آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

ما در جهت رفع اين مشکل راهکارهايي را معرفي مي کنيم که استفاده ي از آن مي تواند شما را تا حدودي ياري دهد...


جداي اينکه دلايل جوش و آکنه را ابتدا بهتراست توسط پزشک بررسي و رفع نمود اما گاهي افراد از مراجعه ي مکرر نزد پزشک خسته شده و درپي يافتن راهي بي دردسر و راحت تر مي گردند که در منزل و با هزينه ي کمتري انجام پذير باشد.

ما هم در جهت رفع اين مشکل راهکارهايي را معرفي مي کنيم که استفاده ي از آن مي تواند شما را تا حدودي ياري دهد.

از آنجايي که تغذيه در داشتن پوستي سالم و شاداب بسيار موثربوده و حرف اول را مي زند اين بار راه رسيدن به پوستي صاف و زيبا را با استفاده ازچند ماده ي طبيعي و مفيد به شما توصيه مي کنيم که قطعا مصرف مداوم و طولاني مدت آن شما را به نتيجه ي مطلوب خواهد رساند.
1-استفاده ازآب زرشک و زرشک :
از آنجايي که زرشک داراي خواص بسيار مفيدي براي بدن و به خصوص پوست مي باشد، مصرف آن در مدت زماني نه چندان طولاني باعث مي شود که پوست شما از جوشها پاک شده و به شادابي و شفافيت برسد که بهتر است براي اطمينان بيشتر اين کار را خود در منزل انجام دهيد و آن به اين ترتيب است که:
يک قاشق غذا خوري سرپر زرشک را داخل يک فنجان آب ريخته وبه مدت 8 تا 9 ساعت بگذاريد تا کاملا خيس بخورد که البته اين کاررا مي توانيد از شب قبل هم انجام دهيد، سپس زرشکها را در داخل همان فنجان آب با پشت قاشق کاملا له کرده و از صافي رد کنيد، آب آن را ميل کرده وزرشکها را بر روي پوستتان بماليد و در آرامش بگذاريد تا آب آنها کاملا جذب پوستتان شود و بعد با آب ولرم شستشو نماييد.اين کار را يک روز درميان و به مدت يک الي دو ماه انجام دهيد تا به نتيجه ي مطلوب و پوستي صاف و شفاف برسيد.

2-استفاده ازختمي :
ک قاشق غذا خوري گل ختمي را داخل يک فنجان آب سرد و خنک بريزيد و خوب به هم بزنيد و به مدت 15 دقيقه داخل يخچال بگذاريد و صبر کنيد تا کاملا ختمي ها خيس خورده و رنگ آب بنفش شود، بعد آن را از صافي رد کرده و آب آن را ميل کنيد و مواد صاف شده را بر روي پوست و به خصوص روي جوشها بماليد و 10 دقيقه بعد با آب ولرم شستشو دهيد. اگر اين کار را روزي يک بار انجام دهيد حتما تاثير آن را بر روي پوست ، به خصوص بر طرف شدن تورم جوشها خواهيد ديد .

3-استفاده از نشاسته :
نشاسته ماده اي بسيار مفيد در بر طرف کردن جوشهاي صورت و تورم حاصل از آنها بر روي پوست مي باشد بنابر اين مي توانيد با استفاده از يک قاشق مرباخوري نشاسته که دريک استکان آب سرد وخنک حل کرده و ميل مي نماييد ، يک قاشق مربا خوري از همين مايع راهم بر روي پوست و جوشها ماليده ، 5 دقيقه صبر کنيد،  فقط مراقب باشيد چون نشاسته بر روي پوست سريع خشک مي شود در اين مدت کوتاه به هيچ وجه صحبت نکنيد و نخنديد زيرا باعث چروک شدن پوستتان خواهد شد.اين کار را نيز يک روز در ميان انجام دهيد تا به نتيجه ي مطلوب برسيد.

4-مصرف آب انار و آب گريپ فروت
آب انار به دليل خواص بسيار مفيدي که دارد و مي توان به نمونه ي خون سازي و تصفيه ي خون اشاره کرد مصرف روزانه و يا حتي يک روز در ميان آن در بر طرف کردن جوشها بسيارموثر بوده و کمک زيادي در رفع اين مشکل خواهد کرد.
مصرف آب گريپ فروت و زدن فيبرهاي آن بر روي پوست به دليل داشتن ويتامين c کافي بسيار مفيد بوده و استفاده ي يک روز در ميان آن در رفع جوشها و تورم آنها بسيار موثر خواهد بود.


5-آب کرفس و آب هويج :
هويج و کرفس را پس از شستشو با آب هويج گيري آب گرفته،  بهتر است يک در ميان،  يک روز آب هويج و يک روز آب کرفس را به اندازه ي يک ليوان  ميل کنيد .آب کرفس علاوه بر شاداب کردن پوست شما در چربي سوزي و لاغري نيز موثر است.

توصيه اي مفيد:
با مصرف روزانه ي انواع  ميوه و آب ميوه هاي فصلي از جمله توت فرنگي، خيار، ليمو، پرتقال، سيب هندوانه و همچنين پياز خام و استفاده ي هم زمان مقداري از آنها بر روي پوست،  شما مي توانيد با رساندن ويتامين هاي لازم به بدن و پوستتان هميشه از پوستي شاداب و سالم بر خوردار باشيد زيرا پوست هميشه به غذا و مراقبت نياز دارد.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2203428
ما 307 مهمان آنلاین داریم