آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

بعضي وقتها وقتي جلوي آينه دقيق به پوستمان نگاه مي کنيم به دانه هاي سر سياه ريزي بر روي بيني وگاهي گونه ها بر مي خوريم که پوستمان را از شفافيت وصافي خارج ساخته وکدر نشان مي دهد.مي توان با يک پاکسازي ساده اين دانه هاي سياه وجوشهاي زير پوستي مرده را پاک کرد و به پوست شادابي بخشيد.

مراحل پاکسازي يا پلينگ پوست

1-بخور دادن : اولين مرحله براي پاکسازي پوست بخور دادن و آماده سازي پوست براي پاکيزگي است.به اين ترتيب که داخل ظرفي 2 ليوان آب را با يک قاشق غذا خوري بابونه مخلوط کرده وروي شعله گاز بگذاريد تا کاملا به جوش بيايد.سپس از روي شعله برداشته وبه وسيله ي يک حوله که روي سر مي اندازيد صورتتان را 20 دقيقه بخور دهيد تا کاملا منفذ هاي پوستي باز شده و دانه هاي سر سياه براي بيرون آمدن از زير پوست آماده شوند.

2- خارج سازي دانه هاي سر سياه : در اين مرحله بعضي از دانه هاي سر سياه بزرگ را مي توانيد جلوي آينه با فشار دادن بين دو انگشت خارج کنيد و حتما تا ريشه اي که به رنگ سفيد است ادامه داده تا کاملا تخليه شود و سپس با پنبه ي آغشته به الکل سفيد آن را ضد عفوني کنيد ،اما دانه هاي بسيار ريز تر و کوچکتر را با وسيله اي که مخصو ص پلينگ است ودر فروشگا ههاي لوازم آرايشي يافت مي شود، خارج سازيد .اين وسيله به شکل ميله اي است که سر آن حلقه اي شکل بوده وشما مي توانيد پس از ضد عفوني کردن آن با الکل سفيد با کشيدن اين حلقه بر روي پوست از پايين به بالا چه ناحيه ي بيني و چه بقيه ي قسمتهاي ديگر صورت ،تمام جوشها ي ريز سر سياه را که توسط بخور براي بيرون آمدن آماده شده اند را خارج سازيد .هر بار که اين وسيله ي حلقه اي شکل را روي پوست مي کشيد حتما با يک پنبه ي آغشته به الکل سفيد آن را ضد غفوني کرده و دوباره کار را ادامه دهيد.(خودتان نيز مي توانيد اين وسيله ي ساده را با يک مفتول سيمي که خيلي هم نرم نباشد به شکل يک ميله ي ساده با سري حلقه اي شکل درست کنيد و از آن استفاده نماييد.)

3- زدن ماسک سفيد : پس از خارج سازي جوشهاي سر سياه و زير پوستي و جرمهاي روي پوست  که حتما بلا فاصله پس از بخور انجام شود ،از ماسکهاي ماست و جوانه ي گندم (يک قاشق غذا خوري ماست کم چرب را با يک قاشق چايخوري آرد جوانه ي گندم يا آرد نان سنگک مخلوط کنيد) ويا ماسک نشاسته (يک قاشق ماست کم چرب را با يک قاشق چايخوري نشاسته مخلوط کنيد )و به آرامي بر روي پوستتان به حالت دوراني و ماساژ بماليد و پس از ربع ساعت با آب سرد و خنک بشوييد.

4- زدن ماسک خيار وگلاب: براي طراوت و شادابي وشفافيت پوست ،يک عدد خيار با پوست را ريز رنده کرده ،يک قاشق مربا خوري گلاب به آن اضافه کرده وبه حالت خوابيده ،به آرامي روي پوست بماليد و پس از 10 دقيقه با آب سرد و خنک بشوييد.

توصيه هاي مهم:
1-اگر نتوانستيد از اين وسيله براي در آوردن جوشها استفاده کنيد ،مي توانيد کمي روشور يا سفيداب پودر شده بلا فاصله بعد از بخور، روي پوست ماليده و پس از اينکه کمي جذب شد پوست را از پايين به بالا ماساژ دهيد تا جوشهاي ريز و سر سياه و همينطور جرمهاي پوستيتان پاک شوند .به خصوص در نا حيه ي بيني اين کار را بيشتر انجام دهيد.

2- 3الي 4 ساعت بعد از پلينگ هيچ کرم ويا کرم پودري بر روي پوست نزنيد تا کاملا قرمزي و تورم آن بخوابد و پس از 3 ساعت نيز اگر لازم بود تنها از کرمهاي مرطوب کننده و يا کمي روغن بادام استفاده نماييد.

3-بهترين زمان براي پاکسازي پوست زماني است که برنامه اي براي خارج شدن از منزل نداشته باشيد که اگر بتوانيد قبل از خواب اين کار را انجام دهيد و پس از آن به پوست کاملا استراحت دهيد نتيجه ي مطلوب تري خواهيد گرفت.

4- اگر تنها و تنها از بخور و روشور به مدت سه بار در هفته مثلا در سوناهاي بخار پس از 20 دقيقه بخور و به کار بردن سفيداب يا روشور استفاده کنيد و پس از آن هم بلا فاصله با آب سرد و خنک بشوييد، بعد از يک ماه پوستي شفاف و روشن و بسيار پاکيزه خواهيد داشت.
5-پلينگ و پاکسازي پوست را حتما دو تا سه ماهي يک بار انجام دهيد و خيلي زود به زود انجام ندهيد چرا که با فاصله زمانهاي کوتاه و پشت سر هم باعث شل شدن و چروک پوست خواهد شد.

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2268687
ما 362 مهمان آنلاین داریم