های غذایی که بر مبنای خوردن تنها یک نوع غذا هستند بیشتر...
fitness
  پیروی از برنامه های غذایی غیر علمی و غلط و تاکید بیش از حد بر کاهش وزن ، شیوع رفتارهای تغذیه ای نادرست را در کودکان افزایش می دهد. به گزارش سلامت نیوز، جدیدترین شماره نشریه پزشکی آرشیو طب کودکان و نوجوانان نوشت : رژیم های غذایی غلط و تاکید و فشار بیش از حد به نوجوانان بیشتر...
fitness
  25 میلیون ایرانی به بیماری مزمن اضافه وزن مبتلا هستند. دبیر انجمن علمی تغذیه كودكان ایران با بیان این مطلب گفت : چاقی ، همه گیری جهانی است كه از دهه 70 میلادی شناخته شده و روز به روز در كشورهای مختلف جهان رو به گسترش است. دكتر ناهید عزالدین زنجانی افزود : چاقی یك بیماری بیشتر...
fitness
  پژوهشگران معتقدند كه افراد به طور ناخود آگاهي تحت تاثير وزن اطرافيانشان قرار مي‌گيرند، بنابراين افرادي كه چاق هستند مي‌توانند باعث شوند كه دوستانشان نيز وزن بيشتري كسب كنند. يك گروه بين المللي از پژوهشگران از جمله متخصصان دانشگاه وارويك با بررسي نتايج يافته‌هاي بیشتر...
fitness
  بهترين دستور براي از بين بردن چربي هاي اضافي و لاغر شدن اين است كه در هنگام صبحانه از ميوه‌ها به ويژه ميوه‌هاي كم قند و كم چربي استفاده شود. به گزارش ایسنا ، بهترين ميوه براي اين رژيم، مركبات، انواع آلو، گوجه و گلابي و ميوه هاي تازه فصلي مي باشند.وقتي در هنگام صبح ميوه بیشتر...
fitness
  یک متخصص تغذیه گفت: استفاده از میوه برای کاهش وزن به جای غلات و جانشینان آن باوری اشتباه است در عین حال مصرف میوه در برنامه غذایی روزانه ضروری است. پریسا زاهدی در گفتگو با مهر در کرج اظهار داشت: بعضی افراد در رژیم خود برای کاهش وزن از مقداری میوه استفاده می‌کنند که این بیشتر...
fitness
  محققان با بررسی دو گروه از افراد چاق دریافتند، گروهی كه به میزان زیاد از لبنیات استفاده می كنند، با وجود دریافت كالری زیاد ... افراد چاق اگر می‌خواهند وزن خود را كاهش دهند، مصرف لبنیات را افزایش دهند. محققان اعلام كردند: مصرف زیاد لبنیات باعث كاهش تمایل افراد چاق به مصرف بیشتر...
fitness
  محققان توصیه می‌كنند، برای كاهش وزن باید این لبنیات خاص را در رژیم غذایی بگنجانید.بسیاری از افرادی كه برای لاغر شدن رژیم غذایی دارند،فرآورده‌های لبنی را از فهرست مواد غذایی حذف می‌كنند. این در حالی است كه محققان دریافتند ماست در واقع توانایی بدن را برای سوزاندن بیشتر...
fitness
  همه آنهایی که اضافه وزن دارند و به سلامت خودشان اهمیت می‌دهند؛ احتمالا با یک قصه پرغصه دست به ‌گریبان‌اند: رژیمی برای کاهش وزن! اگر این قصه، غصه شما هم هست؛ بد نیست با این مطلب، همراه شوید تا ...] سری بزنید به گوشه و کنار دنیا تا ببینید در کشورهای 10گانه‌ای که در این بیشتر...
fitness
  زیره در پیشگیری از بروز اسپاسم روده بخصوص در بیماران با روده تحریک پذیر IBS و چاقی موثر است. این گیاه قویترین ضد نفخ گیاهی است؛همچنین از اسپاسم عضلات صاف روده می‌کاهد و اثرات ضد میکربی متوسط دارد.زیره سبز باعث کاهش قند خون شده لذا در مصرف توام با داروهای کاهنده بیشتر...
fitness
  عمولا هنگامی که رژیم های لاغری می گیریم دوست داریم که هر چه سریعتر وزنمان کم شود،راه حل این موضوع بدین ترتیب می باشد... بهترین راه لاغر شدن سریع،افزایش تعداد وعده‌های غذایی است. دکتر پروانه رحیمی مقدم،فارماکولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران،گفت :اضافه کردن وعده های غذایی بیشتر...
fitness
  پشیمانی پس از یک وعده غذایی مفصل و یا ندامت پس از یک دوره پرخوری فایده ای ندارد. قبل از آنکه عذاب وجدان بگیرید برای کاهش وزنتان برنامه ای منظم با کمک پزشکتان طراحی نمایید. اگر شما بدنبال کاهش وزنید، رژیمهای غذایی سخت و غیر منطقی معجزه ای را برای شما به همراه نخواهند بیشتر...
fitness
  اگر تصمیم به كاهش وزن گرفته‌اید و از وضعیت فعلی خود راضی نیستید، مطمئن باشید یك رژیم غذایی سخت و شدید یا انجام تمرینات ورزشی سنگین راه‌حل مناسبی نخواهد بود. نكته‌ای كه هیچگاه نباید فراموش كنیم این است كه بدن انسان فقط تغییرات آهسته و مستمر را می‌پذیرد. همه ما بیشتر...
fitness
  چگونه باید بفهمیم وزنی را که از دست می دهیم واقعا چربی است نه آب، آیا بعد از رژیم من دوباره به وزن اول خود برمی گردم؟ سوال: چگونه باید بفهمیم وزنی را که از دست می دهیم  واقعا چربی است نه آب، آیا بعد از رژیم من دوباره به وزن اول خود برمی گردم؟ پاسخ: وزن کم کردن میزانی است که بیشتر...
fitness
    آیا می توانید یک ساق پای حجیم رازیباتر کنید؟یا آیا می توانید ساقی لاغر داشته باشید و آنرا تقویت کنید؟ مواردی که شما برای لاغر کردن پاهایتان به آن نیاز دارید نوشته شده توسط مارتیکا هینر، سوال: می خواهم رانهایم را شکل دهم.کدام تمرین ماهیچه های ران را تقویت می کند؟ بیشتر...
fitness
  فکر می‌کنید تمام واقعیت‌ها را درباره تناسب اندام می‌دانید. ممکن است تعجب کنید که بفهمید بسیاری از آنها در صورتی که به نظر صحیح می‌رسند، درواقع اشتباه‌های متداول هستند.   افتادن در دام بسیار ساده است: یکی از همراهان ورزشی شما نکته‌ای درباره تمرینات بدنی می‌گوید و بیشتر...
fitness
  شما احتمالا در خود عیبی دارید كه باعث میشود نتوانید وزنتان را كم كنید، یا اصلا دچار اضافه وزن نشوید. بعضی از مردم، بهترین راه برای مقابله با اضافه وزن را در مصرف كردن بوقلمون سرد، نخوردن شیرینی و شكلات، استفاده نكردن از فست فودها و حذف میان وعده ی بعدازظهر هنگامی‌كه بیشتر...
fitness
    اگر يك انساني مثل من كه عاشقانه غذا را دوست دارد بتواند ، شما هم حتماً مي توانيد ! اين مراحل را امتحان كنيد،پس این مطلب را بخوانید .... من هیچ وقت طرفدار شمردن كالری ها نبوده ام .در واقع ،‌سال گذشته ، من حدود 5/13 كیلو از وزنم را بدون هیچ گونه حساب و كتابی كم كردم . بیشتر...
fitness
  امروزه چاقی يكی از معضلات زندگی صنعتی برای تمام گروه‌های سنی است. بيماری‌های قلبی و عروقی، ديابت (افزايش قند خون)، پرفشاری خون، سنگ كيسة صفرا، نقرس، آرتروز و نيز سرطان‌های سينه، رودة بزرگ و پروستات به دنبال چاقی شكل می‌گيرند. در دهة گذشته، شیوع چاقی 50 درصد افزایش بیشتر...
fitness
  پژوهشگران توصیه می‌كنند كه اگر ژیمناستیك و رژیم گرفتن را فراموش كنید و درعوض كانال تلویزیون را روی فیلم كمدی مورد علاقه تنظیم كنید، می‌توانید از شر چند كیلو اضافه وزن خلاص شوید. پژوهشگران ادعا كرده‌اند كه یك ساعت خندیدن می‌تواند 100 تا 120 كالری انرژی را در بدن انسان بیشتر...
fitness
  عوامل مختلفی در چاقی کودکان دخیل است که از جمله آنها می‌توان به این موارد اشاره کرد،...   وقتی نوزادی به دنیا می‌آید، همه می‌پرسند چند کیلو است و چرا لاغر است و خلاصه از این صحبت‌ها. کم کم که کودک بزرگ می‌شود همه به دنبال این هستند که چقدر تپل است و چه زیبا و چه بیشتر...
fitness
  Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA گاهی اوقات وزن کم می‌کنم اما دوباره به وزن قبلی خود برمی گردم، بنابراین انگار که اصلا هیچ تلاشی نکرده ام و در همان نقطه باقی مانده ام . پرسش: وزن بیشتر...
fitness
  با یک برنامه ریزی درست ، بیماران دیابتی می توانند علائمی که به فشار خون شان مرتبط است را به خوبی تحت کنترل داشته باشند. بوسیله برنامه ریزی و یک رژیم غذایی مناسب می توان بیماری دیابت را کنترل کرد. دیابت وضعیتی است که  بدن نمی تواند انسولین کافی تولید کند یا قادر نیست از بیشتر...
fitness
  زندگی مشترك در كنار همسر برای خانم ها، دلیلی برای خوردن بیشتر مواد غذایی غیرمغذی و در نتیجه افزایش وزن است. زندگی مشترك در كنار همسر برای خانم ها، دلیلی برای خوردن بیشتر مواد غذایی غیرمغذی و در نتیجه افزایش وزن است.اما خلاف این موضوع در مورد مردان صادق است و این بیشتر...
fitness
  از دستور العمل‌های زیر پیروی كنید؛ با این حركات چربی‌های اضافی را میسوزانید و وزنتان را در حال تعادل نگه میدارید... برای انجام دادن چند حركت ساده و مناسب، حوله را بردارید و از دستور العمل‌های زیر پیروی كنید. با این حركات چربی‌های اضافی را میسوزانید و وزنتان را بیشتر...
fitness
  اغلب افراد ترجیح میدهند در طول زمستان به جای ورزش، اوقات خود را در تختخواب بگذرانند. ولی باید سعی كنید تا وزن خود را كنترل کنید . اغلب افراد ترجیح میدهند در طول زمستان به جای ورزش، اوقات خود را در تختخواب بگذرانند. ولی از امسال باید سعی كنید تا وزن خود را كنترل كرده و چند بیشتر...
fitness
  خيلي از ما پس از افزايش وزن، راهي را براي حل اين مشکل انتخاب مي نماييم. از آنجا که امروزه افراد زيادي با اين مشکل دست و پنجه نرم مي کنند، در بين دوستان و فاميل، هر کس تجربه اي را براي رژيم لاغري توصيه مي نمايد. کافي است ما در فردي که رژيم را توصيه مي کند کاهش وزني ديده بیشتر...
fitness
    گاهی پس از صرف غذا در مهمانی ها، از ژله به عنوان دسر غذا استفاده می ‌شود كه اغلب به دلیل مزه خنك و میوه‌ای كه دارد مورد استفاده انواع سلیقه ‌ها، از كودك تا بزرگسال، قرار می ‌گیرد. ولی آیا خوردن این نوع دسر می‌ تواند برای بدن مفید باشد یا خیر، سوالی است كه دكتر احمدرضا بیشتر...
fitness
    برخی از تبلیغات کاهش وزن، بسیار جذب کننده هستند. آیا محصولاتی که با تضمین، کاهش وزن اعجاب انگیز را تبلیغ می‌کنند، واقعیت دارند؟ آیا می‌توان با روزه گرفتن، وزن را کاهش داد؟ پنج کیلو کاهش وزن در ده روز. من به عنوان یک متخصص تغذیه، شیوه‌های بهتری برای کاهش سریع وزن، بیشتر...
fitness
  به خاطر بعضی توصیه‌ها در زمینه رژیم غذایی، گاهی مواقع فکر می‌‌کنید کاهش وزن خیلی مشکل و پیچیده است، اما این طور نیست. برنامه های غذایی که باید بنویسید، بر چسب های غذایی که باید بخوانید، پروتئین، چربی، کربوهیدرات‌هایی که باید به سبد غذایی خود اضافه کنید، همه این کارها بیشتر...
fitness
  گاهی وقتها علی رغم رعایت نکاتی مانند فعالیت ورزشی مناسب و مصرف و سوزاندن ...ناگهان ممکن است دچار اضافه وزن گردید   این تعجب آور نیست که غذاهایی سر شار از سرخ کردنی‌ها و دسرهای شیرین و الکل‌ها و نیز وعده‌های غذایی حجیم چاق کننده هستند و همینطور این طبیعی است که اگر بیشتر...
fitness
  اگر وزن شما زیاد شده است و وقت آن رسیده که وزن خود را کم کنید راههای زیر می تواند شما را در این امر کمک نماید.   اگر زمان آن رسیده است که رژیمی‌برای کاهش وزن بگیرید، پنج مورد زیر می‌تواند به شما در انجام این کار کمک کند. فیبر: هر دو نوع فیبر قابل جذب و غیرقابل جذب به شما در بیشتر...
fitness
  آماده‌اید که خوش اندام و جوان‌تر شوید؟ با هفت غذا و خوراکی زیر می‌توانید چربی بیشتری را از بدن خود کم کنید. آنها را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید و حدود پنج کیلوگرم در سال، وزن کم کنید. آب همراه با لیمو محققان با آزمایش روی 240 زن در کالیفرنیا دریافتند: افرادی که بیشتر...
fitness
  محققان موفق به کشف نکته جدیدی شدند که می تواند شیوع بیشتر چاقی در زنان را نسبت به مردان توجیه کند؛ توانایی زنان برای...   محققان موفق به کشف نکته جدیدی شدند که می تواند شیوع بیشتر چاقی در زنان را نسبت به مردان توجیه کند؛ توانایی زنان برای کنترل اشتها در برابر غذاهای مورد بیشتر...
fitness
  بر اساس شواهد علمی، آن دسته از زنان چاق كه شروع به مصرف مكملهای كلسیم و ویتامین دی می‌كنند، در كاهش وزن خود موفق‌تر از دیگرانند. مصرف كلسیم و ویتامین دی در كاهش وزن افراد چاق موثر است. به گزارش شبکه خبر، بر اساس شواهد علمی، آن دسته از زنان چاق كه شروع به مصرف بیشتر...
fitness
  نتایج یک طرح تحقیقاتی نشان داد که کاهش مصرف نوشابه‌های حاوی شکر در قیاس با غذاهای جامد، تاثیر بیشتری بر کاهش وزن دارد. نتایج یک طرح تحقیقاتی که در شماره اخیر مجله آمریکایی تغذیه بالینی منتشر شد، نشان داد که کاهش مصرف نوشابه‌های حاوی شکر در قیاس با غذاهای جامد، بیشتر...
fitness
    چربی های اضافی بدن در اولین نقطه ای که جمع می شوند ناحیه شکم می باشد اما برای اینکه از این عمل ممانعت ورزیم چه کاری باید انجام دهیم؟ تغذیه ناصحیح و عدم تحرک و ورزش کردن باعث می شود که چربی های اضافی بدن در قسمت شکم تان تجمع پیدا کنند.اما چه کارهایی باید انجام دهیم تا بیشتر...
fitness
    محققان می‌گویند برای آنکه به چاقی دچار نشوید باید غذا بخورید،اما این جمله به این چه معناست ؟ طبق بررسی‌های پژوهشگران آمریکایی که مشروح تحقیقات‌شان در مجله Obesity به چاپ رسیده است.بهترین زمان برای خوردن شام ساعت 18 است. بررسی‌ها روی موش‌ها نشان داده است دیر شام بیشتر...
fitness
  آخرین تحقیقات نشان می دهد خوردن تخم مرغ در وعده صبحانه می تواند باعث کاهش وزن شود.یک تخم مرغ در روز می تواند میزان مصرف کالری را در طول روز تا 18 درصد کاهش دهد.این غذای سرشار از پروتئین احساس سیری و پر بودن شکم را به شما می دهد و به این ترتیب شما دیگر تمایلی برای خوردن بیش تر بیشتر...
fitness
  برنامه معین و مشخص سالیانه ای كه اسلام تحت عنوان « روزه و روزه داری » برای پیروان خود جزء اهم وظایف و افضل فرایض قرار داده است، بر خلاف آنچه كه ظاهربینان از قضاوت های عامیانه خود، یك عبارت صوری و یك رژیم ساده و عادی نتیجه می گیرند، برنامه ای است كاملاً منظم و اصولی كه از بیشتر...
fitness
  بسیاری از خانم ها و حتی آقایان ورزش هایی مانند پیاده روی را انتخاب می کنند، آیا این ورزش های باعث کاهش وزن نیز می شوند؟ پیاده روی نه تنها به عنوان یک ورزش در حفظ سلامتی بدن مؤثر است،بلکه یکی از بهترین ورزش ها برای کنترل وزن به شمار می رود. بسیاری از کسانی که می خواهند لاغر بیشتر...
