آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

دانشمندان آلمانی راهی یافتند که می‌توان از طریق آن سلول‌های پوستی را در آزمایشگاه از سلول‌های بنیادی ریشه موی فرد تولید کرد.
این کشف راه‌گشا احتمالا در جراحی‌های پلاستیک و ترمیمی، درمان سوختگی‌ها و زخم‌ها و ساختن اعضای پیوندی خاص به کار گرفته خواهد شد.
دکتر آندرس امندورفر، مدیر مؤسسه سلول درمانی لایپزیگ در این زمینه اظهار کرد:« در طول دو هفته کاشت سلول از ریشه‌های موی پشت سر بیمار انجام ‌شد. همچنین در این روش محلول مغذی قسمت بالای سلول که بر اثر فشار هوای مجاور دچار تغییر می‌شود، اصلاح شد که همین امر موجب تغییر سلول‌های بنیادین و تبدیل آن‌ها به سلول‌های پوست مصنوعی می‌شود.
این سلول‌های پوستی در اتاقک‌های خاص و با رعایت اصول ایمنی و اندازه‌گیری تعداد ذرات معلق در هوا رشد می‌کنند.
با این روش می‌توان تا ۱۰۰ سانتی‌متر مربع از پوست بیمار را پوشش داد.»
دانشمندان قصد دارند برای درمان زخم‌ها و سوختگی‌ به طور متوسط هر ماه برای ۲۰ بیمار پوست تولید کنند.
به گفته آنها، برتری روش جدید نسبت به درمان حاضر این است که این روش اثری بر جای نمی‌گذارد و بیمار شانس بیشتری برای بهبودی سریع‌تر خواهد داشت.
در صورتی که پوست جدید بتواند تنها چند روز بعد از عمل دوام بیاورد، با گذشت ۷۲ روز دیگر، تمایزی بین پوست مصنوعی و پوست سالم وجود نخواهد داشت.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 1878213
ما 245 مهمان آنلاین داریم