آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

یک عضو مرکز تحقیقات پوست دانشگاه شهید بهشتی عنوان کرد: پوشیدن لباس های خنک، نخی، گشاد و کاهش وزن در افراد چاق به کاهش عرق سوز شدن در تابستان کمک می کند.
دکتر محمدرضا برزگری در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا، شروع فصل تابستان را مصادف با شیوع بیماریهایی چون عرق سوز، عفونت های ویروسی و گرمازدگی دانست و اظهار کرد: انجام دوش روزانه با آب خنک و یا با آب ولرم بیش از هر عمل دیگری به کاهش عروق سوز و تبعات ناشی از گرمای هوا کمک می کند.
وی اضافه کرد: استفاده از مواد خنک کننده و مرطوب کننده برای التیام این عارضه موثر است. مراجعه به متخصصان پوست برای درمان عرق سوز شدید لازم است.
این متخصص پوست با بیان این که نقش سن و جنسیت در شدت این بیماری بی تاثیر نیست، گفت: عرق سوز در سنین مختلف به اشکال متفاوتی بروز می کند. به عنوان مثال در شیرخواران و نوزادان به دلیل نارس بودن مجاری عرق، بدنشان تعریق نمی کند و پوستشان در چند ناحیه از بدن عرق سوز می شود. این تفاوت در نژاد و رنگ پوست هم مشاهده می شود و سیاه پوست ها تعریق بیشتری دارند.
دکتر برزگری در ادامه بر رعایت اصول بهداشتی در زمان استفاده از استخرهای عمومی تاکید و عنوان کرد: عفونت، خطری است که ممکن است سلامت پوست را به مخاطره بیندازد. احتمال انتقال عفونت های ویروسی چون زگیل نیز وجود دارد. باید توجه کرد که عفونت ها چه از طریق تماس مستقیم با پوست و چه از راه استفاده از حوله مشترک قابل انتقال است.
وی اضافه کرد: روی پوست برخی افراد نیز ضایعات کوچک خارش داری زیر لباس شنا ایجاد می شود که نگران کننده نیست و در مدت چند روز از بین می رود. خشکی پوست به خاطر وجود کلر در آب استخر و تشدید اگزماها نیز از جمله عوارض شنا در استخر است.
عضو مرکز تحقیقات پوست دانشگاه شهید بهشتی راه درمان خشکی پوست را استفاده از چرب کننده ها بعد از گرفتن دوش عنوان و اظهار کرد: کلر با دوش گرفتن از روی پوست پاک می شود. ممکن است استفاده از مواد شوینده در حین استحمام پس از استخر، پوست را خشک تر کند، مگر استفاده از شویند ه هایی که فاقد مواد صابونی هستند.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2198496
ما 190 مهمان آنلاین داریم