fitness
  اینکه چه بخوریم تا لاغر شویم؟"، یکی از سئوالات مورد علاقه ی افراد چاق است، در حالی که بهتر آن است که بپرسند "چه نخوریم تا لاغر شویم؟". ولی از آنجا که خوردن غذا یک عشق پنهان برای آنهاست، راه حل لاغری خود را نیز در آن می یابند. البته باید اذعان نمود که غذا جزو لاینفک زندگی همه بیشتر...
fitness
  خیلی از افرادی که سال ها رژیم لاغری گرفته اند، از این کلمه متنفرند و وقتی به آنان توصیه می شود که رژیم کاهش وزن داشته باشید، می گویند سال هاست که رژیم لاغری دارند، ولی نتیجه ای نمی گیرند. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، حتما به دنبال راهی برای کاهش وزن بدون رژیم لاغری بیشتر...
fitness
  هورمون درمانی در باشگاه های بدنسازی، معجزه یا تقلب؟15عدد تخم مرغ نیمرو یا آب پز، 5 عدد سفیده ی تخم مرغ، 4 لیوان شیر، 5 عدد موز، 250 تا 400 گرم گوشت قرمز، مکمل های پروتئینی و اسید آمینه.این رژیم غذایی روزانه ای است که در برخی باشگاه های بدنسازی و پرورش اندام به ورزشکاران جوانی بیشتر...
fitness
    بهترین غذاها برای کم کردن چربی شکم: اگر شما در کم کردن چربی قسمت میانی بدنتان ناموفق بوده اید، خبرهای خوبی برایتان داریم! دیگر احتیاجی به رژیم های سخت برای لاغر شدن و کم کردن چربی اطراف شکم نیست. کلید اصلی این کار در چربی مفید در روغن حیوانی و گیاهی است. با داشتن این بیشتر...
fitness
    انجام ورزش به ‌تنهائی برای کاهش وزن نتیجه‌بخش نیست. مثلاً اگر بعد از یک ساعت پیاده‌روی چند لقمه غذا یا چند عدد بیسکوئیت بخورید کالری مصرف شده جبران می‌شود و نتیجه‌ای از این ورزش به لحاظ لاغری نخواهید گرفت. به‌عبارت دیگر اگر بخواهید تنها با پیاده‌روی یک کیلوگرم از بیشتر...
fitness
  آیا شما هم احساس می کنید که در ناحیه ی کمرتان دارای دردهای عضلانی هستید؟ پس خواندن این مقاله را به شما توصیه می کنیم. حرکت اول،خم به جلو با پاهای باز :1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را باز کنید.2. یکی از دستان را جلو قرار داده و دیگری را پشت سر بگذارید.سپس باسن را بلند کرده و بیشتر...
fitness
  یک متخصص تغذیه گفت:هل باعث تحریک اشتها می شود و عمل هضم غذا را بهبود می بخشد. دکتر مرتضی صفوی گفت:هل به عنوان ادویه،برای خوشبو كردن نوشیدنی‌ها و غذاها به مصرف می‌رسد و عطر خوش،اثر گرمابخش و اشتها آور هل این دانه را به یكی از بهترین طعم دهنده‌ها تبدیل كرده است كه برای بیشتر...
fitness
  چطور امکان دارد که بعضی‌ها بخواهند چاق شوند؟ اما دلایل زیادی هم وجود دارد كه افراد را به سوی تلاش برای افزایش وزن و چاق شدن می‌كشاند. عده‌ای به طور طبیعی لاغر هستند و دوست دارند اندكی چاق‌تر شوند. برخی بیماری‌ها نیز می‌تواند منجر به كاهش وزن افراد شود. اختلال در غذا بیشتر...
fitness
  به علت ولع غذاخوردن هنگام افطار، اغلب روزه‌داران پس از ماه مبارک رمضان چاق‌تر می‌شوند. بررسی‌های انجام شده در سال‌های اخیر نشان می‌دهد به علت ولع غذا‌خوردن هنگام افطار و نیز مصرف مواد قندی غیر‌طبیعی مانند زولبیا و بامیه درماه رمضان، اغلب روزه‌داران پس از ماه بیشتر...
fitness
  می‌گویند آنهایی که می‌خواهند وزن کم کنند باید زیاد آب بنوشند. آیا این حرف، از نظر علمی، درست است؟ این، سوالی است که از دکتر مسعود کیمیاگر، فوق تخصص تغذیه و رژیم درمانی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی پرسیده‌ایم. اگر این سوال، سوال شما هم هست، با ما همراه بیشتر...
fitness
  آیا رژیم آب درمانی خوب می باشد یا اینکه برای بدن مضر است؟ اگر قند و نشاسته از برنامه غذایی حذف شود، سوخت به سلولهای عصبی نمی‌رسد در نتیجه فرد به عوارضی چون کاهش تمرکز، ضعیف شدن حافظه و عصبی شدن دچار می‌شود.مسوول کمیته آموزش همگانی انجمن تغذیه ایران گفت: رژیم‌های بیشتر...
fitness
    خیلی ها برای لاغر شدن شیوه هایی را انتخاب می‌کنند که نه تنها موجب کاهش وزن آنها نمی‌شود بلکه با نخوردن غذاهای مفید و مغذی که برای بدنشان ضروری است کلی به سلامت عمومی خود لطمه وارد می‌کنند و در عین حال هم دچار کاهش وزن نمی‌شوند. علاوه براین خود را از خیلی از لذت ها هم بیشتر...
fitness
  گاهی افراد چاق و دارای اضافه وزن تصور می‌کنند دریافت کالری و غذایی بیش‌ از اندازه دلیل چاقی آنان است. حال آنکه چاقی همیشه به خاطر خوردن غذای زیاد نیست و به یکی از این بیماری ها مبتلا هستند. عوامل متعددی در بروز چاقی دخیل هستند. برخی از افراد نمی‌دانند که برخی بیشتر...
fitness
    یاد بگیریم که خانمهای لاغر چه چیزی می خورند، چه چیزی نمی خورند و چگونه افراد چاق جدا از آنها عمل می کنند؟ یک فرد لاغر هرگز دربرابر یک سبد نان تسلیم نمی شود و زمانی که می گوید من فقط یک تکه از آن را می خورم همان کار را می کند. آیا چنین چیزی واقعیت دارد؟تحقیقات نشان داده بیشتر...
fitness
  تابستان نزدیک می‌شود، کباب‌پزی پشت خانه و بسیاری از غذاهای سرخ‌شده، سالاد سیب‌زمینی، بستنی‌ها، هات‌داگ و نوشیدنی‌ها مواد غذایی هستند که در تابستان طرفداران بیشتری پیدا می‌کنند. اگر معجون می‌خورید نوعی را انتخاب کنید که دارای گردو و پسته بیشتر بوده و چربی به کار بیشتر...
fitness
  یک متخصص تغذیه پیرامون درمان چاقی، خود درمانی را مذموم و استفاده از کپسول های تبلیغ شده در ماهواره را غیر علمی دانست و تصریح کرد: رژیمی که به سرعت باعث کاهش وزن شود موثر نیست و امکان بروز مجدد چاقی وجود دارد.   دکتر محمد حسن ابوالحسنی با اشاره به لزوم رعایت توصیه‌های بیشتر...
fitness
  آیا این معجون پرانرژی می‌تواند به کسی در رسیدن به وزن مناسب کمک کند؟ بسیاری از مردم ادعا می‌کنند که نوشیدن 2 بار در روز (صبح و شب) مخلوط عسل و دارچین در کاهش وزن مؤثر است. یک حقیقت علمی برای این ادعا وجود دارد. به‌طور سنتی، از عسل به‌عنوان ماده‌ای خواب‌آور، مسکن بیشتر...
fitness
  سلامتی و زیبایی حق افرادی است که اراده بهتر و قوی‌تری دارند. همین یک میان وعده را بخورید و شکر خدا را کنید این میان وعده را یا در فاصله صبحانه تا ناهار بخورید، یا در فاصله ناهار تا شام. هر روز تعداد آگهی هایی که مدعی هستند لاغری بیش از 10 کیلو ظرف کمتر از یک ماه با متد آنها بیشتر...
fitness
  یکی از عمده نگرانی‌های تازه‌مادران پس از دوره طولانی بارداری، رسیدن به وزن قبلی و حتی تناسب اندام است. خیلی از خانم‌ها تصور می‌کنند بارداری فرم طبیعی بدنشان را تغییر خواهد داد و گریزی از آن نیست. به همین دلیل هم با ناامیدی به زندگی ادامه داده و در صدد راهی برای رسیدن به بیشتر...
fitness
  لاغر شدن برای زیبایی و به دست آوردن اندامی زیبا با روشی متناسب: با استفاده از روشی متعادل، مبارزه ای نه چندان سخت و نتیجه ای مطلوب خواهید داشت. رژیم های لاغریرژیم های کم کالری اغلب برای کسانی مناسب اند که باید مقدار زیادی وزن کم کنند که این اضافه وزن نیز ناشی از تغذیۀ بیشتر...
fitness
  برخی عوامل و اتفاقات به چاق کننده یا لاغرکننده بودن، معروف هستند. مانند ورزش، مواد غذایی (رژیمی)، ترک دخانیات، یائسگی، قرص های ضدبارداری و ... . این عوامل واقعاً چه تأثیری دارند؟   آیا ورزش باعث لاغری می شود؟ورزش به خودی خود لاغر کننده نیست. حتی برعکس، در مورد ورزش های بیشتر...
fitness
  همین حالا قلم و كاغذ را بردارید ، یك خط كسری بكشید، بالای این خط وزنتان را به كیلوگرم و زیر آن قدتان را بر حسب متر به توان 2 بنویسید ، حاصل كسر را كه به دست آوردید اگر 18 یا كمتر از آن بود، این گزارش را بخوانید، چون گزارش ما درباره شیوه‌های چاق شدن لاغرهاست ؛ همان‌ها كه حاصل بیشتر...
fitness
  برای آنکه فردی، چه آن کسی که بعد از رژیم لاغری وزن‌اش را کم کرده و چه آن کسی که در مرحله وزن ایده‌آل است و بخواهد وزن خود را در همان محدوده طبیعی نگه دارد، چند راهکار ارایه می‌كنیم به این ترتیب كه،... 1 انتخاب یک رفتار صحیح در غذا خوردن، مهم است؛ به این معنی که حتما روزانه 5 بیشتر...
fitness
  آیا می دانید ترس از چاق شدن احساسی است که فقط در خانم ها وجود دارد نه آقایان،اما به چه علت؟ دانشمندان ادعا کردند که زنان داری یک احساس ترس درونی هستند و هر زمان که یک زن غریبه داری اضافه وزن را می‌بینند این احساس در آن‌ها تحریک می‌شود ، این در حالی است که مردان داری هیچ بیشتر...
fitness
  رژیم غذایی و لاغر شدن مسئله ای است که امروزه همه جهانیان را گرفتار خود کرده است، بیشتر افراد تصور می کنند برای لاغر شدن باید دست از غذا خوردن بکشند، رژیم غذایی و لاغر شدن مسئله ای است که امروزه همه جهانیان را گرفتار خود کرده است، بیشتر افراد تصور می کنند برای لاغر شدن بیشتر...
fitness
  پروتئین‌ها از جمله مهم‌ترین مواد غذایی برای بدن هستند كه استفاده از آنها برای بسیاری از اعمال حیاتی بدن ضروری است. این در حالی است كه بسیاری از كسانی كه قصد كاهش وزن دارند، گمان می‌كنند كه با حذف پروتیین‌های حیوانی و روی آوردن به گیاهخواری بهتر می‌توانند در این كار بیشتر...
fitness
  سوال: من 75 کیلو وزن دارم. می خواهم 10 کیلو وزن کم کنم اما با وجود اینکه رژیم غذایی دارم و 1500 کالری در روز می خورم و ورزش هم می کنم وزنم به سختی کم می شود. چرا؟ پاسخ مارتیکا هینر: زیرا شما وزن تان به وزن ایده آل نزدیک است. اگر علی رغم تلاش هایی که می کنید وزنتان به سختی بیشتر...
fitness
  چاقی در جامعه صنعتی امروز به یكی از معضل‌های اساسی كشورها بخصوص كشورهای توسعه یافته تبدیل شده به طوری كه افراد چاق با هر روشی سعی می‌كنند چربی‌های اضافی بدن خود را از بین ببرند. شاید رژیم غذایی و ورزش، از معروف‌ترین و موثرترین روش‌های كاهش چاقی باشند ولی در این میان بیشتر...
fitness
  وقتی که زیاد و بد غذا بخورید، چربی‌ها دور شکم شما را می‌گیرند و چاق نشان‌تان می‌دهند. برای حل این مشکل چند کار ساده باید انجام دهید:فعالیت کنید3 بار در هفته به مدت 30 دقیقه یک ورزش استقامتی انجام دهید برای مثال دو، پیاده‌روی تند، شنا، دوچرخه‌سواری، ایروبیک، بدن‌سازی بیشتر...
fitness
  ۲۰ نکته برای یک پیاده‌روی سالم عداد زیادی از پزشکان مشوق هر نوع پیاده‌روی هستند. پیاده‌روی بروز بیماری‌های قلبی را کاهش می ‌دهد و راه مطمئنی برای حفظ تناسب اندام و در نتیجه سلامت بیشتر است. دیگر اینکه پیاده‌روی کاری است آسان که می ‌توانید به راحتی برای آن بیشتر...
fitness
  این مقاله قصد داریم به توضیح این موضوع در ساعت های مختلف روز بپردازیم و در انتها بهترین زمان برای پیاده روی و علت آن را متذکر می شویم  : صبح،ظهر یا شب ؟*  پیاده روی در صبح :پیاده روی به هنگام صبح مناسب است زیرا اگر شما بعد از پیاده روی به منزلتان برگردید می توانید دوش بیشتر...
fitness
  حدود 10 دقیقه تمرین در روز به شما امکان می‌دهد که نتیجۀ به دست آمده را حفظ کنید. ارزشش را دارد، نه؟اگر بتوانید هر روز تمرین کنید، بسیار عالی است. ولی اگر تمرینات برایتان خسته‌ کننده‌ هستند، حداقل 3 تا 4 بار در هفته انجام شان دهید.برنامۀ مراقبتی: تمرین شماره 1 پاهایتان را بیشتر...
fitness
  تمرین‌‌هایی برای لاغری: کمرتان را خودتان فرم دهیدشکل و اندازۀ کمر اغلب نقش مهمی در جذاب به نظر رسیدن، بازی می‌کند. برای به دست آوردن کمری کاملاً متمایز و خوش فرم، حرکاتی ارائه می‌شوند که در این حرکات تأثیرگذار، دست نقشی اساسی دارد!در شروع برنامه، طی 2 ماه اول، هر 2 روز بیشتر...
fitness
  هر اسنک چه مقدار کالری باید داشته باشد ؟سؤال : می دانم که داشتن یک میان وعده ی غذایی سالم مفید است اما تا چه حد می توانم بخورم و کالری آن چقدر باید باشد ؟ یک اسنک اساساً شامل چه چیزهایی می شود ؟ پاسخ مارتیکا هینر : خوردن غذای سبک یا همان اسنک یک حرکت بسیار خوب و عاقلانه بیشتر...
fitness
  عصاره برگ زیتون به دلیل داشتن خواص ضد التهابی موجب کاهش وزن می شود. محققان در این بررسی به مدت هشت هفته به موشها رژیم غذایی با کربوهیدرات و چربی بالا دادند تا نشانه هایی از سندرم متابولیک در آنها پدیدار شود. پژوهشگران می گویند نوشیدن یک فنجای قهوه تهیه شده با عصاره برگ بیشتر...
fitness
  محققان در آمریکا می‌گویند که نوشیدن آب قبل از غذا می‌تواند به کاهش وزن بدن کمک کند. دانشمندان در ویرجینیا دریافتند: افرادی که رژیم دارند در صورت نوشیدن دو لیوان آب پیش از هر وعده غذایی، پنج پوند (دو کیلو و 270 گرم) وزن کم می‌کنند. آنها این موضوع را بر روی 48 بزرگسال که طی بیشتر...
fitness
  سلامت: آقای دکتر! امیرحسین صبا دلایل زیادی را برای چاق شدنش عنوان کرد. به نظر شما مهم‌ترین دلیل بالا رفتن وزنش چه بوده است؟   من فکر می‌کنم که وسواس فکری عمده‌ترین علت اضافه ‌وزن شدید او بوده. همان‌طور که خودش هم گفت، او در مواقع ناراحتی و عصبانیت برای رسیدن به آرامش بیشتر...
fitness
  محققان‌ امریکایی‌ ماه‌ها وقت‌ گذاشتند تا بتوانند جواب‌ این‌ سوال‌ را پیدا کنند: چرا زنان‌ فرانسوی‌ در مقایسه‌ با امریکایی‌ها لاغر می‌مانند؟ جواب‌ خیلی‌ ساده‌ بود: چون‌ فرانسوی‌ها کمتر می‌خورند.برخلاف‌ تصور عامه‌ در مورد غذاهای‌ لذیذ و خوشگذرانی‌ بیش‌ از بیشتر...
