آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

یحیی دولتی در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: اگزمای دست بسیار شایع است. این بیماری در اکثر مردم ابتدا به صورت زبری و خشکی دست ها شروع شده و تبدیل به ضایعات قرمز رنگ و ملتهب و پوسته پوسته می شود که با خارش همراه است.

وی گفت: عوامل زیادی می توانند به پوست دست آسیب برسانند. تماس زیاد با آب و هوای خیلی خشک، صابون ها، مواد پاک کننده، پودرهای رختشویی، حلال ها، مواد شیمایی، دستکش های لاستیکی و حتی مواد به کار رفته در کرم ها و فرآورده های بهداشتی می توانند اگزمای دست ایجاد کنند.

رئیس مرکز پژوهش بیماری های پوست و جذام افزود: وقتی پوست قرمز و خشک شد، حتی مواد بی ضرری مانند آب و محصولات بهداشتی نوزادان ( کرم و شامپوهای بچه) هم می توانند موجب تحریک بیشتر پوست و بدتر شدن ضایعه شوند.

دولتی گفت: مشاوره با پزشک و پیدا کردن اینکه کدام ماده مورد مصرف در زندگی روزانه باعث پیدایش این مشکلات شده است بسیار اهمیت دارد و تغییر دادن مواد مصرفی یا خودداری از تماس با ماده حساس کننده، موجب کمتر شدن مشکل پوست می شود.

وی افزود: زمینه پیدایش واکنش های حساسیت پوستی، معمولاً از پدر و مادر به فرزندان به ارث می رسد.

افرادی که استعداد ابتلا به این واکنش ها را دارند، ممکن است سابقه ابتلا به تب یونجه (حساسیت فصلی به گرده گیاهان) و یا آسم را هم داشته باشند.

رئیس مرکز پژوهش بیماری های پوست و جذام اضافه کرد: این افراد حتی ممکن است به بعضی از مواد غذایی هم حساسیت داشته باشند یا دچار حالتی باشند که اصطلاحاً درماتیک آتوپیک یا اگزمای سرشتی نامیده می شود.

پوست این افراد پس از تماس با بسیاری از مواد که در حالت عادی برای سایر مردم آزار دهنده نیست، دچار قرمزی، خارش و سایر علایم حساسیت می شود.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 1878191
ما 230 مهمان آنلاین داریم