آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

پرسش

من دارای حلقه هایی هستم که با گذشت روز بدتر می شوند! چه کار کنم که پوشش دهنده من دوام بیشتری داشته باشد.

پاسخ

چند عامل می تواند موجب بروز حلقه های سیاه شود. حلقه های سیاه ممکن است نتیجه ی آسیبخورشیدی، رگها و موی رگ هایی که از روی پوست قابل دیدن باشند، سوزش(تحریک)، یا رنگدانه های طبیعی سیاه رنگ باشند که در این قسمت از پوست صورت پدید می آیند و پوستهای خشک این قسمتها را تیره و خسته نشان می دهد. به علاوه، حلقه های تیره ممکن است نتیجه کبودی های طبیعی باشند؛ چون چشم در عقب واقع شده و استخوان ابرو سایه ای را تشکیل می دهد، این نقطه را تیره تر می نمایاند.

حتماً از مطوب کننده سبک در قسمت زیر چشم استفاده کنید(مرطوب کننده های ژل مانند یا سیلیکونی بهترین نوع می باشند)، استفاده از مرطوب کننده فراوان یا از مرطوب کننده سنگین موجب می شود که کرم پودر شما لیز بخورد. همیشه در طول روز از ضد آفتاب در این قسمت استفاده کنید یا عینک آفتابی بزنید تا مانع از تحریک ملانین توسط خورشید شوید(دانه های سیاه رنگ).

پوشش دهنده های مات(نه چرب یا کرم مانند)، بهترین وسیله برای پوشاندن سایه های طبیعی یا تجمع رنگدانه های تیره طبیعی می باشند و پوشش دهنده هایی مثل پوشش دهنده Reulon colorstay ، belline Great wear، Elizobeth Aralen Flowless و پوشش دهنده Finish، عملکرد خوبی دارند. رنگ پوشش دهنده باید آنقدر روشن باشد که حلقه های سیاه را بپوشاند، اما نه آنقدر سفید که حالت ماسکی سفید در اطراف چشم را ایجاد کند. از مدادهای چرب در مژه های پایین و از ریمل هایی که پوست را آلوده می کنند، استفاده نکنید چرا که در طول روز از بین می روند، و زیر چشم را تیره تر می کنند. فقط از پودر برای کشیدن مژه های پایین استفاده کنید و بعد تا حد امکان از خط باریکی استفاده کنید یا اصلاً خط چشم زیر چشم نکشید. آلودگی هوای شهر در انتهای روز روی چشم های شما می ماند، شاید بهتر باشد در خانه سا محل کارتان از ماسک استفاده کنید. اگر آلرژی دارید و با گذشت روز بدتر می شود، می توانید از آنتی هیستامین استفاده کنید.

 

 

از کتاب زیبایی قدم به قدم نوشتهء Paola Bigon

 


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 1944913
ما 217 مهمان آنلاین داریم