آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

یک متخصص پوست: , پوشک کردن طولانی مدت کودک موجب عفونت‌های قارچی پوست می‌شود

یک متخصص پوست گفت: پوشک کردن طولانی مدت کودک موجب افزایش رطوبت پوست و ایجاد زمینه برای ابتلا به عفونت‌های پوستی در کودک می‌شود.

دکتر رضا یعقوبی در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه خوزستان، اظهار داشت: در صورتی که کودک به مدت طولانی پوشک شود، در اثر ادرار و مدفوع، محیط داخلی کودک مرطوب شده و زمینه برای ابتلا به عفونت‌های قارچی فراهم می‌شود.

 

وی افزود: مدفوع کودک سرشار از میکروب و عوامل بیماری‌زا است و فضای مرطوب درون پوشک نیز زمینه را برای فعالیت عوامل بیماری‌زا فراهم می‌کند.

یعقوبی تصریح کرد: همچنین تجزیه مدفوع موجب آزاد شدن آمونیاک می‌شود و در صورتی که پوشک کودک تعویض نشود، آمونیاک موجب آسیب پوستی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به والدین توصیه می‌شود تا حد امکان کودک را پوشک نکنند و اگر مجبور به این کار هستند در فواصل کوتاه این کار را انجام داده و پوشک کودک را مرتب تعویض کنند.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز اظهار کرد: همچنین استفاده از کرم‌های مخصوص پوست کودکان پیش از پوشک کردن کودک در کاهش ابتلا به عفونت‌های قارچی موثر است.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2198429
ما 190 مهمان آنلاین داریم