آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

با وجودی که این مشکل معمولا با تجویز دارو قابل معالجه است، اما می‌توان با تمیز نگاه داشتن و خشک کردن ناخن‌ها از بروز عفونت‌های قارچی پیشگیری کرد. در همین رابطه متخصصان کتابخانه ملی پزشکی آمریکا در یک مقاله جدید پزشکی فهرستی از علائم هشداردهنده بروز عفونت قارچی را منتشر کرده‌‌اند.
بر اساس این فهرست، مهم‌ترین علائم عفونت قارچی عبارتند از ترد و شکننده و خرد شدن ناخن‌ها، تغییر در نحوه شکل‌گیری ناخن در هنگام رشد، نازک شدن ناخن، تغییر در رنگ ناخن، شل شدن ناخن یا جدا شدن آن از پوست و همچنین ناخنی که به نظر می‌رسد در زیر آن ذراتی وجود دارد.
با فرا رسیدن فصل تابستان و بیرون آمدن دست‌ها و پاها از داخل دستکش‌ها، جوراب‌ها و کفش‌های بسته و استفاده از صندل و دمپایی‌های باز علائم این عفونت بیشتر آشکار می‌شود.
پزشکان توصیه کرده‌اند: هم‌اکنون زمان شروع درمان است تا در گرمای تابستان قار‌چ‌ ناخن‌ها معالجه شده باشد و از تشدید عفونت جلوگیری شود. بسیاری از مردم به اشتباه تصور می‌کنند سلامت ناخن‌ها یک موضوع ساده آرایشی است و به همین خاطر در صورت بروز قارچ اغلب از مراجعه به پزشک و کنترل ناخن‌ها خودداری می‌کنند.

 

ناخن‌ها در واقع پنجره‌ای به سوی سلامت هر فرد هستند و نخستین جایی که اغلب نشانه یک بیماری بروز می‌کند، روی ناخن‌هاست. اگر قارچ ناخن تشخیص داده نشود و معالجه نگردد می‌تواند مشکلات جدی جسمی و روانی در پی داشته باشد که این مشکلات بویژه در بیماران دیابتی یا کسانی که مشکل گردش خون دارند، شدیدتر و جدی‌تر خواهد بود.
قارچ‌ها تمایل دارند که در محیط‌های گرم و تاریک مانند کفش‌های بسته‌ رشد کنند. این موجودات بیماری‌زا همچنین می‌توانند در زیر ناخن‌های لاک زده یا پوشیده با آکریلیک و ژل تجمع و رشدونمو کنند، سپس آنها در صورتی که شرایط مطلوبی داشته باشند، گسترش یافته و به سایر اعضای بدن یا حتی سایر افراد سرایت می‌کنند.

 

بر اساس این خبر، عفونت قارچ ناخن در فضای خانه، کلاس‌های ورزشی، سالن‌های آرایشی، هتل‌ها یا حمام‌ها و سایر محیط‌های عمومی مسری و واگیردار است. تشخیص صحیح آن فقط توسط متخصص پوست امکانپذیر می‌شود.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 1878232
ما 261 مهمان آنلاین داریم