آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

یک متخصص پوست با بیان این که ملانوم نوع بدخیم سرطان پوست در مقایسه با سرطان‌های معمول پوست است، گفت: عمده نشانه‌های هشدار دهنده ملانوم عبارت از تغییر در اندازه و شکل یک خال یا خونریزی و ترشح از آن، متورم شدن، سفت شدن یا احساس خارش است.

دکتر امیدیان، متخصص پوست اظهار کرد: پوست بزرگترین سیستم عضوی بدن است که وجود آن برای زندگی انسان لازم و حتمی است. پوست سدی را در بین اعضای داخلی و محیط بیرون بوجود می‌آورد و در اکثر عملکردهای حیاتی بدن شرکت می‌کند.
وی افزود: اگر این نشانه‌ها در کسی وجود داشته باشد باید به دقت توسط پزشک متخصص مورد معاینه قرار گیرد و در صورتی که یک خال یا ناحیه رنگی، طبیعی به نظر نرسد با برش ظریفی در پوست و نمونه‌برداری، وجود یا عدم سرطان تشخیص داده می‌شود که این عمل توسط پزشک باید صورت گیرد و نحوه صحیح کار بسیار اهمیت دارد.
امیدیان متذکر شد: در صورتی که افراد سابقه ابتلا به سرطان پوست در خانواده و یا در معرض نور خورشید قرار دارند، امکان ابتلا به سرطان در آنها بیشتر است.
وی تصریح کرد: پوشاندن مناطقی از پوست که در معرض آفتاب قرار دارند، استفاده از کلاه و تکرار ضدآفتاب‌ها هر ۲ ساعت یکبار حتی در روزهای ابری و نیز پس از عرق کردن و شنا کردن، از جمله راه‌های مراقبت از پوست در برابر نور آفتاب و تاثیر مضر اشعه ماوراء بنفش بر روی پوست است.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2198494
ما 189 مهمان آنلاین داریم