آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

برخی از افراد، پوست‌های چرب خود را با شست‌وشوی بسیار از بین می‌برند که این امر آسیب بیشتری به پوست می‌رساند.
دکتر سیدحسین طباطبایی، متخصص پوست و عضو انجمن متخصصان پوست ایران در گفتگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا واحد علوم پزشکی ایران، افزود: بعد از بلوغ به دلیل ترشح هورمون‌های جنسی خصوصا هورمون مردانه آندروژن، پوست افراد جوان چرب می‌شود که به موجب شرایط زمینه‌ای ژنتیکی میزان چربی پوست می‌تواند ضعیف، متوسط و شدید باشد.
وی ادامه داد: در موارد خفیف و متوسط شست و شوی روزانه با صابون کافی است، اما در شرایط چربی شدید به دلیل رشد نوعی قارچ که خود باعث افزایش چربی و التهاب و گاهی خارش می‌شود باید از درمان‌های دارویی نیز استفاده شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: برخی از جوانان گمان می‌کنند که برای جلوگیری از ابتلا به جوش‌ها باید با شست و شوی زیاد و مداوم پوست را خشک نگاه دارند، در حالی که اگر پوست کاملا خشک شود بلافاصله از طریق مکانیسم‌های جبرانی خود به خودی چربی‌سازی پوست افزایش پیدا می‌کند و بعد از چند ساعت شدیدا چرب می‌شود.
وی با اشاره به این که شست و شو ۲ تا ۳ بار در روز پوست با صابون کافی است؛ افزود: اگر مقدار کمی چربی روی پوست باقی بماند می‌توان از چربی‌سازی جبرانی پیشگیری کرد.
دکتر طباطبایی در پایان توصیه کرد: افرادی که دارای پوست و موی شدیدا چرب هستند باید بدانند نباید در هر بار شستن کاملا چربی‌ها را از بین برد بلکه مقدار مختصری چربی برای محافظت پوست و همچنین به منظور پیشگیری از چربی سازی جبرانی، لازم است بر روی پوست و مو باقی بماند.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 1944923
ما 220 مهمان آنلاین داریم