fitness
  رژیم‌ها کمی مؤثرنددر 95% موارد، پس از رژیم، فرد وزن اضافه می‌کند. بدتر این که اضافه شدن وزن پس از هر رژیم جدی تر و شدیدتر می‌شود، از این رو این دست از رژیم‌ها، رژیم یویو نامیده می‌شوند. این پدیده توسط خبرهای رسانه ای در گزارش آژانس فرانسوی امنیت سلامت غذایی، محیطی و بیشتر...
fitness
  گرچه تغذیه خوب و مناسب در تمام دوران زندگی ضامن بقا و سلامت انسان است اما در برخی از دوره های آسیب‌پذیر زندگی مانند شیرخواری ، كودكی ، بلوغ ، بارداری و شیردهی از اهمیت ویژه ای برخوردار می‌باشد. محققان نیوزيلندی دریافتند که رژیم غذایی نامناسب مادر در زمان بارداری قادر بیشتر...
fitness
  یک متخصص تغذیه گفت: مصرف غذاهای چرب و شیرین در گروه‌هایی که وضع اقتصادی مناسبی ندارند، زیاد است. دکتر محمد صفریان ، مصرف غذاهای چرب و شیرین را یکی از عادات نامناسب غذایی شایع دانست و گفت: این امر در بین گروه‌هایی که وضع اقتصادی مناسبی ندارند زیاد است و به همین دلیل بیشتر...
fitness
  شروع گیاهخواری با تاریخ پیدایش انسان در روی زمین آغاز شده است . انسان های اولیه در جنگل های گرمسیری زندگی می کردند و خوراك آنها میوه درختان بود اما به واسطه پیش آمدهای ناگهانی مانند زمین لرزه ، سیل و غیره به نواحی دیگری كوچ کردند و به تناسب تغییرات آب و هوایی و كمیاب شدن بیشتر...
fitness
  سمیه رحمانی که طی 8 ماه توانسته از 84 کیلو به 60 کیلو برسد، می‌گوید :   چـاقــی‌ام تـقــصــیـــر داروهـــای ضـــدافـــســــردگـــــــی بــــود! سلامت: خانم رحمانی! به ما می‌گویید که چند کیلوگرم بودید و حالا چند کیلو شده‌اید؟ من اوایل امسال، حدود 84 کیلوگرم وزن داشتم ولی بیشتر...
fitness
  توصیه‌های دکتر سیدعلی کشاورز متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی سلامت: آقای دکتر! خیلی‌ها فکر می‌کنند که خوردن بیش از اندازه صبحانه باعث چاقی نمی‌شود. آیا این باور درستی است؟   خیر. تمام وعده‌ها و میان وعده‌های غذایی باید به اندازه و در حد اعتدال مصرف شوند تا افراد، بیشتر...
fitness
  بادام : با داشتن مقادیر قابل توجهی اسید آلفا لینولنیك با سرعت بخشیدن به متابولیسم موجب سوزاندن بیشتر چربی‌ها می‌شود. در واقع رژیمی‌هایی كه روزانه 3 عدد بادام می‌خورند براحتی 18 درصد از چربی بدنشان را می‌سوزانند. بر اساس مطالعاتی كه به تازگی در نشریه بین‌المللی چاقی بیشتر...
fitness
  خیلی از افراد عادت دارند که ساعت 6 صبح از خواب بیدار شده و به انجام تمرینات خود بپردازند و عقیده دارند که این زمان بهترین زمان برای ورزش کردن آنهاست چون به آنها برای ادامه روز انرژی می‌دهد اما خیلی‌های دیگر اصلاً فکرش را هم نمی‌کنند که حتی یک روز قبل از ظهر تمریناتشان بیشتر...
fitness
  به طور همزمان آنقدر مقاومت در برابر ما ایجاد می‌کند که به ما امکان می‌دهد عضلات‌مان را به کار اندازیم.... بنابراین تعجبی ندارد که شناکردن یکی از پرطرفدارترین راه‌هاه برای حفظ – یا بازیابی- آمادگی جسمی و روانی است.آب چطور بر ما اثر می‌گذارد؟داستان غوطه‌ور شدن ارشمیدس بیشتر...
fitness
  بسیاری از ما فکر می‌کنیم که فقط فست‌فودها و غذاهای حاضری سرشار از روغن هستند و اسیدهای چرب اشباع دارند و می‌توانند برای سلامتی‌مان مضر باشند. اما در این مقاله با لیستی از محصولات غذایی حاوی چربی‌های اشباع آشنا می‌شوید که متاسفانه تولیدکنندگان آنها برای بهبود طعم بیشتر...
fitness
  برای جذب پروتئین، کالری زیادی می‌سوزاند و به همین دلیل از ذخیره چربی بدن کاسته می‌شود. پس خوردن مواد حاوی پروتئین می تواند به کنترل وزن کمک کند . گریپ فروت : این میوه به خصوص اگر صبح‌ها میل شود خاصیت لاغر‌کنندگی دارد. از سوی دیگر ویتامین C موجود در آن به حفظ سلامت بدن بیشتر...
fitness
  فعالیت بدنی و داشتن برنامه ورزشی منظم، جزء اصلی برنامه ی کاهش وزن است. هنگام فعالیت بدنی، بدن انرژی مصرف می‌کند، با مصرف انرژی کالری سوزانده می‌شود و کالری از غذایی که می‌خوریم تامین می‌گردد. هر نوع فعالیتی که انتخاب می‌کنید نکته کلیدی این است که آن را مرتب انجام بیشتر...
fitness
  گام های کوچک در مسیر تحرک داشتن، گام هایی بزرگ برای لاغر شدن هستندتابستان طولانی از راه رسیده و شما باز هم در محل کار یا در خانه، ساعت ها در مقابل کامپیوترتان، بر روی صندلی حبس شده اید. این همان بی تحرکی است که باعث چاقی می شود. چگونه می توان از این بی تحرکی فرار کرد؟آیا کار بیشتر...
fitness
  دیگر زمان 10 بار شنا رفتن در ساعت ورزش در مدرسه تمام شد! خوشبختانه  مدت زیادی است که دیگر مجبور نیستید اسن حرکت را انجام دهید ولی باید بدانید که شنا رفتن، یک حرکت به در نخور و بیهوده مثل آن روزها نیست. در واقع این حرکت، یک نشانۀ بسیار خوب در ارزیابی وضعیت کلی شماست. شنا بیشتر...
fitness
  کارشناسان علوم بهداشتی در گزارش جدیدی تاکید کردند که یک رژیم غذایی مرغوب و خوب باید حاوی بسیاری از مواد خوراکی ضد سرطان باشد.این کارشناسان خاطرنشان کردند: کاهش وزن در صورتی که فرد دچار اضافه وزن باشد می‌تواند به کاهش خطر بروز سرطان کمک کند اما باید به این نکته مهم نیز بیشتر...
fitness
  اینكه در روز چه بخوریم و چقدر بخوریم مشكل بزرگی است كه تقریبا همه با آن روبه‌رو هستیم. بارها شنیده‌ایم كه نباید وعده‌ای از برنامه غذایی حذف شود آن هم به این بهانه كه قصد لاغر شدن داریم و به اندازه خوردن غذا، كلید اصلی سلامت است و بهترین چاره برای رهایی از اضافه وزن به بیشتر...
fitness
  این تمرینات را یک بار در هفته، سپس 3 روز در هفته و به تدریج هر روز و هر بار 5 الی 10 دقیقه انجام دهید.پیشنهاد ویژۀ ما برای شما تمرین شماره 1 پشت کامپیوتر پاها باید ثابت و کمر صاف باشد، بازوها را به طور کشیده و موازی یکدیگر به عقب دراز کنید: این تمرین را 3 بار انجام دهید. سپس به بیشتر...
fitness
  روزهای زیبا با طعم بهاری‌شان فرامی‌رسند! بعد از فصلی سرد که انواع تارتیفلت‌ها (نوعی غذا تهیه شده از سیب زمینی) و راکلت‌هایش (نوعی پنیر) تعادل وزنی تان را برهم زده‌اند، حالا وقتش رسیده که فواید محصولات تازه و کم کالری بهار را کشف کنید و ازشان بهره ببرید! ترب، توت فرنگی بیشتر...
fitness
  اگر شاخص حجم بدن شما ( BMI) برابر 40 یا بالاتر از آن است—این یعنی 50 کیلو اضافه وزن برای آقایون و 35 کیلو اضافه وزن برای خانم ها—شما به طور جدی چاق خوانده می‌شوید و می توانید جراحی ‌های لاغری را انجام دهید. این جراحی‌ها برای افرادی که شاخص حجم بدنشان بین 35 تا 40 است و از عوارض بیشتر...
fitness
  حتی اگر ورزش مهیج ترین فعالیت برای شما نباشد، بازهم شروع می کنید به تجربه احساسی بهتر و لذت بردن از مشاهده نتایج موثر تلاشتان. شاید شما هم از افرادی هستید که زمان خود را مدیریت می نمایید به طوریکه هر روز زودتر از خواب برخیزید و زمانی را برای ورزش صرف کنید تا بدون تلاش بیشتر...
fitness
  هنوز دور، دورِ کرم‌های لاغری است! دیگر باید روش‌های استفاده از آنها برای دستیابی به نتیجه را فرابگیرید. رمز و رازی در کار نیست: راه حلش استفاده از چند تکنیک ماساژ (توسط خود شخص) است. این تکنیک‌ها را نمی‌شناسید؟ ما به شما کمک می‌کنیم که این تکنیک‌ها را به اضافۀ چند توصیه بیشتر...
fitness
  3 تمرین تا دستیابی به سینه‌ای رویایی هنوز لیست تمرینات بدن سازی تان برای سال نو را نبسته اید؟ چه بهتر! حالا شما می‌توانید یک سری تمرین با استفاده از وزنه برای شکل دادن و به دست آوردن سینه ای رویایی، به لیست تان اضافه کنید. در اینجا ما 3 تمرین برای قوی کردن و فرم دادن سینه بیشتر...
fitness
  روزهای زیبا با طعم بهاری‌شان فرامی‌رسند! بعد از فصلی سرد که انواع تارتیفلت‌ها (نوعی غذا تهیه شده از سیب زمینی) و راکلت‌هایش (نوعی پنیر) تعادل وزنی تان را برهم زده‌اند، حالا وقتش رسیده که فواید محصولات تازه و کم کالری بهار را کشف کنید و ازشان بهره ببرید! ترب، توت فرنگی بیشتر...
fitness
  لاغری و جوانی، آرزوی مشترک بسیاری از انسان‌‌هاست؛ آرزویی که تصور رسیدن به هر کدام از آنها حتی برای مدت زمانی کوتاه بسیار شیرین است. شاید همین شیرین بودن این تصور و آرزو است که باعث می‌شود بسیاری از ایرانیان برای تجربه هرچند کوتاهش، به انواع و اقسام تبلیغات اینترنتی، بیشتر...
fitness
  اضافه وزن معضلی است که بسیاری به آن گرفتارند ومنجر به بیماری های قلبی ودیابت در افراد می شود. تازه ترین بررسی انجام شده در مورد کاهش وزن نشان داده است که این فرآیند می تواند باعث شود تا سموم خطرناکی در بدن آزاد شوند. با رعایت یک سری نکات می توان از شر این سموم و عوارض ناشی بیشتر...
fitness
  کاهش وزن با کاهش قند مصرفی زنان به طور میانگین در هر روز به 1800 کالری نیاز دارند که تنها تامین صد کالری آن (شش و نیم قاشق چایخوری قند یا شکر) از قندهای افزودنی و یا مواد غذایی حاوی قند مجاز است.استفاده از مواد غذایی تازه، کاهش مصرف مواد غذایی فراوری شده و همچنین حذف مواد بیشتر...
fitness
  سلو M6 چیست؟این دستگاه لاغری تنها یک کاربرد ندارد: برند LPG که با نام تجاری سلو M6 به بازار عرضه می‌شود، علاوه بر مبارزه با چربی‌هایی که در مقابل رژیم‌های غذایی و ورزش مقاوم شده اند، خصوصیت ضد سلولیت و ضد شل شدن پوست را هم دارد. طبق اعلام تولید کننده، آخرین نسل این محصول بیشتر...
fitness
  بدن‌‌های تراشیده و عضلات برآمده، هر نوجوان و جوانی را برای داشتن چنین اندامی وسوسه می‌کند. برنامه‌‌های ویژه شبکه‌‌های تلویزیونی و مجلات رنگانگ و عکس ورزشکارانی که یا «قوی‌ترین‌» هستند یا عضلاتی کم‌نظیر دارند، این وسوسه را شدت می‌بخشد تا آنجا که برای همانندشدن بیشتر...
fitness
  نتیجه یك تحقیق پزشكان آمریكایی مشخص كرد كه خودرو  عامل اصلی چاقی افراد است. نتایج مطالعات پیشین ، نداشتن فعالیت بدنی به عنوان عامل خطر برای میزان بروز و شیوع بیماری‌‌ها و رابطه افزایش فعالیت بدنی با كاهش خطر مرگ ‌و ‌میرهای ناشی از بیماری‌های قلبی – عروقی، دیابت نوع بیشتر...
fitness
  چاقی و اضافه وزن معضل بزرگی است كه اكثر افراد در مهمترین سالهای عمر خود با آن مواجه می‌شوند و همواره به دنبال راهكاری برای خلاصی از این بحران هستند. اگر شما هم همیشه در تلاش بوده‌اید تا با كم خوردن و رژیم‌های غذایی سخت وزن خود را كاهش دهید از این نكته مهم نیز مطلع باشید بیشتر...
fitness
  پزشكان نیوزلندی به این نتیجه دست یافتند كه كودكانی كه كمتر می‌خوابند دچار چاقی مزمن می‌شوند. پزشكان دانشگاه «اوتاگو» در نیوزلند طی بررسی‌های خود به این نتیجه دست یافتند كه كودكان با میانگین سنی سه تا پنج سال باید 11 ساعت در شب بخوابند.در غیر این صورت اگر خواب آنان بیشتر...
fitness
  شما از این نظر در چه وضعیتی قرار دارید؟ می‌توانید یک سری تمرینات خاص را انجام دهید و سپس قضاوت کنید که وضعیت‌تان چه طور است و در چه زمینه‌هایی باید خود را اصلاح کنید.   فایدۀ انجام این تست‌‌ها تعیین وضعیت جسمی‌تان و تشخیص دقیق زمینه‌هایی است، که باید بهبود یابند. بیشتر...
fitness
  یک راه خوشمزه به سوی  لاغری .ما  در دنیایی زندگی می کنیم که یک فنجان کوچک قهوه  450 کالری  به بدن شما می دهد.  دوره ای که در آن تورتیلاهای (یک خوراکی شبیه به سمبوسه) به اندازه یک توپ که انرژی حدود 1000 کالری دارند رایج هستند. جایی که حتی غذاهای خانگی می توانند  کنترل را از دست بیشتر...
fitness
  در طناب زدن دستگاه گردش خون و تنفس از راه فعالیت هوازی تقویت می شوند و آمادگی لازم را برای انجام فعالیت های روزانه به دست می آورید. کسی که فعالیت خود را بر طناب زدن استوار کند، عضلات بزرگ و مهم بدن را درگیر می کند و این خود عملی اساسی در جهت تقویت عضلات بدن است. هنگام بیشتر...
fitness
  هر چیزی در این دنیا حساب و كتاب دارد، خواه یك فعالیت سرنوشت‌ساز در زندگی‌تان و خواه خوردن و آشامیدن. این را می‌گوییم كه بدانید حتی برای خوردن و آشامیدن هم باید تابع اصولی باشیم وگرنه ضرر می‌كنیم. آدم‌های چاق، آدم‌های لاغر، آنها كه به قول مادربزرگ‌ها بنیه ندارند، بیشتر...
fitness
  نویسنده : بریرلی رایت،  سردبیر بخش تغذیه مجله EatingWell اکنون در آستانه تابستان هستیم، فصل  لباس های کمتر( شورت، تاپ، لباس های تابستانی و لباس شنا) و  در معرض دید قرار گرفتن بیشتر بدن. به عنوان سردبیر بخش تغذیه و  یک متخصص تغذیه ،  به کرات در مورد هزاران روش تناسب اندام سریع و بیشتر...
fitness
  هر چیزی در این دنیا حساب و كتاب دارد، خواه یك فعالیت سرنوشت‌ساز در زندگی‌تان و خواه خوردن و آشامیدن. این را می‌گوییم كه بدانید حتی برای خوردن و آشامیدن هم باید تابع اصولی باشیم وگرنه ضرر می‌كنیم. آدم‌های چاق، آدم‌های لاغر، آنها كه به قول مادربزرگ‌ها بنیه ندارند، بیشتر...
fitness
  کیت براون، یکی از متخصصین سایت DailyBurn.com   می گوید: اگرچه بسیاری از مردم   گاه و  بیگاه   برای تخت کردن شکم  از حرکت کرانچ استفاده  می کنند،  فرم مناسب شکم معمولا  با تکرار این حرکت به دست می آید. با انجام دادن حرکات کرانچ به صورت صحیح، شما با صرف نصف مدت زمان نرمش، نتیجه را بیشتر...
