آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های پوستی در فصل تابستان، توصیه می شود از کفش های تابستانی و روباز استفاده شود.
دکتر محمد امیدیان درگفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه خوزستان، اظهار کرد: در فصل تابستان و به ویژه در مناطق گرمسیر باید از کفش های تابستانی استفاده شود، زیرا پوشیدن کفش های چرمی و بدون منفذ موجب تعریق بیش از حد و بوی نامطبوع پا و ابتلا به بیماری های پوستی و قارچی می شود.
وی افزود: تعریق بیش از حد پا به دلیل پوشیدن کفش های بدون منفذ می تواند موجب بروز حساسیت در ناحیه پا شود. همچنین در صورتی که سابقه ابتلا به بیماری های پوستی در فرد وجود داشته باشد، احتمال بروز بیماری های قارچی در فضای میان انگشتان افزایش می یابد.
امیدیان تصریح کرد: قارچ انگشتان پا به صورت لکه های سفید رنگ در فضای میان انگشتان و یا در کف پا بروز می کند و با خارش شدید همراه است.
این متخصص پوست خاطرنشان کرد: برای پیش گیری از ابتلا به حساسیت های پوستی در فصل تابستان توصیه می شود در طول روز پاها به دفعات با آب و صابون شسته و بلافاصله با حوله تمیز خشک شوند.
وی ادامه داد: استفاده از کفش های روباز و تابستانی، میزان تعریق پا را کاهش می دهد و در نتیجه احتمال ابتلا به بیماری های قارچی و پوستی هم کاهش می یابد.
امیدیان با تاکید بر این که نباید کفش را بدون جوراب پوشید، گفت: برخی افراد نسبت به چرم و یا پلاستیک به کار رفته در کفش حساسیت دارند این گونه افراد نباید کفش را بدون جوراب بپوشند. جوراب مانعی برای تماس مستقیم پا با کفش است و مانع بروز حساسیت پوستی و اگزما می شود.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2203394
ما 295 مهمان آنلاین داریم