آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

یک متخصص پوست و مو با اشاره به این که آفتاب مهمترین مسئله در ایجاد کک و مک است، گفت: افرادی که حساس‌ هستند و زمینه ژنتیکی نیز دارند؛ در صورتی که در معرض نور مستقیم آفتاب قرار گیرند، احتمال بروز کک و مک در آنها بیشتر است.

 

دکتر کامران بلیغی با تاکید بر استفاده از کرمهای ضد آفتاب‌ برای جلوگیری از بروز کک و مک گفت: استفاده از ضد آفتاب‌ها برای تخفیف اثر نور خورشید مهم است، ولی مهمتر از آن استفاده از وسایل محافظت کننده فیزیکی مانند چتر، دستکش و کلاه لبه‌دار می باشد.
استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه اظهار داشت:کک‌های پوستی تیره، زمینه‌های مختلفی دارند و در همه سنین دیده می‌شوند و اولین زمینه مطرح برای ایجاد این کک‌ها، بویژه در سنین پایین، عوامل ژنتیکی است.
وی با اشاره به این که این کک‌ و مک‌ها بیشتر به صورت نقاط ریز و کوچک و زیاد دیده می‌شوند، خاطرنشان کرد: معمولاً در افرادی که پوست یا چشم روشن و یا مو‌های طلایی و بلوند دارند، این مسئله بیشتر بروز می‌کند.
دکتر بلیغی با اشاره به این که این عارضه اغلب بعد از سنین ۷ و ۸ سالگی بروز می‌کند، گفت: در صورتی که کک و مک‌ها از سنین بسیار پایین مثلاً ۲ سالگی ظاهر شوند، ممکن است پیش درآمد یک بیماری خطرناک در بزرگسالی باشند.
وی استفاده از کرم‌های لک بر را برای درمان این افراد توصیه و تصریح کرد: اگر درمان به طور مرتب صورت نگیرد، امکان عود بیماری وجود دارد.
این عضو هیأت علمی دانشگاه با اشاره به نوع دیگری از لک‌های پوستی در بالغین گفت: نوع دیگری از لک‌هایی که به اشتباه به آن لک حاملگی نامیده می‌شود وجود دارد که همیشه در دوران بارداری بروز نمی‌کند.
وی افزود: این لک‌ها بیشتر زمینه ارثی داشته و در زنان خاورمیانه بیشتر دیده می‌شود، گاهی نیز به دلایل هورمونی (مانند دوران بارداری) و یا مواجهه با نور خورشید تشدید می‌شوند.
دکتر بلیغی در پایان خاطرنشان کرد: برای درمان این لک‌ها می‌توان از لک بر‌ها، ضد آفتاب‌ها و یا پیلینگ و لیزر استفاده کرد.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2196316
ما 260 مهمان آنلاین داریم