fitness
  این سوال اشتباهی است که خیلی از افراد درباره چای سبز سوال می کنند. چای سبز یکی از نوشیدنی‌هایی است که این روزها طرفداران زیادی دارد. گروهی آن را به دلیل خواصش می‌خورند و تعدادی هم با این انگیزه که نوشیدن چای سبز آنها را از شر چربی‌های اضافه‌شان خلاص می‌کند، آن را بیشتر...
fitness
  خیلی از افراد چاق بدنبال راه حلی برای مشکل چندین ساله افزایش وزن خود می گردند. در این راه چه بسا راه حلهای معجزه آمیزی که با زندگی معمول در تضاد است را نیز امتحان می نمایند. اما واقعیت آنست که سنگ بزرگ علامت نزدن است، بلکه باید بدانیم ایجاد تغییرات کوچک می تواند منجر به بیشتر...
fitness
  وقتی به تابستان فکر می‌کنیم، بیشتر ما یاد تفریح کردن خارج از خانه می‌افتیم. اگر اینطور باشد یعنی باید در طول تابستان وزنمان پایین بیاید نه اینکه بالا رود. اما در واقعیت، تابستان فقط در والیبال ساحلی، شنا و آفتاب گرفتن خلاصه نمی‌شود. خیلی از فعالیت‌های تابستانی بیشتر...
fitness
  تعجب نکنید واقعا می‌توانید ظرف 6 هفته چربی‌های شکمتان را آب کنید به شرط آنکه مطالب ذکر شده در زیر را کاملا مطالعه کرده و مو به مو رعایت کنید. پس اگر به سلامتی بدن و زیبایی آن اهمیت می‌دهید این مطلب را بخوانید تصمیم جدی بگیرید و از همین فردا شروع کنید تا به نتیجه بیشتر...
fitness
  هم با چنین موقعیت‌هایی برخورد داشته‌ اید، ماه بعد مراسم عروسی یکی از اعضای خانواده یا فامیل در راه است و چون خیلی چاق شده ‌اید به نظر نمی‌رسد که لباستان اندازه‌ تان شود. به همین دلیل مجبور هستید که تا آن موقع حداقل 5 کیلو یا بیشتر وزن کم کنید. کاهش وزن سریع معمولاً بیشتر...
fitness
  کم کردن وزن کار سختی است اما ثابت نگه داشتن وزنی که بعد از یک رژیم سخت به دست آمده، به مراتب دشوارتر است. به افرادی که اضافه وزن دارند یا بیش از حد چاق هستند، توصیه می شود که حداقل 5 تا 10% از وزن شان را برای به دست آوردن سلامتی کم کنند، البته این افراد حتماً باید دقت داشته بیشتر...
fitness
  خوردن صبحانه با درصد پروتئین بالا در پیشگیری از اضافه وزن موثر است متخصصان آمریکایی معتقدند که خوردن صبحانه حاوی پروتئین بالا به معنای تداوم سیری در طول روز است. به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا منطقه کرمانشاه، هیثر لیدی دانشیار دانشگاه میسوری تاکید دارد که با بیشتر...
fitness
  چند نکتۀ احتیاطی برای انجام تمرین های زیبایی اندام- دقت کنید، برخی تکنیک ها که چرخش دارند، باید با احتیاط انجام شوند و گرنه باعث انحراف مهره ها، تنبلی عضلانی یا آسیب به مهره ها می شوند. بهتر است قبل از هر چیز نظر پزشک تان را جویا شوید._ حرکاتی که همراه با چرخش شدید هستند بیشتر...
fitness
  سروسینه تان را زیبا کنید داشتن سروسینه‌ای زیبا، همزمان مستلزم داشتن شانه‌هایی عضلانی، پشتی صاف و عضلات سینه‌ایِ محکمی است. در اینجا ما یک برنامۀ سه بخشی در این زمینه به شما ارائه می‌کنیم:بیش از حد فشار آوردن به خودتان، بی‌فایده است: این تمرینات را 1 تا 2 بار در هفته، بیشتر...
fitness
  به گزارش سرویس دانش و فناوری برنا، 10 ماده خوراکی مفید برای لاغری معرفی شد. بر اساس گزارش یاهو نیوز، مصرف زیاد این مواد به بدن کمک می‌کند تا جلوی چاقی را بگیرد و از حجم ماهیچه‌ها بکاهد. 1. بادام بادام حاوی مقادیر زیادی از پروتئین ، چربی و فیبر است. کسانی که طی 24 هفته در بیشتر...
fitness
  از کم شروع کنیدهمان طوری که اگر شناکردن را بلد نباشید، روز اول به قسمت عمیق استخر شیرجه نمی زنید، در اینجا هم در اولین دفعات ، هیچ وقت نباید از حرکت های پیچیده و پیشرفته ی  مربوط به عضلات تنه شروع کنید. از حرکات با دامنه کوتاه شروع کنید(مثلا یک تخته را به مدت 15 تا 20 ثانیه بیشتر...
fitness
  كاهش وزن یكی از دغدغه‌های اصلی مردم به خصوص خانم‌ها است. انواع روش های مختلف برای لاغری ارایه می شوند كه برخی از آنها نه تنها كمك‌كننده و موثر نیست، بلكه سلامت بدن را نیز به خطر می‌اندازد. درون بدن جنگی بین سلول‌هایی كه ماهیچه و عضله می‌سازند و سلول‌هایی كه باعث بیشتر...
fitness
  همه ما می‌دانیم که مقادیر زیاد قند موجود در مواد غذایی فرآوری شده برای سلامتی مضر است و هرچند مدت کوتاهی به ما انرژی می‌دهد اما موجب بروز سردردهای مکرر می‌شود و در ما نیاز کاذبی به مصرف بیشتر این مواد خوراکی ایجاد می‌کند که پیامد آن اعتیاد به این قبیل خوردنی‌های شیرین بیشتر...
fitness
  حتما برای شماپیش آمده كه با دیدن یك ستاره سینما پیش خودتان بگویید چطور این‌ها اینقدر اندام متناسبی دارند ! اما واقعیت این است كه این افراد مثل مردم عادی اگر مراقب غذاخوردن خود نباشند و مرتب و حرفه‌ای ورزش نكنند مثل بسیاری از افراد دیگر چاق شده و تناسب اندام خود را از بیشتر...
fitness
  لاغری به قیمت جانآیا می‌دانید كه مركز گرسنگی در انسان همیشه فعال است ، ولی مركز سیری به صورت دوره‎ای برای مهار مركز گرسنگی به كار می‎افتد و دقیقا به همین علت است كه اگر خودمان را با شیوه‌های مختلف كنترل نكنیم، دهانمان همیشه برای خوردن، مشتاقانه باز خواهد بود. این بیشتر...
fitness
  وقتی این گروه از نورونها در اثر مصرف زیاد غذاهای چرب آسیب ببینند مغز در کنترل وزن بدن دچار مشکل و ناتوانی می‌شود. دکتر جوشوآتالر، کارشناس مرکز دیابت و چاقی اکسلنس در دانشگاه واشنگتن و دستیاران وی روی مغز موشهای آزمایشگاهی مطالعه کردند که برای دوره‌های کوتاه مدت و بیشتر...
fitness
  محققان آمریکایی که با دستکاری پروتئینی موفق شدند کلسترول بد را به کلسترول خوب تبدیل کنند امیدوارند که به روشی برای وداع با بیماری چاقی مفرط دست یابند. به گزارش مهر، کلسترول بد به بافت چربی سفیدی که در اثر مصرف اضافی کالری‌ها نشست می‌کند، گفته می‌شود. این چربی برای بیشتر...
fitness
  با اینکه کم کردن وزن یک فرمول اسرارآمیز دارد، باید بیشتر از مقداری که کالری مصرف می‌کنید، کالری بسوزانید، اما روش‌های هوشمندانه‌تر و سریعتری هم برای رسیدن به اهدافتان وجود دارد.  یکی از این ورزش‌ها ، ترکیبی از چند مورد است که به طور منظم انجام دهید و خودتان شاهد بیشتر...
fitness
  در این مطلب به 4 گیاه مفید و درعین حال ایمن و بی‌خطر برای کاهش وزن اشاره می کنیم : جنسینگ این ریشه سخت و محکم و ارزشمند، در بدن حالت تعادل ایجاد می‌کند و اشتها را کاهش می‌دهد. ‌ چای سبز مطالعات ثابت کرده است چای سبز حاوی ترکیبی است که میزان سوخت و ساز بدن را بیشتر...
fitness
  شنا بزرگسالان، اشخاصی که اضافه وزن دارند، زنان باردار، افرادی که دچار کمردرد مزمن هستند و تقریباً تمام افراد می‌توانند شنا کنند. بدن در آب سبک تر است، بنابراین انجام حرکات ساده تر می‌شود و دردهای مفاصل تسکین می‌یابد. همزمان، مقاومت آب باعث کار کردن بیشتر ماهیچه ها بیشتر...
fitness
  به سیگنال نشان دهنده اشتها نمی توان اعتماد کرد. برای اثبات این مساله، کافی است نگاهی به شمار زیاد افرادی که دارای اضافه وزن هستند بیندازید، اینها کسانی هستند که بیشتر از حدی که بدنشان نیاز دارد، کالری مصرف می کنند. مرتبه بعد که اصرار به خوردن چیزی داشتید، با کمک راهنمایی بیشتر...
fitness
مساله : استرس و خستگیاسترس ، خستگی ، و افزایش وزن ، دوستان مشترک هستند: استرس می تواند به انتخاب غذاهای بی ارزش و فقیر از نظر ارزش غذایی منجر شود و این می تواند قند خون شما را پایین آورده و در نتیجه احساس کمبود انرژی خواهید نمود. کمبود خواب می تواند بدن شما را وادار به آزاد بیشتر...
fitness
  بنابر رأی این تحقیق: با افزایش سن، به مرور زمان و به تدریج، وزن مان اضافه می‌شود، به این ترتیب که: افراد در یک سال به طور متوسط 500 گرم و یا هر چهار سال 1.5 کیلوگرم یا طی بیست سال 7.5 کیلوگرم، وزن اضافه می‌کنند. عواملی که بیشترین تأثیر را بر روی وزن دارند، کدامند؟مؤلفان این بیشتر...
fitness
  مهارکننده های طبیعی اشتها مزیت عمدۀ این مهارکننده ها این است که سلامت افراد را به خطر نمی‌اندازند، و مانند بسیاری از داروها نیستند که در داروخانه ها به فروش می‌رسند و بعد از مدتی به علت عوارض جانبی شدید از سطح بازار جمع آوری می‌شوند.  خودتان را غرق در محصولاتی که قول بیشتر...
fitness
یک دکترای فیزیولوژی ورزشی با تاکید بر اهمیت مصرف کربوهیدرات ها در ورزشکاران کمبود این ماده مغذی را عامل افت عملکرد آنها معرفی کرد.دکتر محمد فرامرزی  گفت:«کربوهیدرات ها مهمترین ماده سوختی هم برای افراد عادی و هم ورزشکاران است که 55 تا 60 درصد کالری روزانه ورزشکاران بایستی بیشتر...
fitness
  هوای گرمتر به معنای تمایل بیشتر ما به بیرون رفتن از خانه و استفاده از مناظر طبیعی  و صرف وقت در آنجا است. نوعی از ورزش به نام ورزش های بازه ای با شدت بالا (HIIT) به صورت واقعی قادر به افزایش و تشدید تناسب و سلامت شما است. در این روش، در خلال بازه هایی از زمان، برای مدت کوتاهی بیشتر...
fitness
  در اینجا 5 نکته ای را که خانهای علاقمند به دویدن باید بدانند می آوریم. حتما از اینکه بین ورزش کردن زنان و مردان اینقدر تفاوت وجود دارد، متعجب می شوید.اکنون زمانی است که می توانید به خود بگویید:" کفشهایم برای سلامتی مهم هستند."مطمئنا ما زنها، به کفش علاقه داریم اما زمانی که بیشتر...
fitness
مشکلات مختلف ، راه حل های مختلفدلایلی که سبب اضافه وزن می شوند ریشه در فرهنگ ما ، عادات ما ، ژن های ما ، و روان ما  دارند. این مطلب را جان باگنولو یک متخصص تغذیه در ماساچوست می گوید. "فقط با بررسی هر دو جنبه روانی و فیزیکی  است که می توان راه حل مناسب برای کاهش وزن یک نفر را بیشتر...
fitness
  اگر واقعا قصد دارید تناسب اندام داشته باشید، بهتر است گرد و خاک را از این وسیله ورزشی قابل‌اعتماد بگیرید.هنگامی که یک برنامه ورزشی را شروع می‌کنید، مساله اصلی یافتن شیوه‌ای است که انجام آن برای شما لذت‌بخش و ساده باشد؛ دوچرخه ثابت، یک گزینه عالی به خصوص برای بیشتر...
fitness
  شروع کنید : هفته اول: شنبه 5 دقیقه با شدت ملایم گرم کنید. به مدت یک دقیقه شدت تمرین را تا حد قوی بالا ببرید و بعد یک دقیقه سرعت تمرین را تا حد متوسط پایین بیاورید. اینکار را 5 مرتبه تکرار کنید. 15 دقیقه آخر را با سرعت متوسط انجام دهید و کم کم شدت آن را پایین بیشتر...
fitness
  کاهش وزن و حتی لاغری از مواردی است که بسیاری افراد در آرزوی رسیدن به آن هستند. اما قبل از اینکه در مورد جزئیات کاهش وزن بخوانید بهتر است از قدم های اصلی و موثری که شما را به وزن مورد نظر خود نزدیک می کند آگاه باشید. قدم اول: هدف خود را تعیین کنید وقتی که قصد سفر می بیشتر...
fitness
  همه آنهایی که اضافه وزن دارند و به سلامت خودشان اهمیت می دهند. احتمالا با یک قصه پر غصه دست به گریبان هستند، رژیمی برای کاهش وزن! اگر این قصه، غصه شما هم هست بد نیست با این مطلب همراه شوید. آفریقایی ها، چای و دم کرده گیاهان را می نوشند. اهالی آفریقای جنوبی، علاقه فراوانی بیشتر...
fitness
  چربی های دور کمر و ظاهر بدی که این چربی های اضافه به ترکیب بدن می دهند، ممکن است برای بسیاری از افراد آزار دهنده باشند. احتمالاً همه افراد دوست دارند کمری باریک، زیبا و منعطف داشته باشند. چنین خصوصیاتی علاوه بر اینکه نشان سلامتی فرد به حساب می آیند، مسلماً در ترکیب بندی بیشتر...
fitness
  هیچ چیز غیر عادی وجود ندارد. زمانی چاق می‌شویم که میزان کالری دریافتی مان بیشتر از میزان کالری است که مصرف می‌کنیم. چه کار کنیم که اشتهایمان کم شود و در نتیجه لاغر شویم بدون اینکه در دام بی اشتهایی های خطرناک بیافتیم؟ "زشت شده ام، خیلی می‌خورم"آلن سوشن، خوانندۀ بیشتر...
fitness
  محققان دانشگاه ویرجینیای آمریکا می‌گویند، نوشیدن دو لیوان آب قبل از غذا می‌تواند باعث کاهش وزن شود.طی این تحقیق که در دانشگاه ویرجینیای آمریکا صورت گرفت و به مدت 12 هفته به طول انجامید، 48 نفر از افراد میانسال و مسن بین سنین 75- 55 سال مورد تحقیق و بررسی قرار گرفتند. در بیشتر...
fitness
  خانم نرگس‌سادات میرقاسمی از کم بودن وزن شكایت دارند. وزن این خانم با 33 سال سن و قد 152 سانتی‌متر، 45 كیلوگرم بوده است.در مقایسه با سایر همسن و سالان و خواهر و برادرهایشان بسیار لاغر بوده اند ، تصمیم گرفته‌اند به متخصص تغذیه مراجعه كنند تا وزنشان به حد طبیعی برسد. خانم بیشتر...
fitness
  مساله : افزایش سن از سی و پنج سالگی به بعد، هر 10 سال در حدود 5 درصد از توان متابولیسمی شما کم میشود. اما این امر نباید باعث شود که به افزایش وزن تن بدهید. لارنس چسکین  مدیر مرکز مدیریت وزن جان هاپکین می گوید:" برای بسیاری از ما، سبک زندگی و عوامل محیطی نقش مهم تری در کنترل بیشتر...
fitness
  مسائل متفاوت؛ راه حل های متفاوت این درست است که دو سوم از بزرگسالان امریکایی اگر اضافه وزن نداشتند و یا چاق نبودند، بیماریهای مختلفی از دیابت و مشکلات قلبی و عروقی گرفته تا برخی از سرطانها در آنها دیده نمی شد. دلایلی که ما برای افزایش وزن یافته ایم به آداب و بیشتر...
fitness
  در سرتاسر جهان افراد بسیاری به بیماری چاقی مبتلا هستند و همواره از آن رنج می برند. به تازگی محققان در این زمینه به نتایج جالبی دست یافته اند. ویروس های غده ای (Adenoviruses) مسئول بسیاری از بیماری ها هستند از مشکلات بخش فوقانی دستگاه گوارش تا دردهای معده ای. ارتباط این ویروس بیشتر...
