آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

در بيشتر افراد با افزايش سن، خال هاي تيره رنگي بر روي پوست بخصوص در قسمت هايي که در معرض تابش نور خورشيد هستند مثل پشت دست ها و صورت، ظاهر مي‌شوند.
در بعضي افراد بعد از بارداري يا در آسيب هايي مثل گزيدن حشره، خراش پوست يا بريدن آن، اين خال ها بوجود مي‌آيند.
اگر شما داراي خال هاي تيره اي بر روي پوست خود هستيد، حتماً به يک متخصص پوست ماهر مراجعه کنيد تا مطمئن شويد، اين خال ها خطري براي شما ندارند و مي‌توانيد آنها را از بين ببريد.
اگر دوست نداريد اين خال ها ديده شوند، مي‌توانيد با مراجعه به متخصص پوست و با استفاده از روش مناسبي آنها را از روي پوست خود برداريد.
اگر پزشک تشخيص داد که پوست شما مشکلي ندارد، شايد يکي از روش هاي زير را براي از بين بردن خال ها استفاده کند :
1- سوزاندن خال ها با ليزر يا الکتروليز
2- فريز کردن آنها با نيتروژن مايع
3- استفاده از اسيدهاي مختلف تحت نظر پزشک
4- پاک کردن آنها از سطح پوست

شما مي‌توانيد تحت نظر متخصص پوست از اسيدهاي ضعيفي مثل اسيد گليکوليک (Glycolic acid) استفاده کنيد که رنگدانه هاي پوست را در محل خال از بين مي‌برند، اما گاهي اوقات هم پوست را تيره تر مي‌کنند.
ولي اگر نوع پوست شما خوب نباشد، شايد پزشک يک کرم خاص به شما بدهد که اين کرم مخلوطي از سه نوع کرم ( هيدروکوئينون 4 درصد + يک نوع کرم ضد آفتاب + تري تينوئين 5 درصد ) است که از هر کدام 30 گرم در اين مخلوط وجود دارد.

از اين سه کرم ، دو نوع اول را بدون تجويز پزشک مي‌توانيد تهيه کنيد، ولي " تري تينوئين " را بايستي پزشک تجويز کند و با اسيد گليکوليک، هيدروکوئينون و ضد آفتاب بايد مصرف شود.

اگر براي چند ماه از اين سه کرم ( که در ترکيب بالا گفته شد ) دو بار در روز استفاده کنيد، خال هاي قهوه اي پوست شما کمرنگ خواهند شد و بعد از مدتي از بين خواهند رفت.

باز هم ياد آوري مي‌کنم که تمامي اين روش ها بايستي تحت نظر پزشک متخصص پوست انجام شود و از استفاده خود سرانه آنها بايد خودداري شود.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2268570
ما 306 مهمان آنلاین داریم