آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

اشعه خورشید یکی از عوامل اصلی پیری پوست و سرطان پوست است. بنابراین باید در مورد محافظت پوست و حفظ سلامت این عضو مهم در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید اطلاعات بیشتری داشته باشیم.
آکادمی پوست آمریکا توصیه‌هایی را به عنوان اقدامات پیشگیرانه در برابر اشعه ماوراء بنفش ارائه کرده است که هرچند پیش از این نیز عنوان شده‌اند اما برای تاکید بیشتر و یادآوری در اینجا دوباره مورد توجه و تذکر قرار می‌گیرند.
بر اساس توصیه های این آکادمی، فعالیت‌های خارج از منزل خود را باید طوری تنظیم کنید که در ساعات اوج تابش خورشید یعنی بین ۱۰ صبح تا چهار بعدازظهر نباشد، از آفتاب گرفتن خودداری کنید، از کلاه‌های لبه دار و عینک آفتابی استفاده کنید، تا جایی که ممکن است در سایه قرار بگیرید، از پوشیدن لباس‌های نازک و توری پرهیز کنید، از ضد آفتابهایی با SPF حداقل ۱۵ حتی در روزهای ابری بر روی نقاطی که بیرون از لباس است از جمله لب‌هایتان استفاده کنید، چنانچه عرق می‌کنید و یا قصد شنا دارید از ضد آفتاب‌های ضد آب استفاده کنید، ضد آفتاب را ۲۰ الی۳۰ دقیقه قبل از بیرون رفتن از منزل استفاده کرده و دائماً آن را تجدید کنید.
توجه داشته باشید کودکان وقت بیشتری را در آفتاب می گذرانند و بنابراین پیشگیری بیشتری لازم دارند.

علاوه بر این توصیه‌ها متخصصان پوست نیز برای جلوگیری از پیری پوست اقدامات پیشگیرانه بیشتری را ارائه کرده‌اند که به قرار زیر است:
- از ضد آفتاب‌های ترکیبی بازدارنده پرتوهای UVB+UVA استفاده کنید. اگر پوستی حساس دارید از ضد آفتاب‌های با SPF حدود ۳۰ یا بالاتر برای UVB و به همان نسبت قوی برای UVA استفاده کنید.
- در نزدیکی آب، برف یا ماسه به لحاظ این که اشعه‌های مضر خورشید را بیشتر منعکس می‌کنند، بیشتر احتیاط کنید.
- در فضاهای بسته و هنگام رانندگی هم از ضد آفتاب استفاده کنید.
به گفته محققان، نحوه استفاده صحیح از ضد آفتاب اثر به سزایی در حفاظت پوست شما دارد.
ضد آفتاب باید به مقدار کافی بین ۱۵ الی ۳۰ دقیقه قبل از خروج از منزل استفاده شود. اکثر افراد به حدود ۳۰ میلی گرم ضد آفتاب نیاز دارند تا قسمت‌های بدن را که نیازمند ضد آفتاب است بپوشاند. به طور مرتب ضد آفتاب خود را تجدید کنید. اکثر متخصصان توصیه می‌کنند که هر دو ساعت یکبار باید ضد آفتاب را تجدید کنید.
به خاطر داشته باشید که ضد آفتاب به تنهای برای حفاظت از پوست کافی نیست و قطعا سایر اقدامات مانند کلاه و عینک و لباس مناسب نیز باید برای مراقبت بهتر صورت گیرد.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2161689
ما 272 مهمان آنلاین داریم