fitness
  در این‌جا چند غذا به شما معرفی می‌کنیم که نیمی از مشکل اضافه وزن شما را حل می‌کند البته برای حل نصفه دیگر باید زحمت بکشید و کمی هم ورزش کنید! برای وزن کم کردن و سوزاندن کیلوهای اضافی ۲ راه بیشتر وجود ندارد؛ سوزاندن کالری بیشتر یا کمتر خوردن. هیچ‌کس هم خوشش نمی‌آید که به بیشتر...
fitness
  كارشناسان بهداشت عمومي توصيه مي‌كنند كه محدود كردن الگوي غذايي و حتي ورزش كردن در چند سال اخير زندگي، فاكتورهاي كافي براي كاهش وزن نيستند بلكه تلاش براي لاغر شدن بايد روندي مداوم باشد كه تمام عادات روزانه زندگي را شامل شود.سايت اينترنتي مديسين نت در اين مقاله به شش بیشتر...
fitness
  با بالا رفتن سن، سوخت‌وساز بدن بطور طبیعی افت می‌کند اما محققان اظهار می‌دارند که در سن ۴۰ سالگی بدن شما ۱۰۰تا۳۰۰ کیلوکالری کمتر از هنگامی‌که ۳۰ سال سن داشتید می‌سوزاند، اما شما می‌توانید با رعایت برخی نکات در زندگی روزمره این چربی‌ها را سریع‌تر سوزانده و وزن بیشتر...
fitness
  شکم بزرگ- چربی شکمیهمان طور که از نامش پیداست، چربی شکمی در ناحیۀ شکم پدید می‌آید. چربی شکمی بیشتر در آقایان ظاهر می‌شود. در واقع، در بین مردان، چربی ها تمایل دارند که در نواحی بالا تنه پیشروی داشته باشند (شکم، سینه، شانه ها..). این نوع از چربی ها، چربی های آندروئید هستند. بیشتر...
fitness
  كارشناسان بهداشت عمومی در آمریكا توصیه می‌كنند كه محدود كردن الگوی غذایی و حتی ورزش كردن در چند سال اخیر زندگی، فاكتورهای كافی برای كاهش وزن نیستند بلكه تلاش برای لاغر شدن باید روندی مداوم باشد كه تمام عادات روزانه زندگی را شامل شود. سایت اینترنتی مدیسین نت در این بیشتر...
fitness
  خیلی از افرادی که از افزایش وزن رنج می‌برند می‌دانند که برای کاهش وزن می‌بایست مقدار غذای دریافتی خود را محدود نمایند، ولی مشکل اینجاست که نمی‌دانند چگونه باید مقدار غذای دریافتی خود رادر طی روز تنظیم نمایند.بدن انسان برای تندرستی و عملکرد مطلوب، نیازمند رژیمی بیشتر...
fitness
  علاوه بر این‌که آب انار خاصیت درمانی برای سرطان و بیمار قلبی دارد، در آب کردن چربی دور شکم نیز موثر است. محققان دریاقتند آب انار میزان اسیدهای چرب در خون (NEFA) را کاهش می‌دهد.مطالعات قبلی نشان داده بود میزان NEFA به ذخیره چربی زیادی در اطراف شکم بستگی دارد. همچنین میزان زیاد بیشتر...
fitness
  دانشمندان با استفاده از اسکن مغزی دریافتند ایجاد اختلال در مکانیسم مهار گلوکز افراد چاق منجر به پرخوری این افراد می‌شود.معده انسان در هنگام گرسنگی فرمان گرسنگی را به مغز می‌فرستد. معده افرادی که وزن طبیعی دارند، پس از سیری تا بیش از 5 ساعت هیچ فرمانی صادر نمی‌کند اما بیشتر...
fitness
  به همین علت است که ما به شما توصیه می‌کنیم به طور منظم دور کمر و شکم خود را اندازه گیری کنید... اما چه طور می‌توان از شر چربی های شکمی راحت شد؟تمرینی برای از بین بردن چربی های شکمییک گروه امریکایی برای بررسی چگونگی از بین رفتن چربی های شکمی، تمرینات ورزشی 144 نفر، زن و مرد، بیشتر...
fitness
  رژیم غذایی در هر دهه از زندگی متفاوت است و به عنوان نمونه غذایی که شما در ۱۸ سالگی می خوردید، شاید برای ۳۶ سالگی شما مناسب نباشد. در این مطلب به نقل از «Health news» به نکته های مهمی درباره حفظ وزن در دهه های مختلف زندگی اشاره می کنیم. *دهه ۲۰ : عادت های مناسب غذایی را پیش بیشتر...
fitness
  چای سبز را 2 ساعت قبل یا بعد از غذا بنوشید.نتایج برخی بررسی‌ها نشان داده است چای سبز در صورتی که به همراه غذا مصرف شود، می‌تواند جذب چربی را کم كند و موجب لاغری شود... از سوی دیگر، توصیه می‌شود نوشیدن چای حداقل به 2 ساعت بعد از صرف غذا موکول شود تا به این ترتیب در جذب آهن بیشتر...
e36.jpg
همه می‌دانند که برای خلاصی از چربی اضافه ـ در هر ناحیه از بدن که باشد ـ باید فعالیت چربی‌سوز بیشتری انجام شود. آب کردن چربی اضافی زیر چانه یا همان غبغب خودمان هم در این مورد استثنا نیست. البته داشتن غبغب برای افرادی که چاقند یا اضافه وزن دارند، امری طبیعی است اما بیشتر...
16.jpg
ورزش های مخصوص بزرگ کردن اندام ها ورزش های مخصوص بزرگ کردن سینه احتمالاً ارزان ترین و طبیعی ترین روش برای افزایش رشد سینه است اما نیاز به توجه و دقت فراوان دارد. یکی از متداول ترین این ورزش ها، حرکت "پوش آپ" می باشد که در اینجا روش صحیح انجام آن را برای شما توضیح می بیشتر...
1252.jpg
      در حالی که گرایش به عمل جراحی لیپوساکشن (بیرون آوردن چربی اضافی از بدن) در جوامع رو ‌به‌ فزونی است، کارشناسان تاکید می‌کنند این روش، شیوه خطرناکی برای درمان چاقی است. لیپوساکشن یا عمل تخلیه چربی، دومین عمل جراحی زیبایی رایج، بعد از جراحی بینی گزارش بیشتر...
e66.jpg
  «برای بعضی‌ها داشتن ترازو در خانه از نان شب هم واجب‌تر است. آنها مدام، صبح و ظهر و شب، بعد از هر وعده غذایی و پس از آنکه کوچک‌ترین حرکت ورزشی انجام دادند باید خود را وزن کنند. برعکس این افراد، مردمی هم هستند که به ترازو به چشم یک دستگاه شکنجه نگاه می‌کنند و حتی حاضر بیشتر...
1009.jpg
    قرصهاي لاغري و به طور كلي انواع قرص هاي رژيم غذايي مباحث و سئوالات فراواني را در محافل پزشكي و تخصصي موجب شده اند. مهمترين اينگونه سئوالها چنين است: آبا براستي همانگونه كه تبليغات و اطلاعيه ها ادعا مي كنند، اين قرص ها نتايج تضمين شده و مطمئن دارند؟ آيا واقعا با بیشتر...
999.jpg
    موز به علت دارا بودن قند زياد براي مبتلايان به مرض قند مضر است و نبايد در خوردن آن افراط کرد. به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، موز به دليل داشتن پتاسيم زياد، ضد سرطان بوده و غذاي خوبي براي ماهيچه‌ها مي‌باشد. موز ملين بوده و در درمان اسهال، ضعف بدن و تامين بیشتر...
996.jpg
    بسياري از کودکاني که اضافه وزن دارند از آنجا که در حال رشد هستند نياز به کاهش وزن ندارند . اما مي توان اضافه شدن وزن آنها را کنترل کرد تا با رشد قدي که دارند به وزن متعادلشان برسند . رژيم غذايي فرزندتان مي بايد از لحاظ مواد غذايي لازم براي رشد کودکتان کامل و مطمئن بیشتر...
994.jpg
    كارشناس تغذيه انجمن بهبود تغذيه ايران گفت: براى رفع چاقى پياده روى بسيار موثر است و زنان خانه دار بايد پياده روى را در برنامه روزانه خود قرار دهند تا به اضافه وزن مبتلا نشوند.اليزا رفوآ افزود: علت اضافه وزن در زنان، عدم تحرك است كه با ورزش رفع مى شود. وى خاطر نشان بیشتر...
979.jpg
    ماهيچه هاي كف لگن" گروهي از عضلات بين پاها هستند كه از مقابل استخوان شرمگاهي (در جلوي بدن) تا انتهاي ستون فقرات (در پشت) كشيده شده اند و به نگه داشته شدن مثانه، رحم و روده ها در جاي خود و نيز به ماهيچه هايي كه مقعد، مجاري ادراري و واژن را مي بندند، كمك مي كنند. ضعيف شدن بیشتر...
971.jpg
    یکی از همین روزها که تصویر تمام‏قدتان را در آینه می‏بینید، از خود می‏پرسید: «چه شد که به این حال و روز افتادم؟!» فعالیت نامرتب و اشتهای زیادتان را مقصر نمی‏شمارید بلکه آن را به حساب افزایش سن می‏گذارید. گمان می‏کنید که در هر صورت پس از 30 سالگی سوخت و ساز بیشتر...
870.jpg
    این مطلب که مینویسم برای افرادی است که از چربی های اضافی رنج می برند و می خواهند بدنی مناسب و خوش فرم داشته باشند . البته خواندن این مطلب رو به همه توصیه می کنم . شاید هر ماه مطالب بسیاری را در ارتباط با انواع روشهای كم كردن چربی بدن یا مبارزه با آن در مجلات و سایر بیشتر...
569.png
    اگر به فکر کم کردن چند کیلو وزن اضافه خود هستید،به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. رژیم های غذایی زیادی وجود دارد که در مدت زمان اندکی می توانند وزن زیادی را از شما کم کنند . اما در حقیقت بسیار از آنها ناسالم هستند و با پیروی زیاد از آنها، صدمات زیادی را به بدن بیشتر...
544.1.png
    راحتتر ازآنچه که فکر می کنید،می توانید اندامی شگفت انگیز داشته باشید.همیشه خود را گرفتار چاقی در قسمت پایین تنه شکم و باسن می بینید،امروز تمرین و ورزشی کارا برای صاف کردن شکم و همینطور تقویت و تعامل بهتر عضلات .شما با این تمرین های روزانه می توانید هیکلی برازنده بیشتر...
542.png
  آیا وزن بدن شما هم با هر نوع رژیمی که می گیرید هنوز کم نشده است؟بد نیست بعضی از دلایل عدم کاهش وزنی که در این مقاله آمده است را مطالعه کنید شاید مشکل شما رفع شد…. ۱- عدم توجه به حجم غذایی که میل می کنید. اگر وارد برنامه رژیم غذایی برای کاهش وزن شده اید ، بد نیست یه بیشتر...
520.1.png
    با دویدن، نه تنها وزنتان کاهش پیدا می کند، بلکه پاهایتان هم زیباتر از همیشه می شوند. افزودن تمرینات قدرتی پا، علاوه بر بهبود دویدن و کمک به اجتناب از آسیب دیدگی، روند زیبایی پا را تسریع می کند. سه تمرینی که در ادامه می خوانید، مهمترین عضلات پا را پرورش می دهند. در بیشتر...
518.3.jpg
    حرکات شکل دهنده باسن باز هم توجه به باسن مد شده است. (از این بابت مدیون بیانسی و جنیفر لوپز هستیم!) این روزها، صحبت از گردی و خوش ترکیبی است. و اگر این عضلات سفت تر هم باشند، کارهایی مثل کوه نوردی و بالا رفتن از پله و لی لی، جاذبه بیشتری خواهند داشت. حرکات زیر، بخوبی بیشتر...
511.1.jpg
    در ادامه، برنامه ای برای تقویت و شکل دادن به عضلات و سوزاندن مقدار زیادی کالری، معرفی می شود که با وجود سنگینی، فشاری بر اندامهایتان وارد نمی آورد. علت آن هم این است که فشار طبیعی آب، با وجود لذتبخشی تماس با پوست بدن، ۸۰۰ برابر بیشتر از فشار هوا است. این حرکات با بیشتر...
508.jpg
    جراحی آبدومینوپلاستی با رایج‌ترین شیوه آن، یعنی «تامی تاک»، یکی از عمده‌ترین اعمال جراحی برای کاستن حجم چربی و پوست قسمت‌های تحتانی و میانه شکم است که عضلات جدار شکم نیز در آن جمع شده و منظم دوخته می‌شوند. این عمل ظاهر نامناسب شکم را اصلاح می‌کند ولی یک بیشتر...
495.jpg
    دیگر نیازی به انجام حرکتهای ناهنجاری مثل کرانچ ندارید. تمرینهای زیبای موثری هم وجود دارند. این هفته، قصد داریم با حرکات زیبای دیپ از پهلو و چرخش نشسته، برنامه تمرینی شکمتان را اصلاح کنیم. این برنامه نشسته، باعث باریک شدن کمر، تقویت عضلات آن، صافی ستون مهره ها و در بیشتر...
471.1.jpg
    با این برنامه که همزمان، شکم و کمرتان را شکل می دهد، می توانید میان تنه خود را لاغر نمایید. اگرچه برخی تمرینهای شکم می توانند باعث آسیب به ستون مهره ها شوند – حتی اگر دردی هم به هنگام انجامشان حس نکنید – اما این حرکتهای ایستا (ایزومتریک) که بجای انجام تکرارهای بیشتر...
461.1.jpg
    اکثر خانمها دوست دارند که سینه هایشان را بزرگتر کنند. شاید شما هم یکی از آنها باشید.  فایده ورزش، ایجاد تصور سینه هایی سفت و برجسته و شکافی عمیقتر، به کمک تقویت عضلات زیر سینه ها است.باانجان دادن تمرین هایی که در ذیل آمده است می توانید سینه هایی سفت ؛زیبا و بزرگتر بیشتر...
421.jpg
    همه دوست دارند اندامی زیبا و متناسب داشته باشند. یک لباس هر چقدر هم که ساده باشد روی تن یک آدم خوش‌اندام به اندازه یک لباس کار شده جلوه می‌کند، اما همه آدم‌ها هم سایز نیستند. تعداد آدم‌های چاق زیاد شده‌، دلیل اصلی‌اش هم فست‌فودها و نداشتن تحرک بدنی بیشتر...
342.jpg
    شنبه شب است و شما با زیباترین شلوار جینی که تازه خریده اید خوابیدید . اما یک مشکل وجود دارد ، شکمتان آنقدر بزرگ است که زیپ شلوار به زحمت بسته می شود . اینها برایتان آشنا است نه   شکم برآمده ی خود را در کوتاهترین زمان صاف کنید ! فقط با 6 ترفند ! شنبه شب است و شما با بیشتر...
161.jpg
    همان‌طور که می‌دانید امروزه بسیاری افراد به دنبال راه‌حل‌های یک شبه‌ای مثل انواع قرص‌ها و جراحی‌ها برای درمان چاقی خود می‌گردند. یکی از این راه‌ها که ظرف حداکثر چند ساعت می‌تواند مقداری از وزن افراد را کاهش دهد لیپوساکشن است. مقاله ذیل از بیشتر...
146.jpg
  شیوه صحیح قرار گرفتن بدن یا به عبارتی صاف ایستادن، مسئله مهمی‌ است که روز به روز بیشتر به دست فراموشی سپرده می‌شود. روزهایی که سرکار و در مدرسه می‌گذارنیم پر از عادات و تکالیفی است که به شکلی کاملا دور از فاکتورهای انسانی –ارگونومی‌- انجام بیشتر...
68.jpg
  چربی ذخیره شده در شكم یكی از مقاوم ‌ترین و در عین حال هشدار دهنده ‌ترین نوع چربی هاست. افزایش دور كمر آقایان بیش از 102 سانتی‌متر و در خانم ها بیشتر از 89 سانتی‌متر منجر به افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های عروق قلب می‌شود (سندرم متابولیک) و به هرحال بیشتر...
61.jpg
  1-چاقی (. میزان انرژی كه اغلب مردم در طی روز نیاز دارند، به طور متوسط (معمول) برای زنان حدود 2000 كالری و برای مردان 2500 كالری می باشد. این میزان برای یك ورزشكار حرفه ای 4000 كالری بیشتر است و برای یك زن حامله و شیرده 500 ـ 300 كالری بیش از كالری مورد نیاز یك زن در حالت عادی است. بدن بیشتر...
60.jpg
  هورمون رشد انسان ،تولید هورمون رشد انسان توسط غده هیپوفیز كه در مركز مغر واقع گردیده است در طی دوران بلوغ یعنی درست همزمان با سرعت یافتن رشد بدن به بالاترین حد خود می رسد. هورمون مذكور در واقع هورمون اصلی بدن است كه عهده دار مسئوولیت ابقای سلامت روانی و جسمانی فرد به بیشتر...
57.jpg
  دانشمندان آمریکایی در تحقیقات خود دریافتند که کم خوابی نیز همانند خواب زیاد موجب افزایش وزن می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه پنسیلوانیا با بررسی 90 داوطلب کشف کردند که پنج روز بی خوابی به طور متوسط موجب افزایش یک کیلو و 300 گرم وزن می شود. این نتیجه در 70 بیشتر...
