آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

پوست گندمي /چشم قهوه اي

از آنجايي که تفاوت رنگ پوست در نوع آرايش ورنگ آميزي آن حائز اهميت است و با تطابق آن با رنگ چشم هاي مختلف مي تواند در بهتر شدن آرايش و زيباترشدن کمک بيشتري کند، با در نظر گرفتن رنگ پوست گندمي که تن کرم و زرد در آن بيش از صورتي است و چشم قهوه اي به اين ترتيب ميک آپ خود را انجام دهيد:

1-همانطور که در مقالات قبلي نيز اشاره شده است مرحله ي اول هر آرايش آماده سازي پوست وصاف ويکدست ساختن آن است که در اينجا چون رنگ اصلي زير ساخت پوست شما کرم رنگ است پس به راحتي براي ساختن يک رنگ پوست ايده آل ابتدا حتما از يک ضد آفتاب مناسب که بهتر است از نوع رنگي با شماره ي 1 يا 2 باشد استفاده کرده تا کمي تن صورتي و گلبهي را به پوست شما بيافزايد و پس از جذب کامل آن از کرم پودر يا پنکيک هايي که به رنگ پوست اصلي شما نزديک است زده تا به رنگ متعادلي که نه زياد زرد و نه زياد صورتي است برسيد.

2-پس از يکدست سازي پوست و جذب کرم پودر يا پنکيک بر روي پوست اگر نياز به سايه زدن به ابرو و پر رنگ کردن آن باشد اين کار را هماهنگ با رنگ ابرو انجام داده و ابروها را جفت و يکدست کنيد و سپس با شانه ي ابرو آنها را به سمت بالا شانه کنيد.
3-براي پوستهاي گندمي با رنگ چشم قهوه اي زدن سايه هاي کرم و طلايي بسيار روشن چهره را سرد و بي روح مي کند پس پيشنهاد ما براي سايه استفاده از سه رنگ زير است که به چشمها جذابيت بيشتري مي بخشد:

الف)سايه ي نقره اي به تنهايي. يا پس از زدن سايه ي نقره اي براي زير ساخت از رنگهاي نيلي وآبي لاجوردي بر روي آن و در ادامه و گوشه ي چشم که چشمان شما را با اين رنگ پوست بسيار جذاب و زيبا نشان خواهد داد.ب) از رنگهاي بژ به تنهايي براي سايه و به طور کامل در پشت پلک بکشيد. اين رنگ به تنهايي به چشمان قهوه اي با پوست گندمي جذابيت خاصي مي بخشد.ج)گاهي هم  مي توانيد در کنار سايه ي لاجوردي و نقره اي از مقدار کمي رنگهاي سرمه اي مات و يا بنفش نيز استفاده نماييد.4-براي کشيدن خط چشم بهتر است ازخط چشمهاي پودري و سايه اي که به رنگ خاکستري تيره است  و يا مدادهاي مشکي مات و خشک استفاده نماييد و به شکل هاله اي کمرنگ در گوشه و لابه لاي پلکهاي بالا و در صورت درشتي چشم پلکهاي پايين نيز بکشيد و بهتر است با اين رنگ پوست از خط چشم مشکي بسيار براق و مايع استفاده نکنيد.


5-رژ لبها را نيز در صورت استفاده از سايه هاي بژ، بسيار مات و کمرنگ و در گروه کرم و شکلاتي انتخاب نماييد و در صورت استفاده از سايه هاي خاکستري و آبي لاجوردي از گروه بنفش و صورتي که ميتواند هم بسيار کمرنگ و يا پر رنگ باشد.


6- رژ گونه را بر حسب رژ لبها انتخاب کرده و حتما پس از پايان ميک آپ با پنکيک يا پودرهاي آرايشي آنها را مات و محو نماييد.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2350863
ما 194 مهمان آنلاین داریم