آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

اين 10 نکته بسيار ساده و کم خرج را رعايت کنيد تا هميشه و در همه قسمت‌هاي بدنتان پوستي لطيف و نرم داشته باشيد.


1- پوست از آب ولرم خوشش مي‌آيد. ممکن است پس از يک دوش آب گرم حس عالي‌اي داشته باشيد، اما رطوبت آن باعث پوسته شدن و زبري پوست شما مي‌شود. به جاي گرفتن دوش آب گرم، پوست خود را لطيف نگه داريد.

2- هر روز پوست خود را مرطوب کنيد. پوستي که آب کافي داشته باشد، نرم است، به خصوص در زمستان هنگاميکه هوا خشک است و دماي هوا پوست را به سرعت خشک مي‌کند. هر گاه پوست شما خيس مي‌شود، از کرمهاي مرطوب کننده استفاده کنيد. مثلاً: پس از شستن دستان، پس از حمام، حتي در روزهاي برفي.

3- يک لوسيون لطيف بدن را امتحان کنيد: اگر پوست خود را مرطوب مي‌کنيد، به دنبال لوسيوني باشيد که حاوي مواد اوليه لطيفي مانند سالسيليک يا اسيدهاي هيدروکسي آلفا باشد. دو نوع محصول به شما پيشنهاد مي‌کنيم: لوسيون بدن نرم کننده پوست نيوترژناو مرطوب کننده جرجنز.

4- از جورابهاي خود به عنوان سلاحي پنهان استفاده کنيد: سلاح نرم پنهان. پاهاي شما ممکن است در زمستان ترک خورده، زبر و خشک بشوند. هنگاميکه به خانه مي‌رسيد و کفشها و جورابهاي خود را در مي‌آوريد، يک کرم پا به پاهاي خود بماليد. سپس جورابهاي خود را عوض کنيد. گرماي جوراب به لوسيون کمک مي‌کند تا به کف پا نفوذ کرده و به راحتي آن را نرم کند.

5- هميشه اصلاح کنيد: چه باور داشته باشيد چه نداشته باشيد، اصلاح روزانه (حتي در زمستان که هميشه نياز نيست) به پوست کمک مي‌کند تا نرم بماند. زيرا يک لايه از سلولهاي خشک و مرده پوست را از بين مي‌برد و سلولهاي نرمتر و سالمتر پديدار مي‌شوند. بهتر است حداقل هفته‌اي دوبار ريش تراش خود را به کار بياندازيد.

6- از دستان خود محافظت کنيد: هرگاه بيرون مي‌رويد دستکش بپوشيد. هواي سرد و يخبندان، رطوبت پوست شما را مي‌کشد و باعث ترک خوردگي و خشکي دستان و بشره ي پوست شما مي‌شود .

7- استفاده از لوسيون صورت (آ اچ آ) را شروع کنيد. اين محصولات براي نرم و لطيف کردن پوست صورت عالي هستند. در ابتداي مصرف ممکن است دچار پوسته پوسته شدن بشويد بنابراين پيش از مصرف رژيم غذايي نگيريد.

8- از شوينده‌هاي خوشبو استفاده کنيد: براي اينکه هر قسمت از بدنتان مانند سينه وگردن، پشت و آرنجهاي خود را نرم کنيد، از شامپو بدن‌هايي استفاده کنيد که موجب شوند سلولهاي مرده‌ي پوست در قسمت‌هاي پوست انداخته‌ي بدن از بين رفته و لطافت دلپذيري به پوست شما بدهد تا جذابيت آن بيشتر شود. يکي از اين محصولات: پوليش پومگرانت است.

9- مراقب صابون‌هاي قالبي زبر باشيد: صابون‌هايي که اغلب در مکانهاي عمومي يا دستشويي‌ها يافت مي‌شوند حاوي مواد پاک کننده زبري هستند که پوست را خشک مي‌کنند، همين مواد در اسپري‌هاي خوشبو کننده بدن نيز بکار مي‌روند. به جاي آن از پاک کننده‌هاي ملايم ( که يک شيشه کوچک آن را هميشه در کيف دستي خود مي‌توانيد حمل کنيد ) مانند ستافيل يا شامپو بدن مرطوب کننده داو استفاده کنيد.

10- کوتيکول يا بشره‌ي پوست خود را درمان کنيد. کوتيکولها اولين مناطق بدن هستند که خشک و پوسته پوسته شده و مي‌خارند که مي‌توان در يک بعدازظهرعاشقانه که همسرتان مي‌آيد تا دستان شما را بگيرد، يک اسفنج تر روي آن گذاشت. براي مبارزه با اين مشکل و برگرداندن رطوبت از دست رفته، از يک کرم دست روزانه استفاده کنيد. يکي از آنهايي که مي‌توانيد امتحان کنيد: حلال ناخن‌هايدي است.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2198498
ما 191 مهمان آنلاین داریم