55.jpg
  بعضی از بانوان با رسیدن به این فصل پیش خود می‌گویند « خوب ، رسیدیم سر اصل مطلب » به جرأت می‌توان گفت بسیاری از بانوان صرفاً برای فرم بخشیدن به شکم و پهلو به تمرین با وزنه روی می‌آورند. متأسفانه اکثر آنها توقع دارند با چند جلسه تمرین با وزنه ، چربی‌ای که طی چندین بیشتر...
53.jpg
  مصرف پرتقال بهترین درمان چاقی است و با مصرف آن كمبود عناصر فلزی بدن تامین و مقاومت طبیعی بدن زیاد می‌شود. همچنین میوه پرتقال ، سرشار از ویتامین‌های C ،B و A است. پرتقال دارای آهن،فسفر،كلسیم،منیزیم،سدیم ،پتاسیم،مس،كلر،گوگرد،روی و غیره است.آب پرتقال، اثر مقوی و بیشتر...
27.jpg
  این حرکات ورزشی که الهام گرفته از تمرین های مشابه در باله هسـتـنــد، به شما کمک می کـنند تا از نوک انگشتان پا تا فرق سـرتـان را بــه تحرک وادارید. ( نیاز به وسیله های جانبی زیادی هم نیست) تـقریبا هر کسی که به اندام بلند، کشیده و لاغر بالرین ها نگاه می اندازد، به آنها بیشتر...
14.jpg
  چگونه می توان افزایش وزن پیدا کرد؟ افراد بسیاری هستند که در نمودار وزن، دارای یک وزن متعادل می باشند، اما احساس سلامتی ندارند. کاهش وزن زیاد، به همان اندازه افزایش وزن بیش از حد، می تواند مشکلاتی را در بدن به وجود آورد. اگر کاهش وزن شما بیش از حد است، در معرض کمبود مواد مغذی بیشتر...
52.jpg
تا به حال برایتان پیش آمده است كه احساس كنید نوع غذایی كه شب قبل خورده‌اید بر خلق و خویتان در روزهای بعد اثر گذاشته است. بسیاری از افراد معتقدند خوردن غذاهای گوشتی و پرچرب می‌تواند در به هم زدن آرامش نقش بسزایی داشته باشد. در حالی كه مصرف زیاد میوه و سبزیجات آرام‌كننده و بیشتر...
51.jpg
همیشه کسب اطلاعات در مورد آداب و رسوم مردم کشورهای مختلف برای همه جالب بوده است. این موضوع حتی در مورد عادات غذائی و این‌که مردم کشورهای مختلف بسته به شرایط اقلیمی، جغرافیائی، اقتصادی، فرهنگی یا حتی باورهای مذهبی‌شان از چه گروه‌های غذائی بیش از همه استفاده می‌کنند، صادق بیشتر...
50.jpg
بسیاری از اوقات بهترین راه برای آموختن، توجه به سؤالات دیگران است. به اعتقاد من این شیوه باعث پاسخ‌گویی به رایج‌ترین سوالاتی می‌شود که در تابلوی «از متخصصین رژیم غذایی بپرسید» در رابطه با کاهش وزن و برنامه‌ی پزشک وب در کلینیک کاهش وزن مطرح شده است. و اکنون پاسخ‌های من به بیشتر...
49.jpg
گاهی اوقات بیماران در مراجعه می‌پرسند كه می‌خواهند جراحی شكم یا ساكشن كنند و از پزشكان می‌خواهند كه نظرشان را در این باره ارائه بدهند. در پاسخ باید گفت جراحی و ساكشن چربی‌های شكم و نقاط دیگر بدن، آخرین روش درمان چاقی است. كسانی كه تمام راههای مختلف را امتحان كرده ولی به بیشتر...
48.jpg
تغذیه روی تمام قسمت های بدن تأثیرگذار است. رژیم های غذایی نامناسب مانع از رسیدن مواد غذایی مورد نیاز به بدن شده و مشکلاتی را برای پوست و مو ایجاد می کند.متخصصان یکی از مهمترین و شایع ترین علت شلی و چروک زودرس پوست و ریزش مو را رژیم های غذایی نامناسب می دانند. موی سالم برای رشد بیشتر...
47.jpg
انجام کاهش سریع وزن ، درست پیش از دیدارهای ورزشی و برای رسیدن به وزن دلخواه کاری است که همیشه در میان کشتی گیران یا دیگر ورزشکاران رشته های دسته بندی وزنی به چشم می خورد . رسیدن به وزن دلخواه یا مطلوب با محدودکردن دریافت یا کاربرد غذا و مایعات انجام می گیرد، این روند به بیشتر...
46.jpg
زندگی مشترك در كنار همسر برای خانم ها، دلیلی برای خوردن بیشتر مواد غذایی غیرمغذی و در نتیجه افزایش وزن است.اما خلاف این موضوع در مورد مردان صادق است و این زندگی مشترك در طول زمان، منافع زیادی برای سلامتی آنان دارد. رژیم درمان ها در دانشگاه نیوكاسل معتقدند كه هر دو شریك (زن و بیشتر...
45.jpg
هر روز جلوی آینه می‌ایستم و خودم را نگاه می‌کنم.اول برای اینکه سر و وضعم هنگام خروج از خانه مرتب باشد‌اما بعد به نظرم می‌آید که‌اندام نامتناسبی دارم. بد تیپم و هیچ لباسی بهم نمی‌آید. چرا چون چاقم. چاقم و غصه می‌خورم. غصه می‌خورم‌. می‌خورم و باز چاق‌تر می‌شوم. رژیم بیشتر...
44.jpg
امروزه ضرورت حفظ سلامت افراد مصرف مواد غذایی با ریشه گیاهی را با اهمیت جلوه می دهد. به همین منظور نوعی روغن خوراكی كه سرشار از ویتامین E بوده و مخلوطی متعادل و ایده آل از اسیدهای چرب محسوب می شود نه تنها به افراد، بلكه حتی به كودكان زیر ۲ سال توصیه می شود.كانولا، روغنی است كه با بیشتر...
43.jpg
سوزاندن ۵۰ کالری ناقابل چندان کار مهمی به نظر نمیرسد و شاید تصور کنید دلیل اینکه برای سوزاندن ۵۰ کالری به خود زحمت بدهیم چیست؟ اما با یک محاسبه ساده متوجه میشوید که انجام دادم مثلا ده مورد از این کارها در روز، موجب سوختن ۳۵۰۰ کالری در هفته میشود که برای کم کردن یک پوند(۴۵۰ بیشتر...
42.jpg
هیچ‌‌گاه به دنبال قرص‌ها و پودرهای لاغركننده نباشید كه فایده‌ای ندارد. نگران چاقی خود هم نباشید و بدانید كه با یك رژیم مناسب و صحیح می‌توان به وزن مطلوب رسید. درضمن رژیم‌های سخت و بدون ارزش‌ غذایی شاید در ابتدا جوابگو باشد و فرد به وزن مورد نظر برسد، اما گذرا و موقتی است. بیشتر...
41.jpg
کاهش وزن نیاز به تغییر در نحوه غذاخوردن ، میزان ورزش و نحوه تفکر در مورد غذا دارد . اگر روند کاهش وزن را به اهداف و قدمهای کوچکتری تجزیه کنید به موفقیت بیشتری می رسید . کارشناسان معتقدند که انجام تغییرات کم و کوچک در یک زمان یک استراتژی بزرگ و مهم بوده و این روند خسته کننده بیشتر...
40.jpg
فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، ماه نیایش و روزه داری بر شما دوستان عزیز تهنیت باد در این ماه مبارک، سفره افطار در منزل روزه داران پهن می شود و مهمانی های بسیاری برای بهره بردن از ثواب کثیر ماه رمضان برپا می گردد . اگر رژیم لاغری تان را تا ماه مبارک دنبال کرده اید، در این ماه نیز می بیشتر...
39.jpg
رژیم‌ غذایی‌ اتكین‌ یكی‌ از مشهورترین‌ و پرفروش‌ترین‌ رژیم‌های‌ لاغری‌ در جهان‌ بوده‌ و هست‌. اما تحقیقات‌ جدید نشان‌ می‌دهد حتی‌ این‌ رژیم‌ نیز با همه‌ شهرتش‌ چندان‌ كارساز نیست‌. رژیم‌های‌ غذایی‌ مشهوری‌ نظیر اتكین‌ ظرف‌ شش‌ ماه‌ مردان‌ و زنان‌ را لاغر بیشتر...
38.jpg
گر شما هم جزو آن دسته از افراد هستید که هنگام نیمروز احساس خستگی می کنید ، با رژیم غذایی صحیح می توانید انرژی خود راافزایش دهید.خوردن یک صبحانه مناسب حتما نیروی لازم را برای حرکت و انجام فعالیت های متفاوت درساعات مصرف بالای انرژی تامین می کند . یکی از بهترین منبع انرژی بیشتر...
37.jpg
رژیم گرفتن تنها خوردن یا نخوردن نیست، بلکه فقط پایداری رژیم غذائی است که مهم می‌باشد. بیشتر مردم می‌دانند که چگونه وزن خود را کم کنند، اما چیزی که اغلب از آن غافلند و عاملی است که باعث از بین رفتن همه تلاشهایشان می‌شود، حفظ وزن متعادل برای مدت طولانی است. این کار نیازمند بیشتر...
36.jpg
بسیاری از افرادی که خواهان رسیدن به وزن طبیعی و برخورداری از اندامی متناسب هستند از روشهای محروم سازی برای رسیدن به هدف خود استفاده می کنند. این افرا د که اغلب آنان را دختران و بانوان جوان تشکیل می دهند این گونه می پندارند که برای رسیدن به وزن متعادل باید گرسنگی بکشند یا یک بیشتر...
35.jpg
گذشته ای نه چندان دور، اشخاصی که تمایل داشتند از وزن خود بکاهند، قبل از هر کار به حذف نان، پاستا، قند و نشاسته میپرداختند. اما اشتباه نکید، یک رژیم بدون کربوهیدرات، نباید راه رسیدن به هدف باشد، در حقیقت پرداختن به چنین رژیمی موجب افزایش وزن در آینده خواهد شد. کربوهیدراتها، بیشتر...
34.jpg
آیا هیچ برنامه‌ی کاهش وزنی واقعاً کار می‌کند؟ مارولیچر، بعد از ۴ سال پیروی کردن از یک رژیم غذایی بعد از رژیم غذایی دیگر و تماشای این که یویوی وزنش بالا و پایین می‌رود، بالاخره فرمول پنهان کاهش وزن و پایین نگه‌داشتن آن را کشف کرد، اما او این فرمول را با کسی قسمت نمی‌کند. بیشتر...
33.jpg
شما می‌توانید در یک مدت کوتاه سریعا وزن کم کنید ولی به چه قیمتی؟ شما هر روز تبلیغات فراوانی را می‌بینید که ادعا می‌کنند کاهش وزن چند روزه بدون بازگشت! فراوانند بیماران چاقی که همه راه‌های معجزه‌آسا را رفته‌اند و روز به روزناامیدتر شده‌اند، چرا که پس از یک کاهش وزن اولیه بیشتر...
31.jpg
تبعیت از رژیم‌های لاغری خودسرانه، پیروی از یك رژیم به صورت گروهی بدون در نظر گرفتن ویژگیهای فردی، افراط در سبك‌سازی وزن بدن با توسل به نخوردن و انجام ورزشهای سنگین، موزون‌سازی بخشی از اندام بدن با توسل به شیوه‌های غیرعلمی و همچنین استفاده از انواع قرصها از جمله معضلاتی بیشتر...
30.jpg
آدم‌ها اغلب از وضعیتی كه دارند، راضی نیستند. كسی كه چاق است، دوست دارد لاغر باشد و كسی كه لاغر است، تمام سعی خود را ‌می‌‌كند كه چاق شود. البته در دنیای ماشینی و بی‌تحرك امروزی كه آدم‌ها حتی حاضر نیستند دو قدم پیاده راه بروند، مشكل اصلی، چاقی است. متاسفانه آدم‌های چاق دوست بیشتر...
16.jpg
چه رژیمهایی میتواند برای شما خطرناک باشد رژیمهای غذایی لاغری برای کمک به فرد رژیم گیرنده برای اطمینان از دریافت نیازمندیهای تغذیه ای روزانه تنظیم می گردد . ادعاهایی که در خصوص ازبین رفتن اشتها - کاهش سریع وزن - لاغری بدون حرکت و غیره صورت میگیرد نمی تواند مورد تائید علمی قرار بیشتر...
29.jpg
پیش‌ از آنكه‌ وقت‌ و پول‌ خود را برای‌ وسایل‌ لاغری‌ غیراستاندارد و رژیم‌های‌ غلط‌ هدر دهید به‌ این‌ مساله‌ بیندیشید كه‌ هر روش‌ جدیدی‌ الزاما مفید نیست‌ و استفاده‌ از همان‌ قوانین‌ همیشگی‌ تنها راه‌ كاهش‌ وزن‌ است‌، یعنی‌: دریافت‌ كمتر انرژی‌، انجام‌ بیشتر...
28.jpg
) دوران بارداری و شیردهی: این رژیم‌ها باعث تغییراتی در بدن می‌شوند که اثرشان بر جنین شناخته شده نیست. به علاوه عدم کالری کافی در این رژیم‌ها می‌تواند مانع از رشد معقول جنین در دوران بارداری و کاهش شیر در زمان شیردهی شود. ۲) دیابت وابسته به انسولین: احتمال ایجاد هیپوگلیسمی یا بیشتر...
27.jpg
با توجه به متنوع بودن انواع چاقی ها و عوامل تاثیرگذار، روش های متعدد و مختلفی جهت درمان این مشكل جهانشمول وجود دارد كه مواردی از آن عبارتند از: الف جراحی: ۱ روش های مختلف جراحی شامل جراحی معده (گاستریك بای پس و گاستروپلاستی یا قرار دادن بالن در معده یا حلقه گذاشتن در آن). ۲ بستن بیشتر...
26.jpg
بعضی افراد برای اینکه خیلی سریع و در مدت زمان کوتاهی لاغر شوند، به رژیم های لاغری غیر علمی و نامتعادلی رو می آورند که هر چند باعث کاهش وزن زیاد در مدت زمان کوتاه می شوند ، ولی صدمات جبران ناپذیری بر سلامتی بدن وارد می کنند. چند نمونه از این رژیم های غیر اصولی را در قسمت زیر برای بیشتر...
25.jpg
روش‌های‌ لاغری‌ در ایران‌ در میان‌ مردم‌ بویژه‌ زنان‌ بسیار مرسوم‌ است‌. در این‌ گزارش‌ می‌خواهیم‌ انواع‌ روش‌های‌ لاغری‌ در ایران‌ و مناسب‌ترین‌ روش‌ را معرفی‌ كنیم‌. داروهای‌ ضد اشتها: این‌ نوع‌ داروها باعث‌ كاهش‌ تمایل‌ به‌ غذا خوردن‌ و كاهش‌ موقتی‌ بیشتر...
24.jpg
تقریباً بیشتر مردم تصویری از ظاهر خود در ذهنشان دارند و معمولاً افراد علاقه مند به گرفتن رژیم های لاغری از این تصویر ناراضی اند. در برخی از آن ها این حساسیت به روی وضعیت ظاهری شان به قدری است كه حتی از نگاه كردن به آینه هم ابا دارند. جا و بی جا خودشان را وزن می كنند. از شكم بیشتر...
23.jpg
● نوزادان: بهتر است مادر، نوزاد خود را تا ۲ سال شیر دهد تا مواد غذایی لازم به بدن نوزاد به حد کافی برسد. مادران این نکته را به یاد داشته باشند که به هیچ عنوان شکر به غذای نوزاد خود اضافه نکنند و از همان ابتدا فرزند خود را به روش درست و سالم غذا خوردن، عادت دهند. این نکته را نیز به بیشتر...
22.jpg
اگر خواستار از دست دادن وزنتان هستید از گرفتن رژیم های موقتی پرهیز کنید چرا که این رژیم ها در بلند مدت کار ساز نخواهد بود. رژیم های موقتی سبب پایین آمدن وزن در مدت کوتاه میشود، اما این رژیم ها غالبا نتیجه ی ماندگاری نخواهند داشت. اغلب اوقات رژیم گیرندگان عادت غذایی گذشته بیشتر...
21.jpg
بیمارانی که عمل جراحی می شوند مسلما چند روز و گاهی یک هفته و یا بیشتر در بیمارستان بستری هستند و در این مدت از نظر غذایی زیر نظر پزشک، متخصصان تغذیه و پرستاران مراقب می شوند زمانی که این بیماران به منزل منتقل می شوند باید در مورد تغذیه آنها اطرافیان و یا خود بیمار دستورات پزشک بیشتر...
20.jpg
● رژیم کم کربوهیدرات اگر چه بانیان این نوع رژیم توضیحات بیولوژیکی پیچیده ای در دفاع از آن عنوان می کنند، اما تحقیقات جدید نشان می دهد رژیم های کم کربوهیدرات،اثر کاهش وزن خود را بیشتر در شش ماه اول نشان می دهند، ولی پس از گذشت یک سال نتیجه آنها چندان مثبت ارزیابی نمی شود. به بیشتر...
