آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

اين 3 نوع پوست از زيبايي چهره شما جلوگيري خواهد کرد.براي درمان اين پوست ها مي توانيد از برند هاي معتبر آرايشي استفاده کنيد ما شما را راهنمايي مي کنيم:

درمان 3 نوع پوست چرب ،خشک و چروکيده
اين 3 نوع پوست از زيبايي چهره شما جلوگيري خواهد کرد. اگر پوست شماچرب و آکنه اي است چه عاملي باعث افزايش چربي و آکنه‌ها در پوست شما ميشود؟ ممکن است براي بر طرف کردن چربي صورت با مواد شوينده نامناسب،استفاده بي رويه و روزانه از داروهاي ضد جوش و شستشوي بي رويه تنها باعث تشديد لکها شده و ميزان توليد چربي را افزايش دهد.همچنين شکستن رژيم غذايي و پيش گرفتن يک درمان ديگر ميتواند درمان و بهبود آن را از حالت طبيعي خود خارج کند.به خاطر داشته باشيد براي شکل گيري يک لک هفته‌ها وقت لازم است اما فقط در عرض يک شبانه روز روي پوست شما ظاهر ميشود.در اينجا چند روش براي جلوگيري از بروز لکها وجود دارد.از همين حالا اقدام کنيد!

عادتهاي درمان

1:صبح: از مواد شوينده اي که زياد چرب نيست استفاده کنيد(چرا که مسدود کننده منافذ است)و همينطور مواد نه زياد خشک(چون باعث ميشود زمانيکه پوست سعي در جبران خشکي ناگهاني آن دارد غده‌هاي چربي را افزايش دهد.) مواد شوينده اي که حاوي ترکيبات ضد آکنه اند ، از جمله اسيد ساليسيليک يا بنزويل پروکسيد ، براي جوشها مناسبند ، اما اطمينان يابيد که ترکيب مورد نظر را با يک محصول بهداشتي ديگر در رژيم خود تلفيق نکنيد.

امتحان کنيد: شوينده فوم (کف) پيس آترا آودا ، 24 دلار ، ترکيب عالي آن حاوي روغن وينترگرين( که به طور طبيعي از اسيد ساليسيليک مشتق ‌مي‌شود ) به همراه گروهي از ضد حساسيتها نظير روغن تاماتو ‌مي‌باشد که باعث تسکين پوستهاي متورم است.

2: شب : بعد از شستشو ، مواظب جوشها باشيد و با يک محصول درماني از ايجاد جوشهاي جديد جلوگيري کنيد.از محصول درماني براي جوشهاي فعال و تما‌مي‌قسمتهاي مشکل آفرين نظير پيشاني و فک نيز استفاده کنيد.
امتحان کنيد : neutrogena rapid clear pads ، 6.99دلار،اسيد ساليسيليک در اين فرمول با تکنولاژي ميکرو کيلير ايجاد شده که باعث کاهش اندازه و قرمزي جوشها شده و تنها ظرف 8 ساعت باعث کاهش تورم آنها نيز خواهد شد.


3: يکبار در هفته: چند دقيقه را به ماسک صورت با ترکيبات از بين برنده چربي اختصاص دهيد.فرمول اين ماسکها به گونه اي است که حاوي ترکيبات بسيار فعالي است که بهترين روش در کنترل چربي و تميز کردن منافذ عميق است.
امتحان کنيد : ماسک صورتcellex-c betaplex clear

39.50 دلار ، حاوي خاک رس ( کالوئين و بتونيت) ، ترکيبات درماني گياهي ( اسانس نعناع ، برگ زيتون و چاي سبز ) و اسيدها ( گلي کليک و ساليسيليک ) که باعث شفافي و احساس آرامش پوست چرب ‌مي‌شود .

