آیلتس
مرکز آموزش خصوصی زبان انگلیسی بابک عبادی

 

مي‌توانيد از انواع ماسکها ي موثر براي پوست صورت خود که به راحتي مي توانيد آن را در منزل تهيه کنيد استفاده ببريد .

ماسکها معمولا از مواد طبيعي و قابل دسترسي تهيه مي‌شوند که اکثر خانمها و دختران جوان خودشان به راحتي مي‌توانند در منزل تهيه کرده و از اتلاف وقت در سالنهاي آرايشي خودداري کنند.

ماسکها مي‌توانند براي پاکيزه کردن و خروج مواد زايد از منافذ پوستي و نرم و لطيف کردن پوست بسيار مفيد باشند.

در هنگام زدن انواع ماسکها بايد به اين نکته توجه داشت که حتي الامکان از صحبت کردن و بخصوص خنديدن خودداري شود تا ماسک تاثير مثبت خود را بر روي پوست داشته باشد.
ميتوان ماسک را به جاي آ ب، بوسيله ي پنبه ي آغشته به گلاب از سطح پوست پاک کرد.
و حال چند ماسک مخصوص پوستهاي چرب:

1.ماسک جوانه (سبوس) گندم :

طرز تهيه : يک قاشق غذا خوري ماست را با يک قاشق چايخوري سر پر آرد جوانه گندم مخلوط کرده وبه طور يکنواخت بر روي پوست صورت خود بماليد و بعد از 15 تا 20 دقيقه که کاملا بر روي پوست خشک شد با آ ب سرد بشوييد.

چه وقت؟ 2 تا 3 بار در هفته

2.ماسک نشا سته:

طرزتهيه: يک قاشق غذا خوري ماست را با يک قاشق چايخوري سر خالي نشاسته مخلوط کرده وچند قطره گلاب به آن اضافه کنيد سپس آن را به آرامي بر روي پوست صورت خود بماليد و بعد از 10 تا 15 دقيقه با آب سرد بشوييد .     

چه وقت؟2 تا 3 با ر در هفته

3.ماسک آناناس:
آناناس تاثير جالبي بر جوشهاي زير پوستي دارد.براي تهيه ي اين ماسک ابتدا ¼ آناناس رسيده را پوست کنده به همراه يک قا شق غذا خوري روغن آفتاب گردان و يک قاشق مربا خوري عسل داخل مخلوط کن با هم مخلوط کرده و به آرامي بر روي پوست خود به حالت دوراني بماليد و پس از 15 تا 20 دقيقه با آب سرد بشوييد.           
چه وقت؟ 2 تا 3 بار در هفته

4.ماسک پياز و عسل

يک عدد پياز متوسط را رنده کرده (رنده ي ريز)با يک قاشق مربا خوري عسل مخلوط کنيد وآرام وبه حالت دوراني بر روي پوست صورت خود بماليد .سعي کنيد به اطراف چشم ها ماليده نشود زيرا چشم ها را مي سوزاند.

اين ماسک را نيز پس از 15 تا 20 دقيقه با آب سرد بشوييد.

چه وقت؟ 1 تا 2 بار در هفته

5.ماسک پرتقال :

يک عدد پر تقال را آبگيري کرده بعد از اينکه آب آن را ميل کرديد اضا فه هاي آن را بر روي پوست صورت بخوابانيد و بعد از 20 دقيقه با آب سرد بشوييد.

چه وقت ؟روزي يک بار

چند ماسک مخصوص پوست هاي خشک:

1.ماسک زرده تخم مرغ:

زرده تخم مرغ مملو از چربي و کلسترول است و چربي پوست شما را تا مين مي کند.براي تهيه ي اين ماسک يک زرده تخم مرغ را با چند قطره سرکه سيب و چند قطره روغن زيتون مخلوط کرده و به مدت 20 دقيقه روي پوست صورت خود بماليد و بعد از 20 دقيقه با آب ولرم بشوييد.

چه وقت؟1 تا 2بار در هفته

2.ماسک ليموترش:

آب ليموترش رابه همراه يک زرده تخم مرغ و چند قطره روغن زيتون بر روي پوست صورت ماليده وماساژدهيد

و بعد از 15 دقيقه بشوييد.

چه وقت؟2 تا 3بار در هفته

3.ماسک سيب و خيار:

¼ سيبي را به همراه يک خياردرمخلوط کن با هم مخلوط کرده و يکدست روي پوست بماليدوبعد از 10 دقيقه بشوييد.اين ماسک براي پوست هاي مختلط که در بعضي نقاط چرب ودر بعضي نقاط خشک هستند مفيد است وباعث شادابي وطراوت آنها مي شود.

چه وقت؟2 تا 3بار در هفته

4.ماسک نارگيل:

¼ نارگيل تازه راخورد کرده وبه همراه يک قاشق مربا خوري گلاب و يک قاشق غذا خوري روغن بادام  در مخلوط کن با هم مخلوط کرده و بر روي پوست ما ساژ دهيد و پس از 20 دقيقه با آب گرم بشوييد.اين ماسک از چروک شدن پوست جلوگيري مي کند.

چه وقت؟1بار تا 2 باردرهفته

ماسک بابونه:

دو قاشق غذا خوري بابونه را در يک ليوان آب حل کرده وروي شعله گاز حرارت دهيد ومواظب باشيد سر نرود سپس جوشانده ي بابونه را از صافي رد کرده و بگذاريد سرد شود.اين جوشانده ي سرد شده را با يک قاشق غذا خوري عرق بيد و يک قاشق غذا خوري عرق کاسني و چند قطره گلاب مخلوط کرده واين محلول را با پنبه به آرامي بر روي پوست خود ماليده و بعد از20 دقيقه بشوييد.

چه وقت؟ صبح ها يک روز در ميان

 

 

 

براي دسترسي به منبع اينجا کليک کنيد .


تمامی حقوق مادی و معنوی این اثر متعلق به وب سایت زیبایی ایران است و در صورت استفاده از آن نام وب سایت زیبایی ایران  و ذکر لینک www.ziba20.com را فراموش نکنید.

بازدیدکنندگان : 2268550
ما 286 مهمان آنلاین داریم