19.jpg
● وقت هولناك رژیم است. چرا اصلاً از اول لاغر آفریده نشده ام؟ بدترین بخش هر رژیم، رژیم گرفتن است. گیر افتادن در دور باطل غذاهای خسته كننده و ورزش های سخت. به نظر می رسد امروز هم یكی دیگر از «آن روزهاست». مردم ۹/۹۹ درصد اوقات، درست بعد از خوردن یك غذای سیر به فكر رژیم گرفتن می بیشتر...
18.jpg
عوارض ناشی از نزدیک شدن به دوران قاعدگی با احساس ناراحتی و کاهش فعالیت در زنان همراه است. بیش از ۸۵ درصد زنان این عوارض را قبل از شروع این دوره تجربه می کنند و این عوارض در ۱۰ درصد آنها تا حدی شدید است که به ناچار فعالیت خود را رها می کنند. این علائم و عوارض از تغییر حالات روحی و بیشتر...
17.jpg
اگر می خواهید پوستتان خیلی زود دچار چروكیدگی و پیری زودرس شود به خود گرسنگی بدهید! این واقعیتی است كه اغلب افرادی كه برای لاغری تلاش می كنند از آن بی خبرند. به عقیده متخصصان پوست رژیم های غیرعلمی و طاقت فرسا یكی از مهمترین عوامل فرساینده پوست به شمار می رود. شما كه عجله دارید بیشتر...
16.jpg
رژیم مدیترانه ای اصیل متشکل از غذاهایی است که در ابتدای دهه ۶۰ در مناطقی چون جنوب ایتالیا و بخش هایی از یونان معمول بود. این الگوی غذایی در دیگر مناطق پرورش زیتون در مدیترانه مثل بخش هایی از فرانسه، لبنان، پرتقال، اسپانیا، سوریه، تونس و ترکیه نیز معمول است. ویژگی های اصلی بیشتر...
15.jpg
رژیمهای شدید لاغری حتی اگر چندین دهه هم طول بكشند، موجب طول عمر انسان نخواهند شد. قطع كردن مصرف غذاهای پركالری طی چندین دهه، ممكن است یك یا چند سال به طول عمر انسان بیافزاید، ولی مطمئنا به انسان سنی ۱۲۵ ساله نخواهد بخشید. موشهایی كه كالری داده شده به آنها ۱۰ درصد كاهش یافته بیشتر...
13.jpg
به گفته متخصصان آمریکایی زنانی که در رژیم غذایی خود از میزان کمی چربی استفاده می کنند توانایی باروری خود را به خطر می اندازند پروفسور رز فریچ می گوید: این مشکل معمولا گریبانگیر زنانی می شود که دچار افزایش وزن هستند و به منظور حفظ تعادل ظاهری و زیبایی تغذیه خود را محدود می بیشتر...
14.jpg
بعد از وضع حمل، تمام خانم‌ها تمایل دارند که به وزن قبل از حاملگی خود برگردند و نگران هستند که این کار چه مدت طول خواهد کشید. بلافاصله بعد از زایمان، به دنبال تخلیه محتویات رحم و خونریزی طبیعی، حدود ۵ تا ۶ کیلوگرم، وزن مادر کاهش می‌‌یابد. در طول ۶ هفته اول بعد از زایمان ،۲ تا ۳ بیشتر...
13.jpg
یك تحقیق در آمریكا نشان داده است كه رژیم لاغری نمی‌تواند در دراز مدت وزن فرد را پایین نگه دارد و حتی ممكن است سلامت او را با خطر روبه‌رو كند. به گزارش پایگاه اینترنتی بی.بی.سی، محققان آمریكایی‌در جریان مطالعات خود دریافته‌اند كه افراد در شش ماه اول رژیم لاغری بین پنج تا ده بیشتر...
12.jpg
اکثر افراد، حتی اگر برنامه غذائی کارآمدی هم داشته باشند، قبل از اینکه به وزن دلخواهشان برسند دست از رژیم غذائی برمی‌دارند یا اگر به وزن دلخواه برسند به احتمال زیاد، بار دیگر چاق خواهند شد. این مسئله‌ای است که همگان از آن آگاه هستند. ولی... چرا چنین می‌شود؟ در حالی که خیلی بیشتر...
11.jpg
گیاهخواران باید توجه داشته باشند که پروتئینی کامل است که ۸ اسید آمینه ضروری را دارا باشد در غیر اینصورت کامل نیست و اکثر محصولات گیاهی فاقد پروتئین کامل هستند بنابراین باید انواع آنها مصرف شود تا این اسید های آمینه تامین گردد.پتاسیم:بهترین منبع پتاسیم موز است. گرچه اسفناج و بیشتر...
10.jpg
كاهش وزن ناشی از رژیم غذایی ممكن است فرد را دچار یبوست، اختلال قاعدگی،ریزش مو، افتادگی شكم و چین و چروك پوست صورت كند كه هر كدام جداگانه توضیح داده خواهد شد. ● ریزش مو: معمولاً ریزش مو یك ماه پس از شروع برنامه رژیم لاغری شروع می شود كه علت آن كاهش ویتامین ها در بدن می باشد. ریزش بیشتر...
9.jpg
● هفت توصیه غذایی برای پشت میزنشینان در زندگی امروزی که بسیاری از افراد، تحرک چندانی ندارند و اکثر افراد شاغل نیز در یک اتاق یا پشت میز، کارشان را انجام می دهند؛ رژیم غذایی به منظور کاهش وزن امری دست نیافتنی به نظر می رسد. از نظر علمی شما زمانی می توانید وزن خود را کاهش دهید بیشتر...
8.jpg
حدود ۴ ماه پیش خانمی ۴۴ تا ۴۵ ساله با سابقه‌ی ۷ یا ۸ ساله‌ی دیابت نوع۲ (T۲ DM) برای مشاوره‌ی تغذیه به اینجانب مراجعه کرد. وزن حدود ۱۰۷ کیلوگرم، قد ۱۵۵ سانتی‌متر، دورکمر ۱۲۵ سانتی‌متر، فشارخون ۹۰/۱۴۰mmHg، آزمایشهای یک ماه پیش از مراجعه HDL=۳۵mg/dL، FBS=۲۲۰mg/dL، TG=۱۷۶mg/dL. در بیشتر...
7.jpg
اگر بعد از خوردن برخی از غذاها احساس خواب‌آلودگی یا احساس پرانرژی‌ بودن می‌کنید، این وضع ناشی از این است که آنچه شما می‌خورید می‌تواند بر چگونگی خواب و بیداری شما در طول روز تاثیر می‌گذارد. ▪ برخی از غذاهایی که می‌توانند بر خواب شما تاثیر بگذارند، اینها هستند: ـ غذاهایی بیشتر...
6.jpg
بدخوری، بیش خوری و کم خوری افراد ضمن پیروی از برنامه غذایی نامناسب، در بروز اختلالات روانی به ویژه افسردگی نقش دارد. افرادی که اضافه وزن دارند، گرایش بیشتری به مصرف کربوهیدراتها و چربیها نشان می‌دهند، در نتیجه قند خون و ترشح انسولین در بدن آنها افزایش یافته و به داخل سلولها بیشتر...
5.jpg
) بـه سُس اسپاگتی، هویج اضافه کنید. بـا این کــه وجـود آن اصــلاً حس نمی شود، اما کاروتین موجود در آن برای پوستتان بسیار مفید است. ۲) بـه سالاد، اسفناچ اضافه کنید. اسـفـنـاج بـیـش از انواع دیگر سبزیجات، کاروتین در خود دارد. ۳) هـر روز از یک دسر میوه ای استـفاده کنید که از مـاست بیشتر...
4.jpg
تحقیقات‌ تازه‌ نشان‌ داده‌ است‌ که‌ مواد موجود در روغن‌ زیتون‌ ممکن‌ است‌ بر طول‌ عمر انسان‌ بیفزاید.پژوهشگران‌ در امریکا دریافته‌ اند که‌ عناصر اصلی‌ موجود در این‌ ماده‌ می‌ تواند بر طول‌ عمر سلول‌ های‌ قارچ‌ مخمر (Yeast) بیفزاید. نام‌ این‌ مواد پلی‌ فنولز است‌ بیشتر...
3.jpg
رفتن دنبال رژیم های غذایی لاغری، عضله سازی، جلوگیری از پوکی استخوان، پیش گیرنده از سرطان، و از این قبیل خیلی خوب است، اما یک رژیم غذایی خیلی مهم دیگر هم وجود دارد که خیلی از افراد باید حتماً در نظر داشته باشند: رژیم غذایی مخصوص پایین آوردن کلسترول. این روزها که مصرف غذاهای بیشتر...
2.jpg
غذایی که می‌خورید در سلامت و شادابی پوست‌تان نقش دارد. اگر تغذیه مناسبی نداشته باشید، چین و چروک‌ها زودتر سراغ پوست‌تان می‌آیند‌ و اگر می‌خواهید پوست‌تان جوان بماندباید از همین امروز رژیم غذایی متعادلی در پیش بگیرید. فکر می‌کنید رژیم جوانساز چه مشخصاتی دارد؟ ... قبل از بیشتر...
1.jpg
هرکس هر دردی دارد، به نظرش بدترین و غیرقابل‌تحمل‌ترین درد عالم است. برای همین است که همیشه عده‌ای می‌گویند دندان‌درد بدترین درد است و به عقیده گروهی دیگر، سردرد و گوش‌درد و دردکلیه و ... دردناک‌ترین دردها به حساب می‌آیند؛ اما آنها که آلرژی را تجربه کرده‌اند، می‌دانند بیشتر...
70.jpg
این روزها در کشور ما، بحث رژیم گرفتن و رژیم درمانی بسیار رایج و حتی مد شده است. حتماً شما هم در اطرافتان دوستان و آشنایان بسیاری را می بینید که از اضافه وزن خود نگران بوده و به هر دری می زنند و به هر سختی تن در می دهند تا به وزن مطلوبشان دست پیدا کنند، شاید هم خود شما یکی از این بیشتر...
69.jpg
در رژیم غذایی ساحل جنوبی متاسفانه نباید همه ی روز را لبِ ساحل دراز بکشید، یا اینکه همه ی شب را در یک کلوب شیک جشن بگیرید. البته همانند اسم فریبنده ای که دارد، رژیمی بسیار ساده و آسان است. هدف این رژیم غذایی این است که مصرف نوعی از کربوهیدرات ها و چربی ها که باعث افزایش وزن می بیشتر...
68.jpg
د‌اشتن یک رژیم غذایی به معنای حذف یک گروه کامل مواد‌ غذایی، گیاه‌خواری مطلق و یا نخورد‌ن غذاهای د‌لخواه نیست. روی آورد‌ن به غذاهای تازه و خوشمره، توجه به سیاره زمین د‌ر هنگام انتخاب غذا و د‌ر نظر گرفتن گزینه‌های سالم برای زیست بوم، نکاتی است که باید‌ د‌ر رژیم غذایی سبز بیشتر...
67.jpg
گر چه تهیه یک غذای سالم زحمت بیشتری دارد، ولی در عوض فواید بسیاری برای سلامتی دارد. در زیر برخی نکات برای کاهش چربی اشباع و کلسترول، آورده شده است. رعایت این نکات به کاهش میزان LDL کلسترول و خطر بیماری قلبی و نیز بهبود سلامتی افراد کمک می کند. ● مصرف گوشت قرمز، مرغ و ماهی چربی بیشتر...
66.jpg
رژیم غذایی تأثیر عمده‌ای بر سلامت دارد و قادر است احتمال پیدایش بسیاری از بیماری‌ها را تحت تأثیر قرار دهد؛ برای مثال رژیم غذایی پرچربی، خطر پیدایش بیماری‌های قلبی را می‌افزاید. رژیم غذایی در تنظیم وزن هم اهمیت اساسی دارد. برای متعادل بودن رژیم غذایی لازم است مقادیر بیشتر...
61.jpg
طبق نظر دکتر ویل ، هرچه ما مصرف می کنیم روی سلامت تاثیر زیادی دارد و رژیم غذایی تنها یک جنبه از زندگی ما را تشکیل می دهد، در حالی که سلامت و شادابی روح و جسم ما به عوامل متعددی بستگی دارد.مصرف قرص لاغری یک رویه طبیعی نیست و ممکن است عوارض ناگواری درپی داشته باشد. کاهش وزن تدریجی بیشتر...
62.jpg
این روز‌ها آلودگی هوا در هر محفلی، از جمع‌های خانوادگی گرفته تا محل کار و تحصیل، بحث روز است با توجه به آماری که در مورد مرگ‌ومیرهای ناشی از آلودگی هوا منتشر می‌شود، نگرانی‌ها هم در این مورد افزایش پیدا می‌کند. این در حالی است که به گفته متخصصان، با مصرف برخی مواد غذایی بیشتر...
61.jpg
خطر ابتلا به بیماری قلب و عروق و بروز حمله قلبی را می‌توان با بوجود آوردن تغییراتی كه میزان كلسترول را پایین بیاورد كاهش داد. توجه به این نكته ضروری است كه به ازای هر ۱ درصد كاهش در مقدار كلسترول خون درصد خطر كاهش می‌یابد. برای مثال پایین آوردن كلسترول خون به میزان دو تا پنج بیشتر...
60.jpg
● برای جلوگیری از کم خونی ناشی از فقر آهن مواد ذیل توصیه می­شود: ۱) استفاده از مواد غذایی صحیح و همچنین غنی از آهن مثل انواع گوشت­ها، سبزی­های سبز برگ و حبوبات. ۲) استفاده از مواد غذایی دارای ویتامین ث، انواع سبزی­های تازه، فلفل سبز، گوجه فرنگی، کلم، میوه­های تازه بخصوص بیشتر...
59.jpg
کار کیسه صفرا در انسان انباشتن و تغلیظ صفرا است تا به هضم چربی کمک نماید. وقتی که چربی وارد اثنی عشر می شود باعث تحریک و ترشح هورمون Cholecystokinin توسط مخاط روده می شود. هورمون مذکور از راه خون وارد کیسه صفرا شده و باعث انقباض آن می شود که در نتیجه صفرای غلیظ شده وارد مجرای کلدوک و بیشتر...
58.jpg
بیماری كرونر قلبی به صورت مشكلاتی از قبیل دردهای آنژینی و انفاركتوس (حمله قلبی) بروز می‌كند. آنچه كه سبب بروز بیماری قلبی می‌شود، تشكیل تدریجی رسوب‌های چربی یا پلاك‌ها در لایه داخلی دیواره سرخرگ‌ها می‌باشد. این رسوب‌ها سبب محدودكردن عبور خون می‌شوند كه این پدیده را بیشتر...
57.jpg
بر اساس یافته‌های این مقاله، به ازای هر ساعت تماشای تلویزیون، ۱۶۷ کیلوکالری اضافی در عرض یک روز به مصرف کودکان می‌رسد که بیشتر این کالاها را هله هوله‌هایی چون نوشیدنی‌های گازدار، چیپس، بیسکویت، شکلات، همبرگر و... تشکیل می‌دهد. بر اساس این مقاله، تماشای تلویزیون نسبت بیشتر...
56.jpg
سازمان بهداشت جهانی طی گزارشی كه به دست دانشمندانی از كشورهای مختلف جهان تهیه شده ، اعلام كرده است كه مصرف مواد غذایی فرآوری شده عامل اصلی افزایش شدید میزان چاقی و بیماریهای مزمن در جهان است و از مردم جهان خواسته است بشدت از مصرف این نوع مواد غذایی كه حاوی مقدار زیادی چربی بیشتر...
55.jpg
شاید شما هم از زمره افراد چاقی باشید که بارها رژیم‌های مختلف درمانی را امتحان ولی در حین دوره رژیم لاغری از ادامه آن صرف‌نظر کرده‌اید. بسیاری هم پس از کاهش وزن و با گذشت مدت زمانی کوتاه، دوباره شروع به پرخوری کرده و به وزن قبلی و یا حتی به بیشتر از آن می‌رسند. این مسأله باعث بیشتر...
54.jpg
كشاورزان فرانسوی و روستائیان ایتالیایی و یونانی اگر چه از رژیم غذایی پرچربی استفاده می كنند اما شیوع بیماری های قلبی در میان آنان بسیار كم است. احتمال دارد مصرف كم شراب و یا مصرف روغن زیتون موجب حفاظت افراد روستایی در مقابل حملات قلبی گردد. شیوع كم بیماریهای قلبی در كشاورزان بیشتر...
53.jpg
قبلا لازم است توجه شود که منظور از رژیم بی نمک رژیمی است که مقدار سدیم در آن کم باشد، سدیم در نمک طعام، جوش شیرین، بکینگ پودر گیاهی و مواد غذایی حیوانی و گیاهی به طور طبیعی وجود دارد. سدیم در ترکیب خون و مایعات بدن انسان وجود دارد از جمله مواد ضروری برای بدن و سلامت انسان می بیشتر...
52.jpg
در این مقاله می‌خواهیم به شما بگوئیم چگونه یک برنامه غذایی برای خود ترتیب دهید که هم مغزتان را به یک ماشین پرتوان تفکر تبدیل کند و هم در جلوگیری از سرطان، بیماری‌های قلبی، مرض قند، روماتیسم، پیری زودرس، چاقی و سایر بیماری‌ها به شما کمک کند. به عنوان یک قانون کلّی، به هنگام بیشتر...