نکته:از آنجائيکه پوست بيشترين ارگان در بدن را به خود اختصاص داده منطقا تحت تاثير استرس قرار دارد .چگونه؟ بسيار ساده است .استرس باعث تحريک بدن شده تا هورمون کروسيترول توليد کند ، که سرانجام منجر به توليد بيش ار حد چربي خواهد شد . طبيعتا ورزش ، پياده رويهاي طولاني و حتي يک لبخند ‌مي‌تواند اين استرس را در سطوح قابل کنترلي حفظ کند –و پوست شما را شفاف تر کند

پوست خشک چنانچه پوست شما خشک است چه چيز باعث وخيم تر شدن آن ‌مي‌شود : اغلب انسانها با پوستي خشک به دنيا ‌مي‌آيند، اما اغلب ، اعمال ما است که باعث خشکي بيشتر آن ‌مي‌شود.وضوحا برخي از عوامل دخول ، خارج از کنترل اند ، از جمله سطح پائين رطوبت در زمستان و گرماي داخل.اما با اطمينان از اينکه شما از محصولاتي استفاده ‌مي‌کنيد که از عالي ترين لايه پوست شما در ازدست دادن رطوبت محافظت ‌مي‌کند ، خشکي کمتري در پوست خود خواهيد ديد.با اين وجود اگر به طور موثري پوست خود را مرطوب نگه داريد ، احتمال آسيب رساندن به آن کمتر است .

عادتهاي درماني

1: صبح:مجددا شستشوبا شوينده‌هاي مناسب يک روش براي پوستهاي خشک است . براي پوستهاي خشک ، بهتر است شوينده اي را انتخاب کنيد که تمام چربيها و آرايشهاي شب گذشته را پاک کند ، اما به سطوح مرطوب طبيعي پوست آسيب نرساند.همچنين براي نتيجه بهتر سعي کنيد قبل از مرطوب کننده از يک تقويت کننده هيدراته استفاده کنيد.
امتحان کنيد: تميز کننده هيدراته cerave ،6.99 دلار ، حاوي سراميدس ( اجزاي طبيعي پوست )، هيومکتانتز ( که رطوبت را از هوا جذب ميکند ) وامولينتس ( که رطوبت را به پوست جذب ‌مي‌کند ) . فرمول آن به گونه اي است که کيفيت محافظتي خود را به آرا‌مي‌در طول روز آزاد ‌مي‌کند ، و باعث آرامش و زيبائي پوست در طول روز ‌مي‌شود.


2: شب : پوست شما هنگام شب درمان را بهتر ‌مي‌پذيرد ؛ به اين دليل که در شب تمام بدن به خود نيروي مجدد ‌مي‌دهد و در معرض هواي بيرون قرار ندارد.پس شروع کنيد –ساعتهاي خواب خود را به درمان پوست خود اختصاص دهيد تا مدتي طولاني از پوستي لطيف لذت ببريد.
امتحان کنيد : کرم مغزي تسکين دهنده ahava dermud intense ، 30 دلار ، حاوي گل و لاي بحرالميت و ترکيبات معدني به همراه روغن شيا و عصاره صبر زرد که به تقويت سطوح رطوبت پوست شما کمک خواهند کرد .

3: يکبار در هفته : پوست خشک به طور نامنسجم تمايل به تغيير کردن دارد ، که به توانائي آن در جذب رطوبت از محيط لطمه ‌مي‌زند و سرانجام حتي منجر به پوستي خشک تر ‌مي‌شود .اين بدين دليل است که چرا خلاصي يافتن از سلولهاي مرده پوست که روي سطح پوست بدن با پوست پوست شدن ايجاد شده اند حائز اهميت است.به منظور جلوگيري از حساسيت اطمينان يابيد که از يک ماده مناسب فقط يکبار در هفته استفاده ‌مي‌کنيد.

امتحان کنيد : پوليش مغزي پي هيسودرن صورت ، 5.69 دلار :اين ماده تميز کننده حاوي مواد ريز نرم و مرطوب کننده‌هائي است که آنرا يک مکمل هفتگي عالي براي شوينده‌هاي روزانه ‌مي‌کند .

نکته:چربيهاي سالم را در خوار بار فروشي ذخيره کنيد ، نظير روغن زيتون ، گردو و سالمون ، چرا که به اثبات رسيده که آنها سطوح رطوبتي پوست را افزايش ‌مي‌دهند.همچنين يک دستگاه بخور بخريد و تمام شب را با آن بگذرانيد.

