آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

10روش براي اينکه به دستان خود برسيد ،تا علائم پيري را از آنها دورکنيد:                              

اگر با دستانمان آثار زيبايي خلق کنيم ،احساساتمان را بيان کنيم وکارهايي را انجام بدهيم ولي از دستان خود غافل شويم يعني اينکه خودمان را ناديده گرفته ايم.

10 روش براي رسيدگي به دستان خود پيشنهاد مي‌کنيم تا هميشه سالم و جوان بمانند.

1 – از ضدآفتاب استفاده کنيد: همانطور که صورت ما در مقابل نور آفتاب آسيب مي‌بيند،دستان ما هم همينطورند. استفاده از ضدآفتاب را فراموش نکنيد.

2- پوسته پوسته شدن: 2 بار در هفته با يک ليف يا وسيله ي ديگري که زبر باشد پشت دستان خود را بشوييد تا قرمزي پوست شما از بين برود.

3- بشره ي پوست خود را تميز نگه داريد: کوتيکول يا بشره به عنوان يک مانع در مقابل باکتري و قارچ عمل مي‌کند. اما گاهي باکتري و قارچ بيش از اندازه رشد مي‌کنند. بعد از حمام از يک تميزکننده چوبي يا فلزي استفاده کنيد تا از آن محافظت کنيد. (فقط مراقب باشيد به پوست خود آسيب نرسانيد)

4- اضطراب خود را کم کنيد: استرس در اغلب ما، باعث فشار در قسمت گردن و شانه‌ها مي‌شود، اما گاهي به دستان ما نيز سرايت مي‌کند. سعي کنيد دستان خود را از بار استرس آزاد کنيد.

5- استفاده از موادي که به صورت خود مي‌ماليد: ويتامين ث ، رتينول و اسيدهاي هيدروکسي آلفا و بتا براي پوست دست بسيار مفيدند. هر گاه از اين نوع محصولات براي صورت خود استفاده مي‌کنيد به دستان خود نيز بزنيد.

6- چسب زخم: ريشه‌هاي کوچک و گوشه‌هاي ناخن مي‌توانند به هر جايي گير کنند، گاهي ورم کرده و عفونت مي‌کنند. به محض اينکه اين تورم ايجاد شد روي آن را با استفاده از چسب زخم مرطوب (حتي الامکان نوع جديد آن يعني چسب ايد) بپوشانيد.
7- ناخن‌هاي خود را کوتاه کنيد: ناخن‌هاي بلند باعث جلب توجه مي‌شوند و ممکن است دردسر ساز شوند .ناخن‌هايتان را تا يک چهارم اينچ بالاي انگشت ،سوهان کنيد.

8- به ناخن‌هايتان استراحت دهيد: متخصصين پيشنهاد مي‌کنند که هر ماه 1 هفته پس از اصلاح ناخن‌ها ،به آن استراحت بدهيد.

9- تق،تق،تق ! چه باور کنيد يا نه، ضربه زدن با ناخن روي يک سطح سخت ،سلامت و رشد ناخن را تحريک مي‌کند. بنابراين ، با ناخن شروع کنيد به طبل زدن.
10- ناخن و دستان خود را آرايش کنيد: باور داشته باشيد که آرايش ناخن هم به صرفه است و هم عملي. اما کسي که در آرايش ناخن حرفه اي باشد هر 2 ،3 ماه يکبار به ناخن و دست خودش مي‌رسد. تنها کاري که آنها بيشتر انجام مي‌دهند اين است که حرفه اي‌ها بهتر از شما مي‌توانند از پس مشکلات حادي مثل پينه و پوسته شدن دست برآيند.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2268647
ما 340 مهمان آنلاین داریم