آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

مصرف زياد لبنيات هيچ گونه تاثيري بر وضعيت آکنه و جوشهاي صورت در دوران نوجواني ندارد ، بلکه از غذاهاي لازم در اين مرحله از رشد به حساب مي آيد. محققان معتقدند افراد در سنين نوجواني به دليل وضعيت خاص هورموني بدن بيشتر مستعد بروز اينگونه جوشها مي باشند و چنانچه در غذاهاي مصرفي از يد زيادي استفاده شده باشد اين عارضه تشديد مي شود.
از طرفي به دليل لزوم مصرف شير و محصولات لبني در سنين رشد نمي توان مصرف آنها را محدود نمود. پس بايد از عدم وجود يد زياد در آن اطمينان حاصل کرد.
تا مدتي قبل تصور مي شد مصرف زياد شير و محصولات لبني موجب بروز چنين جوشها و عوارض پوستي مي شوند. اما محققان دانشگاه نيويورک دريافتند که در بسياري از دامداري ها علاوه بر ضد عفوني ظروف دوشيدن شير ، به منظور جلوگيري از بروز عفونت در دامها ، به آنها يد داده مي شود که عامل اصلي در ايجاد جوشها در واقع يد است نه صرفا" مصرف زياد شير و لبنيات.
مطالعات انجام شده حاکي از آن است که توليد شير در کشورهايي نظير امريکا، انگلستان، دانمارک، نروژ و ايتاليا از دهه 60 همراه با استفاده از مقادير قابل ملاحظه يد بوده است.
البته آزمايشات نشان مي دهد که جوشها و آکنه هاي پوستي ناشي از مصرف يد زياد بسيار سريعتر از جوشهاي ناشي از اختلالات هورموني به روشهاي درماني پاسخ مي دهند.
اما به منظور قطعيت بيشتر در مورد ارتباط مقدار دقيق يد و بروز عوارض پوستي نياز به آزمايشات بيشتر در آينده است.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2161723
ما 303 مهمان آنلاین داریم