پوست چروکيده:چنانچه پوست شما چروکيده است چه چيز باعث وخيم تر شدن آن ‌مي‌شود؟ در حاليکه متخصصان تائيد ‌مي‌کنند که گذشت زمان روي پوست تاثير گذار است معتقدند که اغلب عادتها و موارد دخيل در طرز زندگي نظير استعمال مواد مخدر و حمام آفتاب نيز روي پوست تاثير گذارند.به عنوان مثال استعمال مواد مخدررگهاي خوني را منقبض کرده و بنابراين اجازه ن‌مي‌دهد تا اکسيژن کافي به سطح پوست برسد و سرانجام منجر به تيرگي پوست ‌مي‌شود.در مورد حمام آفتاب نيز ، تابش شديد نور خورشيد منابع الاستين و کولاژن پوست را تخريب کرده که منجر به تغيير نا بهنگام و چروکيدگي پوست ‌مي‌شود.

عادتهاي درماني

1: صبح: چنانچه قبلا استفاده ن‌مي‌کرديد از همين حالا هر روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنيد، (حداقل spf15) ترجيحا کر‌مي‌که حاوي آنتي اکسيدان و ديگر عوامل چروکيدگي باشد.
امتحان کنيد:محلول کامل l'oreal dermo expertise advanced revitalift با spf15 ،16.59 دلار :حاوي پرو رتونولA (مشتق ويتامين A که به تقويت کالوژن کمک ‌مي‌کند ) و پرو – الاستيل ( که از تقسيم الاستين جلوگيري ‌مي‌کند) بوده که به ظاهر چنين پوستي کمک خواهد کرد ، در حاليکه کرم ضد آفتاب نيز از آن محافظت ‌مي‌کند.

2: شب : قبل از خواب يک درمان مداوم ضد چروکيدگي به برنامه خود اضافه تا به نتيجه و فوايد عالي آن بيفزائيد.

امتحان کنيد : مرطوب کننده olay definity deep penetrating foaming

، 27.99 دلار : ترکيب منحصر به فردي که شبيه يک کف سبک ‌مي‌باشد اما مانند يک کرم قوي در عمق پوست نفوذ ‌مي‌کند . نه تنها چروکيدگي بلکه تغيير نابهنگام يا خالها را درمان خواهد کرد.

3: يکبار در هفته : پوست پوست شدن عميق کمک ‌مي‌کند تا منافذ مسدود بيروني پوست برطرف شده و به نر‌مي‌آن نيز کمک فراواني خواهد کرد ، که نتيجتا باعث سرعت در تغييرات مناسب سلولها ميشود.
امتحان کنيد : Roc resurfacing facial peel kint، 26 دلار :
اين داروي دو مرحله اي را ‌مي‌توان 2 بار در هفته استفاده کرد.دانه‌هاي پوليش در اين داروي پوستي بايد 7 تا 10 دقيقه روي پوست بماند ، متعاقب آن از يک ماده مغزي استفاده کنيد تا به رطوبت و لطافت پوست کمک کند.

نکته:خواب کافي داشته باشيد ! به نظر خواب ما کافي است ، اما با 6 ساعت خواب در شب ، پوست ما تاثيرات خود را نشان ‌مي‌دهد.خواب بيشتر مساوي پوست شفاف تر است ، البته صرف نظر از پف زير چشم و چرخه تاريکي.

افسانه اي به نام پوست ""عالي""

حدس بزنيد ؟ پوست بي عيب وجود ندارد. چيزهائي که طبيعي است :

صورت کک و مکي : برخي افراد به راحتي مستعد لک و مک هستند ، به ويژه روي بيني.کرم ضد آفتاب کمک فراواني خواهد کرد، اما خلاصي و دور ماندن دائم از کک و مک امري است دشوار.

لکي قرمز رنگ کنار بيني : شبکه پيچيده رگهاي خوني در بيني با تماس ، عطسه و حتي رژيم به راحتي تحت تاثير قرار ‌مي‌گيرند. از خوردن غذاهاي بسيار تند و نوشيدنيهاي داغ خودداري کنيد.

شيوع بيماري در قسمت فک : متخصصان پوست مطمئن نيستند که چرا زناني که بيشتر از 30 سال دارند شيوع بيماري در اين قسمت از صورتشان بيشتر است، اما اين بيشتر از اينکه شما درک کنيد ميان خانمها رايج است.

خطوط دور چشم و لبها: اين خطوط با حرکات روزانه صورت مثل خنده و صحبت کردن ايجاد ‌مي‌شود ، و تقريبا خلاصي يافتن از آن ناممکن است ، بي پرده بگوئيم با اين وجود ،شما چرا ؟

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2203338
ما 276 مهمان آنلاین داریم