آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

مثل آفتاب بدرخشيد

خانم براون مي‌گويد:من هميشه عاشق رنگ پوست برنزه بودم و در نوجواني هم تلاش زيادي كردم كه به آن برسم .اگر گذراندن تعطيلات با پختن در زير آفتاب فلوريدا كاري از پيش نمي‌برد ، در دستشويي هواپيما تا رسيدن به مقصد ، در را به روي خودم قفل مي‌كردم و يك عالمه از برنزه كننده مادرم به خودم مي‌زدم .


خدا را شكر كه از خطرات بودن در معرض نور خورشيد آگاه شدم و الان هم فقط از برنزه كننده‌ها‌يي(برنزه كننده‌ها‌ مانند رژگونه‌ها‌ به عنوان لوازم آرايشي و به صورت موقت به كار مي‌روند اما بر خلاف رژگونه‌ها‌ مي‌توان آنها را به كل صورت زد) كه نياز به نور خورشيد ندارند براي بدست آوردن رنگ پوستي كه هميشه آرزويش را داشتم ، استفاده مي‌كنم و امروزه هم انواع مختلفي از اين برنزه كننده‌ها‌ به بازار آمده است .الآن از هر زمان ديگري آسانتر است كه ياد بگيريم چگونه از اين برنزه كننده‌ها‌ استفاده كنيم كه پوستي برنزه داشته باشيم كه نه تنها طبيعي به نظر برسد بلكه ضرري هم نداشته باشد .

لذتي فوري

برنزه كننده‌ها‌ چندين نوع مختلف دارند : پودري ،‌كرم و يا ژل
. پودر برنزه كننده، نوع مورد علاقه من است چون سريع و تقريباً بدون اشتباه است و انتخابي خوب براي پوست‌ها‌ي معمولي تا چرب مي‌باشد .

از يك برس كوتاه و نرم براي ماليدن اين برنزه كننده‌ها‌ در جايي كه نور آفتاب به طور طبيعي به صورت، پيشاني ، گونه‌ها‌ ، بيني و چانة شما مي‌خورد ،استفاده كنيد . اگر پوستي خشك داريد يا اگر مي‌خواهيد پوستتان مر طوب به نظر يرسد ،از كرم آن استفاده كنيد .

ژل برنزه كننده رنگي صاف و يكدست به شما مي‌دهد و براي پوست‌ها‌ي بسيار چرب مناسب است .از انگشت يا اسفنج‌ها‌ي آرايشي براي بكار بردن كرم يا ژل برنزه كننده استفاده كنيد .

وقتي در مورد نوع برنزه كننده تصميم گرفتيد ، حالا رنگ مورد نظر خود را انتخاب كنيد : روشن ، متوسط يا تيره . بر اساس اينكه چگونه به صورت طبيعي برنزه مي‌شويد ، انتخاب كنيد . براي مثال اگر زير نور خورشيد، پوست شما قهوه اي-طلائي مي‌شود ، رنگ برنزه متوسط براي شما بهترين است .

اكثر برنزه كننده‌ها‌يي كه رنگي طبيعي دارند ، معمولاً قهوه اي متمايل به قرمزهستند ، درست مثل پوستي كه زير آفتاب برنزه شده باشد . سعي كنيد از برنزه كننده‌ها‌يي كه رنگشان به نارنجي مي‌زند استفاده نكنيد    ؛ اينها روي هر پوستي مصنوعي به نظر مي‌رسند .

وقتي در فروشگاه لوازم آرايشي هستيد ، برنزه كننده‌ها‌ را امتحان كنيد . مقداري از آن را روي پوست خود بماليد و به بيرون مغازه بياييد تا ببينيد زير نور طبيعي چه انعكاسي دارد . برنزه كننده‌ها‌ بايد خيلي راحت با رنگ صورت شما آميخته شوند و به آن گرما ببخشند . اگر رنگش بر روي صورت شما خيلي نارنجي و يا خيلي مشخص بود ، يك رنگ روشن تر را امتحان كنيد .

در خانه آفتاب بگيريد

اگر رنگي مي‌خواهيد كه تا چند روز باقي بماند از ""خود برنزه كننده"‌ها‌" استفاده كنيد . پوستي تميز و صاف ، رمز خوب برنزه شدن است ، پس هميشه قبل از اينكه از اين محصولات استفاده كنيد ، پوست خود را كاملاً پاكسازي كنيد . براي صورتتان ، از يك برس نرم و براي بدنتان از اسفنج استفاده كنيد .

هميشه "خود برنزه كننده"‌ها‌ را بر روي پوست تمييز بماليد .ماليدن آن بر روي مرطوب كننده يا ضد آفتاب باعث ايجاد رنگي غير يكنواخت مي‌شود .مقداري از آن را بروي پوست داخل بازوي خود امتحان كنيد كه مطمئن شويد به آن حساسيت نداريد .

وقتي براي استفاده از اين محصول آماده شديد ، با پخش كردن لاية نازكي از آن بر روي پوستتان شروع كنيد . مواظب باشيد كه به اطراف چشمتان نخورد – براي اين قسمت از كرم پودري كه چند درجه از كرم پودر مورد استفادة هر روزتان تيره تر است استفاده كنيد كه با بقية قسمتهاي صورت مطابقت داشته باشد – دقت كنيد كه "خود برنزه"كننده" را به گوش‌ها‌ و گردنتان هم بماليد كه از ظهور خطوطي با رنگ متفاوت و مشخص جلوگيري كنيد . با گذشت يك ساعت ، رنگ ، خودش را نشان مي‌دهد ، اما بگذاريد يك شب بماند كه بهترين نتيجه را بدست آوريد . اگر مي‌خواهيد تيره تر بشود ، مي‌توانيد يكبار ديگر اين كار را تكرار كنيد .

بعد از استفاده از "خود برنزه كننده"‌ها‌ ،‌دستتان را كاملاً بشوييد ،‌ و مطمئن شويد برنزه كننده زمان كافي براي جذب شدن بر روي پوستتان داشته است و بعد به رختخواب برويد . اگر رنگ بدست آمده در بعضي از قسمت‌ها‌ تيره تر بود و يا رگه‌ها‌ي متفاوتي ايجاد شده بود ، همان ماده يا كرمي را كه براي پاكسازي صورتتان بكار برديد ،‌ بر روي قسمت‌ها‌ي اشتباه بماليد كه كم رنگ شوند و پوستتان رنگي يكنواخت پيدا كند . مرطوب كنندة رنگ دار نيز مي‌تواند به يكنواخت كردن رنگ پوستتان كمك كند .

براي انتخاب رنگ "خود برنزه كننده"‌ها‌ از همان قوانين برنزه كننده‌ها‌ پيروي كنيد .

زماني كه رژگونه بهتر است

اگر از نعمت داشتن پوستي بسيار سفيد برخورداريد ، حتي روشن ترين برنزه كننده‌ها‌ يا خود برنزه كنندها نيز برروي پوست شما غير طبيعي به نظر مي‌آيند . از آنها بگذريد و به جاي آنها براي گرما بخشيدن به چهره تان از رژگونه صورتي يا هلويي ‌استفاده كنيد .
وقتي بيرون از خانه هستيم ، گونه‌ها‌يمان شروع به سرخ شدن مي‌كنند و من دوست دارم اين حالت را با رژگونه يك بار ديگر خلق كنم . بعد از بكار بردن برنزه كننده يا "خود برنزه كننده"‌ها‌ ، از ‌رژگونه صورتي يا قرمز را بر روي برجستگي گونه‌ها‌ي خود بزنيد .

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2198434
ما 187 مهمان آنلاین داریم