آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

به احتمال زياد تا به حال متوجه وجود ويتامين‌ها در انواع كرم‌هاي صورت و به عنوان مكمل‌هايي كه براي پوست مفيد هستند ،‌شده ايد . خوب ، حالا كداميك بايد به پوست ماليده و كداميك بايد خورده شوند كه بتوان بهترين نتيجه را براي مراقبت از پوست گرفت .
براي رسيدن به جواب متن زير را بخوانيد :


ويتامين A

خوراكي : اكثر مردم از اين ويتامين به اندازه كافي در رژيم غذايي خود دريافت مي‌كنند كه ديگر نيازي به مكمل‌هاي آن ندارند .اگر بيشتر از 5000 واحد دريافت شود ممكن است خطر شكستگي لگن را افزايش دهد.

موضعي : نشان داده شده است كه ويتامين A موجب از بين رفتن جوش‌ها و كاهش ظهور خطوط و منافذ ريز مي‌شود .
نتيجه : به طور موضعي به پوست بماليد . ويتامين A در اين حالت بيشترين اثر را دارد.


ويتامين B

خوراكي : اين مكمل آنچنان نمي تواند پوست شما تقويت كند مگراينكه مشكلي ناشي از كمبود اين ويتامين داشته باشيد .

موضعي : تحقيقات نشان داده اند كه ويتامينهاي B5 ) ، (B3) ) به همراه محصولات مراقبت از پوست ، به مرطوب شدن پوست و حتي يكنواخت كردن رنگ آن و از بين بردن لكه‌ها كمك مي‌كند .
نتيجه : به صورت موضعي استفاده شود .  


ويتامين C

خوراكي : مصرف ويتامين C تأثيرات منفي نور خورشيد را با كاهش آسيب‌هاي ناشي از راديكال‌هاي آزاد كه منجر به چين و چروك و سرطان مي‌شود ، خنثي مي‌كند .

موضعي : مي‌تواند آسيب‌هاي ناشي از نور خورشيد را كاهش داده و توليد كلاژن‌هاي پوست را افزايش دهد ، البته اگر از نوع مؤثر و با دوام خود باشد كه به اين منظور بايد بر روي برچسب‌ها به دنبال          "L-ascorbic acid " ، "ascorbic palmitate" يا "magnesium ascorbyl phosphate " گشت .
نتيجه: هم به صورت موضعي و هم به صورت خوراكي مصرف شود . 200 تا 500 ميلي گرم به صورت قرص و كرم ويتامين C هم استفاده شود .


ويتامين E

خوراكي : خوردن 400 واحد ويتامينE  در روز مي‌تواند چين و چروك‌ها را كاهش داده و فرم پوست را بهبود بخشد .پس بر روي برچسب‌ها به دنبال واژه  "d-alpha tocopherol" باشيد .

موضعي : تحقيقات ابتدايي نشان مي‌دهند كه ويتامين E ، آسيب‌هاي پوستي شديد ناشي از اشعة UV را كاهش مي‌دهد .
نتيجه : الان آن را بخوريد ، بعداً به پوست بماليد .

 

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2268658
ما 343 مهمان آنلاین داریم