آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

نوزاد نباید هر روز استحمام شود؛ این کار موجب از بین رفتن چربی های روی سطح پوست شده که در نهایت به خشکی پوست نوزاد می انجامد.

محمد حسین سلطانزاده در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» با بیان اینکه نوزاد نباید هر روز استحمام شود، اظهار داشت: این کار موجب از بین رفتن چربی های روی سطح پوست شده که در نهایت به خشکی پوست نوزاد می انجامد.

وی درباره تعداد دفعاتی که نوزاد باید استحمام شود، گفت: توصیه می شود والدین نوزاد را در هفته ۲ تا ۳ بار و با فاصله استحمام کنند همچنین بهتر است که پس از استحمام برای جلوگیری از خشک شدن پوست نوزاد، بدن طفل را با روغن بچه یا روغن زیتون چرب کنند.

استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: یک باور غلطی که برای والدین به وجود آمده، این است که زمانی که نوزاد را به حمام می برند آب وارد گوش نوزاد شده است و پس از استحمام سعی دارند با گوش پاک کن داخل گوش طفل را خشک کنند؛ این اقدام خطرناک است و موجب سوراخ شدن پرده گوش می شود و باید به این نکته توجه داشت که مایعی در گوش است که اجازه نمی دهد آب وارد گوش شود.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 1915528
ما 304 مهمان آنلاین داریم