51.jpg
غذاهایی که خوردن آنها مجاز است: ▪ نان و غلات (شش تا ۱۱ بار در روز) ▪ ماکارونی، پیتزا، پن کیک و ‎.‎.‎. (تهیه شده از غلات کامل، آرد گندم) ▪ نان جو کامل ▪ گندم سیاه و آرد ذرت ▪ بیسکویت گندم کامل ▪ جوی دو سر، سبوس جو، جو ▪ میوه تازه یا خشک، سبزیجات تازه (خرد کردن، پوست کندن، پختن، بیشتر...
50.jpg
این رژیم اواخر سال ۲۰۰۴ مورد توجه قرار گرفت و در یک دوره دو هفته ای باید ادامه یابد. برنامه ۱۱ روز آن مشخص بوده و در سه روز باقیمانده فرد مجاز است غذاهای دلخواهش را مصرف کند. این رژیم غذایی شامل پروتئین، میوه، سبزیجات و چربی (موجود در غذاها) و کربوهیدرات (موجود در ماکارونی و جوی بیشتر...
49.jpg
مبنای برخی از رژیم های غذایی مصرف موادخام است. این رژیم حداقل حاوی ۷۵ درصد موادخام است، زیرا مواد خام حاوی آنزیم هایی هستند که در فرآیند پخت شدن از بین می روند. میوه، سبزیجات، مغزها(پسته، بادام و ‎.‎.‎.)، دانه ها، جوانه دانه ها، غلات، میوه های خشک، آب میوه، ادویه و.‎.‎. نمونه بیشتر...
48.jpg
این رژیم با کربوهیدرات بالا و کم چرب مطرح است و بر مصرف بالای پروتئین و چربی تأکید دارد و به مصرف کربوهیدرات به دلیل ایجاد کاهش در وزن توجهی نمی کند. این رژیم دریافت ۳۰ تا ۴۰ درصد کالری روزانه را از پروتئین توصیه کرده و مصرف غذاهایی که حاوی کربوهیدرات زیاد هستند، مخصوصاً بیشتر...
16.jpg
یک چهارم کودکان و نوجوانان بسیار چاق هستند. ۱۰ درصد از آن‌ها بیش از اندازه چربی دارند. البته چاقی ناشی از اختلال غده به‌ویژه تیروئید کمتر مشاهده می‌شود. بیشتر چاقی‌ها از پرخوری و تغذیه بد ناشی می‌شود. گفتنی است که کودکان چاق بیمار نیستند و از اختلالات هورمونی رنجی بیشتر...
47.jpg
روستائیان به دلیل استفاده از لبنیات دندانهای سالم تری دارند در حالی که شیوع پوسیدگی در جوامع شهری رو به افزایش است. ▪ مهمترین و شایع ترین بیماری دندان در بین ایرانیان چیست؟ ـ تا قبل از سن ۳۰-۲۵ سالگی شایع ترین بیماری دندان پوسیدگی می باشد و در سنین بالاتر بیماریهای لثه شایع بیشتر...
46.jpg
بستنی. اسمش هم مثل خودش لذیذ، خوشمزه و هوس انگیز است. كسی پیدا نمی شود كه از كنار بستنی به راحتی بگذرد و تمایلی به خوردن آن نشان ندهد. میل و علاقه به بستنی در بعضی به حدی است كه حاضرند تمام طول روز به جای انواع غذا فقط و فقط بستنی بخورند. وانیلی، شكلاتی، توت فرنگی و عصرانه هم بیشتر...
45.jpg
مطالعات و بررسی هایی که طی ۵ سال گذشته انجام شده نشان می دهد افرادی که از رژیم غذایی بدون گوشت استفاده می کنند، طی زمان به وزن شان کمتر اضافه می شود. لندن – دانشمندان اعلام کردند اگر می خواهید وزنتان را کم کنید از رژیم های غذایی بدون گوشت استفاده کنید . محققینی که رژیم غذایی بیشتر...
44.jpg
در ذهن تمامی افراد چاق این سئوال وجود دارد كه چرا چاق می شویم؟ به عقیده متخصصان علوم تغذیه، مهمترین دلیل چاق شدن، بالا بودن میزان كالری دریافتی نسبت به كالری مصرفی است.راه های زیادی وجود دارند كه با انجامشان می توان میزان كالری دریافتی را به حداقل رساند. یكی از مهمترین این بیشتر...
43.jpg
▪ غذاهای سرخ‌کردنی را محدود کنید. زیاد خوردن و خوردن غذاهای پرچرب بار سنگینی را بر دستگاه گوارش تحمیل می‌کنند. در حالی‌که هدف روزه استراحت دادن به دستگاه گوارش است. ▪ در انتخاب غذا دقت نمائید تا از همه گروه‌های غذائی کالری لازم را دریافت کنید. ▪ استفاده از سبزیجات خام را بیشتر...
42.jpg
رژیم دلخواه چیست؟یکی از مهمترین مشکلات دهه های اخیر جوامع بشری ، مسأله چاقی است . حرکت جوامع به سمت زندگی ماشینی از یک سو و افزایش مصرف مواد قندی و چرب ، غذاهای آماده و سریع (fast food ) از سوی دیگر ، باعث شده که چاقی در صدر مشکلات جوامع قرار گیرد . افرادی که اضافه وزن دارند می دانند بیشتر...
41.jpg
رژیم دریایی می­گوید: او که نعمت­هایش بی­شمار است، نه تنها دانه­ها، گیاهان، …و میوه­های فراوانی را بر روی زمین در اختیار ما انسان­ها قرار داده، بلکه از برکات خود در آب­ها و دریاها نیز کم نگذاشته و از مواد مغذی دریایی به ما روزی فراوان داده است. در گفتار قبلی (دواخانه مغزی) چند بیشتر...
38.jpg
ارائهٔ برنامهٔ كامل و علمی از نظر علم تغذیه: اگر شخص كاملاً از نظر بیماری‌های عامل لاغری بررسی شده و در حال سلامت باشد، با استفاده از یك رژیم استاندارد كه تمام مسائل تغذیه‌ای در آن رعایت شده باشد قادر به افزایش وزن خواهد بود. الف) رژیم غذایی صحیح ب) ورزش مناسب و كافی ● در هر بیشتر...
38.jpg
رای آن دسته از افرادی که به سلامتی خود اهمیت می‌دهند، غذا خوردن در فست فود‌ها نوعی عذاب وجدان ایجاد می‌کند که لذت خوردن مواد غذایی خوشمزه آن را از بین می‌برد این در حالی است که می‌توانیم هر از ‌گاهی که به فست‌فود‌ها سر می‌زنیم با چند ابتکار ساده از مضرات خوردن فست فود بیشتر...
37.jpg
حفظ برنامه غذایی رژیمی ممكن است در روزهای تابستان مشكل به نظر برسد بخصوص وقتی كه با بستنی ها و شیرینی ها یا غذاهای اشتهابرانگیز روبه رو می شوید و رژیم خود را زیر پا می گذارید. اما متخصصان مایوكلینیك در آمریكا می گویند چنین مواردی نباید به شكست كلی برنامه رژیم گرفتن شما بدل بیشتر...
36.jpg
یكی از مهم‌ترین مشكلات خانم‌ها و رژیم گرفتن فراهم نمودن غذای دیگر اعضای خانواده است كه در اغلب موارد باعث كناره گیری خانم‌ها از اجرای دستورات غذایی می‌شود. همین كه می‌آیند بر طبق نسخه غذایی پزشك عمل كنند و رژیم‌های كف دستی بگیرند سروكله آدم‌های بهانه گیر خانه پیدا بیشتر...
35.jpg
اگر خیلی ضعیف هستید خودتان را بدین وسیله فربه کنید . گرچه اغلب دوشیزگان و بانوان مقید هستند که لاغر شوند که از مد روز نیافتند و آنقدر به خود گرسنگی میدهند تا اینکه ویتامینهای بدنشان کاسته شده و خود را مستعد ابتلا به هر گونه امراض می کنند . چنانچه عقیده شان بر این قرار گرفت که بیشتر...
34.jpg
امروزه می‌دانیم که چربی‌ با افزایش وزن و چاقی همراه است که به عنوان یک عامل خطر عمده برای تعدادی از بیماری‌های مزمن مانند بیماری‌های قلبی و انواع سرطان‌ها شناخته می‌شود. برای همین کارشناسان و متخصصین علم بهداشت و تغذیه می‌کوشند تا موادغذایی روزانه را طوری تنظیم کنند تا بیشتر...
33.jpg
بالاخره پس از برتری جویی‌های فراوان، آمریكایی‌ها خود به این نتیجه رسیدند كه در مقایسه با دیگر ملت‌ها به ویژه آسیایی‌ها از سلامت كافی برخوردار نیستند و در وضعیت نادرست تغذیه‌ای به سر می‌برند. محققان مركز تحقیقات تغذیه‌ای آمریكا در كارولینای شمالی در نشریه تخصصی نوشتند بیشتر...
32.jpg
هر روز که می گذرد با این رویه زندگی که در پیش گرفتیم، عریض تر می شویم. آمارها نشان می دهد از هر سه زن یک نفر برای لاغری تلاش می کند. در ایالات متحده بیش از ۶۰ درصد افراد اضافه وزن دارند و جالب است که کمترین تلاشی برای لاغر شدن نمی کنند و همچنان رژیم پرکربوهیدرات شان را حفظ بیشتر...
31.jpg
وزن کم کردن از خرید شروع می‌شود. این موضوعی است که بیشتر متخصصان رژیم درمانی و تغذیه به آن رسیده‌اند و ۸۵درصد از کسانی هم که به آن عمل کرده‌اند، نتیجه مثبتش را دیده‌اند، چرا که مراقبت از آنچه می‌خورید، از آنچه می‌خرید شروع می‌شود. در حقیقت حرکت به سمت بیشتر...
30.jpg
داشتن وزن ایده آل یکی از دغدغه های جوانان و میانسالان است. هر یک از ما برای رسیدن به این خواسته به گونه ای تلاش می کنیم. اکثر ما سعی داریم تا در کوتاه ترین مدت با روشهایی سخت و نفس گیر از دست چربی های اضافه خود رهایی یابیم. در حالی که حاصل آن چیزی جز صدمه زدن به سلامتی و بیشتر...
29.jpg
سوزاندن كالری، مسأله ای است كه فرد در طول روز و هنگام انجام كارهای خانه، هیچ وقت به آن فكر نمی كند. ۱) استفاده از جاروبرقی: وقتی خانمی در طول روز زمانی را برای تمیز كردن فرش با جاروبرقی صرف می كند، نمی داند كه با همین كار تمام ماهیچه های پاها و دستان و بازوانش در حال حركت بیشتر...
28.jpg
با انجام هر یک از این کارها می توان ۳۰۰ کالری سوزاند ▪ ۵۲ دقیقه راه رفتن تند. ▪ تغییر دکوراسیون و حمل وسایل به مدت ۳۵ دقیقه. ▪ انجام حرکات سبک ایروبیک به مدت ۴۰ دقیقه. ▪ تمیز کردن دوچرخه و دوچرخه سواری به مدت ۲۶ دقیقه. ▪ انجام بازی بدمینتون به مدت ۴۵ دقیقه. ▪ ورزش با بیشتر...
27.jpg
دیگر وقت آن رسیده كه خود را از شر چربی های اضافه خلاص كنیم و به قلبمان كه به تدریج در حال ویرانی است كمكی كنیم. یك برنامه بلندمدت و منطقی برای كاهش وزن خود انتخاب كنید. تصمیم بگیرید كه هفته ای نیم كیلو از وزنتان را با تغییر در رژیم غذایی و انجام ورزش های استقامتی بكاهید. می بیشتر...
26.jpg
● راه‌کارهایی برای شروع تغذیه صحیح: ▪ کسب آموزش لازم و مشاوره با متخصص تغذیه و شناخت گروه‌های غذایی: در واقع با یک مشاوره صحیح، فرد شناخت خوب و درستی نسبت به گروه‌های غذایی پیدا می‌کند و این امر باعث می شود جلوی بسیاری از اشتباهات غذایی گرفته شود. شخص بیشتر...
25.jpg
"متابولیسم" یا "سوخت و ساز" بدن در بعضی افراد بطور ژنتیکی بالاست (این افراد هر چقدر هم غذا بخورند، چاق نمی شوند) و در بعضی پایین است (این افراد با خوردن کمترین غذا چاق شده و به آسانی لاغر نمی شوند) و در بعضی افراد معمولی است. علل پایین بودن متابولیسم بدن شامل موارد زیر است بیشتر...
24.jpg
اگر نگران كنترل وزنتان هستید و از رژیم‌های مختلف هم نتیجه نگرفته‌اید، این مطلب را حتماً بخوانید. كنترل وزن كار چندان پیچیده‌ای نیست به شرطی كه تصمیمات هوشمندانه‌ای برای رسیدن به وزن مورد نظرتان بگیرید یا این‌كه با همین وزنی كه دارید، احساس راحتی بیشتری بیشتر...
23.jpg
شاید شما این جمله را بارها شنیده باشید «من خوب غذا می خورم اما، نمی دانم چرا نمی توانم وزن خود را اضافه كنم.» این مشكل فقط مخصوص مردان نیست. با وجود این كه امروزه لاغر بودن یكی از ویژگی های تناسب اندام برای خانم ها به شمار می آید اما مشكلات همراه با لاغری مفرط، بسیاری از بیشتر...
22.jpg
هنگام عصبانیت یا ناراحتی، هیچ‌گاه بر سر میز غذا ننشینید. شما باید از غذایتان لذت ببرید و در محیطی آرام و دلپذیر آن را صرف کنید. سعی کنید از غذاهای خوش طعم استفاده کنید و قبل از این‌که کاملاً سیر شوید، از غذا دست بکشید. به‌خود عادت دهید تا حداقل روزی بیست‌دقیقه بیشتر...
21.jpg
غذا شمشیری دو لبه است یعنی همان‌قدر كه با مصرف صحیح مواد غذایی، سلامت بدن حفظ می‌شود، در صورت مصرف نادرست غذاها نیز، سر و كله بیماری‌ها پیدا می‌شود. بیشتر مردم می‌دانند كه یكی از اهداف اصلی رژیم‌های غذایی، دستیابی به اندامی متناسب و به‌ویژه در مورد افراد بیشتر...
20.jpg
مسلما داشتن رژیم غذایی سرشار از مواد سرخ کرده، مملو از پروتئین ، دسرهای نامناسب، نوشیدنی های قندی و منجر به بروز چاقی و افزایش وزن می شود. به خصوص زمانیکه این مقدار کالری دریافتی متناسب با میزان فعالیت روزانه شما نباشد. اما اضافه وزن با وجود تمرینات منظم ورزشی و رژیم بیشتر...
19.jpg
امروزه به دلیل عادات غلط تغذیه ای گسترش شهرنشینی، کم شدن تحرک و... بشر با مشکلات بسیاری دست به گریبان است که بیماریهای تمدن نامیده می شوند. یکی از این بیماریها چاقی است که البته دارای علل و عوامل مختلفی بوده ولی نوعی از آن نیز مربوط به کاهش تحرک افراد و نداشتن برنامه صحیح بیشتر...
18.jpg
روزانه مقدار قابل توجهی سم، از طریق رژیم‌های غذایی نامناسب و مصرف انواع مواد و داروهای شیمیایی وارد بدن می‌شود، که به دلایل مختلفی از جمله ضعف سیستم گوارشی، اختلال در عملکرد روده بزرگ، کبد و کلیه‌ها، بی‌نظمی در سیستم تعرقی بدن و اختلال سیستم تنفسی، سبب ساز رشد و بیشتر...
17.jpg
ه‌چندان بخور که از دهانت برآید نه‌چندان که از ضعف جانت درآید خانواده به‌عنوان کوچک‌ترین عضو سازنده جامعه تلقی می‌گردد و مادر خانواده مسئول ایجاد زمینه‌های سلامتی و پیشگیری از بسیاری بیماری‌ها و مشکلات قابل کنترل است زیرا سبد غذائی خانواده با توجه به بیشتر...
16.jpg
گر والدین می خواهند وزن کودک چاق خود را کاهش دهند بایستی از یک مشاور تغذیه یا متخصص مربوطه راهنمایی بخواهند. ولی به دلیل اینکه والدین بیش از سایر افراد بر روی فعالیت وعادات غذایی کودک خود نظارت دارند، بنابراین می توانند تأثیر بیشتری در تغییر عادات فرزند خود داشته بیشتر...
15.jpg
دکتر محمدصادق کرمانی از معروف‌ترین و حاذق‌ترین پزشکانی است که در امر تغذیه فعالیت می‌‌کند و برنامه‌های او برای رفع چاقی یا لاغری، مثمرثمر واقع شده و به همین خاطر مراجعین زیادی را هر روزه پذیرا می‌‌شود. در سالیان اخیر برنامه‌های رژیمی او چنان با استقبال بیشتر...
14.jpg
با استفاده از چهار تکنیک ارائه شده در این مقاله سطح چربی‌سوزیتان را یک پله ارتقاء دهید. به‌نظر آسان می‌آید. کمتر چربی و کربوهیدرات بخورید تا ماهیچه شوید. اما این کل داستان نیست. چون اگر قضیه به همین راحتی بود خیلی‌ها دارای بدن ماهیچه‌ای و با عضلات تفکیک شده بیشتر...
بازدیدکنندگان : 2350926
ما 225 مهمان آنلاین داریم